Daniel Ricciardo

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
doriano

Daniel Ricciardo

Post autor: doriano » ndz 03 lip, 2011 23:32

Młody dostał niezły prezent urodzinowy - informację, że zadebiutuje podczas najbliższego GP. Co ciekawe Red Bull sypnął kaską i Ricciardo zadebiutuje nie w STR, a... w HRT.

W takim szajsie dostanie pewnie mooocną szkołę życia, ale z punktu widzenia byczego HR-u takie rozwiązanie rzeczywiście nie jest złe:

- po pierwsze nie muszą już teraz wybierać między BUE a ALG
- po drugie będą go mogli porównywać do kierowcy, którego też przecież nieźle znają...

Inną sprawą jest to, że po tym co Daniel pokazał wczoraj w WSBR, to powinien się cieszyć jeśli nikt nie zmieni w ostatniej chwili decyzji co do jego debiutu. :twisted:

No i jeszcze jedno się na myśl nasuwa: RIC musi naprawdę imponować swoją piątkową jazdą i pracą w symulatorze, bo innego wytłumaczenia nie widzę dla faktu, że to on, a nie Jean Eric Vergne dostaje taką szansę... Coś mi mówi, że Francuz też szybko zawita do F1.

Kondziosp60

Post autor: Kondziosp60 » pt 28 paź, 2011 23:28

Jak dla mnie Ricciardo ma wielki potencjał i powinien dostać szanse na wyższym poziomie a nie w tych zadupiarzach z HRT
Konrad

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » sob 29 paź, 2011 00:16

IMO debiutanci w takich
Kondziosp60 pisze:zadupiarzach
to przesrane mają. Jakoś za cholerę nie mogę dostrzec w Danielu nic specjalnego - kto wie... może to właśnie wina bolidu.

Bycie wybitnym możnaby niby pokazać kopiąc regularnie dupsko takiemu średniakowi jak Liuzzi, ale czy aby na tym poziomie za dużo nie zależy od dupowatości sprzętu?

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » sob 29 paź, 2011 00:21

Kondziosp60 pisze:Jak dla mnie Ricciardo ma wielki potencjał i powinien dostać szanse na wyższym poziomie a nie w tych zadupiarzach z HRT
Karthikeyan też w sumie jest chyba niezły. Podczas piątkowego treningu nie stracił do Ricciardo nawet dziesiątej sekundy :razz:
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » sob 29 paź, 2011 09:34

Z tymi młodymi talentami u Red Bulla to jest jeszcze jeden problem. Na temat Ricciardo rozmawiałem jakiś czas temu w Tychach z redaktorami z Wyprzedź Mnie. Byli wcześniej na jakichś testach i złapali trochę ciekawych informacji o zapleczu F1.

Z tego co mówili Daniel jest po prostu idealnym człowiekiem Red Bulla. W kontaktach z mediami zazwyczaj uśmiechnięty i dowcipny. Jak tylko znajdzie chwilę dla siebie to idzie ze swoim trenerem między ciężarówki i grają w rugby... Wizerunkowo jest dla firmy świetny.

Ciekawy jest tu zresztą kontrast z Hartleyem. Znamienny może być tutaj obrazek z pewnej konferencji prasowej, podczas której pytania kierowane były do obydwóch panów (Brendon był jeszcze wtedy młodzikiem RBR). Daniel oczywiście wyluzowany i roześmiany. Brendon za to wygląda jakby nie bardzo mu się chciało w tym miejscu być. Podobno na pytanie "czy jesteście w stanie kiedykolwiek powiedzieć, że pokonaliście doskonałe okrążenie" Hartley z pełną powagą odpowiedział. "Ja tak. On nie...".

Właśnie dlatego strzelam, że nawet jeśli kiepsko będzie mu szło do końca sezonu, to i tak w przyszłym roku Daniel wyląduje w STR. Dla Red Bulla to absolutnie świetny gość. Musi tylko zacząć trochę lepiej jeździć. ;)

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » ndz 30 paź, 2011 17:00

Kondziosp60 pisze:Jak dla mnie Ricciardo ma wielki potencjał i powinien dostać szanse na wyższym poziomie a nie w tych zadupiarzach z HRT
No to masz ten potencjał, kiedy go dziś Karthikeyan ośmieszył swoją jazdą :P
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”