F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żużel - Tabela biegowa
Autor Wiadomość
wlocek369

Wysłany: Wto 08 Maj, 2012 18:03   Żużel - Tabela biegowa

Czy ktoś jest w stanie podać mi linki do tabeli biegowych meczy ligowych ektraklasy (wcześniej I ligi) dla sezonów przed 2010 ?

Jeżeli tak to z góry dziękuję.
Gdyż zastanwia mnie sytuacja że gdzieś słyszałem że do 2003 mecze rozgrywano systemem 12+3 tzn 12 biegów o ustalonej obsadzie a 3 to były biegi nominowane gdzie startowało wszystkich 6 (bo wtedy zawodnicy 7 i 8 byli wyłącznie rezerwowym) zawodników w kolejności zdobytych punktów w 13 biegu najgorszych 2, w 14 ci co mieli 3 i 4 wynik w zespole a w 15 dwóch najlepszych. nie było odpowiednika dzisiejszego 14 biegu.

mafico 

Wysłany: Sro 09 Maj, 2012 07:12   

Nie posiadam tabeli biegowej, trzeba by głęboko poszukać w necie.
Jednak tak, do 2003 roku było 12 biegów podstawowych.
Nie było biegu młodzieżowców.

Były 3 biegi nominowane 13,14,15. Tak jak mówisz jechali według zdobytych punktów.
Juniorzy byli pod numerami 6,7 i 14 , 15. Junior na drugiej "pozycji" pełnił funkcję rezerwowego i nie miał zagwarantowanej ilości startów.

Jeżeli chodzi o numerki 8 i 16 to nie zawsze były w lidze. W żużlu przepisy zmieniają się niesamowicie często, co mnie denerwuje swoją drogą :).

Nie powiem Ci kiedy dokładnie były numerki 8 i 16, ale tak "na oko" w okolicy 2004-6. Pamiętam tyle, że zawodnik ten mógł jechać max 4 razy zastępując seniora.

Był też eksperyment z maksymalnym wiekiem zawodnika rezerowego-seniora. Było to bodajże 23 lata (by ułatwić czesto brutalne przejscie z wieku juniora do seniora). Później wycofano się z 8- osobowego składu.

___

Przepraszam, że bez dokładnych dat i tabeli ;) , ale napisałem z głowy to co pamiętam z speedwaya, którego jestem fanem już od paru dobrych lat.

Mam pomysł. Istnieje taka seria gier "Menedżer żużlowy". Tam można w praktyce sprawdzić zasady panujące na torach speedwaya w Polsce.
http://www.menadzer.freehost.pl/sciagnij.htm

Wersja 2.0 to sezon o ile pamiętam 2001/02. Kolejne wersje pojawiały się w następnych latach. Polecam, mimo, że gierka jest jedynie tekstowa.

wlocek369

Wysłany: Pon 14 Maj, 2012 17:56   

Juz nie musisz (ani nikt inny) szukać strony z tabelkami biegowymi bo już znalazłem przynajmniej 2 takie.

Jedną ze stron jest strona http://rlach.republika.pl/
na której po wybraniu prawie dowolnego sezonu a następnie interesującego spotkania (o ile jest to link) na stronie która opisuje dane spotkanie zwykle jest link do tabeli biegowej w/g której zostało rozegrane to spotkanie/zawody.

Znam też drugą stronę gdzie: Na tej stronie znajdują się prawie (bo pojedynczych nie ma) wszystkie możliwe tabele biegowe, jakie tylko były i są używane w rogrywkach krajowych i międzynarodowych.
W przeciwieństwie do pierwszej strony jest możliwy dostęp do wykazu wszystkich tabel biegowych prawie bezpośrednio z menu strony (a nie przez wybranie meczu) wystarczy wybrać wcześniej tylko opcję statystyki a nstępnie "wzory tabel rozgrywek ligowych pod patronatem PZM i FIM"

Adresu tej strony niestety wolę nie podawać publicznie (najwyżej na PW) gdyż ta strona jest napisana w taki sposób że podając jej adres reklamowałbym określony klub żużlowy.

abudabi 

Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013 12:14   

Ja jestem kibicem Stelmet Falubaz Zielona Góra. Lubię wszystkich zawodników, a w szczególności kiedy startuje Jarosław Hampel.

mafico 

Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013 14:16   

Nice try, bot :P

Odpowiedz do tematu