F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ignoruj i takie tam, czyli jakich narzędzi brakuje na forum
Autor Wiadomość
Rysiu

Wysłany: Pią 06 Kwi, 2007 10:24   Ignoruj i takie tam, czyli jakich narzędzi brakuje na forum

Postanowilem założyć taki temacik.
Jeśli juz jest coś podobnego to sorki :)

Mnie brakuje na forum takiego narządka jakie są na innych forach.
Chodzi mi o "IGNORUJ TEMAT"

Po wejściu na forum wyskakuje mi mnóstwo nieprzeczytanych postow, a wiele jest w wątkach, które mnie nie interesują. Z całym szacunkiem dla tych którzy je zakładali. Zaznaczając je jako tematy "ignorowane" poprostu więcej wyskakiwać jako nieprzyczatane mi nie będą.

Chyba, że coś przeoczyłem i nie zauważyłem?

cougar

Wysłany: Pią 06 Kwi, 2007 10:36   

Zajmę się modyfikacjami naszego forum. Naprawdę zdaję sobie sprawę, że w gruncie rzeczy forum jest strasznie archaiczne ;) W kolejce czekają takie cuda techniki jak szybka odpowiedź, cytowanie selektywne, wspomniane przez Rysia ignorowanie tematów, zgłoszenie posta do moderacji, itd, itd...
Mam już w głowie plan - teraz trzeba go zrealizować. We wtorek po świętach postaram się za wszystko zabrać.

Pozdrawiam.

Rysiu

Wysłany: Pią 06 Kwi, 2007 10:39   

Dzięki Cougi :)

aaa
i jeszcze jedno
często zaglądam na forum, ale nie wszystko przeczytam
niestety po wyjściu i kolejnym wejściu, te tamaty nieprzeczytane juz mi się niepokazują
chodzi o to że jest u góry z prawej takie coś jak "Zobacz posty od ostatniej wizyty" a niema "Zobacz nieprzyczatane posty"

;-)

cougar

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007 14:22   

Czy Cougar wyrobi się w czasie? Wyślij sms pod numer... pardon, wrong story.
Niniejszym ogłaszam, że najbliższy realny termin modyfikacji forum to przerwa między weekendami w Bahrajnie i Hiszpanii.
Co prawda można by przeprowadzić tą akcję jeszcze dziś, ale w moim odczuciu nienajlepszym pomysłem jest unieruchamianie forum w takim akurat okresie - czyli jednocześnie tuż po jednym, i lada moment przed kolejnym weekendem Grand Prix ;)

Tymczasem powstało nowe forum - spamowisko, do którego trafiać będą posty Kamil... yyyy.... wypowiedzi przesadnie offtopiczne tudzież łamiące regulamin. Wszystko oczywiście z automatu czyszczone po okresie miesiąca bezczynności.
Peace.

rizon

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007 14:42   

cougar wiem ze moze to za szybko, gdyz dopiero co weszlem na forum, ale jesli chcesz to mozesz mnie zrobic modem, przynajmniej czesciowo Was (adminow) sie odciazy od wielu spraw, w koncu na takim forum jest wiele do roboty :)

PS. Sory ze pisze to w tym temacie ale nie chce mi sie swoja osoba zasmiecac niepotrzebnie forum nowym watkiem :P

cougar

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007 15:24   

Najkrócej sprawę ujmując - gdy będziemy szukać moderatorów, ogłosimy nabór. Zresztą - nie mam czasu na większe modyfikacje forum, z moderowaniem dajemy sobie radę.
Peace.

micio 

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 23:07   

cougar napisał/a:
Zajmę się modyfikacjami naszego forum. Naprawdę zdaję sobie sprawę, że w gruncie rzeczy forum jest strasznie archaiczne ;) W kolejce czekają takie cuda techniki jak szybka odpowiedź, cytowanie selektywne, wspomniane przez Rysia ignorowanie tematów, zgłoszenie posta do moderacji, itd, itd...
Mam już w głowie plan - teraz trzeba go zrealizować. We wtorek po świętach postaram się za wszystko zabrać.

Pozdrawiam.

A myślałeś może o przemo 1.12.5? Najnowsza wersja ograniczyła bardzo generowany kod i ilość zapytań do sql. Pozatym te wszystkie opcje możesz aktywować/dezaktywować jednym kliknięciem myszki i nie musisz przejmować się błędami. Sam administruje jedno takie forum i nie narzekam. Jest to najlepsza opcja spośród phpBB. Lepsze jest Invision.

hideto 

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 23:13   

usuwanie postów równiez by się przydało...

mati91

Wysłany: Sob 12 Maj, 2007 19:18   

up

Venceremos

Wysłany: Nie 13 Maj, 2007 12:04   

Przydałaby się jeszcze opcja przenoszenia postów do innych tematów. Na razie można usunąć post, można wydzielić posty z tematu i utworzyć z nich nowy itp. Przydałaby się jednak możliwość dołączenia do już istniejących.

godzil2

Wysłany: Nie 13 Maj, 2007 12:20   

Venc, obawiam się, że ten phpBB nie pozwala na to... Na innym forum tez tak mam
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Venceremos

Wysłany: Nie 13 Maj, 2007 13:24   

godzil2 napisał/a:
Venc, obawiam się, że ten phpBB nie pozwala na to... Na innym forum tez tak mam

Nie ma rzeczy niemożliwych. Po wyścigu poszperam i pewnie jakiś plugin znajdę. Jak nie to zawsze samemu można napisać :P

*EDIT*
Choćby coś takiego:
http://www.phpbb2.pl/download.php?d=534
Ostatnio zmieniony przez Venceremos Nie 13 Maj, 2007 13:29, w całości zmieniany 1 raz  

del

Wysłany: Nie 13 Maj, 2007 13:29   

Venceremos napisał/a:
Jak nie to zawsze samemu można napisać :P

Czyli z cyklu po czym poznać że Venc to informatyk :P

A zanim tego nie będzie, jest tylko na to jedna metoda. Kopiujesz tekst z danego tematu, tworzysz w tym co potrzebujesz nowego, i wklejasz + komentarz skąd to sie wzięło. Prymitywne, ale co zrobić :)

cougar

Wysłany: Nie 13 Maj, 2007 21:32   

Jak już wspominałem, modyfikacjami forum zajmę się... niebawem :P

Peace.

Sakon Yamamoto

Wysłany: Nie 13 Maj, 2007 21:39   

cougar napisał/a:

Co Wy chcecie od couga, przeciez nie powiedzial po ktorych swietach =]]]

Kamil F1 

Wysłany: Czw 24 Maj, 2007 18:09   

Wiem co by się przydało: możliwość usuwania swojego postu póki ktoś nie odpisze na innych forach takie coś jest i to jest bardzo przydatne... :wink:

Piotrek15 

Wysłany: Czw 24 Maj, 2007 18:26   

Kamil F1 napisał/a:
Wiem co by się przydało: możliwość usuwania swojego postu puki ktoś nie odpisze na innych forach takie coś jest i to jest bardzo przydatne... :wink:

własnie przdało by się coś takiegobo na innych forach wiele razy to używałem i jest to znacznie lepsze niż tylko te ''edytuj''

cougar

Wysłany: Czw 24 Maj, 2007 18:47   

Jakbyście czytali wcześniejsze posty to byście wiedzieli, że taki pomysł już był - bodaj hideto rzucił. I ja powiedziałem, że wszystko się zrobi przy okazji wgrania nowego skryptu...

yarpen.zirgin

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Pią 25 Maj, 2007 08:38   

Kamil F1 napisał/a:
Wiem co by się przydało: możliwość usuwania swojego postu puki ktoś nie odpisze na innych forach takie coś jest i to jest bardzo przydatne... :wink:

To ja proponuję wbudować moduł sprawdzania pisowni. Widzę, że bez tego ani rusz, a oczy bolą, nerwy siadają...

Piotrek15 

Wysłany: Pią 25 Maj, 2007 09:18   

yarpen.zirgin napisał/a:

To ja proponuję wbudować moduł sprawdzania pisowni. Widzę, że bez tego ani rusz, a oczy bolą, nerwy siadają...

właśnie bo jak patrzę na błedy niektórych użytkowników to mnie też zgina. Tylko czy to jest wykonalne?? A gdyby nawet tak to trzeba byłoby pisać wszystkie ogonki, a czasami sie nie chce, to samo z przecinkami.

Venceremos

Wysłany: Pią 25 Maj, 2007 10:28   

Piotrek15 napisał/a:
Tylko czy to jest wykonalne??

Nie jestem specjalistą od phpBB, ale tak na dobrą sprawę to taki moduł by zarżnął całkiem solidnie serwer:D Poza tym nie wydaje mi się, żeby dbanie o ortografię było sprawą adminów. To użytkownicy powinni się o to zatroszczyć. Stawiając kilka "byków" w jednym zdaniu sami sobie niezbyt pochlebną laurkę wystawiają.

Sakon Yamamoto

Wysłany: Pią 25 Maj, 2007 12:03   

Venceremos napisał/a:
Poza tym nie wydaje mi się, żeby dbanie o ortografię było sprawą adminów. To użytkownicy powinni się o to zatroszczyć. Stawiając kilka "byków" w jednym zdaniu sami sobie niezbyt pochlebną laurkę wystawiają.

Maz caukowitom racje, morzna przecierz kozystac z Werd'a - barciej rarzace blendy powinien poprawic.

gomez

Wysłany: Pią 25 Maj, 2007 12:10   

Sakon Yamamoto napisał/a:
Maz caukowitom racje, morzna przecierz kozystac z Werd'a - barciej rarzace blendy powinien poprawic.

Fshut (Wschód), pięc liter, pięc błędów....... znam taki przykład z języka polskiego ;) Są niestety specjaliści. Ja zawsze byłem dysortografem i przychodziło mi to ciężko, ale przynajmniej się starałem.

yarpen.zirgin

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Pią 25 Maj, 2007 13:35   

Ludzie, ale to żart był. Może i da się takie coś wstawić (wątpię) ale jak to dalej sobie wyobrażacie? Że wpisuję "rzaba", wysyłam na serwer, a on mi odpowiada "w wyrazie rzaba zrobiłeś błąd, popraw go proszę". Bo tak jak w Wordzie to raczej nie może działać.

Rysiu

Wysłany: Pią 25 Maj, 2007 14:28   

Ja błagam o "ignoruj"
// venc: uzasadnienie nic nie wnoszące do prośby wycięto

alma 

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007 13:15   

Nie wiedziałam gdzie pisać, a wiąże się to z tym tematem.Zapowiadane były zmiany na forum.Na kiedy je planujecie?Było mówione coś , że po GP Francji, ale już w niedzielę GP Wlk.Brytanii.Czy w związku z tym modernizację przeprowadzicie po tym GP?Myślę, że niektórzy chcieliby to orientacyjnie wiedzieć (np.ja ;) ).

cougar

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007 18:30   

alma napisał/a:
Zapowiadane były zmiany na forum.Na kiedy je planujecie?Było mówione coś , że po GP Francji, ale już w niedzielę GP Wlk.Brytanii.Czy w związku z tym modernizację przeprowadzicie po tym GP?Myślę, że niektórzy chcieliby to orientacyjnie wiedzieć (np.ja ;) ).

dokładnie tak - kilka dni temu pisałem, że zrobię to po najbliższym wyścigu, żeby nie rozgrzebywać forum chwilę przed GP. Ale zapomniałem, że mamy dwa wyścigi tydzień po tygodniu - więc modernizacje ruszą po Silverstone :)

yarpen.zirgin

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Sro 04 Lip, 2007 08:43   

cougar napisał/a:
alma napisał/a:
Zapowiadane były zmiany na forum.Na kiedy je planujecie?Było mówione coś , że po GP Francji, ale już w niedzielę GP Wlk.Brytanii.Czy w związku z tym modernizację przeprowadzicie po tym GP?Myślę, że niektórzy chcieliby to orientacyjnie wiedzieć (np.ja ;) ).

dokładnie tak - kilka dni temu pisałem, że zrobię to po najbliższym wyścigu, żeby nie rozgrzebywać forum chwilę przed GP. Ale zapomniałem, że mamy dwa wyścigi tydzień po tygodniu - więc modernizacje ruszą po Silverstone :)

To napisz jeszcze ile dni po Silverstone :P

cougar

Wysłany: Sro 04 Lip, 2007 14:06   

yarpen.zirgin napisał/a:
To napisz jeszcze ile dni po Silverstone :P

dokładnie nie wiem, ale mniej więcej cztery dni, osiem godzin, dwadzieścia minut i siedemnaście sekund.

Kamil F1 

Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 16:44   

Jak wiecie forum się rozwija i moja prośba (propozycja) żeby zwiększyć ilość postów z 25 do np. 70... chodzi mi o tematy "popularne" (te które są podświetlane na pomarańczowo.) Może 70 za dużo ale tak do jakiś 50 :wink: Wejdźcie w aktualne wydarzenia i tam wszystkie tematy mają przekroczone 25 postów w temacie i są podświetlane na pomarańczowo. Więc można było by zwiększyć tą ilość i wtedy te naprawdę popularne tematy by się odznaczały.... :wink:

Odpowiedz do tematu