Romain Grosjean

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

LubięForceIndia

Romain Grosjean

Post autor: LubięForceIndia » wt 18 sie, 2009 11:20

Jak zwykle fabrykuję temat gdy tylko pojawia się nowy kierowca. Właśnie Flaviusz oficjalnie potwierdził Grosjeana jako kierowce bolidu nr8. Grosjean zastąpił Nelsinho Piqueta i ma być lepszy. Poprzeczki za wysoko zawieszonej nie ma, ale zawsze to jakieś wyzwanie. Życzę mu aby sprawował się lepiej niż Pampersinho i tym samym oszczędził mój wrażliwy układ nerwowy.
btw: dobre wieści dla fanów Force: na drugi rok kontrakt z FI chce podpisać Liuzzi, Karthikeyan i Chadok, więc nawet jakby Sutil "awansował" a Fisico wyleciał to Junior pewnie i tak nie skala fotela hinduskiego teamu.

Awatar użytkownika
OldHorse

Post autor: OldHorse » wt 18 sie, 2009 11:27

Jesteś pewien, że to dobre wieści ? Tonio ani Narain nie błyszczeli specjalnie w F1, od Juniora są bez wątpienia lepsi, ale na pewno nie idealni.

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » wt 18 sie, 2009 11:34

OldHorse, Narain głównie przegrywał z Monteiro, więc to nie najlepsza wiesć może, ale Liuzzi. Ze Speedem zdecydowanie wygrywał (fakt, że to też nie najwyższe progi) i F3 czy takie coś wygrał (wtedy Włosi go uważali za wieeelki talent). Myśle, że obecnie jest lepszy niż Fisico. Choć moja pierwsza zasada brzmi: nie ma Nelsinho - jest dobrze, czyli w FI raczej i tak będzie dobrze ;) Zresztą, Narainy i Chadoki chcieć to sobie mogą. Czy hindus czy nie to dla DJ Mallyi chyba nie najważniejsze (już to pokazał - Narain starał się o miejsce w 2007), a Liuzzi nie jest zły. Jeszcze Bourdais mówił, że pracodawcy szuka. Ten też jest cienki, ale lepszy od Nelsinho. Choć myślę, że skład będzie Sutil - Liuzzi.

Proponuję wrócić do Grosjeana.

[ Dodano: Wto 18 Sie, 09 11:41 ]
Grosjeanowy kask, pewnie w Renault będzie inny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » wt 18 sie, 2009 11:48

Ech, za wcześnie Romain, za wcześnie...

W 2008 roku jak przyszedł do GP2 już pokazał, że umie jeździć szybko, ale to co on wyprawiał z oponami i jak je zużywał to był kosmos. Teraz, w 2009 roku zaczął sezon nieziemsko, chyba się nauczył, ale potem jakiś spadek formy. Generalnie z tego co oglądam GP2 to on świetnie sobie radzi jadąc w czołówce a w środku stawki jak trzeba walczyć to już nie idzie mu aż tak dobrze. Dlatego moim zdaniem za szybko teraz przeszedł, powinien ten sezon dokończyć i powalczyć z Nico. Widać sobie odpuścił bo Nico ich tam teraz ostro dupczy. :)

W każdym razie przypominając sobie mój sygn bodajże z maja 2008 gdzie był Senna, di Grassi i właśnie Grosjean szkoda, że tylko ten ostatni dostał się do F1.

Chociaż z drugiej strony dobrze, że teraz przyszedł. Alguersuari i Romain będą mogli walczyć i ich wyniki będzie można porównywać, więc może się nauczą dość szybko.

PS. Zakład mi się z hidem skończył więc sygna już nie mam ale niedługo sobie zrobię nowy. :)
ESPAÑA !!!

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » wt 18 sie, 2009 12:31

LubięForceIndia pisze:Grosjeanowy kask, pewnie w Renault będzie inny.
Jego kask już był wcześniej prezentowany :)
Obrazek

Jestem bardzo ciekawy jego występu :) Chłopak ma talent co pokazywał już w GP2 :) Myślę że po kilku wyścigach będzie powoli ale skutecznie doganiał Alonso i już pod koniec sezonu będzie zdobywał punkty. A może wcześniej :?: Cieszę się że zobaczymygo w F1 no i żeby mu to tam jako wychodziło :) Nic tylko życzyć mu powodzenia i czekać na jego występ :)

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » wt 18 sie, 2009 13:48

a) za wcześnie, zdecydowanie.
b) u boku Alonso... (to pogrzebało Nelsona)
c) z Flavio jako przełożonym

Będzie naprawdę bardzo dobrze, jeśli nie skończy jak jego poprzednik... Ciężki los czeka Romana.

Awatar użytkownika
OldHorse

Post autor: OldHorse » wt 18 sie, 2009 14:28

W tym sezonie ma nisko ustawioną poprzeczkę - wystarczy, jeżeli będzie lepszy od Nelsinho :mrgreen:

ptasior

Post autor: ptasior » wt 18 sie, 2009 15:31

Co z tego, że ma nisko ustawioną poprzeczkę, skoro szef teamu i tak będzie miał go w d.... Nelsinho dostał się do F1 nie tylko ze względu na sponsorów, ale też na wyniki w GP2. Ale wsparcia to on raczej w Renault nie miał, Alonso też nie wygląda na chętnego do pomocy... Współczuje Romainowi, jeźdżenie u boku Alonso w Renault jest gorsze niż jazda u boku Hamiltona w McLarenie :razz: Tylko ktoś z silną psychiką może sobie z tym poradzić. I mam nadzieję, że Grosjeanowi się uda, ciekawie byłoby gdyby Alonso znowu zaczął robić szopki jak 2 lata temu :twisted:

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » wt 18 sie, 2009 21:38

ptasior, Nelsinho przede wsztystkim nie miał talentu i umiejętności. Bez tego żadne wsparcie, żaden sponsor nie pomoże. Jeśli Grosjean sie wykaże to wsparcie może dostać (choć nie musi). Bo filozofię Nelsona Seniora o wsparciu dla syna już kiedyś [rzedstawiłem, ale przypomnę: jest słaby bo nie ma wsparcia, a nie ma wsparcia bo jest słaby.. Jak w "Małym Księciu": pije bo mam problem, a problem mam taki że pije... Tylko życie to nie książka. Sory za offtopiczną uwagę typu filozoficznego.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » wt 18 sie, 2009 21:53

LubięForceIndia, myślę, że się mylisz. Spójrz na to, co robił w GP2. Nie oglądałem, ale słyszałem, że jako jedyny potrafił walczyć z Hamiltonem. Myślę, że miał talent. Zmarnowany paskudnym charakterem i parką Alonso-Braitore nad nim. :wink:

Awatar użytkownika
swirek258

Post autor: swirek258 » wt 18 sie, 2009 22:01

Sądze że lekko przesadzacie,mówiąc że Flavio jest takim potworem.Jeśli by nim był nie siedziałby tak długo w F1 i nie zdobył by 4 mistrzostw świata jako szef teamu.Faktem jest że Alonso jest kierowcą numer 1 w Renault,ale nie wierzę żeby mieli 'zgnoić' 'nieoszlifowany diament'.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » wt 18 sie, 2009 22:05

Przeczytaj choć jeden wywiad z Flavio, to nie będziesz mówić bzdur... Jak choćby o pracownikach- jeden błąd popełniony? Wylatujesz. Bo jak raz się pomyliłeś, pomylisz się i następny..

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » wt 18 sie, 2009 22:19

McLfan, a ja myślę, że Hamilton był chlubnym wyjątkiem jeśli chodzi o gwiazdy F3 i GP2. Poza tym to średniacy - Pantano, Liuzzi, Speed, Glock. A Nelsinhowe wyczyny w GP2 znam. Tyle, że tamten bolid nie jest bolidem F1. Nelsinho w F1 jakoś drastycznie wolny nie bytł, ale NIE PANOWAŁ nad samochodem. Oczywiście to tylko moje zdanie, ale to zdanie zamyka się w epitecie Junior - pupa wołowa.

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » wt 18 sie, 2009 23:11

McLfan pisze:LubięForceIndia, myślę, że się mylisz. Spójrz na to, co robił w GP2. Nie oglądałem, ale słyszałem, że jako jedyny potrafił walczyć z Hamiltonem. Myślę, że miał talent. Zmarnowany paskudnym charakterem i parką Alonso-Braitore nad nim. :wink:
Ale i tak przegrał z Hamiltonem. LFI ma rację, nawet jeśli był by dość szybki to po prostu zbyt często bez powodu wylatywał z toru. Jeśli chodzi o Flavio to nawet w którymś "Los quemagomas" był wspaniale pokazany jego stosunek do pracowników ;)

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » śr 19 sie, 2009 10:42

Sutil pojechał z błędem. Dostałby +25 sekund za wyprzedzanie na żółtej fladze. :P

A poza tym, gdyy dzieje się tak wiele, jak wtedy, realizatorowi wiele rzeczy umyka. Więc nie można powiedzieć z całą pewnością, że ktoś był bezbłędny. ;)

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » śr 19 sie, 2009 10:45

McLfan pisze:Sutil pojechał z błędem. Dostałby +25 sekund za wyprzedzanie na żółtej fladze
Żółta flaga była przy kolizji Heidfelda z Alonso. Potem ustawiali się za SC. Był deszcz, był burd... chaos na torze, myślę że Sutil nawet nie wiedział w którym miejscu stawki ma się umiejscowić i kogo w tym tłoku objechał. Ale kończmy tego OT, naprawdę.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 19 sie, 2009 10:46

No normalnie 5 letnie dziecko, a widzej mu z pit łola nie powiedział nic :P
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Anderis

Post autor: Anderis » czw 20 sie, 2009 18:32

McLfan pisze:Sutil pojechał z błędem. Dostałby +25 sekund za wyprzedzanie na żółtej fladze. :P
A właśnie, że nie :!: :razz:
---> http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=8849

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » pt 21 sie, 2009 12:07

Po pierwszym treningu w Walencji widać, że Grosjean nieźle "wszedł w bolid". Chyba nawet ciut lepiej niż Alguersuari i dużo lepiej niż Badoer. Widać, że chyba będzie lepszy od Nelsinho, ale to cały czas jeszcze bardzo nisko zawieszona poprzeczka. Zobaczymy czy choć trochę zbliży sie do poziomu Alonso.

Awatar użytkownika
snajper

Post autor: snajper » pn 26 lis, 2012 11:15

Boullier: Ciekawe co tam u Roberta...

Obrazek
"Trzymaj się Robert, to twój najważniejszy wyścig, musisz go wygrać!"

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pn 26 lis, 2012 22:41

Podobno posadka Grosjeana w Lotusie nie jest wcale taka pewna. I ja tu pokładam swoje wielkie nadzieje i modlitwy, żeby wywalili tego narwanego francuza i zatrudnili Kobayashiego :D Wtedy duet Raikkonen i Kobayashi byłby moim ulubionym duetem w całej stawce. No i nie ma wątpliwości, że oboje byli by bardzo szybcy i konkurencyjni.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 26 lis, 2012 22:46

Już lepszy narwany Romain niż zwyczajnie mierny Kobayashi.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pn 26 lis, 2012 22:55

hideto pisze:mierny Kobayashi.
Nie sądzę, że jest mierny. Wiele razy udowodnił, zwłaszcza na Suzuce, ale też w innych wyścigach, że jest szybki. W dodatku jest jest taką boidupą jak np. Button. Powiedziałbym, że może nie jest aż tak szybki jak Hamilton, ale walecznością i umiejętnościami na pewno nie odstawałby od czołówki.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 26 lis, 2012 22:58

Przebłyski to każdy kierowca F1 miał. Kamui zazwyczaj jedzie w miarę ok a potem się sypie jak domek z kart. To że w dwóch czy trzech wyścigach coś pokazał nie jest tutaj dowodem na nic. I Sauber to widzi. Fajny kierowca, ale był trochę za wysoko względem swoich umiejętności.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pn 26 lis, 2012 23:08

Trzeba też powiedzieć, że miał sporo pecha w tym sezonie. Ja bym mu dał jeszcze szansę, chciałbym go zobaczyć w lepszym zespole, jakim jest Lotus. Bo już bywało tak w F1, że kierowca, który jeździł dobrze, rozwijał dopiero skrzydła w dobrym zespole. I śmiem twierdzić ze tak samo mogło by być z Kamuim, bo ma chłopak potencjał. A poza tym...
hideto pisze:I Sauber to widzi.
...Sauber widzi pieniądze Gutiereza. Gdyby choć 2/3 z tego, co przyniósł by im na konto w banku Esteban miał Kamui, na pewno by go zatrzymali.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 26 lis, 2012 23:15

Jakby Kamui się spisywał dobrze, to kasa Gutiereza nie byłaby taka istotna.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pn 26 lis, 2012 23:32

Taa.. i by jeszcze przed połową sezonu nie mieli by za co rozwijać bolidu. Ale schodzimy z tematu. Jak już mówiłem, chętnie bym widział Kobayashiego u boku Raikkonena :) Bo dla kibiców byłby to chyba ulubiony team, jeśli chodzi o sympatię do zawodników, jak i szybki zespół. Bo ja uważam, że Kamui ma potencjał i jest jednym z lepszych kierowców, którzy w tym roku jeździli w środku stawki.

Wywi

Post autor: Wywi » pn 17 gru, 2012 19:49

Romain zostaje w Lotusie na sezon 2013 :wink: Dodatkowo wygrał RoC :D
http://www.lotusf1team.com/Ticket-To-Ri ... ml?lang=en

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”