F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przed GP Australii 2014
Autor Wiadomość
zu7 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 10:33   Przed GP Australii 2014

No w końcu się zaczęło. Wiem że są ważniejsze rzeczy :razz: ale coś tam można napisać. Może o tym co mówi Rosberg? Że na tym torze bolidy ładnie ciągną paliwo i będzie musiał się ciągle gapić na wskaźnik zużycia?
Czyżby szykowało nam się coś w rodzaju 24h Le Mans? Patrzenie się na kontrolki zamiast na przeciwników? To będzie interesujący zakręt F1 :grin:
Po oponach Pirelli, DRS, kolejny fajny wynalazek mający uatrakcyjnić F1.
Ale nawet bez tego pewnie większość i tak by myślała raczej o tym by dojechać niż się ścigać. Takie czasy :wink:
Mimo wszystko jedno może być ciekawe. Czyli wewnętrzne pojedynki kierowców. Kiedyś były to pojedynki na oszczędzanie opon, dzisiaj paliwa. Dowiemy się kto potrafi jechać szybko i oszczędnie. To będzie ciekawe ale też zbliża F1 do naszego realnego życia. Bo przecież na tym to polega gdy się samemu gdzieś jedzie: jechać szybko, hamować tylko w ostateczności, pruć na wysokim biegu nie tracąc paliwa na wysokich obrotach niższych biegów. To powinno być zabawne :grin:

Tommy-F1 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 11:28   

Wszystko fajnie, ale czy na powinna polegać F1 ? Wstałem w nocy na 1 trening i jak usłyszałem silnik Renault z onboardu Riccardo to coś we mnie pękło. Sam Brundle i Hill przyznali, że zniknął ten dramatyzm i jak coś przejeżdza obok alei serwisowej na pełnej k.. wie to w ogóle człowiek uwagi nie zwraca.

Widzieliście te onboardy ?

http://www.youtube.com/watch?v=b2KDcyJmxIc

https://www.youtube.com/watch?v=wJbUTcRTo8I

mafico 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 11:35   

Żenada :) Dźwięk kosiarki jest po prostu tragiczny.
Jak chce popatrzeć na "eko" silniki to sobie oglądne wyścigi "o kropelce" w tekturowych opakowaniach... a F1. Mam nadzieje, ze chociaż te kosiarki będa się ścigały, a nie oszczędzały opony, paliwo itp.

Boże, nie daj mi oglądać 22 Buttonów na torze bo umre!

bed_nar 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 12:04   

Hehe co do tych onboardów, również wstałem na 1 trening i dokładnie w tym samym momencie gdy pokazali onboard riccardo F1 się dla mnie skończyła. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że to wygląda tak jakby był obraz z F1 ale dźwięk podstawiony jakiegoś ulicznego samochodu albo jeszcze lepiej motoru. A w przypadku onboardu Raikkonena to głośniejsze jest powietrze opływające bolid niż praca silnika i to na najwyższych obrotach.

Naprawdę wszystko dla sportu, ekologia rozumiem, poziom głośności itp. Ale zrobić z F1 wyścigi resorków lub prawie elektrycznych samochodów bo w tym kierunku to zmierza. Nie wiem kto ale ktoś pomylił dyscypliny. I jeszcze osoby z teamów bronią tej zmiany, że za rok nikt nie będzie pamiętał o V10 i V12. Co oni pieprzą, może o zmianach nosów, lub z małych na duże skrzydła nikt teraz nie mówi. Ale napewno takie brzmienie F1 nikogo do tego sportu nie zachęci.

Tommy-F1 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 12:10   

Panowie, zastanawia mnie jedno
http://www.youtube.com/watch?v=EWCKjwnHXx0

mamy tu Bottasa (tutaj dużo bardziej Turbo gwiżdże) i ta wizualizacja obrotomierza pokazuje max 11 tysięcy obrotów. Ciekawe, czy mają skręcone te silniki na mix 1 czy co, bo nie chce mi się wierzyć, że aż taka lipa się szykuje.

Najlepsze jest to, że nie wiele brakowało i były by silniki 4 cylindrowe :D

bed_nar 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 12:13   

No to są już inne silniki więc czasy 20 tys. lub 18 tys. obrotów już minęły.

Tommy-F1 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 12:14   

Tak, ale te mają kręcić się max do 15 tysięcy.

bed_nar 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 12:16   

No to widzisz, że u Bottasa było inaczej. Na 7 biegu z pedałem na 100 procent miał ponad 11 tys.

mafico 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 12:17   

F1 2022 http://www.youtube.com/watch?v=UCqYK2Tw8lU

DaFy 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 12:26   

Mam nadzieje że za SC w razie czego nadążą ;)
ps. nadal nic nie wiadomo co z transmisjami w polsacie?

pozdr.

Invinciblee 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 13:34   

bed_nar napisał/a:
wygląda tak jakby był obraz z F1 ale dźwięk podstawiony jakiegoś ulicznego samochodu albo jeszcze lepiej motoru.

Wypraszam sobie :D Motocykle z przelotowym wydechem brzmią lepiej i nie robią problemów z wkręceniem powyżej 11 000 :D

Tommy-F1 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 13:43   

Kod:
Wypraszam sobie :D Motocykle z przelotowym wydechem brzmią lepiej i nie robią problemów z wkręceniem powyżej 11 000 :D

Potwierdzam :) Zwykłe V4 w Hondzie VFR 800 brzmi poważniej

bed_nar 

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 14:05   

A to bardzo przepraszam:-) tym bardziej to potwierdza, że obecne silniki to mało śmieszny żart. Dobrze, że Schumacher, Hakkinen, Kubica i wielu innych kierowców nie uczestniczy w tym cyrku.

Folharth

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 22:48   

Dzwiek jak z Trabanta , patrzec tylko jak im jeszcze katalizatory i tlumiki zainstaluja ;)

Odpowiedz do tematu