Nico Rosberg

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ismola

Nico Rosberg

Post autor: Ismola » sob 07 kwie, 2007 11:50

Wg. mnie to jest duży talent. Może za parę lat będzie walczyło tytuł z Hamiltonem, Kubicą i Vetelem? Kto wie. Ja osobiście bardzo lubię tego zawodnika i życze mu jak najlepiej. Zastanawiam się co do Vetela...

Myślę, że Nico już w tym sezonie pokazuje, że potrafi dobrze jeździć zobaczy jak mu pójdzie jutro w GP Malezji... Ja mu bardzo kibicuje. Naprawde widać, że jest synem Keke Rosberga.

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » sob 07 kwie, 2007 12:00

Jest młodym i doświadczonym kierowcą ma dużą szansę dużo osiągnąć ale wątpię że szybko zrobi dużą karierę narazie nie idzie mu tak dobrze :roll: chociarz w "Q" pokazał że umie się ścigać... :roll:

Rysiu

Post autor: Rysiu » sob 07 kwie, 2007 12:14

Kamil F1 pisze:Jest młodym i doświadczonym kierowcą ma dużą szansę dużo osiągnąć ale wątpię że szybko zrobi dużą karierę narazie nie idzie mu tak dobrze :roll: chociarz w "Q" pokazał że umie się ścigać... :roll:
że umie się ścigać to musi pokazać w wyscigu, a nie w "Q"
już jutro na starcie się przekonasz, że jeszcze sporo musi się uczyc ;-)

Awatar użytkownika
Patrycja_060806

Post autor: Patrycja_060806 » sob 07 kwie, 2007 12:18

Trzeba przyznać, że Rosberg w ostatnim sezonie nie zachwycał zbyt często... Ale forma Williamsa była katastroficzna, taka jak teraz Hondy :( Ale nie wymagajmy od niego zbyt wiele na początek, w końcu to jego drugi pełny sezon, jeszcze pokaże co potrafi, albo zasili grupę kierowców typu fisico, rsc, Trulli, Barrichello, czyli tych, którzy jeżdżą, ale bez wyników...
Ostatnio zwątpiłam w f1.. :/
MotoGP górą..

Rysiu

Post autor: Rysiu » sob 07 kwie, 2007 12:21

akurat Barri to wyniki miał ;-)

Awatar użytkownika
Patrycja_060806

Post autor: Patrycja_060806 » sob 07 kwie, 2007 12:24

Miał wyniki dopóki jeździł Ferrari, a teraz jest znacznie gorszy od reszty stawki... I nie będę tego tylko zwalać na formę Hondy, bo pod koniec tamtego sezonu byli już "dobrzy" ale nie "rewelacyjni"...

No i nie wiem czy 2 tytuły wicemistrza świata to jakiś wielki sukces przez 14 sezonów. Raikonen tego w 6 sezonach dokonał :D
Ostatnio zwątpiłam w f1.. :/
MotoGP górą..

Rysiu

Post autor: Rysiu » sob 07 kwie, 2007 12:28

Nawet jeden tytuł w 20 sezonach jest zawsze sukcesem i to nawiększym.
Tytuł to tytuł :)
ale to nie topic o Rubensie :)

coby niebyło, że OT to napiszę, że nie wróżę Nico jutro punktów

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 10 kwie, 2007 10:16

A mi się jazda Nico podoba. Popatrzcie na drugiego Williamsa, porównajcie ich. W Australii zyskał 5 miejsc, poradził sobie z Toyotami, które chyba jednak są lepszymi bolidami. Na pewno w Toyocie jeżdżą bardziej doświadczeni kierowcy. W Malezji też radził sobie dobrze, przegrał niestety z bolidem.
Na prawdę, będę mu kibicował. Jest młody ale ma JAJA!

I polemizowałbym że Nico jest doświadczony. Kamil, on nie jest doświadczony. On zaczął w zeszłym roku, więc ma trochę więcej doświadczenia od Kubicy.

RobertG

Post autor: RobertG » wt 10 kwie, 2007 11:49

yarpen.zirgin pisze: I polemizowałbym że Nico jest doświadczony. Kamil, on nie jest doświadczony. On zaczął w zeszłym roku, więc ma trochę więcej doświadczenia od Kubicy.
Od Kubicy jest doswiadczony jedynie tym ze przejechal kilka wyscigow wiecej w Formule1. Gdyby nie zaskakujaca postawa RK we Wloszech to NR zostalby"best rooki" zeszlego sezonu.

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » wt 10 kwie, 2007 15:02

Widzicie, gdyby w Malezji nie zepsuł mus się bolid miałby kolejne punkty co prawda był gorszy od kubicy, ale pokazał że jest w ósemce najlepszych w tym sezonie... Z lepszym bolidem :D Chciałbym kiedyś zobaczyć TEAM R. Kubica i N. Rosberg :)

Awatar użytkownika
mati91

Post autor: mati91 » wt 10 kwie, 2007 17:47

mlody, utalentowany, po prostu ma szanse :) wierze w niego

rizon

Post autor: rizon » wt 10 kwie, 2007 17:51

szanse ma, bolid taki sobie, ale wszystko w miare jedzenia, teraz pojedyncze punkciki a za kilka wyscigow kto wie kto wie :P

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » wt 10 kwie, 2007 17:58

Teraz ma dużą konkuręcje ale jak odejdą najlepsi to kto wie kto wie być może to przyszły mistrz świata... :mrgreen:

rizon

Post autor: rizon » wt 10 kwie, 2007 18:01

kamil nie przesadzaj, zejdz na ziemie, jakby wszyscy mieli byc mistrzami swiata to by f1 nie bylo bo po co?

Awatar użytkownika
mati91

Post autor: mati91 » wt 10 kwie, 2007 18:03

rizon pisze:kamil nie przesadzaj, zejdz na ziemie, jakby wszyscy mieli byc mistrzami swiata to by f1 nie bylo bo po co?
jemu wybaczamy ;)

Awatar użytkownika
godzil2
Kontakt:

Post autor: godzil2 » wt 10 kwie, 2007 18:07

Rizon, przyzwyczaj się i nie zwracaj uwagi na posty Kamila - nigdy nie będzie nic poważnego napisane... Nie podchodź to jego postów poważnie.

A przyszłym Mistrzem Świata... jest bardzo utalentowany i osiąga znakomite wyniki. Jest bardzo dobry, ale ma pecha. Myślę, że pójdzie w ślady ojca. Gdy debiutował, był przecież "złotym Nico". Ale potem... no cóż... awaryjnośc Willów.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » śr 11 kwie, 2007 17:57

Więc o tym mówię, wg. mnie po zmianie team'u może coś osiągnąć, skoro Jacues Villneuve mógł to on też :P

Awatar użytkownika
gomez

Post autor: gomez » śr 06 cze, 2007 13:45

Rosberg ma kontrakt również na 2008
2007-06-06 10:47:26, opublikował: Alfan, komentarze: 0
Frank Williams poinformował w tym tygodniu, że Nico Rosberg jest związany kontraktem z Williamsem również na sezon 2008. To efekt coraz większego szumu, jaki pojawi się wokół Nico po jego coraz lepszych wynikach.

Jednym z największych fanów talentu Rosberga jest Gerhard Berger. Współwłaściciel Scuderii Toro Rosso uważa, że Rosberg stał się łakomym kąskiem na rynku transferowym.

- Obok Lewisa Hamiltona, Nico to dla mnie gwiazda sezonu. Stał się interesujący dla każdego zespołu, w tym Ferrari - powiedział Austriak Sport Bildowi.

Rosberga chwalą też Alex Wurz, który przyznaje, że Nico jest teraz "po prostu szybszy" od niego, oraz Patrick Head. - Nico to świetny kierowca i jedyne, czego teraz potrzebuje, to super-szybki samochód - mówi Head.

Nic więc dziwnego, że Frank Williams napomknął o tym, że Rosberg ma kontrakt również na przyszły rok. Szef zespołu zapowiedział, że spodziewa się coraz lepszych wyników. - Chcemy ukończyć na piątym miejscu w klasyfikacji konstruktorów i być kilka raz na podium, a w przyszłym sezonie być jeszcze bliżej czołówki - powiedział Willams.
Zdecydowanie się z tym zgadzam. Ma chłopak talent i chce sie w/g mnie odgryść za sezon 2006 gdzie nie poszło mu najlepiej pomimo pokładanych w nim nadziei. W tym sezonie dotychczas pokazał sie o niebo lepiej niż nasz rodak RK, choc przyznam że jakos bliźniaczo przypomina to sytuację z sezonu 2006 gdzie to Robert właśnie chciał sie "wykazać";)

Wyglada na to że Williams też idzie ostro do przodu, w koncu to team z wieeeeelkimi tradycjami i sukcesami. Nie zdziwił by mnie fakt gdyby to właśnie w drugiej częsci sezonu Williams "dokopał" reszcie stawki od BMW w dół :) Licze równiez na to że właczy sie w walke w sezonie 2008 podobnie jak BMW w tym sezonie. Nicko również w/g mnie nie odstaje od reszty rutynowanych kierowców F1 jak i od Hamilltona czy Kovaleinena.

Poczekamy kilka sezonów, zobaczymy........... na chłopak wole walki.
Szumi dokoła las....

Awatar użytkownika
k0gi

Post autor: k0gi » pn 18 cze, 2007 00:37

Nico Rosberg to dla mnie super kierowca,

baaaaaaaaaardzo bym chciałbym zobaczy go w następnym sezonie w lepszym teamie, zasługuje na to !!!

a najchętniej zobaczył bym NicoRosberga w 2008 roku w BMW z Robertem Kubicą :-D Panowie się znają, lubią i śa w tym samym wieku, potencjał też mają spory i moim zdaniem podobny!
ale bedzie cięzko, bo BMW raczej nie będzie chciało pozby się świetnie jeżdzącego Nicka H, chociaż,,,, jeśli Nickowi jakis team zaproponuje sporo $$$ i odejdzie to kto wie czy taki duecik by się nie pojawił :-D

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » pn 18 cze, 2007 00:55

Ja myślę, że BMW poprawi się jeszcze bardziej i Ferrari się podciągnie i o tytuł będą rywalizowali w przyszłości Hamilton (McLaren), Rosberg (Ferrari) i Kubica (BMW)... Takie moje zdanie...

Awatar użytkownika
TobaccoBoy

Post autor: TobaccoBoy » pn 18 cze, 2007 17:38

k0gi pisze:Nico Rosberg to dla mnie super kierowca,

baaaaaaaaaardzo bym chciałbym zobaczy go w następnym sezonie w lepszym teamie, zasługuje na to !!!

a najchętniej zobaczył bym Nico Rosberga w 2008 roku w BMW z Robertem Kubicą :-D
FW29 nie jest tki zły, czego nie można powiedzieć o silniku TOYOTY.
A efekty Heada (który znowu rządzi w dziale technicznym) i nowo zwerbowanych Tomlinsona, Wooda i spółki zobaczymy w okolicach GP Turcji, GP Włoch. Wtedy powinni naprawdę stale zagościć w TOP8.

PS: Oficjalne przedłużenie kontraktu Nicka na 2 następne sezony ma być ogłoszone po GP Francji, wiec nici z "idealnej" parki :twisted:

A Williams się odradza, tylko poczekajcie, co niektórzy spisali go na straty (te same lamusy spisywały na straty po 1988, po 1997) wiec zobaczycie...

Awatar użytkownika
k0gi

Post autor: k0gi » pn 18 cze, 2007 17:56

TobaccoBoy pisze:A Williams się odradza, tylko poczekajcie, co niektórzy spisali go na straty (te same lamusy spisywały na straty po 1988, po 1997) wiec zobaczycie...
no chyab nikt nie sadzi ze Williams to zly TEAM, to wielki TEAM!!!

ale w tym sezonie nie powalcza, musza zmienic silnik na cos ciekawszego ;) jak juz pisales aktualny nie jest za dobry.

kubica_22

Post autor: kubica_22 » pn 18 cze, 2007 18:15

Tak Rosberg zasługuje na lepszy team. Np. chocby na BMW :wink:
Williams ma dobry bolid tylko jak pisal Tobacco maja silnik Toyoty i to ich spowalnia :roll: Rosberg-do-BMW=dobrze by bylo :twisted:

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » pn 18 cze, 2007 18:20

Może niech Williams powróci do silników BMW :?: Wtedy odrodzenie :?: :wink:

Awatar użytkownika
TobaccoBoy

Post autor: TobaccoBoy » pn 18 cze, 2007 20:48

Williams i zwłaszcza Head już raczej tego błędu nie zrobią.

Pomimo kilkunastu zwycięstw BMW tylko zaszkodziło dla zespołu z Grove niz pomogło.
Bawarczycy chcieli mieć zespół w garści i tylko rozbijali skład. Willis i kilku innych właśnie to podaje za główna przyczynę odejścia z Williamsa - upolitycznienie zespołu. Wciskali w zespół masę g*wna jak nowe koncepcje budowy bolidów, jak myślicie kto najmocniej naciskał na ideę podwójnego mocowania wahaczy w 2004 przez co pani Fisher stworzyła morsie kły. Bolid przez te mocowanie był ultra nadsterowny.
A to jeden z wielu przykładów wkładu BMW w "rozwój" zespołu.

Awatar użytkownika
k0gi

Post autor: k0gi » pn 18 cze, 2007 21:33

zaraz zaraz, skoro BMW to tacy partacze czemu zbudowali tak dobry bolid z Sauberem?
czy jednak patrzac z perspektywy czasu Williams zostajac przy BMW nie bylby na miejscu Saubera lub kto wie, jeszcze wyżej ?

Awatar użytkownika
Tommy-F1

Post autor: Tommy-F1 » pn 18 cze, 2007 21:48

TobaccoBoy pisze:
k0gi pisze:Nico Rosberg to dla mnie super kierowca,

a najchętniej zobaczył bym Nico Rosberga w 2008 roku w BMW z Robertem Kubicą :-D
FW29 nie jest tki zły, czego nie można powiedzieć o silniku TOYOTY.
A efekty Heada (który znowu rządzi w dziale technicznym) i nowo zwerbowanych Tomlinsona, Wooda i spółki zobaczymy w okolicach GP Turcji, GP Włoch. Wtedy powinni naprawdę stale zagościć w TOP8.

PS: Oficjalne przedłużenie kontraktu Nicka na 2 następne sezony ma być ogłoszone po GP Francji, wiec nici z "idealnej" parki :twisted:

A Williams się odradza, tylko poczekajcie, co niektórzy spisali go na straty (te same lamusy spisywały na straty po 1988, po 1997) wiec zobaczycie...
Wybacz Tabacco masz ogromoną wiedzę ale kiedys gadalismy o silniku TOYOTY powiedziałem ze sa beznadziejne, ty powiedziałeś ze jest jeden z najmoniejsszych. No wiec jak jest ??

Awatar użytkownika
TobaccoBoy

Post autor: TobaccoBoy » pn 18 cze, 2007 22:25

Sa mocne, ale..... awaryjność. Te silniki (słuchając gości ze Jordana-MF1 vel. Spykera są zrobione pod TF, a nie pod FW.
Przyznaje, wtedy poniósł mnie optymizm, ale podobno jeden z najlepszych momentów obrotowych i najniższe zużycie paliwa okupiono chłodzeniem. Ten silnik potrzebuje bardzo wydajnego systemu chłodzenia. Przy warunkach Indy mocno trzymany silnik padł.

Ale to niż w porównaniu do BMW, wg plotek w drugim cyklu użycia (czyli na drugim GP) ma ogranicznik ustawiony nie ma 19 K, a na 18, 600 rpm. To podobno powoduje, iz silniki wytrzymują obciążenia.
zaraz zaraz, skoro BMW to tacy partacze czemu zbudowali tak dobry bolid z Sauberem?
Nie tacy sami. 2005 to był rok, gdy Sauber mógł wykorzystać swój najlepszy w F1 tunel aero (dobra , Ferrari maja lepszy, ale to Ferrari) i 2006 jak i 2007 bazują na wynikach prac zespołu Peter Saubera, gdy jeszcze blisko współpracował z Ferrari (w sumie do końca 2004 to był nieoficjalny zespół B Ferrari) i zapewne wykorzystał wiele danych dostarczonych przez Włoska stajnię (w ramach wymiany).
2007 to wynik prac z poprzednich + to co dostali i wykorzystali od czerwonych + nowe technologie jakie zastosował Peter Sauber i zespół z Hinwil.
Dopiero co co ujrzymy w 2008 albo nawet i 2009 będzie w pełni samodzielna konstrukcja BMW. jak na razie bazują na wynikach prac gdy Peter Sauber był w pełni właścicielem swojego zespołu (ma obecnie 20% akcji).

Zaś z Williamsem - Bawarczycy prowadzili wojnę z Grove. za mocno się mieszali do tego co robili brytyjscy inżynierowie, wiedzieli "Lepiej" co trzeba robić i uważali,, ze jak dostarczają silniki to i maja prawo do rozporządzania się zespołem. Z tego powodu presja, walki i brak zgody tylko pogłębiały słabe wyniki zespołu, który przez 6 lat nazywał sie BMW.Williams F1.
To była dosyć "toksyczna miłość". Która na szczęście dla obydwu zakończyła sie.
To były dwa całkowicie odmienne systemy filozofii pracy.
Head nie bez powodu nazwał to największym błędem w sowim życiu.

Obecnie Williams to inna bajka. Po poprzednim roku z Cosworthem, który walczył z brakiem kasy nie było szans na wyniki. Co z tego, ze silnik był najmocniejszy w stawce (w Brazylii motory kręciły się na 22 150 rpm co dawało ok. 850 KM) skoro potrzebował potężnych ilości paliwa (w porównaniu do reszty) i nie współpracował z pierwszą w stawce skrzynią biegów z niemal-niezmienną zmianą przełożeń.
Teraz ze wsparciem Gigantów AT&T i Lenovo (największy na świecie producent Komputerów) orz Philipsem ponownie zaczyn walczyć z innymi, nie ze sobą.

Awatar użytkownika
Tommy-F1

Post autor: Tommy-F1 » pn 18 cze, 2007 22:55

No więc właśnie. Pamiętamy McLaren rok temu szybki, ale awaryjny, coś kosztem czegoś. Może ja też byłem wtedy w błędzie że współpraca z Bmw Williamsowi wyszła na dobre, ale zobaczmy teraz kto przewodzi w produkcji silników. Niemcy - McLaren, BMW (chociaż również awaryjność) Nie zmienia faktu że czołówka. Pisałeś że nie wkręcały się tak łatwo w obroty jak np. japońskie silniki których charakterystykę znamy. Silnikom tym pomogło własne to ograniczenie do 19000 przez co nie są narażane na tak duże przeciążenia. Dlatego McLaren z silnikiem Merca się nie papra jak rok temu.

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » pt 28 wrz, 2007 14:17

No i dzisiaj Rosberg dobrze na treningach a Wurz... szkoda gadać :!: Nico cały czas się dokształca i bardzo dobrze. Zobaczymy co pokarze na Q :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”