F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polscy kierowcy
Autor Wiadomość
Ismola 

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 11:57   Polscy kierowcy

Czy po za Kubicą są jacykolwiek polscy kierowcy znajdujący się w seriach w stylu GP2, World series by Renault itp.?

Xcore 

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 15:52   

jest kochanowski w f3

hideto 

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 16:01   

Xcore napisał/a:
jest kochanowski w f3

kochanowski to był taki pisarz kiedyś...

Kochański z tego cp pamietam :P

Ismola 

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 16:13   

To nie za wiele ich, a nigdzie nie mogę znaleźć czy odnosił jakiekolwiek sukcesy... Oprócz mistrza Polski...

Piotrek15 

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 16:15   

Natalia Kowalska, Andrzej Grasenko w Forumle Renault

a Kochański to w której serii F3? Znaczy sie w brytyjskiej itp?

tomdzio

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 16:23   

hideto napisał/a:
Xcore napisał/a:
jest kochanowski w f3

Kochański ma 31 lat i F1 mu już raczej nie grozi :wink:

Pewnie pod wpływem popularności Kubicy będzie ich znacznie więcej ale to za jakieś 10 lat, bo teraz dopiero zapisują się na karting :grin:

Ismola 

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 16:39   

Nie mogę znaleźć żadnej tabeli na której występowała by Natalia Kowalska albo Andrzej Grasenko

tomdzio

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 17:15   

Ismola napisał/a:
Nie mogę znaleźć żadnej tabeli na której występowała by Natalia Kowalska albo Andrzej Grasenko

Andrzeja Grasenko nie znajdziesz ale Andrzeja GASENKO już tak :grin:

Ismola 

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 17:39   

O znalazłem jeszcze Mateusza Adamskiego i Jakuba Giermaziaka

I to Giermaziak jest z nich najlepszy...
Ostatnio zmieniony przez Ismola Wto 18 Wrz, 2007 17:41, w całości zmieniany 1 raz  

grooby666 

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 17:41   

tomdzio napisał/a:
hideto napisał/a:
Xcore napisał/a:
jest kochanowski w f3

Kochański ma 31 lat i F1 mu już raczej nie grozi :wink:

Pewnie pod wpływem popularności Kubicy będzie ich znacznie więcej ale to za jakieś 10 lat, bo teraz dopiero zapisują się na karting :grin:

Jak Malysz zaczal skakac, tak jak sie to powinno robic w tym sporcie, to mlodziki tez sie zapisywaly. To bylo 7 lat temu. Widzisz kogos na horyzoncie? Moze i mamy teraz maly boom na sporty motorowe, ale:
1. Wiesz jak to jest z mlodzikami - tak samo szybko jak im sie wydalo, ze beda przyszlym Mistrzem, tak samo im sie moze odwidzic i moga znalezc inne powolanie (np. na ksiedza)
2. Bez odpowiedniego zaplecza, infranstruktury i kaaaaasy masowa produkcja super kierowcow wyscigowych raczej nam nie grozi. Moze sie zdarzy jakas perelka, ale to tylko setna czesci procenta.
3. Jak nie bedzie nikogo (zalozmy, ze Kubica sie zsiermiezy) kto ten cyrk pociagnie, bedzie tak samo jak jeszcze 2 lata temu.

Ismola 

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 17:42   

co oznacza zsiermieży?

grooby666 

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 17:44   

Ismola napisał/a:
co oznacza zsiermieży?

Bedzie siermiega, ciapa i Ralfem Schumacherem w jednym :)

Venceremos

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 17:47   

grooby666 napisał/a:
1. Wiesz jak to jest z mlodzikami - tak samo szybko jak im sie wydalo, ze beda przyszlym Mistrzem, tak samo im sie moze odwidzic i moga znalezc inne powolanie (np. na ksiedza)
2. Bez odpowiedniego zaplecza, infranstruktury i kaaaaasy masowa produkcja super kierowcow wyscigowych raczej nam nie grozi. Moze sie zdarzy jakas perelka, ale to tylko setna czesci procenta.

Spójrz co się w Niemczech stało po mistrzostwie Schumachera. Nam póki co taki boom nie grozi, ale w przyszłości? Kto wie... Jedyny problem u nas to faktycznie infrastruktura. Jeżeli jakiś sportowiec chce zrobić karierę (nie tylko kierowca wyścigowy) to musi z kraju uciekać czym prędzej i na zachodzie się szkolić. Tak właśnie uczynił Robert i m.in. dlatego jest tam gdzie jest.

tomdzio

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 17:52   

grooby666 napisał/a:
Jak Malysz zaczal skakac, tak jak sie to powinno robic w tym sporcie, to mlodziki tez sie zapisywaly. To bylo 7 lat temu. Widzisz kogos na horyzoncie?

A właśnie, że widzę. Klimek Murańka z kolegami kończy właśnie podstawówkę i rządzą na wszystkich zawodach młodzików. Jeszcze 3-4 lata i zobaczymy ich w PŚ. Tak jak pisałem potrzeba ok. 10 lat by sukces pojedyńczego zawodnika przełożył się na wychowanie następców.

Ismola 

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 17:54   

Formula Renault NEC 4 polskich zawodników, ale nigdzie nie ma tabeli punktowej!

grooby666 

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 18:10   

tomdzio napisał/a:
grooby666 napisał/a:
Jak Malysz zaczal skakac, tak jak sie to powinno robic w tym sporcie, to mlodziki tez sie zapisywaly. To bylo 7 lat temu. Widzisz kogos na horyzoncie?

A właśnie, że widzę. Klimek Murańka z kolegami kończy właśnie podstawówkę i rządzą na wszystkich zawodach młodzików. Jeszcze 3-4 lata i zobaczymy ich w PŚ. Tak jak pisałem potrzeba ok. 10 lat by sukces pojedyńczego zawodnika przełożył się na wychowanie następców.

No i wlasnie

grooby666 napisał/a:

Moze sie zdarzy jakas perelka, ale to tylko setna czesci procenta

Rtoipb

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2007 18:20   

grooby666 napisał/a:

Jak Malysz zaczal skakac, tak jak sie to powinno robic w tym sporcie, to mlodziki tez sie zapisywaly. To bylo 7 lat temu. Widzisz kogos na horyzoncie? Moze i mamy teraz maly boom na sporty motorowe, ale:
3. Jak nie bedzie nikogo (zalozmy, ze Kubica sie zsiermiezy) kto ten cyrk pociagnie, bedzie tak samo jak jeszcze 2 lata temu.

Szczera prawda.
Niestety "działacze sportowi" to u nas porażka :cry:
Nie wykorzystano sukcesu Małysza no bo ile mamy małych skoczni dla dzieciaków ?
Co z skocznią w Wiśle? tyle czasu i nie można jej zbudować.
A teraz sporty motorowe ile mamy torów wyścigowych ?
Jeden - Tor Poznań o standardzie lat 70 (nie wspomnę o infrastrukturze na torze)
Ktoś powie tor Kielce (Miedziana Góra) co to za tor gdzie zamyka się drogę krajową by zrobić zawody.
Był jeszcze tor w Kamieniu Śląskim no dobra stare lotnisko z wyznaczonym torem
jednak obecnie ponownie jest tam lotnisko.
Nasi "działacze sportów motorowych" nie są zainteresowani wyścigami. Nie potrafią przyciągnąć mediów
a bez tego nie będzie sponsorów.
Kiedyś rozmawiając z potencjalnym sponsorem usłyszałem pytanie :
gdzie można oglądać relacje z wyścigów?
co miałem powiedzieć - no w niedzielę po 22 w programie lokalnym może będzie :cry:
Wyścigi są jednym z relatywnie tanich sportów samochodowych a relację z toru można realizować
kilkoma kamerami + kamery na samochodach. Ale jak to unas nic się nie opłaca.
A tory kartingowe (nie liczę tych pod supermarketami) szkoda gadać
Kiedyś była w Polsce formuła Ester silniki Łady chyba 1300 całkiem fajne to było
obecnie mamy formułę 2000 gdzie startuje kilku zawodników/pasjonatów.
Ech jak by tak wskrzesić formułę Ester lub coś podobnego tylko gdzie mielibyśmy się ścigać .

Tak wyglądały pojazdy formuły Ester z połowy lat 80 to produkt radziecki Estoria 24

iksik 

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007 15:27   

Rtoipb napisał/a:

Nie chciejcie żeby u was budowali cokolwiek...

Tak wyglądała skocznia jakieś 2 lata temu.

A tak wygląda teraz... (zeskok i tak jest niegotowy, a wykończenie trybun jest chyba tylko po to żeby nie straszyło. Cieszy fakt że przynajmniej tunel jest gotowy i nie trzeba jeździć po betonowych płytach...)

Jeśli budowa skoczni narciarskiej zajmuje już 3 lata to nie chcę wiedzieć ile zajmuje budowa toru...

lg2000 

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007 16:09   

iksik napisał/a:
Rtoipb napisał/a:

Jeśli budowa skoczni narciarskiej zajmuje już 3 lata to nie chcę wiedzieć ile zajmuje budowa toru...

Jeżeli się nie mylę to skocznia ta nie jest dla młodych tylko była budowana dla Małysza. Jak byłem w Wiśle to widziałem mniejsze skocznie chyba akurat dla młodzików. Nie interesowałem się wtedy nimi bo ja jestem "zjazdowiec" :mrgreen: a nie skoczek, ale akurat tylko w Wiśle te skocznie widać. Skocznia w Wiśle, wybudowana była by już dawno, tylko politycy (chyba nawet ówczesny prezydent Kwaśniewski) naciskali aby maksymalnie przyspieszyć budowę. Nie przeprowadzono badań geologicznych, a potem okazało się że obsunął się zeskok i teraz tej żaby nikt nie chce skonsumować.
Trzeba do każdej sprawy podchodzić profesjonalnie.

Xcore 

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 11:57   

to w Krakowie powinni jakiś specjalny zbudować tor do testów dla bmw :mrgreen:

broker 

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 12:05   

iksik napisał/a:

No przecież Kubica mówił, że jak wybudują tor za 10-15 lat to on już nie będzie jeździć w F1 :P

Xcore napisał/a:
to w Krakowie powinni jakiś specjalny zbudować tor do testów dla bmw

Dobry pomysł, Ferrari ma swój prywatny tor Fiorano :)

greg777 

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 13:38   

broker napisał/a:
iksik napisał/a:

Przetarg na budowę skoczni wygrała "Hydrobudowa Śląsk" (obecnie Hydrobudowa Włocławek) firma która nigdy nie miała nic wspólnego z budową tego typu obiektów a co za tym idzie żadnego doświadczenia(śmiech na sali..) Dopiero teraz zaczyna się wytykanie błedów..Więc nawet jakby nasza "czcigodna" władza podjęła decyzje o budowie toru F1 to jeszcze pozostaje pytanie jakie firmy by to realizowały..A efekt końcowy? Szkoda gadać...

iksik 

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 13:57   

greg777 napisał/a:
Przetarg na budowę skoczni wygrała "Hydrobudowa Śląsk" (obecnie Hydrobudowa Włocławek) firma która nigdy nie miała nic wspólnego z budową tego typu obiektów a co za tym idzie żadnego doświadczenia(śmiech na sali..) Dopiero teraz zaczyna się wytykanie błedów..Więc nawet jakby nasza "czcigodna" władza podjęła decyzje o budowie toru F1 to jeszcze pozostaje pytanie jakie firmy by to realizowały..A efekt końcowy? Szkoda gadać...

Wybudować to chyba mały problem, w konkursie projektów wygrał projekt człowieka który nigdy skoczni nie budował, a to już chyba z lekka przegięcie...

PS. Wy też myślicie że weekendy bez F1 są nudne? :roll:

Kayo 

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 14:30   

iksik napisał/a:

PS. Wy też myślicie że weekendy bez F1 są nudne? :roll:

Nie bo ja się w ten czas przygotowuje psychicznie, że nie będzie F1 przez 4 miesiące :P. im dłużej to trwa tym lepiej chyba, że więcej GP. :wink:

jaro738 

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 15:56   

broker napisał/a:
Dobry pomysł, Ferrari ma swój prywatny tor Fiorano

no już to widzę, Cracow BMW Sauber F1Team Testing Circut im. Roberta Kubicy

Ismola 

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 16:28   

broker napisał/a:
iksik napisał/a:

No przecież Kubica mówił, że jak wybudują tor za 10-15 lat to on już nie będzie jeździć w F1 :P

Xcore napisał/a:
to w Krakowie powinni jakiś specjalny zbudować tor do testów dla bmw

Dobry pomysł, Ferrari ma swój prywatny tor Fiorano :)

A po co BMW tor w Polsce!? Oni zrobią trzysta razy lepszy w Niemczech...

hideto 

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 16:49   

a po co mają robić tor ? jak tam co 100km jakiś porządny tor jest ? zresztą ten tor Ferrari to takie małe gównienko do testowania bolidu

jaro738 

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 16:54   

hideto, a po co większy jak takie gów***, jak sobie pojadą na monze albo Imole i pozamiatane

hideto 

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 16:57   

Problem w tym że za testy na Monza albo Imoli muszą zapłacić :)

jaro738 

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 17:02   

no i po to mają Fiorano, żeby jakeś gów*** testować, a jak już coś większego to wykupią dwie godziny

Odpowiedz do tematu