Scuderia Ferrari

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sianokosy
Kontakt:

Post autor: Sianokosy » pn 06 lut, 2012 14:03

Po prostu, zbudowano bolid pod Roberta. Co w tym dziwnego? ;)
Bycie normalnym to najgłupsza rzecz, do której można dążyć

Konrad

Post autor: Konrad » czw 08 mar, 2012 10:50

Dzisiaj i w nastepny czwartek (o godzinie 20:00) TV4 wyemituje dwuodcinkowy dokument "Ferrari World Abu Dhabi".

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » śr 21 mar, 2012 09:47

Ciekawe, ciekawe... choć nie wiem czy Jarno dał by sobie rade lepiej niż Felipe.
Włoski Autospint, podał, że Jarno Trulli jest gotowy z miejsca zająć miejsce Massy w Ferrari.
Plotka podsycana jest faktem, który głośno był dyskutowany przed sezonem, po tym jak Trulli stracił posadę w Caterhamie. W stawce Formuły 1 od 1970 roku po raz pierwszy nie ma włoskiego zawodnika.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » śr 21 mar, 2012 10:02

Ciekawe, że również w innych artykułach jest też mowa o Perezie albo Sutilu ( :twisted: ). Pereza ewentualnie miałby zastąpić Bianchi w Sauberze albo Sutil... :???: już tylko dzisiaj przeczytałam sto teorii.
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 21 mar, 2012 10:20

Moim zdaniem manewr z zastąpieniem Massy kierowcą tylko na ten sezon nie ma sensu - a tak właśnie interpretuję plotki o TRU (w sensie, że Jarno jeździłby tylko w tym roku, a od przyszłego roku czerwoni biorą kogoś młodszego/lepszego).

Po prostu tegoroczny bolid Ferrari wygląda na potworka porównywalnego do konstrukcji z 2009 roku. Uważam więc, że nawet lepsi kierowcy od Massy mogliby w nim wypadać jeszcze gorzej, gdyż nie mieliby atutu "objeżdżenia" w tak trudnej konstrukcji. Jeszcze inną kwestią jest czy Jarno na pewno jest lepszy od Massy... szczerze mówiąc wątpię.

Reasumując wypieprzenie Massy przed zakończeniem sezonu ma sens tylko w sytuacji, jeśli zastępujemy go zawodnikiem, który jeździłby również w kolejnych latach. Z wymienionych przez Was nazwisk pasuje mi w tym kontekście tylko Perez i Bianchi (tak - zauważyłem, że mago chodziło o coś innego... ;) ).

Osobiście obstawiam, że Massa pociągnie u czerwonych co najmniej do połowy sezonu, a nie zdziwiłbym się gdyby nawet cały sezon przejeździł... po prostu nie widzę na tę chwilę racjonalnych zastępstw.

Awatar użytkownika
GhostRider

Post autor: GhostRider » śr 21 mar, 2012 11:57

Ja bym się wcale nie zdziwił, gdyby od GP Włoch jeździł Kubica. Skoro testuje już samochody WRC i jeździ gokartami, to za pół roku powinien być gotowy - aczkolwiek pewności nie ma.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 21 mar, 2012 13:07

No tak wygląda na to że Ferrari brakło pieniędzy. Teraz winiarnie Trullego zasilą pustą kasę Ferrari a dodatkowo zaoszczędzą na wypłatach Massy. Same pozytywy :wink:
Są jednak lepsi i bogatsi paydriverzy jak choćby Perez tylko kto o zdrowych zmysłach chciałby przejść do Ferrari? :razz:
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 21 mar, 2012 13:14

GhostRider pisze:Ja bym się wcale nie zdziwił, gdyby od GP Włoch jeździł Kubica. Skoro testuje już samochody WRC i jeździ gokartami, to za pół roku powinien być gotowy - aczkolwiek pewności nie ma.
No spoko - przyjmijmy, że Kubica byłby do tego czasu wystarczająco sprawny i że Ferrari by go chciało... w takiej sytuacji wyjątkowo bym nie chciał by on się tam pchał nie mając zapewnionego kontraktu na 2013. Jeśli braliby go również na przyszły rok, to ok, ale obawiam się, że wskakując do takiego sprzętu na kilka ostatnich GP jedynie sprawiłby, że jego akcje powędrowałby w dół.

Żeby nie było wątpliwości - umiejętności Kubicy cenię co najmniej na równi z Alonso - a mało kogo pod tym względem cenię w sportach motorowych tak wysoko. Po prostu przypomina mi się jak radzili sobie zastępcy Massy w 2009 w porównywalnie "wspaniałym" bolidzie.

edit:

Przeniosłem do tego tematu, bo trochę więcej tutaj o Ferrari niż o Trullim. ;).

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 21 mar, 2012 13:19

Według mnie doriano to nie ma większego znaczenia czy trafi do złomiastego Ferrari. Ważne jest by się to stało jak najwcześniej, w sensie że będzie wystarczająco zdrowy do kierowania bolidem F1. Nikt nie będzie oczekiwać cudów a dobra rozgrzewka Kubicy nie zaszkodzi. A w kiepskim bolidzie może nawet pomoże, szybciej go wdroży i wyrobi. Tak jak np. Maldonado. Musiał się sprężać w kiepskim Williamsie i teraz ma z górki w dobrym :smile: Kto wie może podobnie było z Buttonem. Jazda trudnym sprzętem podniosła jego umiejętności :roll:
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Xeonn
Kontakt:

Post autor: Xeonn » śr 21 mar, 2012 13:58

A ja uważam, że SF ma teraz super mega wypasionego testera części dla Alo. i podział ról w Ferrari jest taki, że Alo zbiera punkty a Mas testuje rozwiązania. Massa zna zespół nie musi uczyc się całej linii działania w SF. Robi swoje, nie narzeka , PR-owo gada non stop o tym jak to będzie walczył a i tak wszystko ustawione jest na testowanie osiągów. I kto powiedział , że nie ma testów w trakcie sezonu ? ;) Więc po co im teraz ktoś nowy? :)

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » śr 21 mar, 2012 14:15

Ferrari ma testera bo Massa sie najwyżej do tego nadaje... to nie McLaren, który ma dwóch bardzo dobrych driverów.
.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » śr 21 mar, 2012 14:30

doriano pisze:wskakując do takiego sprzętu na kilka ostatnich GP jedynie sprawiłby, że jego akcje powędrowałby w dół.
Jednak też nie wiadomo jak Ferrari będzie wyglądać za pół roku. Może wtedy tak ogarną ten samochód że będzie można tym bolidem walczyć o zwycięstwo na równi z McLareniem i Red Bullem? ;)
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 21 mar, 2012 14:44

Jedna plota, na dodatek o kierowcy porównywalnym z Massą a tu od razu taki ruch :grin:

Do zastąpienia Massy to i ja jestem gotowy, ale to nie oznacza, że go zastąpię, czy też samo Ferrari będzie go chciało zastąpić.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » śr 21 mar, 2012 15:13

karolVTEC pisze:
doriano pisze:wskakując do takiego sprzętu na kilka ostatnich GP jedynie sprawiłby, że jego akcje powędrowałby w dół.
Jednak też nie wiadomo jak Ferrari będzie wyglądać za pół roku. Może wtedy tak ogarną ten samochód że będzie można tym bolidem walczyć o zwycięstwo na równi z McLareniem i Red Bullem? ;)
Ale nie chodzi o to czy Ferrari będzie szybkie czy nie. Chodzi o to że kierowca wsiadający do tak dzikiego bolidu jakim rzekomo jest Ferrari może być skazany na dojeżdżanie dużo dalej niż kierowca tej samej klasy który od kilku lat jeździ czerwonymi machinami.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » śr 21 mar, 2012 16:35

hideto pisze:Do zastąpienia Massy to i ja jestem gotowy, ale to nie oznacza, że go zastąpię, czy też samo Ferrari będzie go chciało zastąpić.
Nie wątpię że pod względem szybkościowym mógłbyś go zastąpić ale przeciążenia by ci kark złamały i to pomimo HANSa. :lol:
Trullego to Ferrari mogło by zatrudnić gdyby Massa znów w łeb oberwał.

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » śr 21 mar, 2012 17:17

lg2000, spokojnie by dał radę tylko zakładając że pojedzie tempem etatowego kierowcy wytrzymałby może 2-3 okrążenia. Potem wyglądałby tak jak Clarkson w GT-Rze na Fuji :D Tu nie chodzi o wytrenowanie siły mięśni karku bo przeciętny człowiek ma na tyle silne mięśnie karku że utrzyma głowę przy przeciążeniach z F1, Tu chodzi o ich wytrzymałość.

Co do Ferrari to chyba można śmiało stwierdzić że ich bolidy prowadzą się tak samo "inaczej" jak i ich samochody drogowe. Dobrym dowodem był Fisi w 2009 roku, który w Force India walczył z Raikkonenem o P1 na SPA a potem nie był w stanie dotrzymać tempa tego samego Raikkonena w Ferrari.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » śr 21 mar, 2012 20:59

lg2000 pisze:
hideto pisze:Do zastąpienia Massy to i ja jestem gotowy, ale to nie oznacza, że go zastąpię, czy też samo Ferrari będzie go chciało zastąpić.
Nie wątpię że pod względem szybkościowym mógłbyś go zastąpić ale przeciążenia by ci kark złamały i to pomimo HANSa. :lol:
Trullego to Ferrari mogło by zatrudnić gdyby Massa znów w łeb oberwał.
eee co najwyżej by się zrzygał do kasku
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » śr 21 mar, 2012 23:19

ale bajki piszecie i bajki czytacie
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » czw 22 mar, 2012 07:47

Ferraristka pisze:ale bajki piszecie i bajki czytacie
Powiedziała dziewczyna z odpicowanym Brazylijczykiem w awatarze. :lol:

Już w co jak w co, ale w to, że Massa przy obecnej dyspozycji zostanie w Ferrari na 2013r., to po prostu nie wierzę.

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » czw 22 mar, 2012 10:00

Nie o to chodzi... czytacie plotki, które wcale nie mają źródła.... i fakt Massa nie zostanie w 2013, ale nie każda informacja jest prawdą
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

Xeonn
Kontakt:

Post autor: Xeonn » czw 22 mar, 2012 10:22

doriano pisze:Już w co jak w co, ale w to, że Massa przy obecnej dyspozycji zostanie w Ferrari na 2013r., to po prostu nie wierzę.
tak jak rbej nie wierzy w Roberta ? ;)

Massa spokojnie dojeździ do końca sezonu.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » czw 22 mar, 2012 10:41

Ferraristka, to może zamiast być tajemniczą niczym Biała Dama, po prostu napisz co wiesz. A jeśli nie możesz napisać co wiesz, to nie pisz w ogóle. Od stwierdzenia "nie macie racji, ja wiem ale nie powiem" wolę już trwanie w błogiej niewiedzy a nawet w błędzie.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » czw 22 mar, 2012 10:54

Xeonn pisze:Massa spokojnie dojeździ do końca sezonu.
A czy ja piszę, że będzie inaczej? Zauważ, że w zdaniu powyżej przez Ciebie cytowanego jest wyraz "na", a nie "do". ;)

Zresztą tak jak pisałem wcześniej - moim zdaniem nie ma sensu brać w trakcie sezonu za Massę kogoś, kto nie będzie jeździł w Ferrari w 2013 - taki "tymczasowy" kierowca IMO wypadałby jeszcze gorzej.

Najrealniejszą pod tym względem opcją wydaje mi się Perez... nie znaczy to jednak, że uważam tę opcję za prawdopodobną. IMO Massa zostanie do końca tego sezonu, a jego koniec kariery w F1 będzie zdecydowanie smutniejszy niż w przypadku BAR czy TRU. :/

elvisek179

Post autor: elvisek179 » wt 27 mar, 2012 20:24

Pamiętacie plastikowe zawieszenie Massy z Indii? Wydaje mi się, że coś wtedy testowali, mimo wypadku zamontowali to w tym bolidzie i teraz mają problemy. Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » wt 27 mar, 2012 20:40

elvisek179 pisze:Pamiętacie plastikowe zawieszenie Massy z Indii? Wydaje mi się, że coś wtedy testowali, mimo wypadku zamontowali to w tym bolidzie i teraz mają problemy. Co o tym sądzicie?
Raczej odpada... Tegoroczne zawieszenie nie ma nic wspólnego z ubiegłorocznym. Co więcej - aktualnie nikt nie posiada z przodu takiej zawiechy jak Ferrari.

Wpadki Massy rok temu z Indii to po prostu jego wpadki. ;)

elvisek179

Post autor: elvisek179 » wt 27 mar, 2012 20:54

doriano pisze:
elvisek179 pisze:Pamiętacie plastikowe zawieszenie Massy z Indii? Wydaje mi się, że coś wtedy testowali, mimo wypadku zamontowali to w tym bolidzie i teraz mają problemy. Co o tym sądzicie?
Raczej odpada... Tegoroczne zawieszenie nie ma nic wspólnego z ubiegłorocznym. Co więcej - aktualnie nikt nie posiada z przodu takiej zawiechy jak Ferrari.

Wpadki Massy rok temu z Indii to po prostu jego wpadki. ;)
Co masz przez to na myśli? Czym wyróżnia się zawieszenie Ferrari?

I czemu nie mogły być takie same?
Sry ale lubię dużo wiedzieć xD

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » wt 27 mar, 2012 21:01

Tutaj masz wszystko opisane.

W skrócie chodzi o to, że w tym roku Ferrari stosuje przednie zawieszenie typu pull-rod.

W przeciwieństwie do ogólnie przyjętego push-rod (mowa oczywiście o przodzie) daje ono korzyści wynikające z lepszego (niższego) środka ciężkości i ponoć drobne korzyści aerodynamiczne.

Problem polega jednak na dużo trudniejszym ustawianiu takiego bolidu... spekuluje się nawet, że "nowy" bolid Ferrari, który miałby zadebiutować w okolicach maja, byłby wyposażony w standardowe rozwiązanie, czyli push-rod.

Zawieszenie typu pull-rod ostatnio widziane było bodaj w którymś Minardi... najwyraźniej F1 w kontekście przedniego zawieszenia zapomniała o nim nie bez przyczyny.

edit:

W tym linku obrazek nie jest opisany. Lewa połówka to ubiegłoroczny bolid. Prawa to tegoroczna konstrukcja.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » wt 15 maja, 2012 13:06

Ferrari stwierdziło, iż oczekuje, że Felipe Massa poprawi swoje osiągi już podczas Grand Prix Monako, co jest jedną z pierwszych oznak utraty cierpliwości w zespole z Maranello.
„W Montmelo Felipe miał sporego pecha, zarówno w wyścigu jak i kwalifikacjach, jednak wszyscy, tak jak i on sam, spodziewają się, że wrzuci kolejny bieg już podczas GP Monako”.
Według magazynu Autosport, na radarze zespołu z Maranello mogą znajdować się Sergio Perez, obaj kierowcy Force India, a także Jerome d'Ambrosio. Kandydatura Belga może się wydawać zaskakująca, jednak jego usługi są dostępne od zaraz, a on sam chętnie podpisałby półroczny kontrakt, dzięki czemu Ferrari mogłoby spokojnie poszukać kierowcy na przyszły rok.

Czyli wywalenie Massy z Ferrari jest coraz bardziej prawdopodobne... Nie dziwie się, bo lepiej zapłacić mu za zerwanie kontraktu, niż tracić jeszcze więcej kasy za jego słabe wyniki. A do zastąpienia go typowałbym jeszcze Lucasa di Grassi. Co do Roberta w Ferrari, był bym ostrożny w tej chwili, ale jeśli miał by powrócić wraz z Ferrari to nie wcześniej niż w sezonie 2013.

łysy.liberał

Post autor: łysy.liberał » wt 15 maja, 2012 20:46

karolVTEC pisze:
Ferrari stwierdziło, iż oczekuje, że Felipe Massa poprawi swoje osiągi już podczas Grand Prix Monako, co jest jedną z pierwszych oznak utraty cierpliwości w zespole z Maranello.
„W Montmelo Felipe miał sporego pecha, zarówno w wyścigu jak i kwalifikacjach, jednak wszyscy, tak jak i on sam, spodziewają się, że wrzuci kolejny bieg już podczas GP Monako”.
Według magazynu Autosport, na radarze zespołu z Maranello mogą znajdować się Sergio Perez, obaj kierowcy Force India, a także Jerome d'Ambrosio. Kandydatura Belga może się wydawać zaskakująca, jednak jego usługi są dostępne od zaraz, a on sam chętnie podpisałby półroczny kontrakt, dzięki czemu Ferrari mogłoby spokojnie poszukać kierowcy na przyszły rok.

Czyli wywalenie Massy z Ferrari jest coraz bardziej prawdopodobne...
W informacji tej Robert jest nieobecny, ale jakoś mi on przebija spoza tej - nazwijmy to - zasłony dymnej. O Robercie bardzo ucichło ostatnio, mam nadzieję że to cisza przed solidną burzą :D
1001 sposobów na teściową - www.rotten.com

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 16 maja, 2012 00:03

łysy.liberał pisze:ale jakoś mi on przebija spoza tej - nazwijmy to - zasłony dymnej.
Trzeba wielkiego optymizmu, żeby teraz gdziekolwiek "widzieć" Roberta. Osobiście nadal obstawiam, że Massa kończy sezon, a od 2013 zastępuje go Perez.

Wskakując zamiast Massy w trakcie sezonu IMO nikt nie wypadnie lepiej, zaś w pertraktacjach na linii Perez-SF z pewnością nie będą przeszkadzały miliony Slima.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”