Praca w Polsce

Hyde Park to forum, na którym możecie poruszać każdy temat, nawet ten niezwiązany z F1 ;-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
karolVTEC

Praca w Polsce

Post autor: karolVTEC » śr 20 lis, 2013 17:58

Myślę, że taki temat się przyda, bo jednak można sporo dyskutować o warunkach pracy w Polsce. Ale na początek chciałbym przedstawić dzisiejszą moją sytuację i jednocześnie o coś zapytać.

Otóż będąc (mając to wyraźnie napisane na umowie o pracę) kierowcą i montażystą (czyli transport okien/drzwi do klientów i montowanie bram garażowych), czy szef może mi kazać kosić trawę poza działką, na której znajduje się budynek firmy? Dodam, że niestety pracuję za marne 1300zł na rękę, gdzie jestem do tej pracy sam (czyli jestem też tak jakby magazynierem, choć tego na umowie nie mam). Więc, co myślicie? :neutral:
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 20 lis, 2013 19:00

Moim zdaniem to jeśli ten trawnik jest generalnie na terenie firmy to raczej tak. Przecież nie wpisuje się wszystkiego do umowy. Koszenie trawnika to w sumie nic strasznego :)
Co innego jeśli ten trawnik jest np. prywatny. Wtedy powinien ci dać na parę piwek.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » śr 20 lis, 2013 20:57

Znajduje się poza ogrodzeniem. W sumie to nie jest jakiś tam trawniczek, tylko zarośnięta łąka przed lasem, gdzie chwasty są mojego wzrostu prawie.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 20 lis, 2013 20:58

Jeśli jest to własność firmy ( w sensie trawnik) to może.

Sam mam stanowisko Automatyka na umowie o pracę, ale wielkich problemów nie miałem gdy poproszono mnie o pomoc w remanencie stanu magazynowego czy przetestowaniu kilku falowników.

A w opisie stanowiska mam jedynie wpisane projektowanie instalacji automatyki przemysłowej i jej montaż na obiektach...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

damian32
Kontakt:

Post autor: damian32 » śr 08 sty, 2014 14:57

Osttanio widze, że pracownik jest już wykorzystywany do wszytskiego... czasem spędzam popołudnia pomagając szefowi i nie dostaję za to nic...

filipdd
Kontakt:

Post autor: filipdd » czw 23 sty, 2014 18:08

Zarobki w Polsce są często niezwykle marne. Jak można się utrzymać za 1200 lub 1300zł. tym bardziej jeśli ma się rodzinę?

Awatar użytkownika
emesz
Kontakt:

Post autor: emesz » ndz 24 lip, 2016 17:41

A może praca zdalna była by rozwiązaniem. Nie mówię że na blogowaniu od razu zarabia się miliony - jeśli ktoś mówi Ci że da zarobić za nic nie robienie - to szkoda czasu na czytanie :) Naprawdę przez wiele lat przekonałem się o tym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”