Uwagi/pytania/pretensje dotyczące pracy administracji

Tutaj możesz zgłaszać propozycje udogodnień lub zmian, które chciałbyś zobaczyć w serwisie Formuła 1 - Dziel Pasję lub F1 Forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Uwagi/pytania/pretensje dotyczące pracy administracji

Post autor: hideto » czw 12 cze, 2008 22:58

W tym temacie proszę pisać gdy uważacie że zostaliście poszkodowani przez administratora bądź moderatora, gdy nie zgadzacie się z jego decyzją, gdy uważacie że osoba pełniąca funkcję na forum dopuściła się rażącego wykroczenia względem regulaminu.

Proszę tutaj nie spamować, nie pisać poparcia czyichś pretensji roszczeń. Mają to być pisane na spokojnie zgłoszenia, bez wyzwisk, niecenzuralnych słów itp.

Temat nie służy do rozwiązywania zaszłości, jest aktywny nie jako 'od teraz'

Uwaga ! przed wpisaniem zgłoszenia proszę się zaznajomić z regulaminem forum, nie chcemy by okazało się, iż zgłaszacie coś co jest jasno wyjaśnione w regulaminie.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
OldHorse

Post autor: OldHorse » ndz 20 wrz, 2009 09:42

Co prawda nie jestem poszkodowany, ale chętnie uzyskałbym odpowiedź na poniższe:

Chipita pisze:Erwin może byś troszkę zluzował? Moderatorzy są od tego a ty robisz 'backseat modding' dobrze że masz jakiś staż to warnów nie dostajesz. Jak chcesz zostać modem to napisz do dela (właściwie to poczekaj aż wróci) a nie w taki sposób...

Bo robisz właśnie to:
Erwb pisze:kolejny dla którego liczy się ilość a nie jakość wiec nabijamy posty ?
Pierwszy i ostatni raz piszę do ciebie w taki sposób, więcej moich postów tego typu nie będzie bo 'nie będę się bawił w moderatora skoro nim nie jestem'.

Nareszcie rozumiem, co to jest "backseat modding", za który niektórzy dostają warny.
Dziwne macie tu obyczaje, ja osobiście uważam, że karanie użytkowników za zwracanie uwagi innym jest idiotyzmem. O ile zdołałem wyczytać w słowniku, "backseat moderating" to coś więcej, niż publiczne zwracanie komuś uwagi.

Czy jeżeli będę zwracał innym użytkownikom uwagę na błędy ortograficzne, to też w końcu dostanę za to warna ? Moderatorem na żadnym forum nie jestem i nie mam ochoty być, jestem na to za stary - na forach internetowych bywam dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » ndz 20 wrz, 2009 10:03

Zajrzyj tu - LINK
- Backseat Modding, czyli sytuacja gdy użytkownik pisze tak, jak mod - podkreśla błędy gramatyczne i ortograficzne innych użytkowników, nadpobudliwie domaga sie zamknięcia tematu (który będzie tak zamknięty,gdyż jest np. niezgodny z regulaminem), etc. - Widzisz błąd? Uważasz że dany temat trzeba zamknąć? Napisz w tej sprawie do moderatorów.
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
OldHorse

Post autor: OldHorse » ndz 20 wrz, 2009 10:38

Cały czas mam wątpliwości - czy "podkreśla" jest tożsame ze "zwraca uwagę" ?

Innymi słowy, czy poniższe moje zachowanie:
OldHorse pisze:
Invinciblee pisze:Ale ten Lotus będzie Brytyjski czy Malezyjski?
Przymiotniki pochodzące od nazw własnych piszemy z małej litery - "brytyjski" i "malezyjski". A "british racing green" to już prehistoria - teraz to pewnie będzie seledyn, jak w logo Petronasa :wink:

p.s. Widzę że poprawiłeś, dziękuję, ale - jeżeli pozwolisz - zostawię moją uwagę, bo wiele osób popełnia ten błąd, może jeszcze się komuś przyda.

p.p.s. Poprawna jest forma "malezyjski". http://so.pwn.pl/lista.php?co=Malezja
jest tu traktowane jako "backseat moderating", bo jeżeli tak, to taka interpretacja bardzo mi się nie podoba i przestanę się udzielać na tym forum.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » ndz 20 wrz, 2009 10:55

Koniu, nie chodzi o takie rzeczy. Tu za literki i błędy brała się alma, ale z braku czasu się nie bierze.

Chodzi o typową zabawę w moda, zwracanie uwagi, że nie ten temat, że typowo spamuje itd. Od tego jest mod i wykrzyknik przy poście, by zgłaszać, a nie wprowadzać bezsensowne uwagi, byle się udzielić. Jestem pewny, że rozumiesz różnicę. ;)

Choć czasem dudek i Chipi są nadgorliwi. :P Muszą podgonić starszych w ilości warnów. :lol:

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » ndz 20 wrz, 2009 11:59

Nie jestem nadgorliwy i nie chcę nikogo gonić bo nie jestem modem całego forum. :)

Jak coś takiego się pojawia jak Koniu raz zwróci uwagę to ok, ale że widziałem że Erwb już po raz 8214234324 to robi w ciągu ostatnich kilku dni to mu tylko powiedziałem co miałem do powiedzenia i tyle. ;)

Jak raz czy dwa zwrócisz komuś uwagę, ok, ale nie rób tego cały czas a jeśli bardzo chce się zostać modem to PM do dela wysłać trzeba. :]

Got it now?
ESPAÑA !!!

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » ndz 20 wrz, 2009 12:02

A po mojemu to nie o to się rozchodzi. Co innego jak ktoś napisze "Formóła 1", bo polska język trudna być, mógł się machnąć, warto go uświadomić (dudek mi ciągle to robi :P ). Ale spamuje się raczej świadomie i to zadanie dla moda, aby do Spamowiska z tym koksem i ewentualnie warn. Jak kogoś to az tak, że nie może poczekać razi to PW do moda i załatwione :) Ale to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » ndz 20 wrz, 2009 12:04

OldHorse pisze:Innymi słowy, czy poniższe moje zachowanie: [...] jest tu traktowane jako "backseat moderating"
Nie. Trzeba odróżnić nachalne ciągle pisanie przez kogoś 'temat do zamknięcia, pisz poprawnie, piszesz nie na temat' (czyli mniej więcej to co robi erwb teraz, da sie zauważyć chyba) od logicznego zwracania uwagi na błędy, takie jak podałeś w przedstawionym poście. Ba, takie jest wręcz mile widziane, wytłumaczone, jeszcze z źródłem. Dzięki temu forum może być też w pewnym stopniu edukacyjne, co służy wszystkim.

Reasumując: granica cienka, jednak powinna być dobrze dobrze wyczuwalna. Jak ktoś za coś takiego jak wyżej dostanie warna, a czuje się pokrzywdzony, to pisze do mnie, a ja się tym zajmę.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
OldHorse

Post autor: OldHorse » ndz 20 wrz, 2009 20:19

OK, dziękuję.

Awatar użytkownika
krzysiu111

Post autor: krzysiu111 » pn 29 mar, 2010 17:14

Mam pytanie. Otóż wysłałem na adres redakcji artykuł dot historii F1. Jednak nie otrzymałem odpowiedzi czy będzie on kiedyś zamieszczony czy nie(Moim zdaniem powinna być taka informacja wysyłana do tych którzy podejmują staranie o umieszczenie artykułu na stronie). Nie żebym miał jakieś pretensje tylko po prostu chciałbym się dowiedzieć czegoś na ten temat. :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: del: Wto 30 Mar, 10 10:11 ]
Kempa odpisał Ci na @.

Xeonn
Kontakt:

Post autor: Xeonn » pn 30 maja, 2011 19:38

Witam,
1. czy ktoś z "władzy" serwisu i forum czyta maile i jakoś na nie odpowiada?
czy maile, które nie poasują pozostają bez odpowiedzi? :) czy tylko są adresy , zeby były dla przywoitości? :)
2. to juz dotyczy typowania i wyników , liczycie to ręcznie, że tak długo trwa? nie prościej zrobić skrypt z bazy? :]
3. bez sensu , że nie ma ujednoliconego logowania forum i portalu .
może pomóc? :]
4. macie oparte na "Przemie", korzystajcie z mod'ów albo zatrudnijcie kogoś ogarniętego w php i sql
5. uaktualnijcie linki w portalu a dokładnie chmury bo widać , że nikt tego nie tykał od 2008 :]

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pn 30 maja, 2011 19:55

1. Mail (ten oficjalny) idzie do kempy. Co on z nim robi, to nie wiem. Z tego co wiem to czyta. Jeżeli jest jakaś sprawa, to mogę mu przekazać że coś ważnego.
2. Nie liczymy ręcznie, bo by zajęło to rok ;) Trwa to tak długo także z powodu faktu, że czasami po wyścigu zmienia się klasyfikacja (kary, dyskwalifikacje i inne). Żeby w razie takiego zdarzenia nie robić zamieszania, wyniki podliczane są trochę później.
3. Well, ja się zgadzam, że tak by było fajnie, ale od początku był podział i teraz trudno byłoby to połączyć (ludzie mają różne nicki tu i tu).
4. Faktycznie, planowane są zmiany w tym zakresie.
5. Znaczy o co dokładnie chodzi? (ale to fakt, nie wszystko jest aktualne).

Xeonn
Kontakt:

Post autor: Xeonn » pn 30 maja, 2011 20:08

del pisze:5. Znaczy o co dokładnie chodzi? (ale to fakt, nie wszystko jest aktualne).
takie kosmetyczne sprawy :) jak "wyniki konkursów 2008 " w alt :)

Xeonn
Kontakt:

Post autor: Xeonn » wt 31 maja, 2011 12:28

del pisze:2. Nie liczymy ręcznie, bo by zajęło to rok ;) Trwa to tak długo także z powodu faktu, że czasami po wyścigu zmienia się klasyfikacja (kary, dyskwalifikacje i inne). Żeby w razie takiego zdarzenia nie robić zamieszania, wyniki podliczane są trochę później.
to wiadomo juz w kilka godzin po wyścigu max :) a u Was trwa to trochę dłużeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej ;)
wystarczy przecież skrypt biorący pozycję z "official" - w cronie ustawiony na np. 6 h opóźnienia , jedno odwołanie do bazy , jeden php do wyświetlenia wyników i w poniedziałkowy ranek "everybody is happy" ze swojego typowania :) no może nie każdy, ale trzeba optymistycznie podejść do tematu :)
del pisze:3. Well, ja się zgadzam, że tak by było fajnie, ale od początku był podział i teraz trudno byłoby to połączyć (ludzie mają różne nicki tu i tu).
to też nie problem , nawet jesli mają dwa nicki obecnie, powtorzę to co wyżej :) - jeden skrypt - jeden php i zostają nicki a logowanie jedno ( przydatne gdy ktoś siedzi np w pracy i z nudów ;) sobie klepie na forum i portalu ) :)

sorki, że się może czepiam, ale tak już mam w naturze :)

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 20 lis, 2012 15:10

Skoro doriano tak bardzo chce, żeby go napiętnować w odpowiednim temacie, to proszę...

W związku z warnem za "Czarnucha" dla zu7 chciałem się na doriana poskarżyć, że nie jeździ z nami czołgami i jest wieprzem bagiennym, szczeciniastym i dzikim.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 20 lis, 2012 18:54

Popieram.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » wt 20 lis, 2012 19:16

a czy można się zwracać do niego "TY BIAŁY WIEPRZU" ?
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » wt 20 lis, 2012 23:16

Chciałbym dodać jeszcze że jest też gorolem z Dąbrowy!
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » śr 21 lis, 2012 04:46

Ale nie spamować mi tu (tak bardzo) proszę :evil:

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » ndz 25 lis, 2012 19:19

Takie tam info ode mnie:

Ostatnimi czasy więcej czasu na tym forum spędzałem tłumacząc na pw czemu warny poszły w taki a nie inny sposób, niż udzielając się w konwencjonalny sposób. Nie mam zamiaru dalej tracić mojego czasu na tłumaczenia, które zazwyczaj i tak odbijają się od ściany.

Od teraz "współpraca" ze mną wygląda tak:

- dostałeś warna, którego akceptujesz? Możesz mi ładne pw skrobnąć z podziękowaniami. Zawsze mi miło jak ktoś docenia trudy wychowania.

- dostałeś warna, z którym się nie zgadzasz? O fak.... sad story. Pw do mnie nie opłaca Ci się wysyłać. Najprawdopodobniej nie odpowiem, a jak napiszesz coś głupiego (albo co gorsza - chamskiego!) to i kolejnego warna (warny?) dostaniesz.

Wyjątkiem są sytuacje, w których w oczywisty sposób coś skrewiłem, nie doczytałem, nie zrozumiałem. Wtedy pewnie na pw odpowiem, grzecznie przeproszę i będę pisał do del`a z prośbą o ściągnięcie warna.

Co więc najlepiej zrobić, jak masz jakieś pretensje? Pisać w tym temacie!!

RBR

Post autor: RBR » ndz 30 mar, 2014 21:08

Witam
Mam małą prośbę czy moglibyscie dodać w zakładce "wyjazdy na gp" Austrię:) bo jej nie ma:)
Dzięki :mrgreen:

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » ndz 30 mar, 2014 21:36

Dodane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o serwisie i F1 Forum”