F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Luźne dyskusje
Autor Wiadomość
Chipita 

Wysłany: Sro 01 Lip, 2009 14:06   

Ja bym zostawił to co jest. Według mnie jest dobrze.

gootek 

Wysłany: Sro 01 Lip, 2009 14:56   

Xcore napisał/a:
Gdyby teraz Kaczyński zrzekłby się prezydentury na kogo byś głosował? I jakich zmian pragnąłbyś w modzie GP2 2009? :)

Głosowałbym na Leppera! Żadne zmiany nie są potrzebne, IMHO jest OK.

Korbaczek 

Wysłany: Sro 01 Lip, 2009 19:59   

Ja bym proponował wywalić kilka torów i dodać nowe. Ewentualnie dodać nowe bez wywalania i sezon zrobić trochę dłuższy. Osobiście chciałbym Australię, Kanadę i Jerez.

3557 

Wysłany: Sro 01 Lip, 2009 20:11   

A może oprzeć kalendarz na kalendarzu FOTA? Oczywiście trzeba by było wprowadzić pewne modyfikacje. Ja proponuję zastąpić GP Argentyny wyścigiem na Surfers Paradise, a GP Finlandii torem Spa.
Ostatnio zmieniony przez 3557 Sro 01 Lip, 2009 22:28, w całości zmieniany 1 raz  

Korbaczek 

Wysłany: Sro 01 Lip, 2009 21:11   

Byłbym ostrożny z torami, nazwijmy to - mało znanymi. Wiemy co było w Kielcach...
Według mnie zeszłoroczny kalendarz GP2 był w porządku, moze poza Rosją, na którą narzekali niektórzy (sam tam nie jeździłem jeszcze).

Byłbym jednak za pozostawieniem tak jak było plus kilka nowych (ale naprawdę sprawdzonych torów).

Chipita 

Wysłany: Sro 01 Lip, 2009 22:41   

Nie no, rewolucji torów takiej jak Kuba proponuje nie będziemy robić, mowy nie ma. ;)

Ale można wywalić np. 2 czy max. 3 tory i dodać nowe, ew. wywalić 1-2 a dodać 3. ;] Tylko NAJPIERW byśmy je sprawdzili, a potem dodali.

maka87-1992 

Wysłany: Sro 01 Lip, 2009 23:30   

Adelajde musi być :), może Fuji? a co do Rosji to do teraz pamiętam ten tor jak żaden inny, był dziwny, ale fajny, dla mnie może i zostać :)

Monster

Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 11:11   

Suzuka - ten tor jest wspaniały pod każdym względem :grin: .

Korbaczek 

Wysłany: Sob 08 Sie, 2009 21:35   

Coprawda decyzje prawdopodobnie zostały podjęte (co do F1L mam pewność, co do GP2 nie wiem), co do przenosin. Ja jednak pozwole sobie napisać swoją opinię.

Mc do mnie również w tej sprawie pisał i właściwie na początku byłem 'na tak'. Ale teraz jestem zdecydowanie 'na nie'.

Moim głównym zastrzeżeniem był klimat, co do utrzymania którego miałem wątpliwości.
Owy klimat, moim subiektywnym zdaniem, dlatego jest tak dobry, ponieważ czytamy swoje wypowiedzi również w innych tematach, w SB. Każdy mniej więcej zna swoje poglądy, swoje zachowania.

W przypadku przenosin w inne miejsce, moim zdaniem, prędzej czy później by się to skończyło. Ile można gadać o wirtualnych wyścigach? Pewnie długo, ale zawęża to pole do poznania.

Oczywiście, tamtejsze forum może się rozwinąć, połączyć z forum ogólnym, czy też z forum tematycznym i będzie podobnie. Ale pytam się - po co? Skoro to wszystko jest tutaj.

I wszyscy narzekają na kempę. Ale dlaczego? Że reklamy ligi na stronę portalu nie dał? Ja bym jej również tam nie umieścił, bo zwyczajnie nie jest to na nią miejsce. Takie moje zdanie. A co do reszty, nie bardzo łapię do czego wam kempa jest potrzebny. Del, według mnie, problemu nigdy z rzeczami tego typu nie robił, zawsze szedł na rękę. I nie jest to podchlebianie, ale jak sądzę obiektywne zdanie i większość się ze mną w tej kweistii zgodzi.

Także podsumowując, ja jestem za tym aby GP2 zostało tutaj. Jedyna kwestia, to serwery. Nie wiem jak wygląda sprawa z pomocą venca, także jeśli serwery 'idą' na sport24, no to nie ma o czym rozmowiać, bo na czymś jeździć trzeba.
Ale ja osobiście raczej sobie daruję ligę po przenosinach.

hideto 

Wysłany: Sob 08 Sie, 2009 21:51   

Korbaczek napisał/a:
I wszyscy narzekają na kempę. Ale dlaczego? Że reklamy ligi na stronę portalu nie dał? Ja bym jej również tam nie umieścił, bo zwyczajnie nie jest to na nią miejsce.
tak się akurat składa, że Kempa od początku powiedział, że jeśli liga będzie posiadała dobrze zrobiąną stronę to link trafi na główną stronę portalu, były wtedy nawet możliwe jakieś newsy z relacjami czy coś. Nad stroną z Erwb, Vencem pracowaliśmy jakiś czas, ale jak widać na próżno. Decyzja została podjęta, przenieśliście się. Moim zdaniem i tak długo tam nie zawitacie i liga znów podupadnie. Tak się musi stać gdy w ligę zaangażowanych jest 5 osób a reszta ma ją gdzieś.

Nic nie zastąpi zgranego community wokół jakiejś idei.

Chipita 

Wysłany: Sob 08 Sie, 2009 21:58   

Korbaczek napisał/a:
Także podsumowując, ja jestem za tym aby GP2 zostało tutaj. Jedyna kwestia, to serwery. Nie wiem jak wygląda sprawa z pomocą venca, także jeśli serwery 'idą' na sport24, no to nie ma o czym rozmowiać, bo na czymś jeździć trzeba.

Na szczęście Venc powiedział, że GP2L dostaje serwer do dyspozycji gdziekolwiek będzie. :) Dziękować. :]

3557 

Wysłany: Sob 08 Sie, 2009 22:29   

Mnie od początku było obojętne gdzie będzie liga, zależało mi i nadal zależy na frekwencji. Problemem moim zdaniem jest słaba promocja ligi. Weźmy za przykład WM , na głównej jest odnośnik do ligny, a w lidze GP2 jest więcej chętnych niż miejsc...

jaro738 

Wysłany: Sob 08 Sie, 2009 23:29   

IMHO przenoszenie sie "tam" jest troche pozbawione sensu. Niby portal większy, więcej ludzi sie przewija, tylko, ze to jest portal ogółnosportowy. Kogoś kto tam wchodzi, po to, żeby poczytać news'y o piłce nożnej, skokach czy lekkiej atletyce g obchodzą wyścigi bo w 8 na 10 przypadków uważa je za nudne, a jeżdzenie 70 razy w kółko przez 1,5h za pozbawione sensu, i nie "zielone", więc gdzie tu ta rzesza ludu? Ale coś zrobic trzeba. Ja mam może taki troche dziwny pomysł, ale...

Głównym problemem jest frekwencja, a właściwie jej brak. Ligi są dwie, ale czy koniecznie muszą? Czy musi być to F1? (ja wiem, jest elitarna, szybka, i 70% ludzi w polsce nie zna innej serii wyścigowej) Nie można by zrobić jednej ligi i w niej w jednym wyścigu podzialu na dwie klasy? (w stylu GT1 i GT2 w FiA GT) tylko dla wyrównania stawki i uatrakcyjnienia wyścigów ta wydawało by sie wolniejsza klasa miała by troche szybsze samochody. Wiem, dziwne, ale pomyślcie o tym. To nie muszą być błotniki, można by coś takiego zrobić w OW, choćby i w F1

hideto 

Wysłany: Sob 08 Sie, 2009 23:36   

Powtórzę po raz kolejny. Tak trochę wprost i bezczelnie, Róbcie co chcecie. Jesli ktoś będzie chciał założyć tutaj ligę, która będzie miała sens i ludzi którzy w niej trochę się poświęcą ale i będą jeździć to myślę że venc bez zbędnych pytań pomocną dłoń wyciągnie, to samo Del czy ja.

Tylko, że do tej pory było rzucanie pomysłami, ideami i gówno z tego wychodziło.

3557 

Wysłany: Nie 09 Sie, 2009 15:04   

jaro738 napisał/a:
Głównym problemem jest frekwencja, a właściwie jej brak. Ligi są dwie, ale czy koniecznie muszą?

Moim zdaniem podział na dwie ligi jest dobry. Nawet w wypadku wzmocnienia osiągów w autach słabszych graczy może dochodzić do incydentów, np. przy dublowaniu, z powodu braku doświadczenia...
(AFAIR to już był taki pomysł i nie przeszedł)

gootek 

Wysłany: Nie 09 Sie, 2009 17:34   

A ja napiszę tutaj, to o czym dyskutowałem z Chipitą. Moja propozycja jest taka, żeby połączyć ze sobą ligi. Byłyby 2 klasyfikacje, dla słabszych i tych lepszych kierowców. Zrobiłoby się 2 'klasy' bolidu, na tym dla słabszych dałoby się włączyć częściowo np. TC i Stability, bo mod F1L faktycznie jest już dość trudny. Dodatkowo setupy tej 'gorszej' byłyby częściowo zablokowane, żeby słabsi zawodnicy nie musieli jeździć milion kółek przed wyścigiem. Wiem, że to może trochę głupie, ale chyba lepiej mieć jedną ligę podzieloną na 2 klasy, niż nie mieć lig wcale z powodu małej frekwencji. I jestem przeciwny większej mocy silników dla słabszych zawodników, bo do tego trzebaby było jeszcze zmienić opony, pewnie zmodyfikować docisk itp. Zniknąłby także problem przenosin czy czegoś takiego, bo połączenie 2 lig dałoby nam akurat dwudziestu kilku zawodników.

3557 

Wysłany: Nie 09 Sie, 2009 17:51   

Znowu powtórzę, że jestem przeciwny połączeniu lig. Moim zdaniem słabsi/z krótszym stażem kierowcy nie poprawią swojej jazdy jeżdżąc z ułatwieniami. Ja już wolę jeździć w lidze w której jest zapisanych 10 osób na zasadach jakie były wcześniej ustalone, niż w 20 z jakimiś dziwnymi kombinacjami typu wzmacnianie bolidów itp.
Popularność ligi GP2 będzie zależna od popularności ligi F1, dlatego moim zdaniem powinny one funkcjonować razem. Wątpię, żeby udało się ściągnąć nowe osoby do samodzielnej ligi GP2.

Chipita 

Wysłany: Pon 10 Sie, 2009 18:14   

GP2 League zostaje na formula1.pl. :)

Będziemy mieli własną stronkę, jej próbka jest tu - http://beta.f1league.pl Venc powiedział że ją dokończy i da do naszej dyspozycji. Dedyk wiadomo, że również nam Venc daje. Zostanie również stworzony kanał na YT (właściwie to już od jakiegoś czasu jest, tylko trzeba zacząć na nim roboty). Na stronie głównej walniemy banner, del powiedział że będziemy molestować kempiaka. ;) Na forum też będzie banner. Myślę, że w ciągu tygodnia zaczniemy wszystko. Stworzymy nowe działy na forum i wszystko już na nich przygotuję.

Na kanale YT będą się znajdywały onboardy, promo video, highlights. Na vimeo też zrobimy kanał bo czasem pewnie będą się burzyć o ścieżkę dźwiękową.

Jak możecie pomóc? Jak potraficie to możecie zrobić jakieś krótkie promo, jak niedługo powstaną bannery to wrzucać te bannery w jak najwięcej odpowiednich miejsc, zachęcać znajomych, itd.

Do boju! :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi