F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kostka Rubika
Autor Wiadomość
Wokinger 

Wysłany: Sro 31 Paź, 2007 20:01   Kostka Rubika

Osobiście bardzo lubię układać kostkę Rubika. Różnie z tym bywa ale przeciętnie to ok. 15 razy dziennie chyba układam. Rekord mam skromny bo tylko 55s, ale co ważniejsze doszedłem do Tego własną drogą, a nie wykuwając na pamięć algorytmy. Aktualnie nie posiadam profesjonalnej kostki, ale już w niedługim czasie zamierzam w taką się zaopatrzyć. Czy jest ktoś na forum, kto układa kostkę Rubika?

Xcore 

Wysłany: Sro 31 Paź, 2007 20:03   

Ja kiedyś układałem, próbowałem ułożyć całą, ale jak mi się nie udawało to walnąłem ją o ściane i się rozpieprzyła cała :/

Kayo 

Wysłany: Sro 31 Paź, 2007 20:15   

Tym się chwalić nie musiałeś Xcore, dla mnie było to męczące i odłożyłem po 10 minutach. Czy są z tym jakieś konkursy związane lub coś w tym stylu, że się tym zainteresowałeś?

Wokinger 

Wysłany: Sro 31 Paź, 2007 20:17   

Są np. Mistrzostwa Świata. A tak poważnie to po prostu ostatnio dużo o kostce rozmwaiałęm z kolegą, któego dawno nie widziałem, no i tak sobie myślałem czy ktoś na forum układa. Jeżeli chodzi o moje zainteresowania to kostkę układam od eee.. całą od 3 lat. Aczkolwiek stosunkowo mało czasu jej poświęcam.

pablomak 

Wysłany: Sro 31 Paź, 2007 20:34   

Ja widziałem jak koleś na luzaku bez patrzenia ją układa :D
Najpierw się na nią patrzy jak na swoją jedyną a potem za plecy i za chwile elegancka :)

lukaszlew77 

Wysłany: Sro 31 Paź, 2007 21:02   

ja próbuję ostanio w wersji komputerowej, i wszystko łądnie mi wychodzi oprócz ostatniej warstwy... Muszę jakiś innych poradników poszukać.

broker 

Wysłany: Czw 01 Lis, 2007 11:55   

Mój rekord to ułożenie dwóch ścian :P

Havoc

Wysłany: Czw 01 Lis, 2007 19:28   

Dawno temu miałem kostkę i układałem całą. Teraz pewnie musiałbym się dość długo "bawić" aby ją ułożyć. Kilka lat już kostki rubika w rękach nie miałem.

lukaszlew77 

Wysłany: Pon 26 Lis, 2007 16:26   

Heh, po zakupie kostki za 2,5 zł, mój rekord to 5 minut 15 sekund. Myśle, że o jakąś minutę mógłbym wynik poprawić, ale i tak byłoby słabo. Nie długo mam zamiar zamówić oryginał, bo układanie podróbki jest drogą przez mękę.

Wokinger 

Wysłany: Sro 28 Lis, 2007 18:12   

Z ogólnodostępnych kostek polecam kostkę firmy.. Simba (CENA OK. 20zł). Ta zajmująca się zabawkami. Ja przykładowo mam niedawno kupionego HEXa Rubiks.com, Simba i jakieś 10 tańszych (jak gdzieś wyjeżdżałem i zapomniałem brać kostkę to kupowałem na bazarku za 5 zł). Ale wracając do kostek Simby to wydaje mi się, że są najlepsze dla osób nie kręcących często i szybko. Są proste i nie trzeba idealnie ustawić ścianki to przekręcenia następnej (np. RU, UL). Bo przy Rubiks.com to bez porządnego smaru nie warto kręcić, a i trzeba bardziej precyzyjnie kręcić, bo nie wybacza błędów, aczkolwiek jeszcze ani jednego popa nie miałem na niej. Do smarowania najlepsze z ogólnodostępnych produktów to: wazelina techniczna, krem Nivea (nie polecam, bo śmierdzi). Profesjonalne smary są dobre aczkolwiek dla początkujących mogą wydawać się drogie.

kubica_22
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 07:24   

Ja mam w domu kostke rubika i ostatnio staram się ją układać ale mi się nie udaje. No może jedna ścianka :razz: Ma ktoś jakieś sposoby na ułożenie kostki?

lukaszlew77 

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 15:07   

Wystarczy zapamiętać 7 ruchów.

http://youtube.com/watch?...feature=related

Wokinger 

Wysłany: Pią 30 Lis, 2007 21:16   

ciekawy filmik, ja jednak pozostanę przy własnych metodach ;P

elwirka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Gru, 2016 12:39   

Ja chcę zacząć układać taką kostkę rubika jedak nie wiem za bardzo od jakiej zacząć. Znalazlam u nich http://strefa-kostek.pl/68-klasyczne-kostki sporo kostek i nie wiem od jakiej powinna zacząć czy 2x2x2 czy może odrazu od 3x3x3 co poleccace i jak wy zaczynaliście przygodę z kostką rubika. Wiem, że są też kostki 4x4x4 ale to zbyt wysoki poziom jak na początek przynajmniej mnie się tak wydaje. Ile czasu na początku zajmowało wam ułożenie takiej kostki?

nobrake 

Wysłany: Pon 12 Gru, 2016 10:50   

Nie no 2x2x2 to bezsensu. Bierz 3 i cwicz :D Na pewno jest duzo porad w internecie, na yt itd.

Odpowiedz do tematu