Tory F1 - informacje i dyskusje

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
doriano

Tory F1 - informacje i dyskusje

Post autor: doriano » wt 17 sie, 2010 14:26

Obrazek

Nazwa toru: Bahrain International Circuit
Pierwsze Grand Prix: 2004
Długość toru: 5,412 km
Liczba okrążeń: 57
Pełny dystans: 308,238 km

Powyższa forma toru i informacje znów są aktualne. Po tegorocznym eksperymencie z przedłużeniem toru w 2011r. wyścig znów odbędzie się na jego pierwotnej formie. -> klik

W tym roku tor wyglądał tak:

Obrazek

Długość toru: 6,299 km
Liczba okrążeń: 49

Moim zdaniem decyzja o powrocie do starego układu jest jak najbardziej pozytywna. Krótsza pętla daje chyba jednak więcej okazji do walki i wyprzedzania. W końcu pierwszy zakręt jest wtedy pokonywany o osiem razy więcej a i zakręt czwarty bardziej sprzyja wyprzedzaniu. :P
Ostatnio zmieniony pt 15 kwie, 2011 10:11 przez doriano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
norman2020

Shanghai International Circuit

Post autor: norman2020 » wt 12 kwie, 2011 17:35

[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pt 15 kwie, 2011 10:18

Postanowiłem połączyć wszystkie dwa tematy o torach w jeden. ;) Być może taka forma przyjmie się lepiej.

Odnosząc się do posta norman2020, zamieszczam listę zmian przed tegorocznym GP na Shanghai International Circuit:

Położono nową nawierzchnię w zakrętach nr 1, 8, 11 i 14.
Poprawiono drenaż po lewej stronie zakrętu nr 5
4,5 metrowe ogrodzenie zostało zainstalowane przy zakręcie nr 14
Został poprawiony drenaż przed i za zakrętem nr 16.
Z ostatnich informacji o torach warto dodać, że są jeszcze ostatnie promyki nadziei odnośnie organizacji GP Bahrajnu. Ponoć strona rządowa i organizatorzy wyścigu zaczynają działać w kierunku organizacji tegorocznego GP.

rbkubica

Symulacja toru F1 w Indiach 2011

Post autor: rbkubica » sob 15 paź, 2011 16:05

To najnowsza symulacja toru F1 w Indiach. Co o tym myślicie?
http://www.youtube.com/watch?v=6y8lustUbwc

[ Komentarz dodany przez: doriano: Sob 15 Paź, 11 16:27 ]
Przeniosłem.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 26 paź, 2011 12:21

Wiadomo już jak będzie wyglądał układ toru świeżopotwierdzonego GP Ameryki.

Obrazek

Bardzo po amerykańsku. ;)

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » śr 26 paź, 2011 15:39

"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » śr 26 paź, 2011 18:33

mago-san pisze:http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... xvbfm8P47Y
a tu proponowana trasa toru
Jakikolwiek fragment Manhattanu to ja widzę przez ułamek sekundy pod koniec filmiku, a rzekomo to miał być główny argument tej lokalizacji :)

Awatar użytkownika
motomouse
Post autor: motomouse » śr 26 paź, 2011 19:17

Kulfon pisze:Jakikolwiek fragment Manhattanu to ja widzę przez ułamek sekundy pod koniec filmiku,
A jak masz widzieć, jak to było kręcone nie w NY tylko NJ ;-) - po drugiej stronie rzeki. Najbardziej podobają mi się speed bumpy, i przejazd przez dzielnicę domków :D Zespoły mogłyby darować sobie motorhome'y na to GP i wynająć te domki.

Manhattan się nie nadaje - za dziurawe drogi, i 99%? zakrętów o 90% :D
Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » śr 26 paź, 2011 21:21

motomouse pisze:A jak masz widzieć, jak to było kręcone nie w NY tylko NJ ;-) - po drugiej stronie rzeki.
Był argument, że wyścig rozgrywany tam powinien nie odbywać się w Nowym Yorku, ale posiadać panoramę na niego. :)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 26 paź, 2011 21:45

Tylko czy chodzi o wyścig w NY jako mieście, czy NY jako całej aglomeracji, bo wtedy trasa może biec spokojnie przez NJ, czy inne pomniejsze miasta w okolicy.

Co do manchatanu to zgoda, tam niby szeroko ale GP nudne byłoby jak flaki z olejem. Wg mnie nie da się ciekawej trasy poprowadzić zahaczając o manhattan.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
motomouse
Post autor: motomouse » śr 26 paź, 2011 22:34

Spam warning :
hideto pisze:Tylko czy chodzi o wyścig w NY jako mieście, czy NY jako całej aglomeracji, bo wtedy trasa może biec spokojnie przez NJ, czy inne pomniejsze miasta w okolicy.
Mógłbyś to sprecyzować ? Bo w sumie to NJ i NY mają się tak do siebie jak mazowieckie do łódzkiego. Sąsiadują ze sobą i tyle. I w żaden sposób jakakolwiek część NJ nie jest częścią "aglomeracji" NY :)
hideto pisze: tam niby szeroko
Ale tylko na alejach biegnących wzdłuż wyspy. Poprzeczne ulice to szerokość 2 pasów.

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » śr 26 paź, 2011 23:03

Tylko że Manhattan ma w większosci ulice układające się w elegancką kratkę, to jakby chcieć wyrysować tor po kratkach z zeszytu

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » czw 27 paź, 2011 12:28

motomouse pisze: hideto napisał/a:
Tylko czy chodzi o wyścig w NY jako mieście, czy NY jako całej aglomeracji, bo wtedy trasa może biec spokojnie przez NJ, czy inne pomniejsze miasta w okolicy.

Mógłbyś to sprecyzować ? Bo w sumie to NJ i NY mają się tak do siebie jak mazowieckie do łódzkiego. Sąsiadują ze sobą i tyle. I w żaden sposób jakakolwiek część NJ nie jest częścią "aglomeracji" NY
Masz rację, źle się wyraziłem.

Chodziło mi o to: http://en.wikipedia.org/wiki/New_York_C ... litan_Area

Ten obszar zawiera między innymi NJ
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
motomouse
Post autor: motomouse » czw 27 paź, 2011 12:58

hideto pisze:Ten obszar zawiera między innymi NJ
Chyba, że mówisz o Tri-State ;-) Ale wtedy jest kilkanaście innych, fajniejszych miejsc do rozegrania takiego GP.

I taki mały hint : przy mieszkańcu NJ nie mówić o tym, że mieszka w NYMA - jeśli już, to określać to jako Tri-State. Są bardzo uczuleni na nazywanie ich nowojorczykami w każdej postaci ;-)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » czw 27 paź, 2011 13:42

To normalne, zresztą wiem o tym od dawna bo moja ciotka i kolega mieszkają na terenie NJ. Tak samo reaguja też np walijczycy jak ktoś do nich wyskoczy że są "englishmanami".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”