F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Twoim zdaniem mod Sakon Yamamoto jest obraźliwy wobec in

Czy Twoim zdaniem mod Sakon Yamamoto jest obraźliwy wobec innych forumowiczów?
TAK
52%
 52%  [ 20 ]
NIE
47%
 47%  [ 18 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 38

Autor Wiadomość
sailplaner 

Wysłany: Nie 07 Paź, 2007 21:30   Czy Twoim zdaniem mod Sakon Yamamoto jest obraźliwy wobec in

Nie będę uzasadniał zbyt ogólnie tej ankiety. Wszyscy, którzy bywają na tym forum znają tzw. "styl" moderowania Pana "Sakona Yamamoto".

Agresywny, pozbawiony tolerancji, bez umiejętności pokojowej polemiki, często obraźliwy dla innych.

Ostatnio, przez jakiś czas milczał. Nie interesuje mnie dlaczego. Ależ przyjemnie było wejść na forum, poczytać opinie...

Niestety - znów się uaktywnił.

Ten gość szkodzi temu forum. Ja protestuję. To mój ostatni post na tym forum, dopóki ten człowiek jest moderatorem. Z hideto, także często atakowanym przez forumowiczów osobiście nie zgadzam się prawie we wszystkim. Sądzę, że hid będzie całkiem fajnym modem jak już pozbędziecie się "SY". W odróżnieniu od Sakona hid raz na jakiś czas umie przynajmniej przyznać się do błędu, zmienić zdanie jeśli wcześniej się mylił.

Sakonowi mówię NIE. Jeśli on tu zostaje - ja żegnam.

Forumowicze - nie polemizujcie z Sakonem, bo się nie da.

Admini - przemyślcie, czy ktoś taki ma dalej moderować Wasze forum :?:

kamilo 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 14:27   

jak na razie 75% jest na tak, i ja wsrod tych osob sie zaliczam.
Moim zdaniem Sakon nie powinien byc modem, wyraznie sobie z tym nie radzi. Czesto prowokuje innych userow, potrafi byc zlosliwy i jest niekulturalny.

Wez przyklad z venca.

Wokinger 

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 16:33   

Kto chciał przeczytać to przeczytał co miałem do powiedzenia.
Ostatnio zmieniony przez Wokinger Pon 08 Paź, 2007 21:30, w całości zmieniany 1 raz  

grooby666 

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 17:12   

Bez Sakona (i hide'a) umarlbym z nudow, a tak zawsze moge liczyc na ciekawe dyskusje. Zanim zaczniecie wywalac na mnie wiadra blota, uwazam, ze w wiekszosci przypadkow "bluzgi" pisane przez S. sa konsekwencja brniecia uzytkownikow w nieziemska niekiedy glupote i tony spamu (zobacz temat o GP Chin, czy chocby np. taki "Alexander Wurz"). Ciesze sie, ze jest na forum ktos, kto potrafi zlapac za jaja i scisnac. To, ze ma wybuchowy temperament absolutnie mi nie przeszkadza. Przeciez zawsze mozna odpuscic i niescislosci wyjasnic na PM.

A tak na marginesie forum nie jest wlasnoscia demokratyczna, a ma bardziej charakter prywatny. Tak samo jak latwo do niego wejsc, tak samo mozna wyjsc. To nie wiezienie. Sa pewne reguly i osoby, ktore trzeba zaakceptowac w postaci jakiej sa, choc moze sie to z czasem niepodobac. Przeciez nic nie stoi na przeszkodzie w opuszczeniu spolecznosci forumowiczow. Nikt przeciez nikomu nie placi, za pobyt, ani tez nie trzeba sie czuc "lepszym od innych", bo jest sie Zarejestrowanym Uzytkownikiem Z XXX Liczba Postow Na Najlepszej Polskiej Stronie O Formule 1(R).

Tyle ode mnie. Hail!

kamilo 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 19:58   

Ja tez nic nie mam do Sakona, ale na moda sie nie nadaje. Przeciez moglby byc normalnym userem :D

lg2000 

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 21:19   

kamilo napisał/a:
Ja tez nic nie mam do Sakona, ale na moda sie nie nadaje. Przeciez moglby byc normalnym userem :D

Uważam że problemem tego forum to dobór odpowiednich osób do moderowania. W temacie GP Chin gość z pedalskim avatarem zamiast spełniać rolę moderatora (czyli trochę mądrzejszego usera) wdawał się raz po raz w pyskówy z innymi, zamiast tonować, tylko podgrzewał atmosferę, złośliwie cytował innych zmieniając im obraźliwie nicki. Jeżeli by miał super wiedzę na temat F1 to ja powiem wprost taki pajac nie nadaje się na moderatora, bo moderator przede wszystkim to ktoś kto dba ład na forum a nie ktoś kto rozp.....la swoimi popisami całą dyskusję, wykorzystując do tego swoje większe uprawnienia. Popieram innych userów uważających że troll nie może być modem.

Wokinger 

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 21:30   

Nie ma sensu toczyć kłótni o to czy SY powinien być modem czy nie. Ta decyzja należy do adminów, więc jak ktoś ma jakieś problemy wobec SY niech pisze na pw do kempy i dela.

lg2000 

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 21:51   

Wokinger napisał/a:
Nie ma sensu toczyć kłótni o to czy SY powinien być modem czy nie. Ta decyzja należy do adminów, więc jak ktoś ma jakieś problemy wobec SY niech pisze na pw do kempy i dela.

Sama dyskusja na ten temat świadczy że modem nie powinien być. Admini chyba też czytają forum, a temat jest chyba we właściwym dziale?
grooby666 napisał/a:
A tak na marginesie forum nie jest wlasnoscia demokratyczna, a ma bardziej charakter prywatny. Tak samo jak latwo do niego wejsc, tak samo mozna wyjsc. To nie wiezienie. Sa pewne reguly i osoby, ktore trzeba zaakceptowac w postaci jakiej sa, choc moze sie to z czasem niepodobac. Przeciez nic nie stoi na przeszkodzie w opuszczeniu spolecznosci forumowiczow. Nikt przeciez nikomu nie placi, za pobyt, ani tez nie trzeba sie czuc "lepszym od innych", bo jest sie Zarejestrowanym Uzytkownikiem Z XXX Liczba Postow Na Najlepszej Polskiej Stronie O Formule 1(R).

Rozumując w twój sposób można zrobić forum zamknięte z kilkoma userami tworzącymi towarzystwo wzajemnej adoracji, ale nie przypuszczam że twórcom tego forum o to chodziło i chodzi. Chyba raczej odwrotnie.
EDIT: Nie chcąc zaśmiecać tematu dodam jeszcze że byłem (chyba nawet jestem nadal) userem jednego forum gdzie wąska grupa "trzymająca władzę" trzymała w szachu resztę, choć z innych powodów i nie w tak otwarty sposób jak niektórzy tutaj. W końcu ludzie mieli dosyć, przenieśli się na dwa nowe fora, które rozwiją się świetnie. Stare działa, lecz de facto jest martwe z jednym , dwoma postami na dwa tygodnie i to raczej nie na temat, a raczej aby sprawdzić czy ktoś to forum jeszcze odwiedza.
Ostatnio zmieniony przez lg2000 Pon 08 Paź, 2007 22:54, w całości zmieniany 1 raz  

Sakon Yamamoto

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 21:56   

lg2000 napisał/a:
W temacie GP Chin gość z pedalskim avatarem zamiast spełniać rolę moderatora

Huh, a co przedstawia Twoj avatar ?

lg2000 napisał/a:
złośliwie cytował innych zmieniając im obraźliwie nicki.

Mozesz zacytowac, w ktorym miejscu ?

lg2000 napisał/a:
moderator przede wszystkim to ktoś kto dba ład na forum a nie ktoś kto rozp.....la swoimi popisami całą dyskusję, wykorzystując do tego swoje większe uprawnienia.

Wskaz miejsce/cytat, gdzie uzylem w tej rozmowie 'swoje wieksze uprawnienia' ?

Wokinger napisał/a:

Wiec po co sie w ogole na moj temat wypowiadales powyzej, skoro decyzja nalezy do adminow ? Ahh, wypowiedz usunieta, zrozumiales swoj blad ? Masz do mnie zal za to ostrzezenie, odezwij sie prosze na pm to Ci dokladnie wytlumacze dlaczego je dostales i dlaczego powiedzialem to, co powiedzialem.

lg2000 napisał/a:
Rozumując w twój sposób można zrobić forum zamknięte z kilkoma userami tworzącymi towarzystwo wzajemnej adoracji, ale nie przypuszczam że twórcom tego forum o to chodziło i chodzi. Chyba raczej odwrotnie.

Sam sobie odpowiedziales na pytanie, dlaczego czasami moge wydawac sie niemily - TO NIE JEST FORUM WZAJEMNEJ ADORACJI.

tomdzio

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 23:30   

Moim zdaniem forum bez Sakona i Hida nie miało by tego klimatu, który ma. Pytanie tylko w tym, czy powinni być modami? Dostrzegam pewien konflikt pomiędzy funkcją moda, który powinien być arbitrem łagodzącym spory, a działalnością "złosquadową" gdzie są ewidentnie stroną w sporach. Z drugiej strony pozycja moderatora dodaje ich postom pewnej virtualnej siły, przez co są czytane i komentowane przez większą ilość userów niż posty "cywilów" :grin:. IMHO Sakon trochę za bardzo wdał się w szarpaninę z użytkownikami forum w wątku GP Chin. Nie klikam jednak ani na tak ani na nie.

pablomak 

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 19:26   

Sakon to porządny gość i dobry moderator, dla mnie jest on ważna osoba na tym forum i głosuje na NIE, każdy kto głosuje na tak wydaje się być lub chce być jak Pan premier i prezydent tzn. nie obrażać, tolerować, a bród pozostanie, w tym przypadku głupie posty, śmieszne błędy wynikające z braku znajomośći F1 lub jakiś wymyślonych farmazonów i błędów orotgraficznych :!:

hideto 

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 19:48   

Powiedzmy sobie szczerze boli was to że Sakon obdziera was z niewinności i gdy napiszecie coś głupiego to wprost wam to mówi zamiast się z wami cackać... boli was to że ktoś was ogarnia w ostry sposób i jest on moderatorem... połowa z was pisałaby to samo gdyby ta ankieta była o vencu, almie godzilu czy kimkolwiek innym bo wielu z was chcialoby mieć również zielony nick itp itd...

Czy sakon przesadza ? tak czasami mu się zdarza jednak, zagłosowałem na tak, nie dlatego by rozje*** zło sqad, zniszczyć sakona, działać przeciwko swojemu teamowi itp ale po to byście zauważyli jak absurdalnym jest w tym momencie wasze zachowanie gdy w każdym poscie czepiacie się ludzi którzy o F1 trochę wiedzą... i nie boją sie powiedzieć wprost że niektórzy piszą steki bzdur itp itd.

zagłosowałem na TAK i sakon wie dlaczego... liczę że przestanie odbierać to w pojęciu zdrady czy wbicia noża w plecy... :] tak więc powiedzmy sobie wprost... to jaki sakon i ja jesteśmy wobec was zależy głównie od tego co sobą reprezentujecie... nie gnoimy wszystkich a tylko tych skrajnie odchylonych... może kiedyś to zrozumiecie... ale to musi kubica z F1 odejść bo inaczej nie przeżyjecie niektórych faktów.

to mówiłęm ja :] członek zło sqad, pimp legion of doom.

qwert 

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 22:32   

hideto napisał/a:
boli was to że ktoś was ogarnia w ostry sposób i jest on moderatorem... połowa z was pisałaby to samo gdyby ta ankieta była o vencu, almie godzilu czy kimkolwiek innym bo wielu z was chcialoby mieć również zielony nick itp itd...

Nie głosowałem w ankiecie i nie zamierzam tego robić, bo trudno jest mi jednoznacznie wypowiedzieć się na ten temat. Nie chciałem się również wypowiadać w dyskusji, ale zaciekawiła mnie ta wypowiedź. Uważam, że ta teoria to bzdura, nietrafiona próba wygodnego wyjaśnienia niewygodnej sytuacji. Problem nie polega na tym, że moderator nie zgadza się z opiniami części użytkowników, lecz w jaki sposób to robi. Agresywny, czy jak to tam nazywać, styl wypowiedzi modów, może część userów razić. Jestem przekonany, ze w przypadku osób, które zostały wymienione w powyższym cytacie, nie byłoby podobnego problemu (i komentarzy – jak hid sugerujesz). I chyba nie ma tu osób, które uderzają w moderatorów tylko dlatego, że zazdroszczą im zielonych nicków – to nie przedszkole.

lg2000 

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 23:09   

hideto napisał/a:
Powiedzmy sobie szczerze boli was to że Sakon obdziera was z niewinności i gdy napiszecie coś głupiego to wprost wam to mówi zamiast się z wami cackać... boli was to że ktoś was ogarnia w ostry sposób i jest on moderatorem... połowa z was pisałaby to samo gdyby ta ankieta była o vencu, almie godzilu czy kimkolwiek innym bo wielu z was chcialoby mieć również zielony nick itp itd...

Zupełnie nie poczuwam się do tego, aby brać to do siebie. Dotychczas nie miałem żadnego z nim zwarcia, nie dał mi żadnego ostrzeżenia (przynajmniej ja o niczym takim nie wiem) a jedyny kontakt z nim to to że czytam jego wypowiedzi z coraz to większym niesmakiem. Ostatni jego popis wzburzył mie jednak dogłębnie, bo dostało się wszystkim którzy mieli inne zdanie niż on. Postanowiłem więc szczerze wypowiedzieć moje odczucia w tej kwestii, bez względu na układy towarzyskie między wami. Forum to nie miejsce odreagowywania własnych emocji i flustracji na innych, zwłaszcza przez moda. To prawda że wiele wypowiedzi jest idiotycznych, ale jest to wynikiem bardzo młodego wieku wielu userów. Myślę że nie wolno ich glebić w stylu bohatera tego wątku, lecz raczej uczyć i wychowywać. Przecież mod'owie mają cały arsenał kar i ostrzeżeń i z tego co tu widzę działa to całkiem przyzwoicie, surowo (w stosunku do innych for) ale do przyjęcia. Moja opinia nie dotyczy wszystkich modów, lecz konkretnie tylko tego. Co prawda jak była ankieta na twój temat zagłosowałem jednak na nie (wydawało mi się wtedy że byłeś dla kogoś za ostry, nawet juz nie wiem o kogo chodziło), jednak postrzegam cię pozytywnie. Tak samo jak resztę wymienionych przez ciebie mod'ów

yarpen.zirgin

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 09:23   

hideto napisał/a:
Powiedzmy sobie szczerze boli was to że Sakon obdziera was z niewinności i gdy napiszecie coś głupiego to wprost wam to mówi zamiast się z wami cackać... boli was to że ktoś was ogarnia w ostry sposób i jest on moderatorem...

Hideto, z czym do ludzi? Rozumiem, że można wychowywać, ale nie w taki sposób i nie już wychowanych.

hideto napisał/a:

połowa z was pisałaby to samo gdyby ta ankieta była o vencu, almie godzilu czy kimkolwiek innym bo wielu z was chcialoby mieć również zielony nick itp itd...

Owszem, przydałyby się prawa moda, wywaliłbym tak z 50% postów niektórych użytkowników. Ale wiem, że na takie prawa nie zasługuję i nie mam na to czasu.
Naprawdę wierzysz, że raczej tutaj uwielbiana alma dostaje 75% odpowiedzi negatywnych. Podobnie zresztą venc, NAWET Ty :P

hideto napisał/a:

Czy sakon przesadza ? tak czasami mu się zdarza jednak, zagłosowałem na tak, nie dlatego by rozje*** zło sqad, zniszczyć sakona, działać przeciwko swojemu teamowi itp ale po to byście zauważyli jak absurdalnym jest w tym momencie wasze zachowanie gdy w każdym poscie czepiacie się ludzi którzy o F1 trochę wiedzą... i nie boją sie powiedzieć wprost że niektórzy piszą steki bzdur itp itd.

Znowu bijesz do tej samej bramki. "My się znamy na F1, a reszta kibicuje Kubicy".

Cały Twój post można zmieścić w 2 zdaniach. "Zrobiliście to, bo mu zazdrościcie, że jest modem i się zna" Takie argumenty to w przedszkolu.

I mały żart... jak myślicie, w jaki sposób zginą Sakon i hid? Bo ja twierdzę, że spadną ze swojego Ego.

gomez

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 20:19   

Nie mam zamiaru zagłębiać się bardziej w ten temat...... nie czytam go więc nie mam czym się zasugerować....... sugeruję się tylko swoimi odczuciami.

Pierwszy moment w którym natknąłem się na Kennego był dla mnie niemile wspominany. Widzę gościa który faktycznie zna się na fachu i ma wiedzę, ma swoje zdanie i opinie. Z drugiej strony natrafiłem na wyjątkowego Chama w tamtym odczuciu który nie nadawał się w/g mojego mniemania absolutnie na moderatora. Jego sposób "uświadamiania" był dla mnie nie do przyjęcia, był diametralnie inny od tego co prowadzili/prowadzą do teraz Del i Cougar (przy nieobecnosci tego drugiego). Pomyślałem że pie***** taki forum z takimi ludzmi.......

Wraz ze mną powiedziało to wielu userów, ludzi bardziej lub mniej roztargniętych i ze swoimi teoriami..... niestety, większość olało to do dnia dzisiejszego i jest to smutne.

Ale, Sakona trzeba było poznać, zamienić z nim kilka słów. Okazało się że nie jest taki groźny jak szczeka (sorry stary za określenie). Faktycznie sytuacja na forum wymagała mocnych argumentów..... On, Hid, Venc, Godzil2 je mieli.

Sakon powinien być moderatorem z tego względu że potrafi to robic dobrze. Nie powinien jeżeli faktycznie nie ugryzie się czasami w język.

Sorry stary za szczerość, lubie cię bardzo i szanuje, ale faktycznie czasami dajesz za ostro. My mamy dawać przykład. Nie zawsze się da ppo dobroci, ale często się da pokojowo.

Trzymam za Ciebie kciuki ze wyciagniesz wnioski.

Pokój.

kamilo 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 15:01   

Cytat:
połowa z was pisałaby to samo gdyby ta ankieta była o vencu, almie godzilu czy kimkolwiek innym bo wielu z was chcialoby mieć również zielony nick itp itd...

nawet czlowieku nie wiesz, jak sie mylisz

Max Payne 

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 17:15   

Ja nie oddaję głosu, bo na forum jestem od zaledwie kilku dni i nie znam tematu za dobrze.

kubica_22
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 19:37   

Ja miałem sprzeczke z Sakonem lecz mnie nigdy nie obraził. I nie widziałem żeby obrażał innych. Wymienialiśmy ostre słowa między soba ale mnie nie obraził :smile:

aerodynamik 

Wysłany: Pią 12 Paź, 2007 07:02   

Wydaje mi się, że Sakon Yamamoto nie obraża innych userów, nigdy tego nie zauważyłem. Może się kłócić, ale nigdy innych raczej nie obrażał i nie używał wulgarnych słów... Podobnie jak kubica_22 miałem z nim "walkę na argumenty". Zawsze wyrażał się odpowiednio. Jak by go na tym forum nie było, to zrobiłoby się ono forum w stylu F1WM.PL, czyli "szczekanie" moderatorów na dosłownie wszystko... Ja stamtąd odeszłem i się bardzo cieszę, a raczej nie byłbym zadowolony, gdyby to forum przekształciło się w podobne do F1WM.Pl...

Krótko mówiąc Sakon nadaje się na moderatora, czego z pewnością nie można powiedzieć o kilku innych osobach, których nie chcę wymieniać............

Odpowiedz do tematu