World of Tanks

Hyde Park to forum, na którym możecie poruszać każdy temat, nawet ten niezwiązany z F1 ;-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 17 maja, 2013 18:09

To chyba każdy zauważył, że na początku ma łatwiejszych przeciwników. Myślałem, że jakaś rewelacja.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 18 maja, 2013 00:59

Ale teraz jest to podane już oficjalnie i przy okazji pewnie więcej takich smaczków wyjdzie w amerykańskich patentach w związku z chińską kopią WoT'a i rozwojem WT.

[EDIT]

Wreszcie udało mi się zagrać porządną bitwę na mojej ostatniej zabawce. Za tę bitwę dostałem oczywiście Asa Pancernego. Tak czy siak, czołg ma wręcz ogromny potencjał na polu bitwy, trzeba tylko inteligentnie nim kierować. Dotychczas wychodzi mi to jako tako... niby jestem z dmg znacznie powyżej średniej serwera, ale sam z siebie nie jestem zadowolony - mimo dobrych statystyk.
http://www.youtube.com/watch?v=zNOE3a74gU0
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » sob 18 maja, 2013 10:42

Ja po 960 bitwach dopiero Master Tankera na e5 wbilem... i juz mam komplet :).

A to z ta iloscia bitew to pewnie info? Bo np na T1Heavy to wlasnie na początku miałem tragedie i waliło non stop po 7tierach cięzkich. Teraz po ponad 600 bitwach non stop na 5,6 tiery ładuje ku mojej uciesze :)
.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » ndz 19 maja, 2013 23:56

Hmm chyba wykręciłem swój rekord dmg :) w jednej bitwie: oto on Obrazek

W tej bitwie otrzymałem bardzo fajne wsparcie od chińczyków. Niestety e3 bez dobrego supportu lezy, ale tym razem było nieźle. Jakby nie celny strzał od naszej arty to zająłbym się strasznie nieporadnym Is7 to w okolicach 10k by było :). A gra to nie campienie, tylko ostra walka w wiosce w zatoce rybackiej

Jak jest u was? Wykreciliscie może kiedys 10k? To już dośc zaporowy wynik chyba :).
.

doa1996

Post autor: doa1996 » pn 10 cze, 2013 16:11

Mam pytanie do czołgistów. Mam WoTa pobranego z amerykańskiego serwera, a kolega, który chciałby ze mną pograć z europejskiego. Da się jakoś to zrobić bez pobierania gry jeszcze raz, np zrobić tak żeby oprócz serwerów eu1 i eu2 (takie tam są) wyświetlało jeszcze do wyboru amerykański?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości." - Albert Einstein

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » pn 10 cze, 2013 23:34

Raczej niemozliwe
.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 11 cze, 2013 08:36

Jup, musicie mieć taką samą wersję (w sensie eu, usa, rus, etc).

Wszystkim polecam amerykańskie magazynkowce. Powoli dochodzę do T57, ale wszystkie po kolei są fantastyczne (T71 szybki, niezły dps i działo, t69 fajny med, t54e1 potrafi w 8s zdjąć takiego T32).
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

marcinos
Kontakt:

Post autor: marcinos » śr 12 cze, 2013 16:00

yarpen.zirgin pisze:Wszystkim polecam amerykańskie magazynkowce. Powoli dochodzę do T57, ale wszystkie po kolei są fantastyczne (T71 szybki, niezły dps i działo, t69 fajny med, t54e1 potrafi w 8s zdjąć takiego T32).
Oj tak,właśnie zmierzam ku T57,grałem nim na testowym,rewelacja.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 14 cze, 2013 10:53

Mój nowy ulubiony czołg i od razu screen z gatunku 'epic fail'

Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

doa1996

Post autor: doa1996 » ndz 16 cze, 2013 21:45

6 w jednej bitwie moim su-5. Ładnie rzuciło, trzeba było to wykorzystać ;) Niezła arta, mam nadzieję, że su-8, do którego niewiele mi brakuje też mnie nie zawiedzie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
i bonus, jak wcześniej grałem :)
Obrazek
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości." - Albert Einstein

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » wt 18 cze, 2013 21:38

Jutro 8.6

Z lepszych rzeczy: Tier X vehicles (except SPGs) will have their credit income permanently increased. For Tier IX, VIII, VII and VI vehicles (except SPGs) income will also be increased but for less than the Tier X vehicles.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 19 cze, 2013 08:23

Z gorszych w górę idzie koszt pocisków "gold".
CHAM squad

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 19 cze, 2013 10:00

yarpen.zirgin pisze:Z gorszych w górę idzie koszt pocisków "gold".
Dlaczego z gorszych ? fakt CW i klanówki będą drozsze (chociaż niekoniecznie ze względu na wzrost zarobków wyższych tierów), ale za to pajace na randomach nie będą pluli goldem jak po...ani....

Zwłaszcza mam na myśli tych którzy założyli nowe konto by zrobić 'fajny eff na goldzie' albo pomidorów, którzy bez przycelowania od tak przebijają e75 czy focha.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » śr 19 cze, 2013 10:19

Wiele bym dał zeby gold ammo nie bylo w ogóle... wtedy by sie ludzie nauczyli strzelać a nie przeładowywac na płatną amunicje jak nie potrafią celować
.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 19 cze, 2013 10:55

Pier**licie :) Takie E100 bez golda to shit. Podobnie z większością medów 9 tieru.
CHAM squad

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » śr 19 cze, 2013 10:58

Trzeba sie nauczyc strzelac to nie bedzie shitem. Można przebić wszystko przecież...
.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 19 cze, 2013 11:29

yarpen.zirgin pisze:Pier**licie :) Takie E100 bez golda to shit. Podobnie z większością medów 9 tieru.
Jak się nie umie tymi medami grać to zapewne tak :P

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 19 cze, 2013 12:49

Khem, khem...
http://noobmeter.com/player/eu/yarpenzirgin
http://noobmeter.com/player/eu/hideto1987
http://noobmeter.com/player/eu/mafico

Chciałem zauważyć, że jestem od was lepszy w praktycznie każdej statystyce (praktycznie, bo to, że nie znalazłem innej przez 3 minuty nie znaczy, że jej nie ma). Także nie uczcie dziada jak charchać.
CHAM squad

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 19 cze, 2013 13:00

Możesz być lepszy i we wszystkich, ale jak na swoim E-50 albo dowolnym innym medzie 9 tieru (zakładam wymaksowanie czołgu) MUSISZ używać golda to jest jednak coś nie tak.

Na T-54 mam całkiem niezłe staty a golda na nim nie używam prawie wcale. Więc wybacz, ale mimo że w ogólnych statystykach dotyczących wszystkich pojazdów jesteś lepszy i nigdy tego nie negowałem, to czuję się uprawniony do stwierdzenia że konieczność używania golda na medach 8-9 tieru to jednak przegięcie z twojej strony.

e100 to inna kwestia, bo ten czołg się robi tylko i wyłącznie dla działa 15cm granego na goldzie, wszyscy tak z nim jeżdżą wożąc ewentualnie HE by zdmuchiwać batchaty z pola bitwy.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 19 cze, 2013 13:20

Pierwszy minus patcha, np na e100 goldowa amunicja zmieniła nie tylko cene ale i nazwę. Pociski goldowe 'zniknęły' nie ma ich w magazynie. To samo z T110E5, Fochem itp

Także tym patchem w moim przypadku WG zakosiło pociski za których sprzedaż dostałbym jakieś 150k i wymusiło zakup nowej amunicji za około 400k.

Works as Intended.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » śr 19 cze, 2013 14:22

yarpen.zirgin pisze:Khem, khem...
http://noobmeter.com/player/eu/yarpenzirgin
http://noobmeter.com/player/eu/hideto1987
http://noobmeter.com/player/eu/mafico

Chciałem zauważyć, że jestem od was lepszy w praktycznie każdej statystyce (praktycznie, bo to, że nie znalazłem innej przez 3 minuty nie znaczy, że jej nie ma). Także nie uczcie dziada jak charchać.
I?
Możesz mieć nawet over9000 punktow nic to nie zmienia. Zreszta ja gram tylko randomy wiec nie wszystko zalezne jest ode mnie.

Kiedy powiedziałeś ze bez gold nie da sie grać to zabrzmiałeś jak ruski rusher, który nie patrzy gdzie celuje :D.
.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 19 cze, 2013 14:27

Chyba trochę się nieprecyzyjnie wyraziłem i/lub zostałem źle zrozumiany. Pokreślę stwierdzenie z twojego postu które potwierdza, że podejście do golda masz dokładnie takie samo (ba, nawet gorsze o czym niżej).
hideto pisze:Możesz być lepszy i we wszystkich, ale jak na swoim E-50 albo dowolnym innym medzie 9 tieru (zakładam wymaksowanie czołgu) MUSISZ używać golda to jest jednak coś nie tak.

Na T-54 mam całkiem niezłe staty a golda na nim nie używam prawie wcale. Więc wybacz, ale mimo że w ogólnych statystykach dotyczących wszystkich pojazdów jesteś lepszy i nigdy tego nie negowałem, to czuję się uprawniony do stwierdzenia że konieczność używania golda na medach 8-9 tieru to jednak przegięcie z twojej strony.

e100 to inna kwestia, bo ten czołg się robi tylko i wyłącznie dla działa 15cm granego na goldzie, wszyscy tak z nim jeżdżą wożąc ewentualnie HE by zdmuchiwać batchaty z pola bitwy.
Używam i używałem golda w randomach w 3 przypadkach. E100 (wiadomo), t69 i t54e1. W obu ~8 pocisków (2 magazynki) które w razie problemów przeładowywałem. Przy czasie przeładunku ~30s decyzja kiedy go używać nie jest łatwa... w przeciwieństwie do t-54, który przeładowuje szybciej i po 1 pocisku.
CHAM squad

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 19 cze, 2013 14:35

No więc, ok. Poprostu twój poprzedni post sugerował, że na pewnych pojazdach używasz go stale.

Np na T-54 mam w czołgu 5-10 złotych pestek i służą one tylko i wyłącznie w przypadku nieuniknionego spotkania z E-50. W innych przypadkach jestem w stanie sobie poradzić normalnymi pociskami.

Złote pestki wożę w każdym czołgu, ale w zasadzie golda nie używam (poza CW gdzie mnie do tego zmuszają).

Także warto na przyszłość nieco precyzyjniej się wypowiadać w kwestii golda, bo twój post zabrzmiał jak post typowego gościa, który ma więcej kasy niż rozumu. A jak wiemy w WoT takich nie brakuje, choć akurat ciebie o to nie posądzam.

Co do magazynków, polecam ci perk 'intuicja' zrobiłem mu testy (około 300 przeładowań zrobiłem) i robi on zmianę typu pocisku średnio raz na 6-7 razy.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » czw 20 cze, 2013 12:39

Takie noobowskie pytanie... gdzie teraz znajduje się plik który trzeba edytować do XVM? Jakoś nie moge go zlokalizować.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » czw 20 cze, 2013 12:47

teraz nie ma 'jednego pliku' ale każdy element ma osobny plik konfiguracyjny.

res_mods/xvm

w głównym katalogu masz plik xc (otwierany notatnikiem) który jedynie odpala konfig znajdujacy się w folderze res_mods/xvm/configs/<nazwa configu>

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » czw 20 cze, 2013 13:34

Dzięks, ogarnąłem to w końcu.

Widze, ze przeszli z dotychczasowego ratingu na WN6 czy coś takiego. Swoją drogą to WN6 wydaje mi się mniej przydatne - w sumie promuje tylko ludzi wbijających dużo hp i dobijających po kimś (za to jest najwięcej %). Wcześniej wieksze znaczenia miał cap i decap bazy, co moim zdaniem tez jest ważne, samo hp to nie wszystko...

Btw nie widze zmian jeżeli chodzi o cenę pocisków za golda - przynajmniej na tych czołgach, które mam.

Odnotował ktoś jak zmieniły się te zarobki do TD, i czołgów z tierów 6-9?

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » czw 20 cze, 2013 14:47

Obrazek
Jeszcze taka sprawa... ktoś wie skąd się wzięło to czerwone zaznaczone kółko? Jest cały czas w grze, w garażu, wszędzie. I nie, nie jest to celownik. Nie mam pojącia skąd się wzięło i jak to dziadostwo wyłączyć. Denerwuje mnie. Na screenie nie widać idealnie, ale jak się przybliży to juz widać.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » ndz 01 wrz, 2013 16:19

Mam pytanie.
Czy ktoś z was miał lub ma Lorraine40t?
Jesli tak to czy jest sens badać lepszy silnik. Właśnie kupilem działo 100mm i zastanawiam sie czy juz zbierac na Bata czy zbierać na silnik 37k expa, który do niczego nie prowadzi dalej.

Zrobiłem tak na t69 i nic nie zyskalem bo tak samo mało ruchliwy jest :)
.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 01 wrz, 2013 17:09

Ja mam aktualnie lorkę i w pierwszym biegu robię Bata, a dopiero później dla podbicia załogi jak mi się będzie chciało silnik. Na dzień dzisiejszy jest on zbędny. Wiele nie daje, a w innych maszynach nie jest wykorzystywany.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » ndz 01 wrz, 2013 21:22

No tez tak myslalem :). W ogóle to lorka mi się gra bardziej jak cieżkimi francuzami niż mediumem. Podobnie ma sie sprawa z 4 strzałowcami USA.
.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”