F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostatni wyścig
Autor Wiadomość
karolVTEC 

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 19:22   Ostatni wyścig

Cóż, dla mnie ten ostatni wyścig był bardzo interesujący. Choć kwestia P1 rozstrzygnęła się, gdy Vettel wyprzedził Rosberga... cóż. Ale piękna walka w srodku stawki, piękne manewry nawet poza strefą DRS. Kara dla Felipe Massy... cóż, cholernie irytująca, ale niestety zasłużona. Pięknie Mark, pięknie Fernando. BTW znów było widać, kto się z kim koleguje, gdy Mark (pięknie wywinął orła na podium :D ) zamiast do Seba podszedł do Fernando. ;)

Cóż... będę tęsknił za Markiem, bo mimo wszystko, słabiakiem nie był. Z F1 odchodzi z własnej woli, w dobrym stylu, a słabiacy są po prostu wywalani (jak Heidfeld np). Będę tęsknił za V8, ale oswoiłem się z myślą, że bolidy będą inaczej brzmieć. I z pewnością nie tak jak te suszarki na hamowni, bo w samochodzie zawsze jest inaczej.

Za czym nie będę tęsknił? Nie jest tajemnicą, że nie będę tęsknił za chorobą trawiącą ten sport, której na imię Sebastian Vettel i jego samochód RBR. Sprawił, że ten sezon był niewyobrażalnie nudny i mało jest takich, którym się obecna sytuacja podoba. Mam nadzieję, że z wchodzącymi zmianami ta choroba nie będzie miała remisji.

I kończę swoją aktywność na tym forum. Czy ktoś będzie za mną tęsknił? Mam nadzieję, że tak, gdyż mimo wielu różnic poglądów, jednak było wiele dyskusji na przeróżne tematy. Jednak stało się coś złego, gdyż to forum prawie zapomniało o F1. Nie ma już burzliwych dyskusji, nie ma wymiany opinii, brak także różnych spostrzeżeń czy przypuszczeń na temat wyścigów. Z jednymi zżyłem się bardziej, z innymi mniej. Jednych mogę nazwać wirtualnymi przyjaciółmi, innym mógłbym rozwalić monitor na głowie. Ale chciałbym podziękować wszystkim, za wspólne 5 lat online :) Osobiście chciałbym podziękować osobom, z którym najlepiej będę wspominał dyskusje, a są nimi na pewno hideto, doriano, kamilo, McLfan, Invinciblee, Leeloo, yarpen.zirgin, lg2000, zu7, MtK, mafiko, Kulfon, Ferraristka, mago-san. Ale będziecie mogli mnie znaleźć na konkurencyjnym forum, które obserwowałem jakiś czas i tam dyskusja wręcz wrze. Dziękuję wszystkim raz jeszcze i pozdrawiam.

karolVTEC

"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." Ayrton Senna"

zu7 

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 19:50   

karolVTEC nie no nie wymiękaj. Nie pytaj co forum może zrobić dla ciebie tylko co ty możesz zrobić dla forum - że tak przypomnę słynny tekst Kennedy'ego.

Angulo 

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 20:16   

Cytat:
Ale będziecie mogli mnie znaleźć na konkurencyjnym forum, które obserwowałem jakiś czas i tam dyskusja wręcz wrze.

U czy W? :mrgreen:

Kamil-F1 

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 20:33   

To smutne i żałosne, że Formuła 1 już się skończyła.Todt i reszta eko-terrorystów dopięli swego.Mimo wszystko ciesze się, że mogłem obejrzeć te swoje 7 sezonów pasji.Szkoda, że nie mogłem oglądać bolidów z silnikami V10- to był szczyt F1.Trudno jest teraz cokolwiek powiedzieć...

zu7 

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 20:36   

Kamil-F1 napisał/a:
Todt i reszta eko-terrorystów dopięli swego.
Ale co masz na myśli z tym esko-terroryzmem? DRS? Pirelli? Fajne silniki z turbo? Mam wrażenie że coś pomieszałeś.

Kamil-F1 

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 20:42   

@zu7
DRS i Pirelli to zwykła próba zrobienia z wyścigów przedstawienia.
Zieloni zabijając V8, wcześniej V10, zabili F1.
TO wszystko w tym temacie.Z reszta nie mam już ochoty ani siły się na ten temat wykłucać.I tak jest już pozamiatane; pozostał tylko żal po tym co było.

zu7 

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 20:51   

Sorki Kamil-F1 ale dla mnie to bez związku. Zgadzam się że większa moc silnika byłaby lepsza ale akurat turbodoładowanie daje większe możliwości pod tym względem więc jest to krok w dobrym kierunku.
Tylko że F1 zwyczajnie odgórnie ustala ograniczenia na tą moc. V10 czy V8 nie ma tu wiele do rzeczy. A to że Todt czy ktokolwiek mówi o ekologii to zwyczajnie ściemnia. Chyba nie wierzysz że Kamil-F1 że jacyś ekolodzy (tacy co wieszają transparenty na kominach) przyszli do Todta, pogadali z nim a on grzecznie się zgodził z ich postulatami a potem poszedł do Ecclestona i razem uznali ważność tej szlachetnej idei?
Poza tym niech ktoś poprawi ale czy nowe silniki nie będą mieć wyższej mocy niż obecne?

Kamil-F1 

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 20:57   

Popatrz co robił todt na swoim stanowisku, kto za nim stoi i jaki był cel tego wszystkiego.Wtedy zrozumiesz kto to jest i o co chodziło.Ja juz nie chcę o tym pisać, wystarczy, że 3 lata sie o tym rozpisywałem.Lepiej w swoistym spokoju zakończyć ten straszny dzień dla motorsportu.

McLfan

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 21:16   

zu7 napisał/a:
Chyba nie wierzysz że Kamil-F1 że jacyś ekolodzy (tacy co wieszają transparenty na kominach) przyszli do Todta, pogadali z nim a on grzecznie się zgodził z ich postulatami a potem poszedł do Ecclestona i razem uznali ważność tej szlachetnej idei?

A nie? Producenci samochodów- mówi Ci to coś?
zu7 napisał/a:
Poza tym niech ktoś poprawi ale czy nowe silniki nie będą mieć wyższej mocy niż obecne?

Nie. Będzie porównywalna, ale tylko z użyciem KERS.

zu7 

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 21:34   

Sorki McLfan ale chyba sam nie wierzysz w te naciski. Na czym miałby one polegać? Na tym że przykładowo zamiast 120 bolidy będą palić 100 litrów na wyścig? Kto o tym będzie wiedzieć? Garstka czytaczy forum może.
Identyczny efekt można osiągnąć mówiąc: A teraz bolidy będą palić 140 litrów a nie 160 tak jak teraz.
Zresztą można powiedzieć cokolwiek np. że farba do malowania trawy od teraz będzie ekologiczna i odpowiednio to rozdmuchać.
Nie wiem doprawdy co takiego ekologicznego będzie w nowej F1 i jakie to ekologiczne naciski mogłoby wywierać raptem dwóch na trzech producentów silników. Dodatkowo zauważając że ten trzeci producent jest związany z Todtem...

hideto 

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 21:38   

Tu nie chodzi o to ile te auta będą spalały, ile wytwarzały dwutlenku węgla itp itd.

Chodzi o to, że w samochodach cywilnych mocno forsuje się małolitrażowe silniki z doładowaniem. Ponieważ w F1 mamy kilku dość dużych producentów to oni chcą mój pokazać klientom "pan zobaczy, w zasadzie taki sam silnik jak pana po lekkich poprawkach jest w bolidzie pana Alonso/Vettela/wpisać dowolne nazwisko".

To jest główny powód tych zmian. A zmiany w koncernach wykonują się pod wpływem eko terroryzmu. Także nie wprost, ale kamil ma rację w tym co pisze.

zu7 

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 21:53   

Małolitrażowe silniki. W porządku. Jest taka moda. Niech będzie że ekologiczna. Nie ma jednak przecież w tym nic złego. I z takich silników można uzyskać fajną moc. To ona jest kluczem a nie pojemność czy ilość cylindrów. Czyli zmierzam do tego że rezygnacja z V10 czy V8 nie jest niczym złym. Mniejsze spalanie też. Dopóki moc będzie ok.
Da się pogodzić mniejsze, ekologiczne silniki z dużą mocą. Zważywszy że marketing itp jest sztuką pozorów i półprawd to nie byłoby najmniejszego problemu sprzedać fajną ekologiczność i dużą moc. Wszyscy byliby zadowoleni. Dlatego piszę że ekologia to ściema. Bo ograniczają tak naprawdę moc a nie emisję dwutlenku czy jakiegoś innego syfu.

Ekoterroryzm jest tym samym co Homoterroryzm. Ludzie wierzą że garstka pedałów albo ekologów ma wpływ na światowe rządy, koncerny i prawo. Nie wiem co na to powiedzieć. Chyba tylko że światem rządzą Żydzi czy Masoni. W końcu co za różnica?

McLfan

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 21:55   

zu7 napisał/a:
Ludzie wierzą że garstka pedałów albo ekologów ma wpływ na światowe rządy

Wyobraź sobie, że jesteś wysoko postawionym politykiem i "plujesz" na bzdury o efekcie cieplarnianym, ekologów itd. Lecisz ekspresową windą na dno. Bez powrotu.

zu7 

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 22:01   

Wyobraź sobie że plujesz na Żydów :razz: (albo sikasz na Koran)
Zgadza się McLfan. Są pewne tabu i zasady politycznej poprawności, które łatwo mogą cię uziemić. Tylko kto je tak naprawdę wymyśla i w jakim celu.
Wątpię byś wierzył że chodzi zwykłą ekologię i zwykłą tolerancję homosów.

McLfan

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 22:03   

Chodzi o pieniądze. Jak zawsze.

zu7 

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 22:09   

Zapewne, choć według mnie w obecnych czasach nie chodzi już tylko o pieniądze.

Ferraristka 

Wysłany: Pon 25 Lis, 2013 22:30   

o kurde, nawet mnie będzie miło wspominał, szał ;) :wink:

Odpowiedz do tematu