F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niewidoczne edycje
Autor Wiadomość
doriano 

Wysłany: Nie 18 Lip, 2010 11:14   Niewidoczne edycje

Jak wiadomo na tym forum użytkownicy nie mają możliwości pisania kilku postów z rzędu w jednym temacie. Niby zdecydowanie łatwiej utrzymać tak porządek, ale niestety taka konfiguracja nie jest pozbawiona wad.

Nie raz byłem już w sytuacji, że chciałem napisać post w jakimś temacie i odpuszczałem sobie, bo okazywało się, że ostatni post należy tam właśnie do mnie. Problemem jest oczywiście to, że reszta użytkowników nie jest w żaden sposób informowana o edycji ostatniego posta. Po co więc pisać, skoro nikt tego nie przeczyta?

Czy nie dałoby się zrobić tak, by w wiadomościach nieprzeczytanych widniały także aktualizacje ostatnich postów w tematach? Zwróćcie uwagę np. na zagadki motoryzacyjne. Ciekaw jestem ile osób zauważyło edycję DaFy`ego... ;/

Oczywiście świadom jestem tego, że problemem byłoby np. ewentualne poprawianie literówek. Dobrze więc by było, gdyby edytowane posty pojawiały się w "nieprzeczytanych", jeśli byłyby edytowane np. minimum 15 minut po utworzeniu. Błędy językowe poprawiane są (przynajmniej przeze mnie) zazwyczaj zaraz po tym jak wiadomość zostaje utworzona i coś się w oczy rzuci. Późniejsze edycje to już raczej wzbogacanie posta, lub właśnie coś zupełnie nowego.

Korbaczek 

Wysłany: Nie 18 Lip, 2010 11:19   

Pewnym rozwiązaniem jest zaznaczenie treści z napisanego poprzednio posta, usunięcie go, napisanie nowego z wklejeniem poprzedniej treści i dopisanie edycji. Ja tak zazwyczaj robię i wtedy pojawia się on w nieprzeczytanych. Jest to jednak trochę uciążliwe.

Nie wydaje mi się aby edytowalne przez del'a było to o czym pisze doriano, ale warto pomyśleć jak to poprawić.

del

Wysłany: Pon 19 Lip, 2010 00:06   

Ogólnie chodziło o to

del

Wysłany: Pon 19 Lip, 2010 00:06   

Żeby nie robić takich wypowiedzi

del

Wysłany: Pon 19 Lip, 2010 00:07   

bo ludzie niestety są z natury leniwi

del

i zamiast dopisywać do poprzednich postów piszą nowy

del

gdy funkcja łączenia postów nie jest włączona.

del

Robi się wtedy bajzel

del

i źle się to czyta.

hideto 

Wysłany: Pon 19 Lip, 2010 00:08   

co nie zmienia faktu, że moderator ma możliwość zaznaczenia sobie opcji 'nie łącz tego postu'. Myślę że można by to udostępnić również użytkownikom. Ofc jak ktoś będzie tego używał do postu sprzed 5 minut to jakiś warnik czy coś, ale jak np temat jest nieruszany miesiąc albo dłużej, to podwójny post chyba nikomu by nie zaszkodził ?

del

Wysłany: Pon 19 Lip, 2010 00:09   

Ale jako że zostało to włączone, gdy mieliśmy masowy napływ kibiców pewnego pana w F1 o jednak przeważnie zaniżonym poziomie umiejętności logicznego współżycia forumowego można spróbować przywrócić nie łączenie dwóch postów po sobie. Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak nie będzie bardzo bałaganu, to będzie można zmienić to na stałe. Postaram się tym zająć w tym tygodniu.

Edit:
Dobra, zrobione, nudziło mi się to zrobiłem szybciej ;)

hideto 

Wysłany: Nie 29 Sie, 2010 18:59   

chciałem powrócić do tematu, sprawa przetestowana, moim zdaniem wyszedł z tego fail.

Proponuję użytkownikom dać mozliwość zaznaczenia opcji 'nie łącz tego postu' i ew. dopisać do reg. że jak ktoś będzie nad używał to będą warny. Teraz widać co i rusz, że posty są dublowane bez sensu - oczywiście przypadkowo a nie celowo, a samo edytowanie postów jest uciążliwe.

Erwb 

Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 00:07   

Teraz zmienione w taki sposób:
w działach
-Historia F1
-Wszystko o serwisie i F1 Forum
-Inne sporty motorowe
-Hyde Park

Posty nie są łączone, żeby można było dać podpowiedź do zagadki czy opisać tor gokartowy lub film

w pozostałych działach łączenie postów jest aktywne

Jak się to sprawdzi zobaczymy

Odpowiedz do tematu