F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Le Mans Series
Autor Wiadomość
karolVTEC 

Wysłany: Sob 01 Sie, 2009 22:37   Le Mans Series

Temat dla tych którzy się interesują tą serią wyścigową :)
teraz właśnie trwa wyścig w Portugalii na torze Algarve, i na chwilę obecną prowadzi zespół Pescarolo Sport :)

doriano 

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009 01:43   

Noc w tych wyścigach jests niesamowita... to jest po prstu fantastyczni swidok. Ta ciemność... te światła :P "jak będziesz jechał o 0,5s. szybciej na okrążeniu, to za 4 godziny coś uzyskasz" <- boskie :)

kamilo 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Nie 02 Sie, 2009 01:52   

Dokładnie doriano, ja mimo po spożyciu zacnej ilości napoju alkoholowego z bardzo dużym zaciekawieniem oglądałem wyścig. Komentarz był mizernej jakości, ale się nie ma co dziwić. Szkoda, że nie ma więcej takich wyścigów nocnych ;)

karolVTEC 

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009 02:28   

Szkoda że dziś nie wygrali moi faworyci w Lala Aston Martin 007 :roll: ale dzielnie jechał Bruna Senna... pomimo błędu na początku wyścigu ;)
a widok takiego wyścigu przy zachodzie słońca i powoli nastającym mroku jest niesamowity... :)

Zeid 

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009 11:35   

Ja niestety usnąłem na godzinę przed końcem wyścigu ;)

KRISF1 

Ostrzeżeń:
 6/3/4
Wysłany: Czw 20 Sie, 2009 14:08   

http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=12971 Inwazja Mansellów na Spa :D

karolVTEC 

Wysłany: Nie 23 Sie, 2009 23:14   

na Nurburgring zdecydowana dominacja Lola Aston Martina :) i bardzo dobrze bo lubie ten zespół :) niestety na sam wyścig nie patrzyłem bo byłem zajęty F1 ;) ale z tego co wiem to przebiegał spokojnie :)
Ostatnio zmieniony przez karolVTEC Pon 24 Sie, 2009 12:08, w całości zmieniany 1 raz  

doriano 

Wysłany: Pon 24 Sie, 2009 01:07   

karolVTEC napisał/a:
na Nurburgring zdecydowana dominacja Lolo Aston Martina :) i bardzo dobrze bo lubie ten zespół :) niestety na sam wyścig nie patrzyłem bo byłem zajęty F1 ;) ale z tego co wiem to przebiegał spokojnie :)

Oglądałem "streszczenie" na Eurosporcie. Trochę się działo, m.in ciekawy dzwon z zaliczeniem barierek po obu stronach toru, czy wypychanie jak wyprzedzić ciężko było :P

karolVTEC 

Wysłany: Pon 24 Sie, 2009 12:09   

doriano napisał/a:
Oglądałem "streszczenie" na Eurosporcie. Trochę się działo, m.in ciekawy dzwon z zaliczeniem barierek po obu stronach toru, czy wypychanie jak wyprzedzić ciężko było

też oglądałem to streszczenie ;) moim zdaniem poprzedni wyścig był ciekawszy ale tu też było kilka ciekawych sytuacji ;) np. walka o podium w klasie GT2 ;)

[ Dodano: Nie 09 Maj, 10 11:59 ]
niezwykle dramatyczny start w Belgii... zapowiada sie znakomity wyścig :) niestety kolejne wejście w Eurosporcie koliduje z F1 więc nie popatrze na LMS za dużo... :/

jaro738 

Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 10:55   

czyli co, oliczamy juz do Le Mans 2010?

http://www.joemonster.org...h_in_24_Trailer

doriano 

Wysłany: Wto 14 Gru, 2010 10:07   

Natrafiłem dzisiaj na zdjęcia Audi R18: klik

Jeśli będzie jeździć tak jak wygląda, to Peugeot w przyszłym roku może sobie odpuścić starty. ;)

karolVTEC 

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012 20:39   

Toż to wygląda niesamowicie. Już nie mogę się doczekać jak będzie wyglądać na torze ;)

http://www.motogazeta.moj...d,a,208916.html

MtK 

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012 02:33   

No cóż, nie spodziewałem się aż takiej wersji rozwojowej mojego Twingo :P Myślałem że wersja z homologacją R2 to już szatan a tu popatrzcie silnik skończył w Nissanie LMP1 :P

freegass

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012 09:33   

MtK napisał/a:
Nissanie LMP1

Nie ma szans na LMP1. Nie ma w nim tyle miejsca na balast, żeby dociążyć do 900kg. Z tego co wiem będzie się ścigał z wiatrem poza klasami, ponieważ nie spełnia warunków żadnej z klas LMP.

hideto 

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012 09:48   

Twierdzisz, że w tym nosie nie znajdzie się miejsce na kilka DM2 wolframu ?

freegass

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012 14:06   

Nie będę udawał, że wiem co to takiego, jednak co by to nie było to dwukrotne zwiększenie masy tego wehikułu wysadzi w kosmos wszelkie jego zalety no i zamiast kosiarki za plecami kierowcy musieliby upakować coś co ma 2x300hp.

hideto 

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012 14:34   

Napisałeś, że bolid nissana jest o 900 kg za lekki. 900 kg to dokładnie 5 setnych metra sześciennego z wolframu (taki metal o bardzo dużej gęstości). O ile się nie mylę jest to 50 dm sześciennych, czyli objętość 5 litrów. Nie ma problemu by to doważyć.

Co do zalet - o ile je posiada - to pomysł jest na tyle szalony, że chyba niczego innego nie można się było spodziewać. Poza tym to coś było zdaje się projektowane dla Indy ?

freegass

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012 18:03   

Aha. Nie wiedziałem co to takiego DM2... Nissan waży 480 kg. Do minimalnej wagi 900kg LMP1 trzeba by było poutykać prawie 22 litry wolframu. W nosie nie za bardzo, bo tam schowali stożek do pochłaniania energii przy dzwonie, ale możliwe, że tyle pustej przestrzeni w całym aucie jest.

jaro738 

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012 22:18   

hideto napisał/a:
O ile się nie mylę jest to 50 dm sześciennych, czyli objętość 5 litrów.

Siadaj, pała. 1 dm^3= 1 litr

hideto 

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012 22:22   

oj tam oj tam, ja już tego nie muszę wiedzieć:PP

Odpowiedz do tematu