F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Formuła 2 - F2 World Championship powraca w 2009 roku!!!
Autor Wiadomość
formulka 1 

Wysłany: Pią 29 Maj, 2009 13:00   Formuła 2 - F2 World Championship powraca w 2009 roku!!!

Już dziś ruszył kolejny sezon Formuły 2 !!! Formula Two championship!Od prawie 45 lat zapomniany sport powrócił!Pierwszy trening przebieg spokojnie.Wygarł Hiszpan Soucek,drugi był Niemiec Hegewald,a trzecie miejsce zajął Winckes z Kanady przed czwartym Serbem, Pavlovic'em.Zresztą co tu dużo mówić!Popatrzcie sami!GP2?To nie F2! F1 F2 i F3 to jedyna rodzinka!
http://www.formulatwo.com/default.aspx

lukaszlew77 

Wysłany: Sob 30 Maj, 2009 07:53   

Nie wiem skąd ta ekscytacja, ot jedna z kolejnych juniorskich serii wyścigowych. GP2 jest szybsze.

KRISF1 

Ostrzeżeń:
 6/3/4
Wysłany: Sob 30 Maj, 2009 08:08   

Boldy są troche podobne do WSbR za czasów Kubicy poza paroma szczegółami

zarat 

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 15:02   

Oglądałem drugi wyścig w tą niedzielę. Jestem pozytywnie zaskoczony!

Było dużo wyprzedzania i walk na torze, niektóre pary zawodników potrafiły wyprzedzać się wzajemnie po dwa razy na okrążeniu. Śmiało mogę powiedzieć, że ów wyścig był ciekawszy niż całe GP Hiszpanii w F1. Nie zauważyłem jak szybko minęło te 25 minut. Płomienie buchające co rusz z rur wydechowych bolidów przypomniały mi starą, dobrą Formułę 1. Trochę szkoda Nataszy Gachgang. No i powoli można mówić o formowaniu się nowego talentu z nazwiskiem Wickens (nawiasem mówiąc: chciałbym zobaczyć jak walczy w środku stawki, szybka jazda to nie wszystko).

Podsumowując, myślę, że wskrzeszenie F2 wyszło bardzo dobrze.

Ćma

Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 15:01   

Ja właśnie skończyłam oglądać 2 wyścig. Cóż za emocje :o . Te czerwone flagi, te wypadki, SC. Czekam na jakieś wiadomości o stanie zdrowia, ale i tak pewno się nie dowiem nic ... :roll:

kamilo 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 15:44   

nieźle dostał oponą, to już trzeba mieć mega pecha.

jaro738 

Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 16:08   

w czasie transmisji z wtcc było pokazane, ze jest ktoś (pewnie Surtess) odwożony helikopterem do szpitala (z hiszpanskiego komentarza ciezko cokolwiek zrozumiec)

kamilo 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 18:09   

Po uderzeniu natychmiast stracil przytomnosc, na razie tylko tyle wiadomo.

Krystik27 

Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 21:51   

szkoda, że nie mogłem oglądać drugiego wyścigu, jak widzę jeszcze więcej było emocji ;)

Anderis 

Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 22:32   

Niestety... :cry:

http://www.autosport.com/news/report.php/id/77088

3557 

Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 22:33   

Miał tylko 18 lat...

Pewnie teraz rozgorzeje dyskusja na temat przyszłości F2 i bezpieczeństwa.

Krystik27 

Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 22:35   

powie mi ktoś co się stało na torze?

Xcore 

Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 22:37   

http://www.youtube.com/watch?v=4Svj-FOtEz4

[ Dodano: Nie 19 Lip, 09 22:37 ]
Szkoda :/

jaro738 

Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 22:38   

Krystik27,

http://www.youtube.com/watch?v=aTDiYS1NVW4

surtess to ten niebiesko-zolty

marian3251
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 23:48   

cześć jego pamięci. zamiast się rozpisywać powinniśmy chyba odmówić za niego chociaż zdrowaśkę.

Ćma

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 08:30   

Miałam nadzieję, że jednak będzie wszystko dobrze. Ale szans dużo nie miał... Ech..

Ziolek10 

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 09:13   

o ja cie pierdziele! z ust Wielkiego Komentatora Eurosportu kompletnie nic nie wiedzialem. a wyscig zaczalem ogladac po wypadku.

gomez

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 22:44   

Boże, dopiero teraz przeczytałem że jednak zginął. Szkoda każdego życia a tym bardziej tak młodego. Cóż, ciemna strona motorsportu niestety.

Chipita 

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009 18:06   

Dopiero teraz z okazji pojawienia się newsa na WM spojrzałem na klasyfikację kierowców i mnie aż zemdliło jak bardzo lamerscy kierowcy tam jeżdżą... Andy Soucek ma 32 pkt. przewagi nad następnym i jak wygra teraz na Imoli to ma mistrza + pełne testy z Williamsem. Gość, który przez 2 lata w GP2 Main Series zdobył 29 punktów, był 16 i 14 odpowiednio w 2007 i 2008 roku, który nie wygrał ani jednego wyścigu, jego średnia pozycja przez 2 lata to 10,cośtam teraz wygra F2... Ok, czyli jednak rację miałem gdy mówiłem, że F2 może lizać GP2.

GP2 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> F2 :P

dzester

Wysłany: Sro 14 Kwi, 2010 23:00   

Witam czy F2 będzie transmitowane w TV(euro sport lub Polsat sport zaznaczam cyfry nie mam)?

Erwb 

Wysłany: Sro 14 Kwi, 2010 23:07   

na Eurosport 2

lukaszlew77 

Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010 17:36   

W F2 można maksymalnie przez 3 lata jeździć.

Rosteck 

Wysłany: Pią 23 Kwi, 2010 12:22   

Oglądałem jeden wyścig i nie za bardzo rozumiem sensu istnienia tego tworu pt. F2. Kierowcy mają między 19 a 21 lat więc wg. mnie w tym wieku powinni jeździć w GP2 jeżeli którykolwiek z nich marzy o dostaniu się do F1. Typowa "zapchajdziura" i tyle...

Kojag

Wysłany: Sob 24 Kwi, 2010 21:45   

Rosteck napisał/a:
nie za bardzo rozumiem sensu istnienia tego tworu pt. F2.

Ale to ma sens marketingowy. Czyli taki sam jak F1 i każdy inny sport.

CoYoT 

Wysłany: Pon 03 Maj, 2010 10:57   

Cytat:
Jeśli jutro podczas WTCC praca porządkowych będzie równie dobra, to podczas okresów neutralizacji będzie można spokojnie obiadek zjeść albo jakąś gazetę poczytać... :/

No doriano miałeś racje! na 13 okrążeń ścigali sie raptem 2 może 3 :D

doriano 

Wysłany: Pon 03 Maj, 2010 11:23   

CoYoT napisał/a:
Cytat:
Jeśli jutro podczas WTCC praca porządkowych będzie równie dobra, to podczas okresów neutralizacji będzie można spokojnie obiadek zjeść albo jakąś gazetę poczytać... :/

No doriano miałeś racje! na 13 okrążeń ścigali sie raptem 2 może 3 :D

No niestety żenujące było to widowisko... O ile dość długi okres neutralizacji we wczorajszym wyścigu F2 był zrozumiały, bo sprzątania po tym pięknym locie było sporo, to w innych sytuacjach miejscowi byli jak pijane dzieci we mgle...

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć czemu sprzątanie po wypadku Farfusa i Menu trwało wczoraj SZEŚĆ OKRĄŻEŃ?! Przecież Farfus sam dotoczył się do boksów, a Chevrolet Menu stał właściwie poza torem i wystarczyło go jakąś terenówką jeszcze kawałek dalej odciągnąć.

Niestety ale ten weekend w F2 i (zwłaszcza) w WTCC został zabity przez fatalną organizację. Próby naprawiania tarek młotem czy problemy z otwieraniem wiadra z proszkiem do neutralizacji niebezpiecznych płynów były po prostu śmieszne (nie mylić z "zabawne"). Ileż to razy widać było, że porządkowi nie mają zielonego pojęcia jak zabrać się za podnoszenie bolidu czy samochodu WTCC na lawetę? Kpina.

Mam nadzieję, że takie serie więcej na tym torze gościć nie będą. Nawet "importowanie" porządkowych z innego kraju wydaje mi się bezcelowe, bo ten tor jest po prostu... kiepski. Po co reanimować tego trupa?

Btw. ogarnął ktoś sytuację ze startem do pierwszego wyścigu WTCC?

MtK 

Wysłany: Pon 03 Maj, 2010 11:31   

doriano, Szczerze nie wiadomo co się działo na starcie pierwszego okrążenia. Patrząc na to iż przy pierwszym podejściu pojawiła się zielona flaga, wydaje mi się że to problemy z sygnalizacją świetlną.

Btw. Pierwszy wyścig mniej więcej w połowie też zdominowany przez SC.

CoYoT 

Wysłany: Pon 03 Maj, 2010 11:31   

doriano napisał/a:
Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć czemu sprzątanie po wypadku Farfusa i Menu trwało wczoraj SZEŚĆ OKRĄŻEŃ?! Przecież Farfus sam dotoczył się do boksów, a Chevrolet Menu stał właściwie poza torem i wystarczyło go jakąś terenówką jeszcze kawałek dalej odciągnąć.

Podobała mi się ta kraksa... pięknie go tam wkomponował w bande :mrgreen: Tak jak i latający bolid F2 :mrgreen: też był piękny!

Dobrze że na Eurosporcie puszczają jeszcze Snookera :grin:

doriano 

Wysłany: Wto 04 Maj, 2010 07:07   

hideto napisał/a:
a o co konkretnie pytasz ? o wyjazd 2 seatów ? moim zdaniem RA, był kontakt tuż przed hamowaniem dlatego obaj to hamowanie przegapili.

Chodzi mi o te kilka okrążeń formujących. Początkowo miałem podobne zdanie co MtK, jednak teraz teoria z sygnalizacją wydaje mi się dziwna.

hideto 

Wysłany: Wto 04 Maj, 2010 07:42   

doriano napisał/a:
Chodzi mi o te kilka okrążeń formujących. Początkowo miałem podobne zdanie co MtK, jednak teraz teoria z sygnalizacją wydaje mi się dziwna.
przecież nawet komentator mówił że są problemy ze światłami i faktycznie cały czas świeciły się czerwone, dopiero po 2 albo 3 okrążeniu zapaliły się światła zielone.

Odpowiedz do tematu