Jaime Alguersuari

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
doriano

Jaime Alguersuari

Post autor: doriano » pn 20 lip, 2009 10:42

Pewne już jest, że w najbliższym wyścigu zadebiutuje najmłodszy kierowca w historii F1. Warto więc założyć o nim temat. Do tej pory STR może pochwalić się dobrym doborem młodziaków (Vettel, Buemi). Ciekawe czy Hiszpan będzie trzymał poziom ;-)

KLIK

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » pn 20 lip, 2009 11:02

doriano pisze:STR może pochwalić się dobrym doborem młodziaków (Vettel, Buemi).
No, ja bym jeszcze poczekał z tym Buemim. Pierwszy sezon ma jak na możliwości auta bardzo dobry, ale te kilka punkcików to jeszcze nie powód, aby już go stawiac przy Vettelu (podobnie jak 3 zwycięstwa Vettela nie dają mu tytułu drugirgo Schumachera.). Choc oczywiście może z niego wyrosnąć bardzo dobry kierowca. I jak najbardziej zgadzam się z polityką STR, które ponoć już machło z nim kontrakt na przyszły sezon.

Natomiast Alguersuari to jeden z kierowców wyrosłych na hiszpańskiej Alonsomanii ;) . Widać Hiszpanie mają niezły program szkoleniowy, zważywszy, że w niższych seriach swietnie jezdżą Mehri, Rodriguez i Soucek. Jeśli Alguersuari utrzyma się w STR to na drugi rok będziemy mieli 3-4 Hiszpanów w F1 (Alonso - na pewno, de la Rosa - chyba na pewno, bo Campos potwierdza, Alguersuari - jeśli się sprawdzi w STR, Merhi - w końcu obecnie w F3000 jeździ dla Manor GP jeśli ten team wejdzie to moze i Hiszpana wezmą, choć nie sądze...)

Co do samego Algersuariego to osobiscie jestem dość średnio przekonany. Brytyjska Formuła 3 to jednak nie GP2 Main Series, tam jest znacznie mniejsza konkurencja. Testerem został niedawno, zastępując Hartleya, a wzięto go "za Nowozelandczyka, nie za zasługi" ;) . Ale z drugiej strony Buemi radzi sobie dobrze w F1, a wielkich sukcesów przed startami dla STR też nie miał. Za to Nelsinho o mało nie wygrał GP2... Więc trzeba poczekać...

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 20 lip, 2009 11:03

Średnia wieku STR - 19.5 (albo 20 rocznikowo :P)! :) Czegoś takiego jeszcze nie było! Mnie się to podoba, drugi Arsenal widzę :]
ESPAÑA !!!

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » pn 20 lip, 2009 11:05

Chipita, i mogą zdziałac coś więcej niż Kanonierzy w najlepszych czasach bo nie mają Lehmanna ;)

panco

Post autor: panco » pn 20 lip, 2009 11:47

no to w sumie torro rosso zawsze bierze młodziutkich zawodników .. i dobrze.. A co do arsenalu to mają świetną polityke kadrową.. a w polskiej lidze to jak ma 21 lat to mowią, że jeszcze za młody..
www.f1fans.pl
www.f1fans.pl/forum

Zapraszam serdecznie

Awatar użytkownika
sbk?

Post autor: sbk? » pn 20 lip, 2009 13:29

Ogromnie niedoświadczony kierowca a już dostał superlicencję, i zaraz zasiądzie za sterami..

Buemi zanim przejechał wyścig to jeździł tysiące km, a Jaime?

Dla mnie to będzie kolejny niewypał w stylu Piqueta,
I na Węgrzech skosi kierowców jak trawnik w pierwszym zakręcie

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 20 lip, 2009 14:04

Kimi podobnie praktycznie nic nie jeździł przed F1.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pn 20 lip, 2009 14:46

yarpen.zirgin pisze:Kimi podobnie praktycznie nic nie jeździł przed F1.
I też były kontrowersje... Nie wiadomo czy młody będzie równie utalentowany :wink:

btw.

Jaime ma ponoć zamiar łączyć swe obowiązki w F1 i WSbR. Ciekawostka...

KLIK

kolek

Post autor: kolek » pn 20 lip, 2009 16:20

LubięForceIndia pisze:Za to Nelsinho o mało nie wygrał GP2... Więc trzeba poczekać...
Oczywiście nie omieszkał i w tym temacie napisać o Piquecie. :grin:

A co do Alguersariego to przynajmniej już wiemy kto zajmie 20. miejsce w kwalifikacjach. :)
Życzę mu jak najlepiej, choć pierwsze wyścigi w jego wykonaniu z pewnością będą tragiczne, co można oczywiście zrozumieć.

Awatar użytkownika
Rav

Post autor: Rav » pn 20 lip, 2009 17:52

Pewnie fajerwerków na początku nie bedzie, ale to dobrze, moim zdaniem na poczatku to powinien sie skupic na tym zeby dojechac do mety. Zreszta Vettel jak zaczynal tez czesto sie rozbijał na poczatku wyscigu a teraz jakos sobie radzi, wiec tak naprawde na ocene trzeba bedzie poczekac do nastepnego sezonu. Jesli okaze sie utalentowany to moze miec przed soba ladnych kilka albo i kilkanascie lat kariery.

Awatar użytkownika
kajka

Post autor: kajka » pn 20 lip, 2009 18:30

LubięForceIndia pisze:
doriano pisze:STR może pochwalić się dobrym doborem młodziaków (Vettel, Buemi).
No, ja bym jeszcze poczekał z tym Buemim. Pierwszy sezon ma jak na możliwości auta bardzo dobry, ale te kilka punkcików to jeszcze nie powód, aby już go stawiac przy Vettelu
No nikt Buemiego przy Vettelu nie stawia, po prostu i jeden i drugi mial dosyc udany poczatek. Vettel jest w formule dluzej i pokazal juz ze sporo potrafi a czy i Buemi bedzie mial taka okazje to sie okaze :grin:

A jazdy tego mlodzieniaszka jestem naprawde ciekawa, choc wiadomo, ze na poczatku raczej nie zachwyci :wink:
'I'm from all over.'

Awatar użytkownika
OldHorse

Post autor: OldHorse » pn 20 lip, 2009 18:58

LubięForceIndia pisze:Za to Nelsinho o mało nie wygrał GP2...
Co potwierdza tezę, że mistrzowie F3000 i GP2 byli i są nikim w F1 :mrgreen:
Jedynym wyjątkiem jest Hamilton.

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » wt 21 lip, 2009 11:41

kolek pisze:Oczywiście nie omieszkał i w tym temacie napisać o Piquecie
Bo jastem chłopak złośliwy z natury, emanuje ze mnie zło, a całą frustrację życiową wyładowuje na tym kierowcy, który akurat ma pecha być cienki jak pupa wąża :mrgreen:

ptasior

Post autor: ptasior » wt 21 lip, 2009 17:54

OldHorse pisze:Co potwierdza tezę, że mistrzowie F3000 i GP2 byli i są nikim w F1 :mrgreen:
Czy każdy, kto nie zdobył mistrzostwa, jest nikim? Fakt, że poza Hamiltonem nikt nie osiągnął wiele w F1, ale było kilku dobrych kierowców.

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » śr 22 lip, 2009 19:49

LubięForceIndia pisze:który akurat ma pecha być cienki jak pupa wąża :mrgreen:
Jesli idzie Ci o to miejsce gdzie uchodzi układ pokarmowy i wydalniczy to bynajmniej nie znajduje się ono na koncu ogona.
Co potwierdza tezę, że mistrzowie F3000 i GP2 byli i są nikim w F1 :mrgreen:
Przesadzasz, to co mozna powiedzieć to to, ze nie jest to miarodajne.

Awatar użytkownika
Venceremos

Post autor: Venceremos » śr 22 lip, 2009 20:49

yarpen.zirgin pisze:Kimi podobnie praktycznie nic nie jeździł przed F1.
Zgadza się. Pamiętam zresztą jak dziś dyskusję przed sezonem na DSF o zagrożeniu jakie mogą na torze stworzyć młodzi niedoświadczeni kierowcy Raikkonen oraz Alonso. Konsensus jaki ustał pomiędzy dyskutantami był taki, że Raikkonen ma małe doświadczenie, ale ten Alonso to dopiero człowiek znikąd. Co z tego wyszło widzimy dziś :) Fakt, że po Alguersuarim zbyt wiele się nie spodziewam w tym roku. Niestety brak testów w trakcie sezonu nie sprzyja debiutom w połowie trwania serialu. Franz Tost wypowiedział się również w tym tonie stwierdzając, że w pierwszych 3 wyścigów nie oczekuje absolutnie niczego od Jaimiego. Ja mam nadzieję, że przynajmniej te wyścigi ukończy bez szkody dla otoczenia i siebie samego :)
"Formula 1 is not a sport" - Jedyna rozsądna wypowiedź Alonso :D

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » śr 22 lip, 2009 21:29

szamanka pisze:Jesli idzie Ci o to miejsce gdzie uchodzi układ pokarmowy i wydalniczy to bynajmniej nie znajduje się ono na koncu ogona.
nawet mi sie nie chce do tego odnosić. Chodzi o porzekadło z gatunku młodzieżowych.

cichy

Post autor: cichy » śr 02 wrz, 2009 14:08

W którym wyścigu i w którym roku Fernando Alonso odniósł swoje pierwsze zwycięstwo? Ile punktów w Formule 1 zdobyło Toro Rosso? Które budynki w Barcelonie zostały zaprojektowane przez hiszpańskiego architekta Antonio Gaudiego? Panoramabar w Berlinie jest najlepszym dla którego typu muzyki? To tylko kilka z pytań zadanych Jaime Alguersuariemu, który zgodził się być kolejnym uczestnikiem testu 'Zapytaj eksperta'...

Pytanie: Wygrałeś brytyjską Formułę 3 w zeszłym sezonie. Po którym kierowcy odziedziczyłeś tytuł?
Jaime Alguersuari: „Marko Asmer”.
Poprawnie

Pytanie: Jednym z twoich sportowych idoli jest tenisista Rafael Nadal. Dlaczego nie obronił zeszłorocznego tytułu z Wimbledonu w tym roku?
JA: „Miał kontuzję. Myślę, że chodziło o kolano”.
Poprawnie

Pytanie: Jesteś pierwszym kierowcą, który urodził się w latach 90. i wziął udział w wyścigu Formuły 1. Który kierowca i jaki zespół wygrali mistrzostwa w 1990 roku?
JA: „Ayrton Senna w McLarenie”.
Poprawnie

Pytanie: Jedynym obok ciebie Hiszpanem mającym zaszczytne miejsce w stawce F1 jest Fernando Alonso. W jakim wyścigu i w którym roku odniósł on swoje pierwsze zwycięstwo?
JA: „Całkiem dobrze znam karierę Fernando. To było podczas Grand Prix Węgier w 2003 roku”.
Poprawnie

Pytanie: W zeszłym roku wygrałeś mistrzostwa brytyjskiej F3. Który obecny kierowca, bądź też kierowcy wygrali tę serię?
JA: „Jenson lub Rubens. To musiał być któryś z nich”.
Połowa punktów – to był Rubens Barrichello w 1991 roku

Pytanie: Obok Fernando Alonso, tylko pięciu innych Hiszpanów zdobyło punkty w F1. Możesz ich wymienić?
JA: „Marc Gene, Pedro de la Rosa, Luis Perez-Sala. To wszystko, co pamiętam”.
Trzy punkty z pięciu możliwych – tych pięciu i ich punkty to Pedro de la Rosa (29), Marc Gene (5), Luis Perez-Sala (1), Paco Godia (6) i Alfonso de Portago (4)

Pytanie: Twój ojciec, który również ma na imię Jaime, był kierowcą wyścigowym. Ile punktów zdobył w trakcie swojej kariery motocyklowej w klasie 50?
JA: „Nie mam pojęcia”.
Niepoprawnie – zdobył osiem punktów

Pytanie: Jesteś zadeklarowanym fanem golfa, ale czy możesz wymienić dwóch hiszpańskich zawodników, którzy wygrali turnieje PGA w tym roku?
JA: „Mogę wymienić tylko jednego: Sergio Garcia”.
Tylko jeden punkt – drugim był Alvaro Quiros

Pytanie: Zastąpiłeś kontuzjowanego Marka Webbera w zeszłorocznym Race of Champions i zostałeś wyeliminowany w pierwszej rundzie przez kierowcę NASCAR Carla Edwardsa. Kto pokonał Edwardsa w walce o drugie miejsce w zeszłorocznej edycji NASCAR Sprint Cup?
JA: „Jimmie Johnson”.
Poprawnie

Pytanie: Na tej samej imprezie jechałeś w parze z kierowcą motocyklowym Troyem Baylissem w zespole All-Starts w Pucharze Narodów. Z jakiego kraju pochodzi Bayliss i ile tytułów World Superbike wygrał w swej karierze?
JA: „Jest z Australii i przypuszczam, że zdobył trzy tytuły”.
Poprawnie

Pytanie: Przed Grand Prix Europy 2009, ile punktów w Formule 1 zdobył dotychczas zespół Toro Rosso?
JA: „Wstyd mi, ale nie mogę odpowiedzieć na to pytanie”.
Niepoprawnie – 53 punkty

Pytanie: W zeszłym roku dojechałeś do mety jako ósmy w prestiżowym wyścigu F3 Masters. Który był twój kolega ze stajni Red Bulla – Brendon Hartley?
JA: „Piąty”.
Poprawnie

Pytanie: Urodziłeś się w Barcelonie, która jest znana jako miejsce wielu prac słynnego hiszpańskiego architekta Antonio Gaudiego. Możesz wymienić trzy budynki jego projektu w tym mieście?
JA: „To łatwe: Sagrada Familia, Casa Mila, Park Guell, Casa Batllo”.
Poprawnie – mógł także wymienić Bellesguard, Casa Calvet lub Casa Vicens

Pytanie: Barcelona gościła kiedyś wyścigi grand prix w jej sławnym Montjuich Park. Kiedy ostatni raz odbył się tam wyścig i kto go wygrał?
JA: „To musiało być w połowie lat 70., ale nie mam pojęcia kto wygrał”.
Uważamy, że zasługuje na punkt – to było GP Hiszpanii w 1975, a wygrał Jochen Mass

Pytanie: Jesteś zapalonym DJ-em, ale która płyta jest powszechnie uważana za pierwszą z elementami skreczowania?
JA: „Skreczowanie nie jest moją domeną. Żadnego hip-hopu”.
Niepoprawnie – uważa się, że była to płyta "Adventure On the Wheels of Steel" autorstwa Grandmaster Flash

Pytanie: Cieszyłeś się letnią przerwą, spędzając czas na Ibizie i niedawno ścigałeś się w Walencji. Jak daleko jest od tego miasta do Ibizy?
JA: „Około 80 kilometrów”.
Wystarczająco blisko – 79 kilometrów

Pytanie: Jaki jest najlepszy wynik w Formule 1 twojego zespołowego kolegi Sebastiena Buemiego?
JA: „Ósme miejsce?”
Niepoprawnie – był siódmy w GP Australii 2009

Pytanie: Szef twojego zespołu – Franz Tost rywalizował w dwóch seriach wyścigowych w młodości. Możesz wymienić którąś z nich?
JA: „Będziesz zaskoczony, ale wiem to. Formuła 3 i Formuła Ford”.
Poprawnie

Pytanie: Panoramabar w Berlinie jest najlepszym miejscem dla jakiego typu muzyki, której uważasz się za fana?
JA: „Ach, to pytanie dla mnie – jest to muzyka tech house”.
Poprawnie

Pytanie: W Faenzy znajduje się oczywiście siedziba Toro Rosso. Ale co jest innym znanym towarem eksportowym tego miasta?
JA: „Ceramika?”
Poprawnie – a dokładniej to ceramika Majolika

Rezultat: 22,5 punktu na 31 możliwych
Ocena "Zapytaj eksperta": 73%
jak na chłopka, który ma 19 lat i ledwo co zaczął się ścigać to jego wiedza jest nawet, nawet.. patrząc pod względem niektórych starych wyjadaczy :P

Awatar użytkownika
pako0075

Post autor: pako0075 » sob 23 sty, 2010 09:40

http://f1.sport.pl/Artykul.82+M50cb42d0bd9.0.html Oficjalne potwierdzenie, że Alguersuari będzie kierowcą teamu Toro Rosso w nadchodzącym sezonie.

Przemkoo

Post autor: Przemkoo » pn 31 paź, 2011 10:16

Jak dla mnie, Alguersuari ma szansę zastąpić Webbera w 2013 roku w Red Bullu, przynajmniej jeźdżąc tak jak w ostatnich paru wyścigach. Nie wiem z czego wynika jego słabsza forma w kwalifikacjach, ale w wyścigach spisuje się ostatnio nieźle. Poza tym Jaime ma to szczęście, że następcy Webbera w Red Bullu nie widać - zakładając, że RBR nie weźmie nikogo z zewnątrz, z czwórki Alguersuari, Buemi, Riccardio i Jean-Eric Verdne, największe szanse ma ten pierwszy.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pt 30 mar, 2012 12:32

Alguersuari został kierowcą testowym Pirelli. Chyba nie mógł marzyć o lepszej opcji na ten sezon...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”