F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Race of Champions
Autor Wiadomość
Chipita 

Wysłany: Sro 05 Gru, 2007 18:16   Race of Champions

Przegląd Sportowy (5.12.2007) napisał/a:
To jedyny tor, na którym kibice będą mogli zobaczyć bezpośrednią rywalizację kierowców rajdowych i wyścigowych: Michaela Schumachera i Marcusa Groenholma. Stadion Wembley będzie 16 grudnia areną zmagań w Race of Champions - prestiżowej imprezy, gromadzącej przedstawicieli różnych sportów motorowych - od Formuły 1 przez NASCAR do WRC. W tegorocznej edycji, oprócz wymienionych kierowców, wystartują także m.in.: Heikki Kovalainen, Sebastian Vettel czy David Coulthard. Zawodnicy wystąpią indywidualnie (walcząc o tytuł Mistrza Mistrzów) i w drużynach (o Puchar Narodów). Race of Champions po raz pierwszy odbył się w 1988 roku, dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego duetu: kierowcy rajdowego Henriego Toivonena i jego pilota Sergio Cresto. W ostatnich latach zawody odbywały się na paryskim Stade de France. Tam właśnie swój pierwszy wielki sukces odniósł Kovalainen. Przed trzema laty niespodziewanie wygrał rywalizację, pokonując m.in. Schumachera.

To nie jest Wembley jakby co. ;)

OFICJALNA STRONA RACE OF CHAMPIONS . Możecie na niej zobaczyć jak przemienili boisko Wembley w tor.

Ciekawie to może wyglądać. :) Wiecie, gdzie to będzie transmitowane (o ile w ogóle)?

hideto 

Wysłany: Sro 05 Gru, 2007 18:19   

Chipita napisał/a:
Wiecie, gdzie to będzie transmitowane (o ile w ogóle)?

Eurosport

kamilo 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Sro 05 Gru, 2007 18:20   

Na pewno bedzie na Eurosporcie

Damian375 

Wysłany: Czw 06 Gru, 2007 00:12   

Ale kiedy :D ? Tzw. O której godzinie :D ?

kamilo 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007 19:58   

16 grudnia, wieczorem

Krystik27 

Wysłany: Czw 06 Gru, 2007 20:00   

około godziny 20, chyba

Damian375 

Wysłany: Pią 07 Gru, 2007 00:13   

Dziękuje wam, a orientujecie się może jak można odbierać Euro Sport inaczej niż przez Dekoder - Nie posiadam aktualnie takowego
Pozdrawiam :D:D:D:D:D

hideto 

Wysłany: Pią 07 Gru, 2007 00:15   

większość telewizji kablowych posiada Eurosport w swojej ofercie

jeśli nie masz dostępu to polecam stronke http://www.soccer-live.kk.e-wro.pl/ możliwe że będzie tam link do 'transmisji' w necie.

Damian375 

Wysłany: Pią 07 Gru, 2007 00:26   

Ok Hideto dziękuje ci bardzo
Pozdrawiam

Menson

Wysłany: Pią 07 Gru, 2007 01:21   

Możliwe też że relację przeprowadzi www.eurosport.fr, ale tam plan będzie za kilka dni...

Gosia 

Wysłany: Pią 07 Gru, 2007 20:29   

A zaczyna się o 18 :wink:

http://consumer.eurosport.pl/home_day9.shtml

broker 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2007 17:12   

Przypominam, jutro wyścig. Transmisja: Eurosport, godz. 18:00

hideto 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2007 17:23   

w internecie można to gdzieś oglądać ?

Chipita 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2007 17:27   

http://soccer-live.pl/transmisje.php?id=motorsport ---> zjedź odrobinę w dół a uzyskasz odpowiedź

broker 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2007 18:49   

hideto napisał/a:
w internecie można to gdzieś oglądać ?

http://www.raceofchampions.com/live

Sebastien Bourdais (France) vs Henning Solberg (Norway)
Yvan Muller (France) vs Petter Solberg (Norway)
Heikki Kovalainen (Finland) vs Tom Kristensen (Scandinavia)
Marcus Gronholm (Finland) vs Mattias Ekstrom (Scandinavia)
David Coulthard (Scotland) vs Jenson Button (England)
Alister McRae (Scotland) vs Andy Priaulx (England)
Jimmie Johnson (USA) vs Michael Schumacher (Germany)
Travis Pastrana (USA) vs Sebastian Vettel (Germany)

Menson

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007 09:39   

A Eurosport niemiecki zaczyna relację o 20, jako relację na żywo, to sobie obejrzę :cry: . A w ogóle od 15 tam jest jakiś Puchar Narodów? Na czym to polega :roll: ?

TobaccoBoy 

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007 09:44   

Jest na eurosport.yahoo.com od 18-tej za friko....

lukaszlew77 

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007 11:17   

Menson napisał/a:
A Eurosport niemiecki zaczyna relację o 20, jako relację na żywo, to sobie obejrzę :cry: . A w ogóle od 15 tam jest jakiś Puchar Narodów? Na czym to polega :roll: ?

O 20.00 to impreza się kończy - http://www.raceofchampion...e_live,9,1.html - żadna transmisja nie trwa dłużej.

http://www.raceofchampions.com/program,13.html - a tu prgram imprezy, w czasie GMT.

Menson

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007 11:40   

To była ironia z tym że sobie obejrzę, właśnie dlatego dałem smutną minkę.

Kamil F1 

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007 15:00   

Bardzo ładnie przygotowali Wembley ;)

Ismola 

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007 19:43   

No na razie 1:1 :D Schumi musi teraz wygrać :D

MATIS

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007 20:00   

Ale nie wygrał :)

Zeid 

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007 20:32   

Troszke lipa ze 2 razy jezdzili tymi samymi autami w finale, juz w pierwszym finałowym wyścigu było widać, że samochód bardziej pasuje Ekstromowi niż Shumiemu.

Menson

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007 20:42   

Fajne było jak Schumi zaczekał na Kovalainena, i toczyli walkę na trasie, a na prostej Heikki wyprzedził Michaela... Szkoda też że Heikki odbił się od ściany, i przez to przegrał awans, bo w każdym wyścigu kibicowałem kierowcy F1 :D.

Trofik 

Wysłany: Pon 17 Gru, 2007 12:37   

Nie wiem ale jakoś nie porwała mnie ta impreza. Oglądałem na Eurosporcie, może to wina komentarza, bo chyba nawet ze studia komentowali?

don 

Wysłany: Pon 17 Gru, 2007 14:27   

Trofik napisał/a:
Nie wiem ale jakoś nie porwała mnie ta impreza. Oglądałem na Eurosporcie, może to wina komentarza, bo chyba nawet ze studia komentowali?

Miałem dokładnie to samo odczucie... Panie Borowczyk, wróć! ;)

broker 

Wysłany: Pon 17 Gru, 2007 14:41   

Zgadza sie, Eurosport ma kiepskich komentatorów jeśli chodzi o sporty motorowe. Wczoraj Szymczak powiedział, że żaden zespół z F1 nie jest zainteresowany Bourdaisem, a dopiero chyba po 15 minutach poprawił się i powiedział ze Sebastien ma już kontrakt w F1. Drugi komentator Grzegorz Gac to taki Szaranowicz Eurosportu. Komentuje wszystko co popadnie i robi to wsiędzie beznadziejnie. WTCC, Champ Car, GP2, RoC. Ja rozumiem, że to jest sporo zawodników, ale on się kompletnie gubi w komentowaniu, może warto zatrudnić kogoś jeszcze....

lukaszlew77 

Wysłany: Pon 17 Gru, 2007 15:58   

broker napisał/a:
Zgadza sie, Eurosport ma kiepskich komentatorów jeśli chodzi o sporty motorowe. Wczoraj Szymczak powiedział, że żaden zespół z F1 nie jest zainteresowany Bourdaisem, a dopiero chyba po 15 minutach poprawił się i powiedział ze Sebastien ma już kontrakt w F1. Drugi komentator Grzegorz Gac to taki Szaranowicz Eurosportu. Komentuje wszystko co popadnie i robi to wsiędzie beznadziejnie. WTCC, Champ Car, GP2, RoC. Ja rozumiem, że to jest sporo zawodników, ale on się kompletnie gubi w komentowaniu, może warto zatrudnić kogoś jeszcze....

ChampCary komentował kiedyś Skubis, ale jakoś ostatnio go nie słyszałem.

kamilo 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Pon 17 Gru, 2007 19:49   

Moim zdaniem sa lepsi od Sobierajskiego, ktory komentuj A1GP, on to zupelna beznadzieja

Chipita 

Wysłany: Sob 13 Gru, 2008 19:44   

DODANO:

Poprawka co do transmisji:
Eurosport będzie transmitował najpierw RoC Nations Cup od 15:45 do 17:30 a potem Race of Champions (czyli indywidualne zawody o tytuł "The Champion of Champions") od 18:30 do 20:30. :)

Poprawka również co do składów (Pastrana załapał kontuzję):

Tutaj wylosowane pary do RoC:
Gareth MacHale v David Coulthard
Adam Carroll v Mattias Ekstrom
Tom Kristensen v Michael Schumacher
Jason Plato v Andy Priaulx
Tanner Foust v Jenson Button
Troy Bayliss v Sebastian Vettel
Jaime Alguersuari v Carl Edwards
Yvan Muller v Sebastien Loeb

A tutaj do NC:
France v Scandinavia
USA v Autosport Team Great Britain
F1 Racing Team Great Britain v All Stars
Germany v Ireland

I jeszcze informacja jakimi samochodami będą się ścigać:
- Ford Focus WRC 08
- KTM X-Bow
- Abarth 500 Assetto Corse
- ROC car
- RX 150

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DODANO (12.12.2008, 8:05):
Już w niedzielę odbędzie się kolejna edycja Race of Champions. Transmisję przeprowadzi Eurosport, zacznie się ona o 15:45 (czas trwania: 105 minut). Składy drużyn:

Będzie się działo. :) Mój typ na zwycięstwo to Team Germany, którym będę kibicował. ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DODANO (26.06.2008, 23:54):
Cytat:
Race of Champions ponownie na Wembley! Brytyjski stadion został organizatorem dwudziestej pierwszej edycji "Wyścigu mistrzów". Imprezę zaplanowano na 14 grudnia bieżącego roku.

Na specjalnie przygotowanym torze rywalizować będą zawodnicy z przeróżnych serii: od wyścigów motocyklowych, poprzez rajdy i NASCAR, aż do Formuły 1. Wszyscy w tych samych samochodach i na równych zasadach. W tegorocznej edycji ROC nie zabraknie również siedmiokrotnego mistrza świata F1, Michaela Schumachera. Pokonany w zeszłym roku przez czempiona serii DTM Mattiasa Ekstroma, po raz kolejny stanie do walki o tytuł "mistrza mistrzów".

"Najważniejsze w ROC nie jest to czy wygrasz lub przegrasz," tłumaczy Schumacher. "Liczy się zabawa - kierowcom daje to wiele frajdy, a ponieważ rywalizacja jest niezwykle zacięta tłumy to uwielbiają."

Dobra wiadomość to również cena samych wejściówek. Bilety dla dorosłych zakupione przed 31 lipca to wydatek 14.40£ (61zł*) - 20% mniej niż w roku ubiegłym. Na tym jednak nie koniec. Bilety dla dzieci poniżej 15 lat zostały przecenione o 50% względem ceny podstawowej, a wejściówkę dla czteroosobowej rodziny dostaniemy za mniej niż 50£ (212zł*).

Szczegółowe informacje na temat cen biletów, lokalizacji stadionu i planu imprezy dostępne są pod adresem: www.raceofchampions.com.

* przy kursie 4.24 złotego za 1GBP

Źródło: GPUpdate.net

ŹRÓDŁO (F1Ultra)

Potwierdzenie, RoC ponownie na New Wembley. ;) Ciekawe jakich kierowców zaproszą, mam nadzieję że po raz kolejny będzie dobra zabawa.

17.12.2007, 20:37

Ja oglądałem na Eurosporcie Angielskim i tam komentatorzy są... dziwni. :D Czasami im odbija no ale cóż... Np. Kamera na Schumiego jak gada z Ekstromem a oni (oczywiście po ang): "No tak, z warg Ekstroma możemy wyczytać: Oczywiście mistrzu, puszczę cię przodem, ale pamiętaj potem mi zapłacisz... <w tym momencie gestykulują> Ale to jak mam pojechać? Bokiem? W bandę?" --> z niedowierzaniem słuchałem tego bo nie sądziłem, że taka stacja jak Eurosport wynajdzie takich komentatorów. ;) I ogólnie co kilka słów był śmiech w mikrofon i szumiało...^^

Odpowiedz do tematu