GP Bahrajnu 2014

Forum dotyczące bieżących informacji ze świata F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mafico

GP Bahrajnu 2014

Post autor: mafico » ndz 06 kwie, 2014 18:50

Kolejny weekend za nami.

Bardzo ciekawy wyścig, mimo odkurzaczy. Sporo się działo, wiele pojedynków wewnątrz teamu. Piękna walka Mercedesów. Wielkie brawa dla Ricciardo, wg. mnie po tych 3 wyscigach bije Vettela.

Silniki Merca miażdzą konkurencje. Jedynie RBR spoza silników Mercedesa próbuje coś tam działać. W Monaco prawdopodobnie uda im sie wygrać.

Ferrari to jedna wielka żenada... szkoda kierowców.
.

Awatar użytkownika
Ilka

Post autor: Ilka » ndz 06 kwie, 2014 19:13

Super wyścig :) Super pojedynki kierowców z tych samych drużyn :)

Uwielbiam kierowców Ferrari, ale Ricciardo od poprzedniego wyścigu do nich dołączył :)) Fantastyczny chłopak :)) szkoda, że podium nie udało mu się zdobyć :/ Jakby był trzeci miałabym kasę bo stawiałam, że będzie na podium :) I jemu i mi niewiele brakło ;)

Co do kierowców Ferrari to cholernie mi ich szkoda :( liczyłam, że będą się liczyć, niestety.

Nico też mi szkoda. Nie lubię Hamiltona dlatego liczyłam, że Rosbergowi uda się go wyprzedzić ...

Blazer

Post autor: Blazer » ndz 06 kwie, 2014 20:48

Ilka, Hamilotna można lubić albo nie, ale nie można oddać mu woli walki. Na słabszych oponach (mieszanka) wybronić się przed Rosbergiem-klasa. Fajne też było informacja: "Do końca pozostało 10okr. chcemy aby dwa bolidy były na podium" i to, że ta sama treść była podana obu kierowcom.
W ogóle walki teamowej było dziś zdecydowanie więcej, co oznacza, że kierowcy w tych zespołach są na równym poziomie. Może poza Ricciardo, który przedzierał się z 13 pola na 4 :shock: , po drodze mijając kolegę z zespołu. Poza tym wyścig Mega ciekawy szczególnie po SC. Mnie zastanawia tylko czy byłaby podobna sytuacja gdyby Lotus miał normalny Nos?
Jeszcze co do Rosberga, gdyby lekko nie zaspał Startu sytuacja mogłaby być inna.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » ndz 06 kwie, 2014 21:05

Nie przepadałem za Hamiltonem gdy pojawił się w F1. Ale coraz bardziej go lubie za jego waleczność i nie odpuszczanie. Prawdziwy kierowca a nie ciapek.

Ciekawy jestem jak będzie wyglądała walka w Mercedesie bo wydaje się, że kwestia mistrza rozegra się między nimi. Na razie mogą się klepać po ramieniu i śmiać, ale im bliżej końca i rozstrzygnięcia kwestii tytułu może być gęsto :)

Aaa i ponarzekam na Vettela znowu, bo na tą chwilę RIC jest zwyczajnie szybszy. W Qualu 3:0 , w wyścigu również lepiej. Niech mistrz pokaże swojego skilla w troche słabszym samochodzie, bo jakoś go w 3 wyścigach nie zauważyłem.
.

doa1996

Post autor: doa1996 » ndz 06 kwie, 2014 23:06

Co do wyścigu to super, w tym temacie jednak niewiele więcej mam do dodania - bardzo mnie cieszy postawa Williamsa, bo rok temu to był koszmar. Odniosę się do tego lubienia/nielubienia Lewisa.

Zapewne u wielu was - tak i jak u mnie - zyskał on w oczach niedługo po przejściu do Mercedesa. Jest o niebo lepszym kierowcą niż wtedy, gdy zostawał mistrzem świata. Nawet nie w kwestii czystego tempa, które zawsze miał, ale jeśli chodzi o dojrzałość i doświadczenie; potrafi wyciągać odpowiednie wnioski i uczyć się na błędach. Może jest jeszcze za wcześnie na takie rozstrzygnięcia, ale moim zdaniem kwestia tytułu mistrza świata w tym roku zależy tylko od tego, czy RBR się podniesie - co zależy też od układów napędowych - w przeciwnym razie, w tym momencie postawiłbym na Hamiltona ;)

I jeszcze co do "nowej ery F1" - jeśli dalej będą takie emocje podczas wyścigów, to jestem nawet w stanie znieść niskoobrotowe odkurzacze :P
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości." - Albert Einstein

ODPOWIEDZ

Wróć do „Formuła 1 - aktualne wydarzenia i komentarze”