F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
F1 w TV
Autor Wiadomość
TTU 

Wysłany: Sro 07 Mar, 07 20:27   F1 w TV

Chciałbym zainaugurować wątek o tym, co, gdzie i kiedy można będzie zobaczyć w TV o F1. Proszę (dla ogólnego dobra) o powstrzymanie się od komentarzy tylko o sucha informację :
-nazwa kanału
-data emisji
-godzina emisji
-tytuł programu
-krótki opis (jeżeli wiadomo co w nim będzie)
-ewentualnie (daty i godziny powtórek)
(?) - tym znakiem oznaczono niepotwierdzone terminy emisji (ramówki programu TV są publikowane z +/- tygodniowym wyprzedzeniem
-------------------------------------------------------------------------------------
Bezpośrednie transmisje można obejrzeć również na następujących kanałach :
NOVA , ORF1, TF1, BBC TWO

-----
Mała uwaga techniczna- TTU podsunął pomysł, skądinąd mądry :) , aby posty które zawierają nieaktualne już daty zdarzeń usuwać, co by bałagan się nie robił i było od razu widać 'co jest grane', więc jak komuś stary post zniknie to się nie zastanawiać gdzie sie podział. -del

-------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony przez TTU Pią 04 Sty, 08 11:43, w całości zmieniany 47 razy  

TTU 

Wysłany: Pon 10 Mar, 08 11:36   

DaFy napisał/a:
Czy z satelity hot bird jakis jeszcze program nadaje treningi ?

Z Hotbird'a nie, ale z Astry treningi nadaje niekodowany DSF - w piątek o 13:00 będzie skrót z dwóch treningów. Jeżeli nie masz Astry, to jaki problem :
kupujesz konwerter + uchwyt na zeza+trochę kabla albo switch disecq (jeżeli twój tuner obsługuje disecq'a) + kilka złączek/wtyków
do tego półgodziny/godzina roboty żeby to złożyć do kupy i ustawić - i tak to za jednorazowy wydatek około 50 zł możesz się cieszyć treningami F1 !

DaFy 

Wysłany: Czw 13 Mar, 08 11:59   

Skleroza nie boli a nie mając Polsatu Sport ani chęci zabawy z anteną przypomniał mi się ten odo adres.

http://www.soccer-live.pl/

Z tego co widzę to na speedtv bedą treningi online.

Wszystko co trzeba zrobić jest opisane na stronie.

pozdr.

ps. na stronie nie tylko f1 jest :D (np. Speedway GP) wiec na pewno się przyda.

okosoko 

Wysłany: Pią 14 Mar, 08 06:48   

Witam serdecznie wszystkich wielbicieli F1 ,mam pytanie czy ujecia z kamer na tv POLSAT i na niemieckich lub wlooskich tv (DSF , RTL , RAIDUE , RAIUNO ) sa przekazywane przez tego samego operatora?
Pytam dlatego ,że posiadam tv N a tam niestety nie ma POLSATU.
Odbieram tylko fonie ze slonecznej tv i wymyslilem zeby polaczyc obraz z np DSF , a dzwiek z POL.
dzieki ,pozdrawiam

TTU 

Wysłany: Pią 14 Mar, 08 11:12   

Realizacja telewizyjna (obraz z kamer na torze i w pit-lane) jest taka sama dla wszystkich stacji, ale u końcowych odbiorców na telewizorze mogą być przesunięcia czasowe dochodzące w porywach do sekundy lub dwóch - takie były gdy przełączałem się z TV4 na RTL.
Pomysł z DSF'em może wypalić, ale tylko na europejskich GP bo z tego co pamiętam to tylko w Europie DSF transmitowało treningi bezpośrednio, treningi spoza Europy (kwalifikacje i wyścigi) DSF pokazuje z kilkugodzinnym poślizgiem i często w formie skrótów.

Bambus 

Wysłany: Pon 07 Wrz, 09 19:59   

Ja się chciałem zapytać moi kochani, o co chodziło z tym przepisem, który wszedł w życie w tym roku w F1 dotyczące otwartego team radio. Jakoś nie zauważyłem, żeby było więcej rozmów zawodnika z zespołem. Czy to może chodzi o to, że dana stacja relacjonująca wyścig (w tym wypadku Borowczyk i Sokół/Maurycy) może samodzielnie wybrać jakie dialogi puści w TV?

Dziękuję i pozdrawiam

muddy

Wysłany: Nie 27 Wrz, 09 22:21   

Wkurzony ostatnimi „wyczynami” załogi komentatorskiej napisałem dziś taki list do redakcji Polsatu Sport - niech stanie się także „listem otwartym”:
Cytat:
Szanowni Państwo,
Piszę, by wyrazić swoje rozczarowanie żenująco niskim poziomem komentarza wyścigów Formuły 1 w ostatnich kilku wyścigach. Nie chcę tu szczegółowo wyliczać wszystkich błędów popełnionych przez panów Borowczykia i Kochańskiego - ich listę można znaleźć na wielu stronach/forach w Internecie. Mylenie kierowców, niezauważanie oczywistych sytuacji na torze, problemy z tłumaczeniem "team radio" to tylko przykłady. Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za realizację transmisji zdają sobie z tego sprawę i wyciągną w najbliższej przyszłości odpowiednie wnioski. W tym momencie komentarz być może odpowiedni jest dla "niedzielnego" kibica, dla którego F1 jest dodatkiem do obiadu i wszystko jedno, co się dzieje na torze, a ważne jest w którym miejscu jest Robert Kubica (o czym i tak nie zawsze zostanie prawidłowo poinformowany - przykład z GP Włoch, gdzie przez CZTERY okrążenia komentatorzy nie zauważyli usterki skrzydła Roberta mimo iż realizator kilkukrotnie robił zbliżenie na bolid BMW i powtarzał sytuacje, w których mogło dojść do uszkodzenia). Są też jednak w Polsce prawdziwi pasjonaci F1, dla których mylenie podstawowych faktów jest nie do zaakceptowania i sporo osób woli korzystać z darmowej transmisji niemieckiej stacji RTL mimo nikłej znajomości języka - i tak można dowiedzieć się więcej niż z niekompetentnych komentarzy komentatorów Polsatu.
Mam nadzieję na rychły powrót komentarzy prostu z toru z udziałem Mikołaja Sokoła lub innej osoby o porównywalnej wiedzy i komentatorskich umiejętnościach.

hideto 

Wysłany: Nie 27 Wrz, 09 22:26   

wątpię czy Polsatowskie Słoneczka chociaż ci odpiszą, ale powodzenia.

Każdy sam wybiera czy chce być Don Kichotem czy nie ;-)

muddy

Wysłany: Nie 27 Wrz, 09 22:40   

Cóż, nawet nie liczę na odpowiedź. Po prostu czułem, że muszę napisać - istnieje jakaś szansa, że ktoś to czyta, niech chociaż wiedzą, co robią i że są ludzie, którym to zupełnie nie odpowiada.
Niestety nie mam złudzeń - nawet jeżeli prawa do transmisji wykupiłaby inna polska stacja, to i tak zabrałoby jej co najmniej kilka sezonów, by zbudować od zera akceptowalny poziom. A Polsat cofa się zamiast rozwijać... Nie mogę niestety zainstalować dużej anteny, by odbierać BBC, a mój niemiecki jest naprawdę kiepski...

yarpen.zirgin

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Pon 28 Wrz, 09 08:48   

muddy, zamieść to na jakieś stronie, chętnie się podpiszę.

Chipita 

Wysłany: Pon 28 Wrz, 09 14:53   

muddy napisał/a:
Borowczykia

Trochę literówka. Takie poszło do Polsatu? Bo jak tak to mogą się obrazić i nie odpiszą (i tak nie odpiszą ale będą mieli wymówkę :P )

muddy

Wysłany: Sob 03 Paź, 09 06:54   

Kwalifikacje będą transmitowane aż w CZTERECH kanałach Polsatu: Polsat, Polsat HD, Polsat Sport Extra oraz Polsat Sport HD. Zapewne HD to będzie upscale (mimo że wyścig jest realizowany w HD, to FOM nie oferuje takiego sygnału: Polsat musiałby się dogadać bezpośrednio z Japończykami). Widać idą w ilość - nie jakość ;-)

Jeżeli ktoś ma dostęp do wszystkich tych kanałów, polecam Polsat Sport HD: w trakcie przerw między sesjami NIE MA REKLAM, TYLKO NADAJĄ OBRAZ Z TORU - przynajmniej tak było tydzień temu.

Lawrence 

Wysłany: Nie 01 Lis, 09 13:48   

Czy ktos sie orientuje dlaczego juz Polsat nie wysyla calej ekipy na wyscigi tylko ostatnio bywalo to ze byl Krystian lub Tomek Lorek i kamerzysta/dzwiekowiec?

Komentatorzy komentyuja ze studia w polsce - chodzi tu o koszty ze im sie nie oplaca czy jak?

dzi3ciak 

Wysłany: Wto 12 Sty, 10 00:23   Na jakim kanale będą pokazywane testy LIVE w Lutym 2010

Czy ktoś wie na jakim kanale bedzie można zobaczyć przedsezonowe testy w lutym 2010? Czy na Polsacie bedzie?
Co roku te same pytanie i co roku ta sama odpowiedz. Ludzie, pomyslcie zanim cos napiszecie. buka

Invinciblee 

Wysłany: Wto 12 Sty, 10 00:25   

Co najwyżej tutaj może coś być ;)
http://www.youtube.com/user/yossidlr#p/u

dzi3ciak 

Wysłany: Wto 12 Sty, 10 23:30   

Jak co roku? Ne jestem nawet rok na tym forum i pierwszy raz zadałem to pytanie :) NA PEWNO OSTATNI!!! Nie kazdy jest takim starym zajadacze F1 jak Ty i nie każdy wie co i jak w TV dają. Zwłaszcza jeśli się nigdy nie oglądało ;p p ---> pozdro i muka ;)

a pomyśl że logicznie. Testy trwają cały dzień i polsat albo jakas inna stacja by to transmitowala? A z muki wyrywam ręce. A jak nie jestes dostarczająco długo na forum to opcja SZUKAJ -> http://f1forum.formula1.p...misja+test%F3w. buka

Uspokój się. Przecież nic takiego się nie stało. Po co się tak prężyć. Myśle logiczne - tak ja i Ty, więc zapewne wiesz że miałem na myśli skrót, serwis z podsumowaniem dnia testu, najciekawsze wydarzenia na torze poparte komentarzem itp :) Zjedz pigułke i wrzuć na luz.

PS
Dzięki za linki poczytałem sobie troche - faktycznie umkneło to mojej uwagdze pewnie przez to że tak późno przegladam forum i jestem zmęczony ;)

Pozdro

Zyonic 

Wysłany: Czw 11 Mar, 10 19:49   

Wie ktoś gdzie i czy w ogóle będą powtórki pierwszego i drugiego treningu?

tmoss

Wysłany: Czw 11 Mar, 10 19:55   

Jutro od 8 transmisja w polsacie sport extra, zapewne na justin.tv tez bedzie. Na powtórki nie liczyłbym.

lg2000 

Wysłany: Czw 11 Mar, 10 20:36   

Dla zainteresowanych rozkład jazdy F1 na cały wyścigowy weekend w Bahrainie. :)

eVo^ 

Wysłany: Czw 11 Mar, 10 21:15   

czy jest jakiś kanał na Cyfrze + który transmituje wyścig f1?

G_U_M_A 

Wysłany: Czw 11 Mar, 10 21:16   

dobrze, że DSF nadaje, bo jestem ciekaw jak się będą bolidy prezentować na torze.

CoYoT 

Wysłany: Czw 11 Mar, 10 21:23   

eVo^ napisał/a:
czy jest jakiś kanał na Cyfrze + który transmituje wyścig f1?

RTL na 205 kanale. W sobotę od 9.00 lecą piątkowe treningi a po nich kwalifikacje.

Pozdrawiam!

eVo^ 

Wysłany: Czw 11 Mar, 10 21:28   

dzięki wielkie CoYoT:)

pozdro

brynda 

Wysłany: Czw 11 Mar, 10 21:28   

kurcze szkoda kiedyś były powtórki na PSE nas. dnia a teraz dupa :) . Ciekawy jestem kto będzie komentował, fanie by było jak by Mikołaj powrócił :)

Matthias 

Wysłany: Sro 24 Mar, 10 19:20   

eloelo320

Bziki, powiedzcie mi czy będzie transmisja 1. treningu w PSE?

hideto 

Wysłany: Sro 24 Mar, 10 19:21   

nie będzie :P

Matthias 

Wysłany: Sro 24 Mar, 10 19:30   

Sziiiiiiiiiiiiiiit, masz jakieś źródło? A jak nie będzie to gdzie będzie? Załamałeś mnie.

Damian375 

Wysłany: Sro 24 Mar, 10 19:35   

Chyba będzie, ale nie na żywo.

SeReK 

Wysłany: Sro 24 Mar, 10 19:43   

Pierwszy trening jest o 2.30, drugi o 6.30 naszego czasu a na PSE jest transmisja o 4.45 i o 6.30 więc pewno pierwszy trening będzie retransmitowany a drugi będzie na żywo.

zu7 

Wysłany: Sro 24 Mar, 10 19:50   

Tak, na wszelki wypadek by nie było wątpliwości (i żeby nikt nie przegapił). Wyścig jest o 8 rano już nowego letniego czasu?

Odpowiedz do tematu