Lotus Renault GP

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

rbej

Post autor: rbej » czw 17 lis, 2011 11:04

jankes15 pisze:Olali ten sezon już bardzo dawno temu widząc, że z takimi kierowcami i tak nie ogarną niczego więcej niż piąte miejsce
Z dwoma Kubicami też by mieli 5-te miejsce. Tyle w temacie.

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » czw 17 lis, 2011 11:20

rbej pisze:Z dwoma Kubicami też by mieli 5-te miejsce. Tyle w temacie.
Jest różnica pomiędzy 5-tym miejscem kilka punktów za Mercedesem i 5-tym miejscem ledwo dociągnietym do końca sezonu paroma punktami przed Force India.

A tak właściwie rbej, bo cały czas nie mogę uzyskać od Ciebie odpowiedzi - to gdy spełnione zostaną warunki postawione w zakładzie, zeżresz te gumiaki czy nie, bo ja już nie wiem.

Voycek

Post autor: Voycek » czw 17 lis, 2011 13:00

Kulfon pisze:A tak właściwie rbej, bo cały czas nie mogę uzyskać od Ciebie odpowiedzi - to gdy spełnione zostaną warunki postawione w zakładzie, zeżresz te gumiaki czy nie, bo ja już nie wiem.
Żeby zakończyć zakład honorowo, to właśnie trzeba mieć jaja na miejscu a nie tylko umiejętność obrzucania inwektywami wszystkich dookoła oraz podwarzać wszystko to, co piszą inni oprócz rebj'a. I tyle w temacie.

Awatar użytkownika
Viator

Post autor: Viator » wt 29 lis, 2011 09:00

Kimi podpisał dwuletni kontrakt z Lotusem:
http://lotusrenaultgp.com/8034-Kimi-Rai ... -with.html

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » wt 29 lis, 2011 09:46

I bardzo dobrze. Dobry kierowca i "ciekawy" przypadek :). Ciekawe w jakiej formie będzie po rocznej przerwie. Co do renault to dobra decyzja. Potrzebują jednego klasowego kierowcę, bo obecny skład woła o pomste do nieba.
.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 29 lis, 2011 09:56

Świetna wiadomość. Widać że Lotus jednak nie chce iść na dno. Mam nadzieję tylko że Kimi potraktuje to wszystko jak prawdziwe wyzwanie i poważnie weźmie się do roboty. Wydaje mi się że jest ku temu parę przesłanek. Po paru latach szaleństw chyba już poukładał sobie rzeczy w głowie. Także podobno śmierć ojca sprawiła że trzeźwiej patrzy na wszystko.
Z pewnością będę Kimiemu kibicować. Rok 2012 zapowiada się ciekawie.
W ogóle to podoba mi się podejście Lotusa. Nie stawiają na jakiś może i dobrych ale nudnych ludzi tylko na kierowców z osobowością. Wcześniej Kubica teraz Kimi. Tworzą wyrazisty zespół a nie przeciętniaka ze środka stawki. Myślałem że Kubica będzie w stanie to docenić ale najwyraźniej Włosi go omamili. Ale to nic, teraz gdy w tym zespole znalazł się Kimi będę mieć komu kibicować i los Kubicy, zwłaszcza Kubicy w Ferrari mniej już mnie wzrusza.
Jeszcze niech Lotus zmieni malowanie: na złote z czarnymi napisami i będzie ekstra.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
GhostRider

Post autor: GhostRider » wt 29 lis, 2011 10:36

No dobrze, Mają Raiikonena, z Pietrowem kontraktu nie zerwią, to jak się ma sprawa z Kubicą ? Przecież wciąż ma ważny kontrakt, a o tych moralnych zobowiązaniach itd pieprzyli cały sezon, ja wiem ze teraz było nieporozumienie miedzy nimi, ale co Morelli oficjalnie powiedział że Kubica nie bedzie jeździł w Renault ? Nie. Obiecywali jeszcze pare dni temu ze trzymaja dla niego miejsce, nawet na powrót w środku sezonu..

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » wt 29 lis, 2011 10:44

Boullier powiedział w Brazylii że musi się pilnie spotkać z Morellim. Może była krótka piłka, podpisujecie umowę na dwa następne lata czy mamy podpisać z Kimim? Troche śmieszne jest to że Kimi rok temu wypowiadał się o Lotusie dość lekceważąco jak z nim wstępnie rozmawiali. Lotus to w obecnej sytuacji Kimiego najlepsza dostępna opcja. Dla Lotusa chyba też o ile przez te dwa lata Kimi nie wykasował sobie zbyt dużo szarych komórek fińską wódką. Mam nadzieję że Morelli ma jeszcze w talli jakiegoś asa bo jak widać po Kimim łatwo z F1 odejść ale wrócić trudno.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 29 lis, 2011 10:49

Dlaczego pieprzyli? Z mojego punktu widzenia było zupełnie odwrotnie. Przeciągli terminy ponad zdrowy rozsądek. Już dawno powinni mieć zaklepanych kierowców by odpowiednio budować zespół. Czekali a Morelli ich zwodził. No i ostatnio Boullier postawił ultimatum. By Kubica się wreszcie zadeklarował. Na co Morelli odwalił kolejną szopkę. Dla mnie działania obozu Kubicy były niepoważne i dobrze że Lotus wreszcie postanowił wszystko ogarnąć i iść do przodu.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » wt 29 lis, 2011 10:59

GhostRider pisze:jak się ma sprawa z Kubicą ? Przecież wciąż ma ważny kontrakt
Morelli sam do porzygania powtarzał że nie mają kontraktu z LRGP na 2012, to LRGP twierdziło do pewnego czasu inaczej. Być może uznali że warto spojrzeć na sprawę z punktu widzenia Kubicy i Morellego.

Dlaczego mieliby trzymac mu miejsce zatrudniając znowu jakieś sieroty skoro wygląda na to że Kubica traktował zespół bardzo podobnie jak fanów i tak ce facto skazywać się na kolejny sezon takiej samej klęski jak 2011? Zwłaszcza w świetle tego że Morelli sam gada wszem i wobec że formalnych zobowiązań brak?

JACKO29

Post autor: JACKO29 » wt 29 lis, 2011 11:36

zu7 pisze:Dlaczego pieprzyli? Z mojego punktu widzenia było zupełnie odwrotnie. Przeciągli terminy ponad zdrowy rozsądek. Już dawno powinni mieć zaklepanych kierowców by odpowiednio budować zespół. Czekali a Morelli ich zwodził. No i ostatnio Boullier postawił ultimatum. By Kubica się wreszcie zadeklarował. Na co Morelli odwalił kolejną szopkę. Dla mnie działania obozu Kubicy były niepoważne i dobrze że Lotus wreszcie postanowił wszystko ogarnąć i iść do przodu.
No i maja ,zaklepali właśnie do Lotusa Raikkonena.

rbej

Post autor: rbej » wt 29 lis, 2011 11:47

To że Raikkonen będzie jeździł w 2012 roku w Renault, nie oznacza że Kubica nie wróci do zespołu w 2013 roku. Oczywiście o ile zdrowie pozwoli.

jans21

Post autor: jans21 » wt 29 lis, 2011 11:52

rbej pisze:To że Raikkonen będzie jeździł w 2012 roku w Renault, nie oznacza że Kubica nie wróci do zespołu w 2013 roku. Oczywiście o ile zdrowie pozwoli.
Kimi ma kontrakt także na 2013, więc dla RK nie ma już tam chyba miejsca i zostanie niestety z niczym.

Ciekawe czy pozwolą Kimiemu jeździć w rajdach? :razz:

rbej

Post autor: rbej » wt 29 lis, 2011 12:00

Petrova (ma kontrakt do końca 2012) zawsze mogą się pozbyć, choć to będzie zależało od ich sytuacji finansowej ale skoro stać ich na Raikonnena, to kto wie.

Awatar użytkownika
Sianokosy
Kontakt:

Post autor: Sianokosy » wt 29 lis, 2011 12:08

Ktoś wie, skąd Renault (czy od 2012, Lotus) wzięło kasę na Kimiego? Jakoś nie było nic słychać o nowych sponsorach, a Kimi to raczej 30zł za sezon nie bierze
Bycie normalnym to najgłupsza rzecz, do której można dążyć

pokrzyw

Post autor: pokrzyw » wt 29 lis, 2011 14:01

A co powiecie na squad Kimi - Kubica? Kubica pracuje lepiej rozwijając bolid, ale może mieć średnią dyspozycję wyścigową i możliwe że nie będzie chciał dużej kasy za jazdę. Kimi nie potrafi współpracować z mechanikami, ale jeździć potrafi dobrze. Taka kombinacja zapewnia w miarę porządny rozwój bolidu i przynajmniej jednego porządnego drivera za cenę jednego kierowcy.

rbej

Post autor: rbej » wt 29 lis, 2011 16:17

Petrov's manager Oksana Kosachenko told the RIA Novosti that Renault has given the Russian 10 days to decide on his future.

"After today's decision was announced, I was given a very short amount of time, literally ten days. We have until December 10 to decide if Vitaly stays or leaves," Kosachenko said.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » wt 29 lis, 2011 16:33

Vitalij ma poprostu zaległości płatnicze a Kimi kosztuje.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 29 lis, 2011 16:37

Jak już się wzięli do czynów to jadą ostro!

Wywi

Post autor: Wywi » wt 29 lis, 2011 16:40

A jeśli to prawda co kiedyś media mówiły wspominając o Williamsie, że Kimi ma wsparcie azjatyckiego banku (nie pamiętam jakiego), to Petrov przy jego jeździe jest im niepotrzebny.... Albo płacisz więcej, albo wypad, proste..

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » wt 29 lis, 2011 16:45

Wywi pisze:e Kimi ma wsparcie azjatyckiego banku
Mówiono o narodowym banku Kataru.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » wt 29 lis, 2011 16:51

Kiiimmiiii :DDDD sorry musiałam :D jak mi go brakowało i dobrze, że z Renault ^^
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » wt 29 lis, 2011 16:54

Ferraristka pisze:że z Renault ^^
Z czym? ;) Od przyszłego roku to już Lotus pełną gębą! :D Ciekawe czy pozostaną przy tegorocznych barwach?

Awatar użytkownika
the_foe

Post autor: the_foe » wt 29 lis, 2011 17:17

eeh, ale news, Boulier z Lopezem rozegrali to genialnie. Wszyscy mysleli, ze RK z Morellim chca wystwic tonace LRGP do wiatru a tu sie okazuje, ze to Kubica zostaje na aucie i jeszcze wielu bedzie mowilo, ze RK sam sobie winny. A mozna byc pewnym ze opcja z Kimim musiala byc na talerzu od dawna tylko trzeba bylo sprawnie rozegrac, zeby nie stracic na wizerunku.
Nam pozostaje wierzyc w bajki o Ferrari bo de facto oznacza to koniec Kubicy w F1, chyba ze znajdzie sponsora albo sam zaplaci za starty w slabszym zespole.

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » wt 29 lis, 2011 17:24

Jak narazie Lotus nie skreśla Kubicy. Teraz to przyszłość Vitka nie jest klarowna, bo podobno jutro team ma ustalić co i jak dalej.
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

Awatar użytkownika
the_foe

Post autor: the_foe » wt 29 lis, 2011 17:41

mago-san pisze:Jak narazie Lotus nie skreśla Kubicy. Teraz to przyszłość Vitka nie jest klarowna, bo podobno jutro team ma ustalić co i jak dalej.
Oczywisice, ze nie, przeciez Kimi moze okazac sie wielka pomylka. Z punktu widzenia Kubicy to "nie-skreslenie" jest nic nie warte bo dobrego kontraktu nie dostanie. Raczej tylko obietnice, ze jak sie wykuruje to dostanie jedna-dwie szanse w testach i numer w kolejce do fotela, gdyby ktos z regularnych kierowcow zawiodl. O kasie nie wspomne, kimi za drobne nawet nie zaklada butow. Tam juz na drugie 10 mln USD miesca nie bedzie. To juz chyba lepsza bedzie opcja 3 kierowcy w Ferrari.

No oczywiscie, z Ferrari to mocna przesada. Jak troche ochlonalem, to doszedlem do wniosku, ze dla Kubicy opcja z numerkiem w kolejce nie jest az tak najgorsza, chyba jedyna sensowna. Bedzie mogl sopokojnie sie kurowac bez zadnej presji, a ktokolwiek bedzie partnerem icemana to jest niemal pewne, czy to bedzie Pietrow, czy Senna, ze Boulier bedzie zgrzytal zebami obseruwjac jego "wyczyny". Jesli Kubica wyzdrowieje, to szanse w Lotusie na starty dostanie o ile zostawi swoje ego w poczekalni.
Ostatnio zmieniony wt 29 lis, 2011 18:38 przez the_foe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » wt 29 lis, 2011 18:32

Ojojoj....
"Po dzisiejszym ogłoszeniu decyzji, dano mi bardzo krótki czas, dosłownie dziesięć dni. Do 10. grudnia mamy zdecydować czy Witalij zostaje czy odchodzi." - powiedziała Kosaczenko rosyjskiej agencji prasowej Ria Novosti.
Co ciekawe, podpisanie kontraktu przez Raikkonena i niepewność co do przyszłości Pietrowa zbiega się z plotkami o tym, iż Eric Boullier miałby zostać odsunięty od pełnienia roli szefa zespołu w 2012 roku, po tym gdy ekipa zmieni nazwę na Lotus.
"Lepiej ująć to w ten sposób" - powiedziała Kosaczenko, odnosząc się do przyszłości Pietrowa. - "Czy zarząd dojdzie do porozumienia z właścicielami?"
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
the_foe

Post autor: the_foe » wt 29 lis, 2011 18:41

chyba wyglada na to, ze Pietrow dostal propozycje mocno degradujaca. Z tego co w necie pisze do jego wklad finansowy jest mniejszy niz Senny. Jego szanse maleja.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 29 lis, 2011 19:03

Wydaje mi się że maleją także z innych powodów. Lopez tworząc zespół ukierunkował go na Wschód. Kubica, Pietrow. I tam szukał sponsorów, zainteresowania. To było dość ciekawe, ale w sumie to był zupełnie niezagospodarowany rynek z dużymi możliwościami w Rosji. Jednak sytuacja zmieniła się całkowicie. Teraz to będzie Lotus, mający większy związek z Azją. Być może potężniejszym i też niezagospodarowanym rynkiem. Dodatkowo Rosjanie będą mieć swoją Marussię. Pietrow stracił rację bytu i tylko jakieś naprawdę duże pieniądze mogą go zatrzymać. Wątpię jednak by takie się znalazły. W końcu Pietrow to bardziej prywatne zaangażowanie tatusia a oficjalne (Putinowe) pieniądze mają już także inne lepsze cele w F1.

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » wt 29 lis, 2011 19:10

Ewentualnie mogą go przytulić w rzeczonej Marussi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”