F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GP Malezji 2014
Autor Wiadomość
mafico 

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014 14:44   GP Malezji 2014

A więc weekend wyscigowy, yy odkurzaczowy za nami.

Nazwanie tego F1 jest troche przesadą, ale dla uproszczenia możemy powiedzieć, ze to był weekend Formuly1 :)

Gratulacje dla Merca, ich odkurzacz na początku sezonu jest bezkonkurencyjny. Dobrze, że Hamilton wygrał, bo było mi go szkoda po Australii.

Nie będe ukrywał, że cieszy mnie utrata dominacji przez RBR, chociaż aero dalej mają duuużo przed resztą. Jak Renault poprawi silniki to znowu mogą być top1.
Ferrari dalej przeciętne, Fernando wyciska max z bolidu po raz kolejny. Malkontenci zapowiadali, że wraz z przybyciem Raikonena okaże się czy Ferrka faktycznie jest taka średnia. Więc jest...

Rozkład sił obecnie wg mnie
1. Merc
2. RBR
3. Ferrari,Mcl,Williams, FI - wydaje mi sie ze porównywalny poziom. Odchyły formy zależą od wielkiej awaryjnosci bolidów.

i Reszta

I bardzo szkoda mi Ricciardo. Ma pecha chłopak.

Co do Massy - troche mi sie chciało smiać pod koniec :) Kto tym razem będzie faster than felipe :D

Ilka 

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014 16:00   

Przed sezonem miałam nadzieję, że Ferrari będzie rządziło zwłaszcza, że przyszedł do nich Raikkonen. Dwóch wybitnych kierowców, a tu niestety takie średnie wyniki. No nic, to dopiero dwa wyścigi, może dalej będzie lepiej.

Mnie wygrana Hamiltona nie cieszy bo nie lubię gościa. Szkoda mi bardzo Ricciardo. Chłopak drugi raz z rzędu ma ogromnego pecha. Może już wyczerpał limit?

Wyścig jako wyścig ciekawy, choć liczyłam na odrobinę deszczu i większe emocje. Wiem głupie, że człowiek chce deszczu co dla kierowców jest przekleństwem, ale dla kibiców wyścig robi się ciekawszy :)

doa1996 

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014 16:20   

Mnie wyścig się podobał, dużo emocji i wyprzedzania (i to niekoniecznie "sztucznego"), a młodzi pokazują, że nie znaleźli się tu tylko dzięki kasie. To chyba częściowo rekompensuje estetyczne niedomagania bolidów. Cieszy mnie, że forma Williamsa nie ma na razie nic wspólnego z tą zeszłoroczną. Szkoda, że bawili się dzisiaj kierowcami zamiast dać im się ścigać...

mafico 

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014 16:36   

Można powiedziec, że "młodzi sobie radzą" , ja to jednak widzę inaczej.
To nie jest F1, dlatego sobie radzą. Jest to powolna seria z małymi silniczkami, niewiele szybsza od Gp2. F1 zawsze robiła różnicę, była miejscem dla prawdziwych wyjadaczy. Szybka, niebezpieczna, wymagająca. Teraz tak nie jest, dlatego jakiś 19 letni młokos zdobywa punkty...

Ilka 

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014 17:03   

No mi też się podobał :grin:
Nie był nudny jak to nieraz bywało :) ale jakiś większych emocji też nie wzbudził. No wyprzedzania trochę było i to nawet ciekawego :)

Co do wyścigów to fakt, dawniej były bardziej zacięte i więcej w nich się działo. Teraz niektóre są tak nudne i przewidywalne, że usnąć można. Choć w tym sezonie obydwa wyścigi póki co ciekawe :)

Kendzior

Wysłany: Pon 31 Mar, 2014 16:13   

Wyścig mi się bardzo podobał :). Jak na chwilę obecną na Mercedesy nie ma mocnych. RedBulle wracają do czołówki mimo pechowego GP ... znowu dla Ricciarda - mechanik zawalił sprawę i to na całej linii. No i sytuacja Felipe Massy aby znowu przepuścił kolegę z zespołu :). Jak to mówią karma wraca ... No ale nie jest źle - zobaczymy jak to się rozwinie dalej ...

P.S. Witam wszystkich jestem tu nowy ;) pozdrawiam

lg2000 

Wysłany: Wto 01 Kwi, 2014 13:09   

Ilka napisał/a:
Co do wyścigów to fakt, dawniej były bardziej zacięte i więcej w nich się działo. Teraz niektóre są tak nudne i przewidywalne, że usnąć można. Choć w tym sezonie obydwa wyścigi póki co ciekawe :)
Z tą zaciętością i nudą różnie na przestrzeni lat bywało. ;)
It's a miracle

arbuz666

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014 18:48   

GP Malezji już za nami, a w najbliższy weekend odbędzie się kolejny wyścig. Tym razem kierowcy rywalizować będą w Bahrajnie. Z tej okazji znalazłem garść ciekawostek statystycznych dotyczących tego startu. Z tekstu dowiecie się, kto pojedzie po raz 250., jaką granice ma szansę przekroczyć Kimi Raikkonen i który będzie to wyścig w historii F1. Polecam. ciach

Odpowiedz do tematu