F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Renault F1
Autor Wiadomość
cichy 

Wysłany: Czw 24 Wrz, 2009 23:13   

Jako, że renault nie ma swojego tematu (już nawet mnie to nie zdziwiło bo tu są spore braki :P )to odkopie ten.. bo wolę odkopać to niż tamten drugi z przed roku a i tak nie na temat samego zespołu.. dobra.. nie ważne :P

co się stało.. wiemy.. jak, gdzie i jakie są tego konsekwencje też. Renault pochyla głowę w ramach przeprosin.. a tutaj odchodzą ich dwaj najwięksi sponsorzy.. Matua i ING.. tak sobie dumam, czy Panowie byli świadomi odejścia przed ogłoszeniem, że zostają.. czy byli pewni, że sponsorzy się z nimi utrzymają.. choć ING już dawno zapowiadało, że chce się wycofać, więc może tak wielkiej straty nie ma.. a mamy przypływ gotówki bo na pewno renault jakoś się zabezpieczyło.
Kolejną rzeczą jest.. jak będzie wyglądał bolid.. osobiście liczę cholernie, że pojawi się malowanie, które było na testach przed tym jak ING zostało sponsorem tytularnym.. choć nie jestem pewien, w każdym bądź razie bolid przedstawiał się bardzo podobnie do tego jaki jest tutaj na zdjęciu:

za cholerę nie mogę znaleźć tamtej foty..

bo o powrocie jednego z najpiękniejszych bolidów w historii to chyba możemy zapomnieć :/

OldHorse 

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 18:13   

A psik mi z tą turkusowo - żółtą paskudą ;)
Ciemnoniebiesko - żółta jest niewiele lepsza.

Renault ma być czarno-biało-żółte. Enter. A najpiękniejsze Renault wyglądało tak:

:grin:

Kamil F1 

Wysłany: Sro 28 Paź, 2009 17:24   

Renault ma nowego sponsora
http://www.renaultf1.com/...muniques/22471/

Poimformowała o tym na swojej oficjalnej stronie. Jest nim firma TW Steel produkująca zegarki ;)

Zyonic 

Wysłany: Sro 28 Paź, 2009 18:20   

Ale naprawdę skomplikowane logo :lol:,swoją drogą fajnie,że po aferze singapurskiej Renault pozyskuje sponsorów.

doriano 

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 11:23   Przyszłość Renault w F1

Po dzisiejszej decyzji Toyoty o wycofaniu się z F1 ogłoszono, że Renault zwołuje na dzisiaj "nadzwyczajne posiedzenie zarządu, na którym mają zostać przedyskutowane plany firmy na temat jej przyszłości i zaangażowania w sporty motorowe."

źródło

Coś to czarno widzę... Mało prawdopodobne wydaje mi się, by Francuzi chcieli wykupić Toyotę i przemianować ją na Dacia F1 team. :wink:

zderzack 

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 11:28   

Cóż... zaczyna się okres podsumowywania sald w korporacjach.

the_foe

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 16:43   Re: Przyszłość Renault w F1

doriano napisał/a:
Po dzisiejszej decyzji Toyoty o wycofaniu się z F1 ogłoszono, że Renault zwołuje na dzisiaj "nadzwyczajne posiedzenie zarządu, na którym mają zostać przedyskutowane plany firmy na temat jej przyszłości i zaangażowania w sporty motorowe."

O Jezu.... na ogol takie cos oznacza tylko jedno... mniejmy nadzieje ze chociaz nastapi to dopiero po nastepnym sezonie, jesli nie, to Kubica zostanie z reka w nocniku...
Niestety nie widze innego logicznego wyjasnienia tego kroku niz to ze w najlepszym przypadku Renault ograniczy swoje wydatki na te cele.

motomouse 

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 17:41   Re: Przyszłość Renault w F1

the_foe napisał/a:
doriano napisał/a:
"nadzwyczajne posiedzenie zarządu, na którym mają zostać przedyskutowane plany firmy na temat jej przyszłości i zaangażowania w sporty motorowe."

Niestety nie widze innego logicznego wyjasnienia tego kroku niz to ze w najlepszym przypadku Renault ograniczy swoje wydatki na te cele.

A może będą chcieli wystawić drugi zespół ;-) ?

Quba 

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 17:58   Re: Przyszłość Renault w F1

motomouse napisał/a:
the_foe napisał/a:
doriano napisał/a:
"nadzwyczajne posiedzenie zarządu, na którym mają zostać przedyskutowane plany firmy na temat jej przyszłości i zaangażowania w sporty motorowe."

A może będą chcieli wystawić drugi zespół ;-) ?

Albo potrzebują więcej kasy na podkupienie inżynierów Toyoty

Swoją drogą czy "nadzwyczajne posiedzenie zarządu" Musi dotyczyć akurat Ranault F1 Team. Może chcą sie zaangażować jeszcze w jakąś inną serię wyścigową

McLfan

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 19:32   

Możliwe, że chcą wykorzystać sytuację odejścia Toyoty i odejść też powołując się po prostu na kryzys. ;) Jak wiadomo kryzys najbardziej kopie uboższych, a właśnie tanie i małe auta Renault sprzedaje. Tak czy inaczej... Renault na pewno odejdzie. Pytaniem jest to, czy już teraz.

Voycek 

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 19:55   

..
Ostatnio zmieniony przez Voycek Wto 09 Mar, 2010 18:20, w całości zmieniany 2 razy  

Invinciblee 

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 19:56   

Napisał bym że Renault na pewno nie odejdzie...

Ale wczoraj napisałem to o Toyocie ;)

EDIT: pfu! pfu! pfu!
Ostatnio zmieniony przez Invinciblee Sro 04 Lis, 2009 20:31, w całości zmieniany 1 raz  

Voycek 

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 19:58   

..
Ostatnio zmieniony przez Voycek Wto 09 Mar, 2010 18:20, w całości zmieniany 1 raz  

the_foe

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 20:09   

skoro zwolano nagle zebranie zarzadu to znaczy ze sa sily w koncernie ktore chca natychmiastowego odejscia Renault z F1. Pytanie jest kto i jaka ma sile. Czy to opozycja w samym zarzadzie, czy nie daj boze, wsrod akconariuszy. Jesli to akconariusze zwolali posiedzenie to raczej tylko po to by zobligowac na nim zarzad do wycofania sie.

sprawa robi sie powazna:
http://news.bbc.co.uk/spo...one/8343221.stm

Quba 

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 21:21   

Kiedy można się spodziewać wyników tego nagłego zebrania zarządu ?

Mam nadzieję, że jak jutro wstanę to nie zobaczę w necie podobnych tytułów jak dziś.

McLfan

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 21:25   

Jutro jest głosowanie zarządu.

kamilo 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 21:28   

McLfan, gdzie to wyczytałeś? :)

McLfan

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 21:38   

Pewnie już nieaktualne. :P

Invinciblee 

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 21:42   

Aktualne, ale nie nazwał bym tego newsem ;)

Voycek 

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 22:29   

..
Ostatnio zmieniony przez Voycek Wto 09 Mar, 2010 18:21, w całości zmieniany 1 raz  

zu7 

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 23:05   

Voycek napisał/a:
nagle zapadła cisza w mediach. idąc tropem kamilo doszedłem tutaj. na ile to może być wiarygodne :?:
http://twitter.com/f1scoop

Mam nadzieję że niezbyt. Te "frantic calls" brzmią dość przerażająco. Do McLarena nie trzeba przecież nawet dorabiać "teorii spiskowych" - to po prostu zasada ich działania....

McLfan

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 23:15   

zu7 napisał/a:
Do McLarena nie trzeba przecież nawet dorabiać "teorii spiskowych" - to po prostu zasada ich działania....

Może w końcu Kubica miałby powody do narzekania...

Sorry, nie wytrzymałem. :P

BTW, mi by ta sytuacja odpowiadała. Dziś sobie poprowadziłem o tym rozmowę. Szczegóły w podpisie zderzacka. :P To jednak by świadczyło, że cenię Kubicę. ;) Nie, przecież ja jestem jednym z jego największych wrogów na forum. :roll:

zu7 

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 23:18   

McLfan napisał/a:
zu7 napisał/a:
Do McLarena nie trzeba przecież nawet dorabiać "teorii spiskowych" - to po prostu zasada ich działania....

Może w końcu Kubica miałby powody do narzekania...

Sorry, nie wytrzymałem. :P

Dlatego byłoby miło, gdyby wreszcie był nr 1 i wtedy nie mógłby narzekać. Jak się okazuje odrzucenie przez Kubicę Williamsa może się okazać fatalną pomyłką.

kolek 

Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 00:01   

Renault nie odejdzie, nie ma szans. Zresztą ledwo co podpisali umowę z nowym sponsorem, budują od paru miesięcy bolid (a raczej wyczynu Hondy i Brawna powtórzyć nie chcą). Nawet na podanym parę postów wyżej twitterze jest teraz podane, że głównym tematem rozmów na zebraniu było wrzucenie większej kasy w zespół.

the_foe

Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 00:21   

kolek napisał/a:
Renault nie odejdzie, nie ma szans. Zresztą ledwo co podpisali umowę z nowym sponsorem, budują od paru miesięcy bolid (a raczej wyczynu Hondy i Brawna powtórzyć nie chcą). Nawet na podanym parę postów wyżej twitterze jest teraz podane, że głównym tematem rozmów na zebraniu było wrzucenie większej kasy w zespół.

Pierwsze slysze by zarzad zbieral sie nagle by dac wiecej pieniedzy... ta teoria kupy sie nie trzyma. A fakt, ze nie dopuscili szefostwa Renault F1 na posiedzenie zarzadu, dowodzi ze sprawa na posiedzwniu jest bardzo delikatna...

kolek 

Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 00:37   

the_foe napisał/a:
kolek napisał/a:

Pierwsze slysze by zarzad zbieral sie nagle by dac wiecej pieniedzy... ta teoria kupy sie nie trzyma. A fakt, ze nie dopuscili szefostwa Renault F1 na posiedzenie zarzadu, dowodzi ze sprawa na posiedzwniu jest bardzo delikatna...

Odejście w takim momencie i po takich wydarzeniach byłoby ze strony Renault strzałem w kolano, nie sądzę, żeby do tego doszło. Albo raczej, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. :wink:

Voycek 

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 07:25   

..
Ostatnio zmieniony przez Voycek Wto 09 Mar, 2010 18:21, w całości zmieniany 1 raz  

Rzeszutko 

Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 09:12   

http://sport.onet.pl/0,12...,wiadomosc.html

tak więc chyba nie odchodzą :) (pardon, że ten link wkleiłem w 2 topicach, ale nie każdy przegląda wszystkie)

icek 

Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 10:16   

Już w jednym temacie to ktoś napisał :P.
To dobrze że nie odchodzą bo co wtedy z Robertem?
Przecież pierwszy polak w f1 to chyba każdy che żeby został w f1 na dłużej niż tylko 3 lata :P.
Chociaż 3 lata to sporo :P.

Voycek 

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 10:23   

..
Ostatnio zmieniony przez Voycek Wto 09 Mar, 2010 18:22, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu