F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dakar 2009

Czy to dobrze,że Dakar,przeniesiony został do Ameryki Płd?
Tak
21%
 21%  [ 7 ]
Nie
78%
 78%  [ 25 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Autor Wiadomość
Parówa_Gucia 

Wysłany: Sro 05 Lis, 2008 17:26   Dakar 2009

Najbliższy Dakar,wydaje się bardzo ciekawy,bo będzie na nowych terenach w Argentynie.
Ponadto,istnieje możliwość sporych niespodzianek,kto wie,może Czachor,z Dąbrowskim,
zdobędą dwa, pierwsze miejsca?Co na ten temat sądzicie???

A propos:nie wiecie,gdzie można na żywo,pooglądać sobie Dakar?Z góry dzięki.

del

Wysłany: Sro 05 Lis, 2008 17:28   

To jest pewnego rodzaju kuriozum, że rajd o nazwie Dakar ma odbywać się w Argentynie no...

swirek258 

Wysłany: Sro 05 Lis, 2008 18:02   

Eee tam,teraz ten rajd stracił swój klimat.Jednak argentyna to nie Sahara.Szkoda że nie próbowali wrócić na dawne tereny.

lukaszlew77 

Wysłany: Sro 05 Lis, 2008 18:11   

Pomiędzy OSami były by dodatkowe atrakcje, jak ucieczka przed rebeliantami :D Swoją drogą to oni nie mogli tego kraju jakoś ominąć?

swirek258 

Wysłany: Sro 05 Lis, 2008 19:06   

Mogli.Tylko Większość OS była właśnie tam.Ale jakby zmienić trasę to dałoby radę.(Mówiąc o tym kraju masz na myśli Mauretanie? :wink:)

lukaszlew77 

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008 15:29   

Już nie wiem, jakoś nie mogę nigdy nazw tych Afrykańskich karjów spamiętać, ale kojarzę, że spowodu jakiś niebezpieczeńśtw w tym kraju odwołali rajd.

swirek258 

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008 17:37   

No to Mauretania;)

szymek66 

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008 17:50   

Według mnie źle się stało. Rajd straci swój klimat. Najgorzej to mają ludzie, którzy zbierali przez długi czas fundusze ,a Dakar w tamtym roku odwołali. Chociaż zobaczymy jak będzie się to prezentowało w Ameryce.

Piotrek15 

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008 18:33   

Teraz to już nie to samo. Teraz jest tak jakby zorganizować GP Włoch na okęciu. No ale cóż terroryści terrorystami a życie ludzkie jest najważniejsze.

Łukasz 

Wysłany: Pią 07 Lis, 2008 21:52   

Argentyna jak dla mnie nie za ciekawy pomysł... Mogli już lepiej dać termin letni i jazda przez bezdroża Syberii aż po Kamczatkę... Start w Piotrogrodzie... Taki Trans Siberia ;)

Parówa_Gucia, na żywo Dakar - jak i w ogóle wszystkie rajdy nie zobaczysz... Chyba że jak to dawał zawsze Eurosport - relacja na zywo z wieczornego parku naprawczego.

Parówa_Gucia 

Wysłany: Sob 08 Lis, 2008 13:59   

Łukasz,chodzi mi o podglądanie w internecie zmagań.

Rosteck 

Wysłany: Sob 08 Lis, 2008 15:58   

Niestety ale dla mnie ten rajd nie w Dakarze czy nawet w Afryce, w końcu to olbrzymi kontynent więc trasa mogłaby biec przez inne kraje, to już nie Dakar tylko kolejny rajd typu off-road. Dlatego też zagłosowałem na "nie".

Kamil F1 

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 19:04   

Troszkę info:

Cytat:
PROGRAM RAJDU
3.1 Buenos Aires – Santa Rosa 733 km (OS 371 km)
4.1 Santa Rosa – Puerto Madryn 837 km (OS 237 km)
5.1 Puerto Madryn – Jacobacci 694 km (OS 616 km)
6.1 Jacobacci – Neuquen 488 km (OS 459 km)
7.1 Neuquen – San Rafael 763 km (OS 506 km)
8.1 San Rafael – Mendoza 625 km (OS 395 km)
9.1 Mendoza – Valparaiso 816 km (OS 419 km)
10.1 przerwa w Valparaiso
11.1 Valparaiso – La Serena 652 km (OS 294 km)
12.1 La Serena – Copiapo 537 km (OS 449 km)
13.1 Copiapo – Copiapo 690 km (OS 670 km)
14.1 Copiapo – Fiambala 680 km (OS 215 km)
15.1 Fiambala – La Rioja 518 km (OS 253 km)
16.1 La Rioja – Cordoba 753 km (OS 545 km)
17.1 Cordoba – Buenos Aires 792 km (OS 227 km)
18.1 podium i rozdanie nagród w Buenos Aires.

Cytat:
Lista zgłoszeń obejmuje 230 motocykli, 30 quadów, 188 samochodów i 82 ciężarówki. Zawodnicy reprezentują 49 państw.

Cytat:
polscy motocykliści - Jacek Czachor, Marek Dąbrowski, Jakub Przygoński (Orlen Team), Krzysztof Jarmuż (Honda Europe/Dakarsport), dwaj kierowcy quadów - Jacek Bujański (Yamaha Europe) i Rafał Sonik, załogi samochodowe Krzysztof Hołowczyc/Jean-Marc Fortin w Nissanie Navara (Orlen Team) i Aleksander Sachanbiński/Arkadiusz Rabiega w Land Roverze (Terra Trek) oraz załoga ciężarowego MAN-a Grzegorz Baran/Izabela Szwagrzyk/Andrzej Grigorjew (Power B).

Ostatnio zmieniony przez Kamil F1 Sro 12 Lis, 2008 20:45, w całości zmieniany 1 raz  

Parówa_Gucia 

Wysłany: Wto 11 Lis, 2008 18:51   

O jak fajnie,są quady! :cool:
I jeszcze można kibicować polakom!

P.S.:Dzięki za info!

ChemicalRider

Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 13:43   

Dakar ruszył, Czachor daje popalić, wczoraj drugi dzisiaj czwarty, Przygoński jest debiutantem a nie wygląda na takiego, dzisiaj na jednym z odcinków uzyskał lepszy czas od Czachora, i raczej dzisiaj będzie w pierwszej dziesiątce, a przypomnę że wczoraj ruszał z 80 któregoś miejsca!! Hołowczyc stary wilk mam nadzieje że coś pokaże w tym roku, dwa lata temu pecha miał :(

Gdzie można śledzić Dakar? Już pisze:

W TV.. w TVP1 po głównym wydaniu Wiadomości około 20.00
Na Eurosport o 19.30 i 23 na żywo wywiady z biwaku można ujrzeć ciekawe smaczki dla pasjonatów.

Na stronie www.dakar.com można śledzić na żywy czasy na wszystkich punktach kontrolnych jednak dzisiaj widzę że trochę awaryjny ten system mają. Pewien byłem że zastosują ten sam system śledzenia dakaru prze neta co dwa lata temu, a wtedy był BOSKI! Codziennie widzieliśmy to co teraz czyli czasy na poszczególnych punktach kontrolnych + do tego mapa trasy gdzie mogliśmy na nią nanieść poszczególnych kierowców (którzy zapewne mieli odbiorniki GPS i podgląd ich odbywał się przesz satelitę) Wszystko to sprawiało że czuło się ten klimat rywalizacji, można było zobaczyć jak ktoś kogoś wyprzedza itp :)

michal 

Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 21:03   

materiały wideo można pooglądać też na stronach TVP:

http://www.tvp.pl/sport/rajd-dakar-2009

swirek258 

Wysłany: Sro 07 Sty, 2009 21:25   

http://sport.onet.pl/0,12..._wiadomosc.html

Zszkokował mnie ten artykuł.Wiem że Dakar niemal co roku zbiera śmiertelne żniwo,ale nie rozumiem jak mogło do tego dojść.Wszystkie motory mają GPS,podobno koleś wysyłał SOS,(wcześniej mu zabrakło paliwa,ktoś mu pożyczył,ale silnik i tak nie odpalił)

Zna ktoś może kulisy tej tragedi?

[*]

farel 

Wysłany: Czw 08 Sty, 2009 12:04   

Okoliczności wskazują, że nie był to wypadek a raczej atak serca. Terry miał 49 lat. Policja nie wyklucza jednak udziału osób trzecich, stąd wszczęte dochodzenie. Sekcja zwłok wiele wyjaśni.

W ogóle jakies to wszytko dziwne. Organizatorzy nie mogą odnaleźć przez dwa dni zawodnika, o którego bezpieczeństwo powinni zadbać. Leżał podobno jakieś 300m od trasy, więc raczej się nie zgubił. 300m to nie 3 albo 13 km więc bez jaj.

Zawodnicy są wyposażenie w tzw. iritrack, który działa jak GPS, ale jest zawodny.

Wyjaśniło się:

Co najciekawsze
Cytat:
informacja ta (że na trasie zabrakło mu paliwa i będzie czekał na pomoc) najpierw dotarła do centrum alarmowego w Paryżu, skąd dopiero po kilkudziesięciu godzinach otrzymali ją organizatorzy imprezy w Argentynie.

swirek258 

Wysłany: Czw 08 Sty, 2009 21:46   

Dzięki za wyjaśnienie,sytuacja ta pokazała że system wymaga poprawy.Może by człowiek przeżył gdyby nie to :/

http://www.rajdy.v10.pl/R...dami,25858.html

Co do dzisiejszych wyników,to Polacy całkiem całkiem sobie jeszcze radzą.

Brawo dla Przygońskiego,zostawia jak na razie Czachora w tyle;).Hołek też nieźle,może w końcu jakiś sukces Polaków będzie w Dakarze.Najważniejsze żeby dojechali do mety :wink:

Dla mnie największym Polskim bohaterem jest Rafał Sonik,który debiutując w Dakarze trzyma się w czołówce.Dodatkowe graty ode mnie za to,że wytrzymuje to obciążenie jakim jest jazda na quadzie tyle godzin(i to w takich warunkach),gdyż jak wysłuchałęm na jedynce jest...biznesmenem :grin:

Jeszcze news z ostatniej chwili się ukazał że Dąbrowski zrezygnował...

ChemicalRider

Wysłany: Sro 14 Sty, 2009 12:21   

Dzisiejszy etap odwołany :( a szkoda, mógł to być jeden z najciekawszych etapów dla widza, jazda przez Andy, a tak, klapa ;( 1800m.n.p.m.. pewnie była nawet szansa zobaczyć tam snieg :P Oto co dzisiaj nas ominie:

Profil wysokościowy

MITSUBISHI_GT 

Wysłany: Sro 14 Sty, 2009 16:52   

Tutaj http://www.mitsubishi-dakar.com/pl_pl/daily_update są wyniki 10 etapu i klasyfikacja generalna po tym etapie. Chyba już można pogratulowac zespołowi VW zwycięstwa w tegorocznym Dakarze, bo raczej już nic nie zmieni sie. Mitsubishi rozczarowało nie takiego wyniku spodziewałem sie po trzech diamentach, chyba to był błąd wystawienie do rajdu niepewnego Lancera Racing. Moim zdaniem wynik mógł być inny gdyby Mitsubishi wystawiło sprawdzoną konstrukcje (Pajero) i jeszcze doszły do tego wszystkiego problemy z silnikiem diesla. Już na pierwszym etapie wycofał sie Masuoka z powodu awarii silnika no a potem Peterhansel, benzynowa jednostka była pancerna tak samo jak Pajero. Pocieszam sie tym że to będzie dopiero drugie zwycięstwo VW w historii Dakaru, no a Mitsubishi ma już tych zwycięstw 12 i mam nadzieje że będzie ich jeszcze więcej.

mc 

Wysłany: Sob 17 Sty, 2009 18:54   

No i kolejny Dakar za nami. Dla Polaków na pewno był on bardzo udany, 5 miejsce Hołka w klasyfikacji samochodów terenowych i 3 miejsce Sonika.

News i wypowiedź Hołowczyca

ChemicalRider

Wysłany: Nie 01 Mar, 2009 19:12   

Mitsubishi wycofuje się z Dakaru… czy czar Dakaru pryśnie na dobre? Zastał nas czas bezwzględnego prowadzenia Volkswagena ? Z drugiej strony Hołowczyc ma większe szanse na coraz wyższe pozycje, ale czy Dakar bez Mitsubishi będzie prawdziwym Dakarem ? :-(

http://sport.wp.pl/kat,17...,wiadomosc.html

Odpowiedz do tematu