F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Rush" (2013)
Autor Wiadomość
Piotrek15 

Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 21:20   

Właśnie wróciłem z kina. Efekty świetne, dźwięk-ciary przechodzą. W końcu porządny film o czymś co kocham. Pewne fakty musiały być zmienione, ale wykonano to tak, że jest na plus. Świetna gra aktorów, bardzo dobrze odwzorowali oryginały ;) Gdybym nie znał tak dobrze tej historii byłoby lepiej, niemniej jednak film ląduje w moich ulubionych. Nic tylko iść. Zdziwiła mnie duża ilość osób, myślałem że tłumów to nie przyciągnie.

szamanka 

Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 21:26   

Pff, Chris Hemsworth to nowy Brad Pitt, więc mnie akurat nie dziwi że dużo ludzi przyszło.

spiggy

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Wto 12 Lis, 2013 13:38   

Piotrek15 napisał/a:
Efekty świetne, dźwięk-ciary przechodzą.

zabraklo mi jedynie zapachu benzyny i smrodu palonej gumy ;-)

szamanka 

Wysłany: Wto 12 Lis, 2013 13:41   

Obstawiam, że i jedno i drugie można wziąć ze sobą na salę kinową w jakiejś dyskretnej torbie :P

Ponti 

Wysłany: Wto 12 Lis, 2013 13:56   

Film fajny,byłem z dziewczyna w kinie i jej takze sie bardzo podobał .Jest sporo smaczkow bohaterowie zaczynaja przygode z F1 przebywaniem na torze kiedy nadany jest komunikat o wypadku,jestesmy na Watkins Glen gdzie niebieski Tyrrell laduje na bandzie i Lauda mowi ze kierowca jechal za szybko ,jest to nawiazanie do wypadku Ceverta . Fajnie odwzorowane sa ówczesne bolidy oraz praktycznie caly przebieg 3 sezonów 75-76 z punktu widzenia Hunta i Laudy.
Film jest momentami całkiem zabawny ,momentami dramatyczny zwłaszcza dla osob nie znajacych faktów ,oczywiscie niektore efekty zwlaszcza zblizenia jak scinanie trawy ciagle spod kół przy wyprzedzaniu (!) sa przesadzone ale cos za coś .Polecam kazdemu entuzjaście Formuły 1 ,warto sie wybrać. Troche mi zabrakło poznania wiekszej ilości kierowców , w drugoplanowej roli wystąpił praktycznie tylko aktor grajacy Claya Regazzoni jako partnera Laudy.Film koncentruje sie tylko na Huncie i Laudzie.

nikamoto 

Wysłany: Wto 12 Lis, 2013 18:13   

Panie i Panowie czy są tu fani z Bydgoszczy, którzy wybierają się na film, bo samej to tak głupio iść :)

alma 

Wysłany: Sro 13 Lis, 2013 03:27   

Aż specjalnie wlazłam na forum, żeby napisać coś o filmie :) Byłam w kinie w dniu premiery, o dziwo na sali było może 10 osób, ale im mniej tym lepiej. Dla mnie cud miód! Nawet jeśli dokładnie zna się przebieg historii to film ogląda się świetnie, bo nie koncentruje się na wypadku. Pierwsza myśl przy napisach końcowych: było tam wszystko, za co kocha się F1.
Nawet mój chłopak, który kompletnie nie zna się na wyścigach, był bardzo zadowolony. Tylko spodziewał się zakończenia, w którym Hunt rozbija się w Japonii :wink:

Konrad 

Wysłany: Czw 12 Gru, 2013 16:06   

http://www.pressacademy.c...rrent-nominees/ , Satelity (Międzynarodowa Akademia Prasowa) - 7 nominacji dla "Rush"(reżyseria, zdjęcia, efekty specjalne, montaż, dźwięk, scenografia, kostiumy).

http://www.sagawards.org/...ld-awards%C2%AE , Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych - 1 nominacja dla "Rush"(najlepszy aktor w roli drugoplanowej).

http://www.goldenglobes.com/ , Złote Globy (Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej) - 2 nominacje dla "Rush"(najlepszy film - dramat, najlepszy aktor drugoplanowy w filmie kinowym).

Ewcia 

Wysłany: Pią 13 Gru, 2013 11:38   Chris Hemsworth / Rush

Film dał mi do myślenia. Nie byłam długo przekonana czy wybór Chris Hemsworth (nie jestem jego fanką) natomiast ta rola zmieniła moje postrzeganie jego aktorstwa. Był w stanie bardzo dobrze zagrać tak skomplikowany i złożony charakter. Film naprawde niesamowity nie dziwię się że dostał tyle nominacji.

matteo98987 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Nie 15 Gru, 2013 20:43   

Film ciekawy, i tak jak już któryś z forumowiczów napisał - nie za bardzo czuć aby to były 2 godziny z kawałkiem
Końcówka była ciekawa czyli wyścig w Japonii (szkoda że Lauda się wycofał) Również mogę się uczepić że film nie powinien być 12+ tylko 16+ ale to inna sprawa.
Mam pytanie do forumowiczów: Czy ten tor w Japonii to była Suzuka czy w 76' roku kierowcy się ścigali na innym torze?
Z góry dziękuje za odpowiedź :)
Film 9/10 ogólnie

doa1996 

Wysłany: Nie 15 Gru, 2013 21:15   

http://pl.wikipedia.org/w...ix_Japonii_1976
Google nie gryzie...

matteo98987 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Pon 16 Gru, 2013 13:12   

Okey, dzięki...

adamos44

Wysłany: Czw 02 Sty, 2014 00:17   

Jakoś przed świętami oglądam ten film i także jestem nim zachwycony, jeden z lepszych filmów jakie ostatnio oglądałem.

Invinciblee 

Wysłany: Czw 20 Lut, 2014 12:19   

Fabułą w naiwnej bajce jest lepsza niż Rush oparty na prawdziwych wydarzeniach? Ciekawe :D

hanna.derp 

Wysłany: Pon 21 Lip, 2014 14:24   

Hej! Mam na imię Hania i właśnie zaczęłam korzystać z tego forum. Widzę tu dużo ciekawostek, forum dla prawdziwych miłośników formuły1 ;)

Odpowiedz do tematu