Jenson Button

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Tola

Post autor: Tola » pn 27 paź, 2008 22:22

o! to wyjątkowo zmotywowana musi być, bo za dużo to go tam teraz nie pokazują :) ostatnia większa odsłona miała chyba miejsce w Bahrainie, gdy gratulował Kubicy zdobycia PP.
Aczkolwiek co do gustu, wykazuję dużą zgodność :)
Taki naturalny, niewymuskany przystojniak.
Boorfree Forum!

Awatar użytkownika
Kazik

Post autor: Kazik » pn 27 paź, 2008 22:34

KaTe pisze:no coz Button chyba woli chlopcow ;d
Obrazek
Widzę,że kobitki to jednak lubią.....piepszyć bzdury.
"great champions are comin' from nowhere"

Tola

Post autor: Tola » pn 27 paź, 2008 22:51

no nie wiem, do Davida jakby z większym entuzjazmem podchodził... ;)

ps. już się obawiam końca sezonu. zanim się zaczną odsłony i testy, o jakich bzdurach będziemy do tego czasu dyskutować?? :D
Boorfree Forum!

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » śr 29 paź, 2008 18:44

Tola, nie bój żaby, 2 zimowe posty już przeżyłem na tym forum - ojjjjjj jest o czym gadać

Awatar użytkownika
gomez

Post autor: gomez » śr 29 paź, 2008 19:19

F1_Michal pisze:podobno Button jest przystojny ^^ bo moja kolezanka oglada F1 tylko z tego powodu
Moja żona twierdzi że bradzo przystoiny, najprzystojniejszy w F1:)
Szumi dokoła las....

Awatar użytkownika
KaTe

Post autor: KaTe » śr 29 paź, 2008 20:33

http://i64.photobucket.com/albums/h169/ ... ton_gr.jpg tylko na tym zdjeciu jest przystojny :razz:
"What goes around comes around"

konikka

Post autor: konikka » ndz 09 lis, 2008 23:51

http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/n ... 3645.shtml

no to Jenson się wypowiedział. Ślepi wyznawcy Hamiltona zjedzą go na śniadanie. Nie dość, że zawiódł nadzieje na nowego mistrza, to jeszcze teraz podważa wyjątkowość nowej Perły albionu :))

Swoją drogą, ja uważam, że facet może mieć rację. A co do tego, że Hamiltonowi brakuje tego czego uczy się kierowca f1 w gorszym bolidzie, to na bank ma rację.
ale wiecie, mogę się mylić :))

Awatar użytkownika
Angulo

Post autor: Angulo » pn 10 lis, 2008 09:04

Button ma rację, w tym czymś to na pewno lepiej by nie wypadł. Ale wierzę, że będzie jeszcze taka chwila, jaką mam w podpisie :mrgreen:
Pozd.

Awatar użytkownika
F1_Michal

Post autor: F1_Michal » pn 10 lis, 2008 15:09

Musi się jakoś tłumaczyc z tego ze zajal 18 miejsce, to zwala wine na bolid ;p
"Position one. Position one. Bring it home." - Antonio Cuquerella, Kanada 2008

Awatar użytkownika
Ducsen

Post autor: Ducsen » pn 10 lis, 2008 16:19

Być może nadejdzie taki dzień, że McLaren nie zbuduje tak w miarę perfekcyjnego bolidu (pod względem niezawodności szczególnie) i wtedy pojawią się u Hamiltona problemy spowodowane, jakby to nazwać przyzwyczajeniem do jeżdżenia w idealnych warunkach. Po prostu może mu kiedyś tego zabraknąć i pojawią się problemy.

A co do Buttona oby chłop się odbudował w najbliższym sezonie i niech ta Honda da mu poważniejsze auto niż kolejną serię złomów..

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » pn 10 lis, 2008 18:43

A co do Buttona oby chłop się odbudował w najbliższym sezonie i niech ta Honda da mu poważniejsze auto niż kolejną serię złomów.
A jeśli by mu nie dała lepszego bolidu, to chyba nie ma na co czekać bo gdyby się tak stało to stracił by 3 sezony, a to dużo :!: No ale zobaczymy liczę na lepszy bolid ze strony Hondy aby było ciekawiej na torach...

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » czw 13 lis, 2008 16:12

Nie wierzyli w Rossa gdy budował Ferrari i teraz nie wierzą! Honda, dzięki temu człowiekowi, jest skazana na sukces. Daję głowę, jeśli się mylę.
"Komentarz, jest jedną ze sztuk opowiadania"- Murray Walker

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » pt 05 gru, 2008 14:03

No i co teraz Button był pewny posady w Hondzie a tu "ban" Honda wycofuje sie z F1 i Button zostaje bez pracy :( kurczę a może jeszcze znajdzie się dla niego posada ale gdzie i jakie ma szanse na to :?:

Awatar użytkownika
michal_krasnik

Post autor: michal_krasnik » pt 05 gru, 2008 14:09

Kamil F1 pisze:No i co teraz Button był pewny posady w Hondzie a tu "ban" Honda wycofuje sie z F1 i Button zostaje bez pracy
Miejmy nadzieje, że spełnią się poniższe słowa i liczba zespołów się nie zmieni:
"Stojący na czele Honda Racing F1 Team Nick Fry i Ross Brawn są mocno zaangażowani w ocalenie ekipy. Brawn poinformował personel, że nawiązał już kontakt z potencjalnymi nabywcami"
Jeżeli udało by się znaleźć potencjalnego nabywcę to zapewne Button pozostał by w 'nowym starym' zespole.

Awatar użytkownika
Angulo

Post autor: Angulo » sob 06 gru, 2008 07:52

Ja oczywiści lubię Buttona, ale patrząc racjonalnie to już jego koniec w F1...niestety.

cichy

Post autor: cichy » sob 06 gru, 2008 08:46

coś wyczuwam zbliżającą się Buttonomanie... brrr.. znając życie to lub ten co kupi hondę zatrudni go w 89%

Tola

Post autor: Tola » sob 06 gru, 2008 21:22

Kayo pisze:Nie wierzyli w Rossa gdy budował Ferrari i teraz nie wierzą! Honda, dzięki temu człowiekowi, jest skazana na sukces. Daję głowę, jeśli się mylę.
Kayo, żądamy głowy!!
:twisted:
Żartuję. Wiadomo, że czasy były inne ;) Nie mogłam się jednak powstrzymać, gdy zobaczyłam Twój wpis. Oby Ross Brawn miał szansę udowodnić, że można zbudować świetny zespół mimo niesprzyjających okoliczności. Jakoś tak jego pracy najbardziej mi żal.
Oprócz mnie modli się za to pewnie pół Brazylii na czele z Senną, di Grassim i Barrichellą, nie wspominając Sato, Buemi czy Bourdais. Nagle wszystkie wolne miejsca w F1 poszły się paść razem z Hondą.
Boorfree Forum!

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » ndz 07 gru, 2008 00:14

Button nie umrze. Spokojnie. Raz, że nie wierzę w niewykupienie Hondy. Jak na materiał pod objazdową reklamę mają całą robotę już wykonaną oraz "raczej dobrego" :razz: szefa. Poza tym o Buttonie już myśli Toro Rosso, o ile nie Wiliams (taki mój cichy typ), który zechce wraz z być może przymusową zmianą silnika wymienić też jeżdżący w jednym z ich bolidów kupon rabatowy na ten silnik...
Szybkiego powrotu do ścigania Robert

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » ndz 07 gru, 2008 11:06

Jak dla mnie za dużo tych kierowców chce sie do STR dostać.... ja myśle że ktoś wykupi Honde i tam będzie dalej Jenson jeździł :wink:
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
gia

Post autor: gia » wt 09 gru, 2008 00:52

podobno w przyszłym tygodniu Jenson ma testować dla STR
źródło: http://www.f1.v10.pl/Prodrive,bliski,wy ... 24398.html
no ciekawe, jak to się wszystko rozstrzygnie ;)

Awatar użytkownika
F1_Michal

Post autor: F1_Michal » wt 09 gru, 2008 21:50

Jenson i tak zostanie w starej ekipie, tylko w razie nie przewidzianych wypadków ubezpiecza się w STR i Williamsie.
"Position one. Position one. Bring it home." - Antonio Cuquerella, Kanada 2008

Awatar użytkownika
snaczu
Kontakt:

Post autor: snaczu » śr 25 mar, 2009 18:31

Czuję , że Jenson ruszy z "kopyta" w tym sezonie. Ale co będzie , dowiemy się już w sobotę w kwalifikacjach :).
Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
the_foe

Post autor: the_foe » śr 26 sie, 2009 03:14

Czy nei wydaje Wam sie ze Jenon raczej odejdzie z BRawn GP z koncem sesonu?.... dzis szefu zaczal mowic ze Brazylijczyk walczy o tytul...
Wszytko moze rozbic sie o kase, jak zostanie mistrzem to bedzie chcial zarabiac gore kasy, a ta raczej nie pojawi sie od tak w tym teamie. Typuje ze moze przejsc do Renault (bo juz kiedys tam jezdzil) ale pewniej do Toyoty dla ktorej zaplacenia nawet 60 baniek to maly pikus... Kryzys sie konczy i ktos bedzie musial reklamowac te auta, a Toyota to w sumie najwiekszy koncern samochodowy na swiecie ...

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 26 sie, 2009 08:48

the_foe pisze:Typuje ze moze przejsc do Renault (bo juz kiedys tam jezdzil) ale pewniej do Toyoty dla ktorej zaplacenia nawet 60 baniek to maly pikus... Kryzys sie konczy i ktos bedzie musial reklamowac te auta, a Toyota to w sumie najwiekszy koncern samochodowy na swiecie ...
Toyota nie będzie skłonna wydawać takich pieniędzy na jednego kierowcę. Ostatnio znów pojawiły się dywagacje na temat przyszłości zespołu. Wynikają one ponoć z wielkiej presji w kierunku cięcia kosztów, stwarzanej przez zarząd. Toyota raczej zostanie, przecież podpisali porozumienie concorde, jednak budżet rzędu 400.000.000$ to przeszłość.

http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=13024

Podwójny

Post autor: Podwójny » śr 26 sie, 2009 09:37

the_foe pisze:Czy nei wydaje Wam sie ze Jenon raczej odejdzie z BRawn GP z koncem sesonu?.... dzis szefu zaczal mowic ze Brazylijczyk walczy o tytul...
Wszytko moze rozbic sie o kase, jak zostanie mistrzem to bedzie chcial zarabiac gore kasy, a ta raczej nie pojawi sie od tak w tym teamie.
Mnie się w ogóle nie wydaje. Skoro Button zgodził się, by w tym roku dostawać połowę tego, co w zeszłym sezonie, to widać chłopak jest ugodowy. Natomiast Brawn powiedział, że w przypadku zdobycia tytułu przez Jensona, jest w stanie mu płacić tyle, ile mistrzowi się należy. Z resztą jak już wiemy zespół Brawn ma zapewnioną przyszłość na następne trzy lata i pewnie w przyszłym roku dojdą nowi sponsorzy - dopiero w przyszłym, bo Fry nie chce brać byle kogo za sponsora, czyli widać zależy mu na dłuższych i lukratywnych umowach.

Awatar użytkownika
Erwb

Post autor: Erwb » pt 28 sie, 2009 00:47

Podwójny pisze:Skoro Button zgodził się, by w tym roku dostawać połowę tego, co w zeszłym sezonie, to widać chłopak jest ugodowy.
Lepiej jest zarabiać polowe tego co rok wcześniej i być w F1 niż nie być ugodowym i stracić posadę kierowcy
the_foe pisze:dzis szefu zaczal mowic ze Brazylijczyk walczy o tytul...
skoro jest 2 w klasyfikacji to walczy dla zespołu nie jest ważne który kierowca zdobędzie tytuł ważne żeby był z ich teamu jeśli Button ma jeździć teraz gorzej od Rubensa to zespól będzie wspierał tego drugiego

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » pt 28 sie, 2009 15:28

Spokój, chłopaki!!! Nikt chyba nie sądzi, że pozbawia się gościa tytułu obniżając jego potencjał z obawy przed wzrostem jego wartości!!! Przecież to już nie byłby spisek, ale pierwszej wody urojeniowa mania!!!

Żaden zespół F1 nie zrobiłby czegoś takiego! Nawet, gdyby w Brackley wiedzieli na bank, że nie spłacą Buttona w 2010 roku, to przecież lepiej mieć mistrza w 2009 i go się pozbyć niż nie mieć mistrza w ogóle, w wyniku choćby nie wiem jak wyrachowanej strategii.

Chociaż... hmmm.... zaraz... coś mi tu pasuje... wiem!! BMW było pewne mistrza w 2009 roku a pewien Polak zaczął przebąkiwać, ze za mało zarabia... to oni mu... Hola hola zły człowieku! A właśnie że nie będziesz mistrzem!!! :mrgreen:

Awatar użytkownika
G_U_M_A

Post autor: G_U_M_A » wt 09 mar, 2010 14:03

O Jensonie sporo zostało już powiedziane. Często na tym forum porównywany był do J.Villeneuve'a. Również pojawiły się opinie, że nie będzie on w stanie walczyć o tytuł po raz drugi. Jeden z wątków nt. psucia bolidów przez kierowców dał mi nieco do myślenia. Pojawiła się tam opinia, że Jenson Button ma jeden z najłagodniejszych (o ile nie najłagodniejszy) styl w stawce. I tak się zastanawiam, jeżeli ta informacja jest prawdziwa, to czy nie zwiększa to teoretycznych szans procentowych Buttona w walce o ponowny tytuł? W obecnej sytuacji umiejętność oszczędzania opon może być kluczowym czynnikiem na przestrzeni całego wyścigu. Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » wt 09 mar, 2010 14:16

Ktoś (chyba Hid) w temacie o stylach jazdy opisywał jazdę Buttona, skwitował ją mniej więcej, że taki kierowca może wygrać mistrzostwo czy zdobyć P1 mając bolid lepszy niż pozostała stawka, co by się zgadzało jeśli chodzi o pierwszą połowę sezonu 2009r.

Powyższe chciałem tylko przytoczyć, ponieważ - nie mając zbytnio technicznej smykałki do tych spraw - mogę jedynie powiedzieć, że "zgadzam się, ale nie do końca". Nie mam fachowych argumentów, ale w takim razie Rubens jeżdzący agresywniej powinien pokonać Jensona.

Co do poszanowania opon, to - myślę, że dzięki temu Jenson ma perspektywę potężnej przewagi, pytanie, czy ta przewaga jest możliwa do odnalezienia w trzewiach bolidu robionego być może pod Hamiltona, jeżdżącego duuuużo mniej zachowawczo dla ogumienia.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 09 mar, 2010 15:27

Najpierw musi te opony porządnie rozgrzać. Na co mu "nowe" ale "zimne"? Całe gadanie o stylu kierowcy i jego wpływie na opony jest nieco przesadzone. Popatrzcie na poprzedni sezon, gdzie Kubica (jeżdżący bardzo agresywnie, więc pewnie zjadający opony) potrafił zjeżdżać do boksu dużo później i zachowywać "świeżość" gum. Nawet jeśli mi zarzucicie, że 1/3 wyścigu to nie to samo, mogę odpowiedzieć Australią, gdzie zjadający opony Kubica zjechał na super-softach najpóźniej ze wszystkich i chyba do końca zachował mocne tempo.

Niby teraz opłacalne może być jeżdżenie na tych samych oponach przez powiedzmy 2/3 dystansu, ale i tak twierdzę, że to kwestia ustawień.

[ Dodano: Wto 09 Mar, 10 15:29 ]
Btw. skoro Guzik jest w teamie z Hamiltonem, który o gumy raczej nie dba, to jak myślicie, bolid będzie dla opon łagodny (faworyzując Hamiltona), czy raczej nie (faworyzując Guzika)?
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”