Formuła 2 - F2 World Championship powraca w 2009 roku!!!

GP2, F3, WSbR, Champ Car, A1GP, WRC, DTM, NASCAR, MotoGP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » wt 04 maja, 2010 11:05

hideto pisze:
doriano pisze:Chodzi mi o te kilka okrążeń formujących. Początkowo miałem podobne zdanie co MtK, jednak teraz teoria z sygnalizacją wydaje mi się dziwna.
przecież nawet komentator mówił że są problemy ze światłami i faktycznie cały czas świeciły się czerwone, dopiero po 2 albo 3 okrążeniu zapaliły się światła zielone.
Jeśli chodzi Ci o polskiego komentatora na Eurosporcie, to z tego co pamiętam jedynie domniemywał jaka jest przyczyna opóźniania startu, nie podając pewnej przyczyny (a może światła? a może źle się ustawili? dyrektor pewnie wie o co chodzi...) Co więcej: powiedział wprost, że panuje chaos informacyjny i że cały czas próbują się czegoś dowiedzieć.

Kojag

Post autor: Kojag » wt 08 lut, 2011 19:21

W tym roku F2 ma być podobno bardziej "zbliżona do F1", a wyścigi mają być dłuższe i zamist trwać około 30 minut, mają trwać około 45 minut. Może i wyniki Kowalskiej w F2 nie były imponujące, ale przynajmiej było na co popatrzeć w wolnych chwilach, nawet jeśli dojeżdżała ostatnia. Szkoda, że Eurosport nie będzie pokazywał już tych wyścigów, szczególnie teraz, kiedy Robert będzie miał dłuższą przerwę od F1.
Podobno teraz transmisje z F2 ma robić Motors TV, którego nie ma w polskiej wersji - ktoś może wie czy jest szansa na aby F2 była pokazywana przez jakąś polską stację, na przykład Polsat Sport, czy nSport? Wiem, że będzie można to śledzić w sieci, na oficjalnej stronie, ale nie wszędzie ma się internet pozwalający na śledzenie transmisji.

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » sob 12 lut, 2011 22:37

Zdaje się, że ona nie potwierdziła startów w tym sezonie i mam nadzieję, że tego nie zrobi, bo szkoda kasy.

Kojag

Post autor: Kojag » pt 18 lut, 2011 01:18

Nie twoja kasa, więc...
Od początku było mówione o tym, że F2 to projekt na dłużej niiż jeden sezon, więc nie widzę powodu, dla któego miałaby rezygnować, skoro ma możliwość startów :roll: . I nigdzie nie było też mówione, że Kowalska w ogóle rozważa odejście z F2...

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 18 lut, 2011 01:21

Ona się uważa za Schumachera w spódnicy, więc raczej nie planuje pozostania w tej serii na zawsze... :] Mowa była o 2 sezonach, a nie o 'projekcie na dłużej niż jeden sezon'. Miała mieć jeden sezon na zapoznanie i drugi już na walkę, śmiem twierdzić, że powalczy ale znów z jakimiś aktorami, podstarzałymi biznesmenami itp
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » pt 18 lut, 2011 03:04

hideto, Chamie, miłościwie nam panująca królowa sportów motorowych, pani Kowalska nie życzy sobie negatywnych komentarzy na jej temat. Jak śmiesz ją krytykować? ;)
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » pt 18 lut, 2011 10:54

Jeszcze management tej pani postraszy i to forum sądem. Kasa może nie moja, ale zamiast wspierać Kowalską, można przeznaczyć te pieniądze na innych, bardziej utalentowanych kierowców.

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pt 18 lut, 2011 18:09

ona by pewnie i chciała dłużej, ale w regulaminie f2 jest. Że nie może kierowca startować dłużej niż 2 sezony. Kierowczyni też

Awatar użytkownika
egon

Post autor: egon » pt 18 lut, 2011 19:02

jaro738 pisze:ale w regulaminie f2 jest. Że nie może kierowca startować dłużej niż 2 sezony.
No patrz, o tym nie wiedziałem ;)
Szybkiego powrotu do zdrowia Robert

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 18 lut, 2011 19:20

lukaszlew77 pisze:Jeszcze management tej pani postraszy i to forum sądem.
a to już tylko dowód kompletnej małostkowości panny kowalskiej. Jak ktoś nie mówi o mnie dobrze, to niech nie mówi wcale bo go będę sądzić... normalnie rosja radziecka...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pt 18 lut, 2011 23:45

jaro738 pisze:dłużej niż 2 sezony.
Trzy sezony. Ale nie wydaje mi się, by cyfra chciała tak długo w nią "inwestować". ;)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » czw 10 mar, 2011 22:16

Cóż drogi Kojagu, Umowa sponsorska pomiedzy Cyfrą i Kowalską została rozwiązana 'bez podania przyczyny' - co na polski trzeba przetłumaczyć jako 'była zbyt kiepska byśmy płacili dalej'

Mam nadzieję, że pieniądze zostaną zainwestowane np w Verva racing.

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » pt 11 mar, 2011 09:37

Mogą się dorzucić do Giermaziaka, żeby uzbierał kasę może na FR 3.5 w przyszłym roku. Jak mu będzie przyzwoicie szło w tym roku w F3 Euro, to chłopak może coś osiągnąć. W przeciwieństwie do Kowalskiej.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pt 11 mar, 2011 10:44

lukaszlew77 pisze:Mogą się dorzucić do Giermaziaka, żeby uzbierał kasę może na FR 3.5 w przyszłym roku. Jak mu będzie przyzwoicie szło w tym roku w F3 Euro, to chłopak może coś osiągnąć. W przeciwieństwie do Kowalskiej.
Nie jestem pewien czy po takiej przygodzie ze sportem motorowym będą chętni gdziekolwiek indziej pakować pieniądze. Problemem są także głosy, że niezłe lody kręcono na tym całym interesie...

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » pt 11 mar, 2011 18:38

To Kowalska miała kręcić lody? To by jeszcze dziwniejsze było, bo nie dość że jeździ kiepsko, to myśli jeszcze gorzej.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pt 11 mar, 2011 18:45

Ona nie... To ówcześni decydenci cyfry ponoć mieli lepkie paluchy. Przyszła zmiana warty przy korycie to i zabrakło wyrozumiałości dla braku wyników.

Zaznaczam jednak, że to co wyżej napisałem to tylko pogłoski usłyszane na zasadzie głuchego telefonu. Nie ma co się nimi zbytnio przejmować ani za bardzo w nie wierzyć.

Kojag

Post autor: Kojag » sob 12 mar, 2011 13:19

hideto pisze:Cóż drogi Kojagu, Umowa sponsorska pomiedzy Cyfrą i Kowalską została rozwiązana 'bez podania przyczyny' - co na polski trzeba przetłumaczyć jako 'była zbyt kiepska byśmy płacili dalej'

Mam nadzieję, że pieniądze zostaną zainwestowane np w Verva racing.
Cóż drogi Hideto, to może też oznaczać, że Cyfra nie miała tyle kasy, aby finansować jakąkolwiek działalność sportową (od dawna mówi się o nieciekawej sytuacji tej platformy i możliwości zmiany właściciela). Narazie nie wiemy co było powodem i możemy jedynie snuć domysły - a to niczego nie prowadzi. Ja czekam na ustosunkowanie się Kowalskiej do tych wiadomości, bo póki co, ona nic o tym nie mówiła.
Mam nadzieję, i życzę jej tego, aby pozostała w F2 na sezon 2011, lub przeszła do Auto GP, albo GP3!

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 12 mar, 2011 14:47

Wszystko fajnie, ale ciekawi mnie tylko jedna rzecz...

W jakiej jeszcze serii wyścigowej będzie musiała się pojawić Panna Kowalska występując w niej równie przeciętnie/kiepsko jak w dotychczasowych byś przejrzał na oczy ?

Kojag

Post autor: Kojag » pn 14 mar, 2011 12:20

O co Ci chodzi hideto? To jest sport i mam prawo kibicować, komu chcę - nic Ci do tego. Czy ja mówię, że ona świtnie jeździ? Nie! Ale właśnie tego jej życzę - aby jeździła coraz lepiej, bo jestem kibicem, a nie malkontentem, jak wielu forumowiczów (jeszcze nigdzie nie spotakłem ich tylu, co tu)

Poza tym ona i tak pewnie pojedzie w F2 w tym sezonie :razz: :mrgreen: :razz:

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 14 mar, 2011 12:50

Kojag pisze:oza tym ona i tak pewnie pojedzie w F2 w tym sezonie
świetnie, będziemy mieli cykliczny kabaret :)

Poza tym, malkontent to osoba która ciągle marudzi i na wszystko. Ja tu nie widzę marudzenia, a jedynie w miarę obiektywną ocenę na temat umiejętności i sukcesów tego konkretnego kierowcy. Tzn bardziej umiejętności bo sukcesów w sumie to nie ma.

Np większość tego forum trzyma kciuki za Kubę Giermaziaka, mimo że też nie jest to kandydat na drugiego Kubicę, dlaczego ? bo Kuba nie rzuca po wywiadach, że jaki to on jest super, że na bank wystartuje w F1 i przede wszystkim, jak na sąsiednim forum przeczyta kilka mniej pozytywnych słów na swój temat, to się zawsze do nich ustosunkuje, wytłumaczy swoje zachowanie czy okoliczności - tak było rok temu na jednym z podium. Panna Kowalska w takiej sytuacji potrafi jedynie straszyć administratorów serwisów prawnikami - tak jakby miała podstawy.

Podejście takie nie jest zbyt powszechnie lubiane i efekt tego widzę i na tym forum i na sąsiednim, gdzie komentuje się wszystkie starty F2, jak trzeba bez podawania nazwisk.

Kojag

Post autor: Kojag » pn 14 mar, 2011 15:47

Jak nie malkontent, jak malkontent! Jeszcze żadnego plusu z jej startów w F2 nie przedstawiłeś, a i minusy niektóe są na siłę wyszukiwane. Trzeba się cieszyć, że w ogóle jeździła, a nie narzekać, że jeździła za słabo - nie chcesz, nie patrz, każdy wyniki widzi, a konstruktywnego z tej krytyki nie ma niczego.
Na pewno ona nie jeździ tak, jak wy jeździcie po niej... Ale chcecie to sobie narzekajcie chłopaczki - jeśli to wam poprawia nastrój... Prawdziwi kibice tacy nie są

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » pn 14 mar, 2011 16:02

Ja nie jestem jej kibicem. Nie lubię osób, które mają zbyt wysokie mniemanie o sobie, które nie jest poparte niczym, więc jej nie kibicuję. Plus z jej startów jest taki, że flaga PL pojawiła się w oficjalnych statystykach serii, szkoda jednak, że ta flaga pojawiała się zwykle z dołu tabeli.
Problem z krytyką jest tak, że ona jej do siebie nie przyjmuje, przykład sąsiedniego forum i straszenie prawnikami. Cieszyłbym się, że jeździła, gdyby ona była jedynym polskim kierowcą wyścigowym, jest natomiast wielu zdolniejszych, którzy taką szansę, jaką ona miała(już nawet w GP3 jest wyższy poziom) wykorzystaliby lepiej.

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » pn 14 mar, 2011 21:42

Kojag, problem w tym że do jej serii wyścigowej nie trzeba umiejętności, wystarczą pieniądze. Oczywiście teraz wybuchnie bomba o nazwie "ale Petrov płaci!!!" Płacić płaci. Jest na tyle słaby że bez wsparcia finansowego do F1 by się nie dostał ale na tyle mocny że był w czołówce GP2. Może talentem wybitnym to on nie jest ale moim zdaniem Duża zasługa Kubicy w tym że Petrovowi nie idzie. Dlaczego? Bo Robert jest kierowcą podsterownym, czyli mniejszością wśród kierowców F1. Także jej zaistnienie F2 świadczy jedynie o możliwościach jej menadżerów a nie jej wynikach. Oczywiście na wsparcie finansowe trzeba sobie zapracować wynikami, ale na bezrybiu i rak ryba. Niestety w zeszłym sezonie szło jej jak mówi przysłowie "jak Kur*** w deszczu". Natomiast jej popisy na sąsiednim forum to dolewanie oliwy do ognia.

Kojag

Post autor: Kojag » wt 15 mar, 2011 15:09

Czasami warto okazać sportowcowi trochę wsparcia. Niech zobaczy, że ktoś jej kibicuje, bo jej wypowiedzi mogą być spowodowane właśnie tym, że tego wsparcia nie ma i dziewczyna nie radzi sobie z tym psychicznie - bo dla kogo ona ma jeździć? A co ze słynnym "Nic się nie stało! Chłopaki, nic się nie stało!" po każdym meczu naszj piłkarskiej reprezentacji?
lukaszlew77 pisze:Cieszyłbym się, że jeździła, gdyby ona była jedynym polskim kierowcą wyścigowym, jest natomiast wielu zdolniejszych, którzy taką szansę, jaką ona miała(już nawet w GP3 jest wyższy poziom) wykorzystaliby lepiej.
To może zamiast krytykować ją, warto krytykować ich, którzy nawet sobie takiej szansy sprawić nie mogą? Widocznie nie zasługują na sponsorów... To, że akurat ona znalazła sponsora, jest żadnym powodem do krytyki!

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » wt 15 mar, 2011 16:04

Kojag pisze:To, że akurat ona znalazła sponsora, jest żadnym powodem do krytyki!
I nie za to jest krytykowana, co przecież jasno Ci hide napisał kilka postów wyżej:
Np większość tego forum trzyma kciuki za Kubę Giermaziaka, mimo że też nie jest to kandydat na drugiego Kubicę, dlaczego ? bo Kuba nie rzuca po wywiadach, że jaki to on jest super, że na bank wystartuje w F1 i przede wszystkim, jak na sąsiednim forum przeczyta kilka mniej pozytywnych słów na swój temat, to się zawsze do nich ustosunkuje, wytłumaczy swoje zachowanie czy okoliczności - tak było rok temu na jednym z podium. Panna Kowalska w takiej sytuacji potrafi jedynie straszyć administratorów serwisów prawnikami - tak jakby miała podstawy.
Jeśli Tobie jej postawa nie przeszkadza - super! Życzę miłego kibicowania - ofc. o ile będzie gdziekolwiek jeździć. Postaraj się jednak zrozumieć, że opisane wyżej zachowania mogły zrazić sporo osób... :/

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » wt 15 mar, 2011 17:00

Kojag pisze:Czasami warto okazać sportowcowi trochę wsparcia. Niech zobaczy, że ktoś jej kibicuje, bo jej wypowiedzi mogą być spowodowane właśnie tym, że tego wsparcia nie ma i dziewczyna nie radzi sobie z tym psychicznie - bo dla kogo ona ma jeździć? A co ze słynnym "Nic się nie stało! Chłopaki, nic się nie stało!" po każdym meczu naszj piłkarskiej reprezentacji?
Ona ma jeździć dla siebie. To jej jazda ma sprawiać przyjemność, to że oglądają i fascynują się tym ludzie to efekt uboczny. To nie aktorstwo, jeżeli jeździłaby dla poklasku to tym gorzej dla niej.
Kojag pisze:
lukaszlew77 pisze:Cieszyłbym się, że jeździła, gdyby ona była jedynym polskim kierowcą wyścigowym, jest natomiast wielu zdolniejszych, którzy taką szansę, jaką ona miała(już nawet w GP3 jest wyższy poziom) wykorzystaliby lepiej.
To może zamiast krytykować ją, warto krytykować ich, którzy nawet sobie takiej szansy sprawić nie mogą? Widocznie nie zasługują na sponsorów... To, że akurat ona znalazła sponsora, jest żadnym powodem do krytyki!
Ee... nie rozumiem. Kubica w swojej karierze też narzekał na brak wsparcia, czy to oznacza że jest kiepskim kierowcą? Nie, jest jednym z najlepszych na świecie. Czy takiego Naraina Karthikeyana, to że wyskrobał 8 mln EUR na starty w HRT czyni dobrym kierowcą? Nie, bo jest kierowcą mizernym. Sponsorzy nie zawsze idą w parze z umiejętnościami. Szczególnie odnosi się to do Polski, gdzie sporty motorowe są dalej bardzo mało popularne.

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » wt 15 mar, 2011 20:32

lukaszlew77 pisze:Sponsorzy nie zawsze idą w parze z umiejętnościami. Szczególnie odnosi się to do Polski, gdzie sporty motorowe są dalej bardzo mało popularne.
No właśnie, Kowalska miała być dobrym produktem. Kobieta, kierowca wyścigowy. Niestety chyba sama zaprzepaściła to wszystko. Bo Miała szansę być Danicą Patrick trochę mniejszego formatu. Motorsport chłonie cycki, chociażby tylko dlatego że to cycki. Niestety po paru wypowiedziach i akcji z forum kibice przestali się nią jarać nawet z powodu cycków.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 15 mar, 2011 21:29

MtK pisze:Motorsport chłonie cycki, chociażby tylko dlatego że to cycki. Niestety po paru wypowiedziach i akcji z forum kibice przestali się nią jarać nawet z powodu cycków.
Obrazek

c'mon chociaż trochę obiektywizmu... tzn ja wiem co się komu podoba no ale...

Co do reszty, ogólnie rzecz biorąc, można się zgodzić, z jednym ale.

Danica Patrick, poza tym że aktualnie odstawia mniejsze czy większe 'szoł' w tym co pozostało z połączenia indy i champów, na wczesnym etapie była całkiem niezłym kierowcą. Nie zrobiła kariery tylko przysłowiową dupą, ale miałą również wyniki, zarówno w usa jak i europie.

Teraz odcina od tego kupony robiąc za chodzącą reklamę, ale to w końcu ameryka.

A z ogłoszeń parafialnych, Kuba na pierwszym suchym dniu testowym i drugim w życiu w bolidzie F3 był 12 (niestety byłą to ostatnia lokata) ale do lidera stracił jedynie sekundę. Testy odbywają się na ricardo tormo i można codziennie śledzić live timingi.

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » śr 16 mar, 2011 01:03

Na temat jej wyglądu się nie wypowiem bo jeszcze mnie będą po sądach ciągać ;) Nie zmienia to faktu że to nadal cycki. Teraz Quiz
Czy poniższe fotografie przedstawiają tę samą osobę?
Obrazek
Obrazek

Zdecydowanie tak, jest to Susie Stoddart. O ile w wersji na pierwszym zdjęciu bym się nawet za nią nie obrócił, to wersja druga jest... noo... ten... no kur** każdy by brał z chęcią ;) Choć zdecydowanie przyznam że w Susie drzemie większy potencjał wizualny.

Kojag

Post autor: Kojag » śr 16 mar, 2011 16:09

lukaszlew77 pisze:
Kojag pisze:Czasami warto okazać sportowcowi trochę wsparcia. Niech zobaczy, że ktoś jej kibicuje, bo jej wypowiedzi mogą być spowodowane właśnie tym, że tego wsparcia nie ma i dziewczyna nie radzi sobie z tym psychicznie - bo dla kogo ona ma jeździć? A co ze słynnym "Nic się nie stało! Chłopaki, nic się nie stało!" po każdym meczu naszj piłkarskiej reprezentacji?
Ona ma jeździć dla siebie. To jej jazda ma sprawiać przyjemność, to że oglądają i fascynują się tym ludzie to efekt uboczny. To nie aktorstwo, jeżeli jeździłaby dla poklasku to tym gorzej dla niej.
Kojag pisze:
Ee... nie rozumiem. Kubica w swojej karierze też narzekał na brak wsparcia, czy to oznacza że jest kiepskim kierowcą? Nie, jest jednym z najlepszych na świecie. Czy takiego Naraina Karthikeyana, to że wyskrobał 8 mln EUR na starty w HRT czyni dobrym kierowcą? Nie, bo jest kierowcą mizernym. Sponsorzy nie zawsze idą w parze z umiejętnościami. Szczególnie odnosi się to do Polski, gdzie sporty motorowe są dalej bardzo mało popularne.
Jeśli uważasz, że sportowczy walcza dla siebie, to ja nie widzę sensu tej dyskusji. Wyobraź sobie sport bez kibiców - takie coś nie ma racji bytu.

Brak wsparcia sponsorów to też swego rodzaju porażka dla sportowca. Widocznie za słabo się starał, a inni starali się lepiej. Sponsorzy nie dobierają sobie kierowców na zasadzie zdarzenia losowego. Jeśli ktoś nie znalazł sponsora jest to jego osobista porażka!

Nikt z nas nie zmieni zdania, więc... chyba czas skończyć tą rozmowę, bo tylko się pokłócimy, a tego chyba nie chcemy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne sporty motorowe”