F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Modele bolidów F1
Autor Wiadomość
Kolos

Wysłany: Sob 04 Sie, 2007 08:24   Modele bolidów F1

Ja mam ten model z shela

A to juz model Ferrari z klockow lego budowalem go 4 dni

Pozdrawiam

hideto 

Wysłany: Sob 04 Sie, 2007 08:33   

Ja miałem kiedyś żółty nielicencjonowany bolid F1 z Lego :)był świetny... układ kierowniczy, kompletny silnik, układ różnicowy itp itd...

sam planuje w najblizszym czasie zakup czegoś z firmy Revell jednak najpierw muszę dorobić się aerografu :)

modele dostepne u Revella/Tamiya można zobaczyć na tej stronie :) Jest też dostepny BMW f1.06 ale ostrzegam że to droga, czosochłonna i wymagająca sporych umiejętności zabawa :)

http://www.modelsforsale....-formula-1-cars

pojedyńczy model zmniejszony 24 krotnie kosztuje około 100 złotych, do tego trzeba dorzucić koszty głównie lakierów :P czyli 6 zeta za puszcze 15 ml :D

Xcore 

Wysłany: Sob 04 Sie, 2007 09:10   

http://www.mojehobby.pl/s...1&przedm=868354

To chyba se na urodziny kupie już widziałem w sklepie skala 1:35 to jest f1.06 malowany na żaka lub na nika albo jak się pojawi kiedy to może sobie kupie R26

http://www.mojehobby.pl/s...926&grp=&f_pkt=

a to narazie sklejam

Kolos

Wysłany: Sob 04 Sie, 2007 13:24   

ten moj to tez orginalny bolid Ferrari z klockow lego kosztowal 500 zł

kubica_22
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Sie, 2007 14:51   

Ja mam obecnie dwa. Kiedyś miałem Jaguara R4.Pisałem o tym. Obecnie: McLaren MP4-20 i Renault R26 :wink:
Zamierzam kupić Ferrari albo z 2006 lub z 2005. Zobaczymy :)

Kamil F1 

Wysłany: Sob 04 Sie, 2007 14:53   

Kolos napisał/a:

rany 500 pln no nie ja bym tyle za niego nie dał ale cóż dla pasji się poświęca ja bym najwięcej dał 200 pln... rany :roll:

Denis

Wysłany: Sob 04 Sie, 2007 14:58   

Ja już od dłuższego czasu zamieżam kupic jakiś model od Revella. Żeby były po 20zł to bym się w to pewnie bawił a tak to za drogo :D Wolę na inne, 'fajniejsze' rzeczy wydac kasę ale kiedyś spróbuje sobie jakiś kupic :P

hideto 

Wysłany: Sob 04 Sie, 2007 15:01   

Kamil F1 napisał/a:
Kolos napisał/a:

rany 500 pln no nie ja bym tyle za niego nie dał ale cóż dla pasji się poświęca ja bym najwięcej dał 200 pln... rany :roll:

http://allegro.pl/item220...errari_f_1.html

wersja dla ciebie.

Denis ten model nie może kosztować mniej bo:

Firma produkująca bolid musi uzyskać licencję Teamu Scuderia Ferrari oraz wszystkich jej sponsorów.
jako że otrzymuje licencję to jako jedyna produkuje taki a nie inny model.
jest to całkowicie profesjonalny model a nie zabawka z firmy Heller.

np te modele posiadają kompletne silniki chłodnice skrzynie biegów itp itd..

tak więc jak sam widzisz to nie jest zabawka dla 5 latka ale modelik dla trochę większych chłopców :P

Kamil F1 

Wysłany: Sob 04 Sie, 2007 15:04   

hideto napisał/a:
Kamil F1 napisał/a:
Kolos napisał/a:

wersja dla ciebie.

:lol: :lol: :lol: dla dzieci do 6 lat :lol: buhahahha no poczucie humoru to ja mam no nie mogę ze śmiechu :lol:

jaro738 

Wysłany: Sob 04 Sie, 2007 15:12   

hideto napisał/a:
Kamil F1 napisał/a:
Kolos napisał/a:

wersja dla ciebie.

tu mi hid nie wmówisz że to ma wszystkie części etc

Ismola 

Wysłany: Sob 04 Sie, 2007 17:02   

Ale ma sponsorów z zeszłego roku :D

Hagen14 

Wysłany: Pią 10 Sie, 2007 06:27   

Też mam te Ferrari z LEGO zakupione w czechach o całą stówe taniej :smile: Co do revella to też zamierzam sobie kupić, tylko zastanawiam się czy nie zabraknie mi ambicji do klejenia modelu :razz: Może mi ktoś powiedzieć ile mniej wiecej trwa złożenie bolidu F1 z revella? albo czegokolwiek innego?

kubica_22
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2007 06:44   

Hagen14 napisał/a:
Też mam te Ferrari z LEGO zakupione w czechach o całą stówe taniej Co do revella to też zamierzam sobie kupić, tylko zastanawiam się czy nie zabraknie mi ambicji do klejenia modelu Może mi ktoś powiedzieć ile mniej wiecej trwa złożenie bolidu F1 z revella? albo czegokolwiek innego?

Zależy od zaawansowania modelarza. Ja np.model w skali 1:24 sklejam około czterach godzin żeby szczegółów nie spaprać.

hideto 

Wysłany: Pią 10 Sie, 2007 08:33   

kubica_22 napisał/a:
Hagen14 napisał/a:
Też mam te Ferrari z LEGO zakupione w czechach o całą stówe taniej Co do revella to też zamierzam sobie kupić, tylko zastanawiam się czy nie zabraknie mi ambicji do klejenia modelu Może mi ktoś powiedzieć ile mniej wiecej trwa złożenie bolidu F1 z revella? albo czegokolwiek innego?

Zależy od zaawansowania modelarza. Ja np.model w skali 1:24 sklejam około czterach godzin żeby szczegółów nie spaprać.

4 godziny ? to nie chce wiedzieć jak ten model wyglada :???:

Xcore 

Wysłany: Pią 10 Sie, 2007 20:47   

Tego czegoś nie da sie skleić w 4h. Np. gdy jest świeżo pomalowane to musisz czekać aż wyschnie bo jak to weźmiesz w łapy i przykleisz to coś z farbą zrobisz

hideto 

Wysłany: Pią 10 Sie, 2007 21:47   

Xcore napisał/a:
Tego czegoś nie da sie skleić w 4h. Np. gdy jest świeżo pomalowane to musisz czekać aż wyschnie bo jak to weźmiesz w łapy i przykleisz to coś z farbą zrobisz

a lakier schnie 6 godzin po czym nakłąda się kolejną warstwę potem kalkomanie i jeszcze na końcu lakier bezbarwny :)

Hagen14 

Wysłany: Sob 11 Sie, 2007 17:26   

Aha, moje zaawansowanie jest raczej nikłe, bo zamierzam dopiero kupić mój pierwszy model. Widziałem w necie z ravella BMW F1.06 za 9dych. Czy opłaca się kupować??

hideto 

Wysłany: Sob 11 Sie, 2007 18:00   

jak jesteś początkujacy to rewelki z tego nie będzie... ale na pewno będzie cieszył twoje oko :) 90 zł to normalna cena za ten model. Nie spodziewaj się malowań kubicy, model ma Heidfelda i Villeneuvea.

Hagen14 

Wysłany: Sob 11 Sie, 2007 18:02   

no, wiem, że Kubicy nie bedzie, bo to wkońcu sezon 06, a czy są jeszcze jakies inne fajne modele f1 do składania, bądź sklejania??

hideto 

Wysłany: Sob 11 Sie, 2007 18:36   

Ferrari - z kilka modeli
Sauber - ten stary
Toyota
Renault
McLaren z tego co pamiętam również.

co prezentuje Tamiya nie wiem. są też stare bolidy kiedyś widziałem sklejonego Senne w Williamsie. --->nie mówię o śmiesznych modelach firmy Heller.

Hagen14 

Wysłany: Sob 11 Sie, 2007 18:50   

okej, w takim razie poszukam jeszcze cos w necie. jakbyś sie natknął na jakiś model, to daj linka. w sumie najbardziej chcialbym saubera albo Ferrari, ale musialbym zobaczyc najpierw

[ Dodano: Sob Sie 11, 2007 19:56 ]
czy to by sie nadawalo do czegos??

http://www.modele.oh.pl/s..._C22,16904.html

hideto 

Wysłany: Sob 11 Sie, 2007 19:05   

wszystkie modele firmy czy to Revell czy Tamiya będą dość zaawansowane, jeśli się przyłożysz na pewno zbudujesz ten model tak że będzie cię cieszyło patrzenie na niego i będziesz dumny że sam go zrobiłeś :)

Xcore 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 08:21   

Ale jak nie masz doświadczenia jakiegoś to lepiej sie za niego nie bierz. Sklej 1 czy 2 modele tańsze bo spieprzyć model za 90zł to troche żal.

hideto napisał/a:
a lakier schnie 6 godzin po czym nakłąda się kolejną warstwę potem kalkomanie i jeszcze na końcu lakier bezbarwny

Na puszce pisze że schnie 6h ale ja np. niech poschnie 15. min to przykleje od razu i jeszcze sie bedzie kleić. Drugą warstwe można nałożyć, gdy nie jest pokryte farbą do końca ale można dobrze pokryć też dobrze jedną warstwą. A lakieru bezbarwnego nigdy nie kładłem :neutral:

hideto 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 09:16   

gratuluję ;D kłaść kalkomanie na mokry lakier :brawo:

Xcore 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 10:17   

Ale czekam aż wyschnie :PP ale o kładzeniu lakieru bezbarwnego nigdy nie słyszałem nie jestem za bardzo w tym rozeznany więc moge sie mylić

hideto 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 10:18   

Xcore napisał/a:
Ale czekam aż wyschnie :PP ale o kładzeniu lakieru bezbarwnego nigdy nie słyszałem nie jestem za bardzo w tym rozeznany więc moge sie mylić

lakier bezbarwny na modelu plastikowym ma na celu zabezpieczenie kalkomanii przed ewentualnym zniszczeniem.

Hagen14 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 11:55   

a te tańsze modele, to chyba muszą być zwykłe samochody, bo z tego co wiem to F1 nie ma takich tańszych, nie??

Xcore 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 12:21   

Hagen14 napisał/a:
a te tańsze modele, to chyba muszą być zwykłe samochody, bo z tego co wiem to F1 nie ma takich tańszych, nie??

Tak

hideto napisał/a:
lakier bezbarwny na modelu plastikowym ma na celu zabezpieczenie kalkomanii przed ewentualnym zniszczeniem.

Ee.. ja tam nie używam czegoś takiego ale dobrze mi idzie z kalkomanią

Hagen14 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 12:54   

dzięki w takim razie szukam jakiegoś samochodu :D

kubica_22
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 13:00   

hideto napisał/a:

I jeszcze się błyszczy tak ładnie :cool:

Odpowiedz do tematu