Fernando Alonso

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » wt 12 sty, 2010 12:29

Alonso zadebiutował czerwieni:

http://sport.onet.pl/74455,1248769,1399 ... ortaz.html

Swoją drogę, nieładne te nowe bluzy Ferrari...
Rzucony w wir zajęć, pochłonięty ambitnym planem tworzenia...

Awatar użytkownika
Quba

Post autor: Quba » wt 12 sty, 2010 15:52

Swoją drogą ciekawe czy malowanie bolidu będzie w podobnych barwach :wink:

A Ferdkowi zdecydowanie bardziej do twarzy było w barwach Renault.

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » wt 12 sty, 2010 19:45

Filmik z dnia dzisiejszego z kierowcą nr 1, jak powiedziano dziś na konferencji :]

http://www.youtube.com/watch?v=T3Ery9K8YTs

Ogólnie mówiąc tylko czapki fajne.

Temat poświęcony nowemu kaskowi i dzisiejszej imprezie

http://www.thescuderia.net/forums/showt ... hp?t=25989
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » śr 13 sty, 2010 00:31

arek25 pisze:Alonso zadebiutował czerwieni:

http://sport.onet.pl/74455,1248769,1399 ... ortaz.html

Swoją drogę, nieładne te nowe bluzy Ferrari...
Więcej bieli w stosunku do czerwieni = więcej Santandera.

A mi się bardziej podoba. Kwestia gustu, chociaż wiadomo, że Ferrari to czerwień i basta. Z trzeciej strony przecież zdarzały się bardziej czerwono-białe konfiguracje i to nawet w tym wieku :)
Szybkiego powrotu do ścigania Robert

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » śr 13 sty, 2010 00:51

zderzack pisze:Z trzeciej strony przecież zdarzały się bardziej czerwono-białe konfiguracje i to nawet w tym wieku :)
Vodafone. Z każdym sezonem bolid dostawał coraz więcej białych elementów. To nie było fajne...
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » sob 16 sty, 2010 10:32

Ostatnio zmieniony sob 16 sty, 2010 11:28 przez Ferraristka, łącznie zmieniany 1 raz.
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » sob 16 sty, 2010 11:16

Kask jest piękny. Trzeba przyznać, że kierowcy Ferrari na tej płaszczyźnie miażdżą konkurencje...
Rzucony w wir zajęć, pochłonięty ambitnym planem tworzenia...

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » sob 16 sty, 2010 12:03

Brzydki ten kask :P A już na pewno nie jest piękny :P

Awatar użytkownika
NikiLauda

Post autor: NikiLauda » sob 16 sty, 2010 12:57

Według mnie fajny, taki oldschoolowy ( tudzież jak kto woli vintage :mrgreen: ), choć trzeba przyznać, że z przodu prezentuje się najmniej okazale. Zresztą kolory typowe dla Alonso więc szoku nie ma.
DUDEK NAJLEPSZYM MODEM JEST! KOCHAM GO! WIEM ŻE ON TEŻ KOCHA MNIE I NIE ODSTĘPUJE MNIE NA KROK, PRZEZ CALUŚKI BOŻY ROK!

Awatar użytkownika
Quba

Post autor: Quba » sob 16 sty, 2010 13:10

Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś nowego a tu takie rozczarowanie :sad:
Kask typowy dla Alonso i jakiegoś wielkiego szału nie robi

I tak żaden kask nie może się równać z kaskiem Kimiego.

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » sob 16 sty, 2010 13:11

Być może będzie tak jak w przypadku Schumachera że to jest jakiś prototyp a nowy zostanie przedstawiony podczas prezentacji

Awatar użytkownika
Quba

Post autor: Quba » sob 16 sty, 2010 13:19

Kamil F1 pisze:Być może będzie tak jak w przypadku Schumachera że to jest jakiś prototyp a nowy zostanie przedstawiony podczas prezentacji
wątpię, to jest już wersja na sezon 2010.

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » sob 16 sty, 2010 13:20

Strasznie prosty ten kask. Żadnego przetłoczenia. Żadnej wypustki z tyłu głowy. Do Kimiego nie ma startu. Już mój AGV w podstawowym malowaniu wygląda agresywniej ;)

Zresztą nic nie przebije jednego z malowań kasku Rossiego ;)

[+18]http://i71.photobucket.com/albums/i125/ ... HELMET.jpg[/+18]

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pn 26 kwie, 2010 19:49

Kiedyś dziwiły mnie informacje, że jakieś gwiazdki ubezpieczają swoje cenne cztery litery (dosłownie), piersi czy inne często eksponowane bądź używane części ciała na niewyobrażalne dla przeciętnego zjadacza chleba sumy. Jakoś zacząłem się do tego przyzwyczajać i nawet rozumieć...

No ale dzisiaj kolejna niespodzianka: Fernando ponoć ubezpieczył swoje kciuki na kwotę 10mln euro. :shock:

klik

Jaro

Post autor: Jaro » ndz 16 maja, 2010 17:53

Jego historia ksztaltuje sie podobnie do historii Schumachera.

Schumi - 2 tytuly mistrza w Benetton'ie (pozniejsze Renault)
Alonso - 2 Tytuly w Renault

Schumi przeszedl do Ferrari i zdobyl kolejne 5 tytulow.
Teraz Alonso jezdzi w Ferrari, i czyzby tez 5 tytulow? :)

Tak wiem, czyste spekulacje... Ale pomarzyc czasem warto :)

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » czw 29 lip, 2010 09:34

Dziś Fernando kończy 29 lat, pozostaje nam życzyć mu wszystkiego najlepszego. :)

(myślę, że mój post z życzeniami wystarczy i nie ma co robić tematu z Kubicą w stylu 3289432432 postów "Najlepszego Robercik", chyba że ktoś ma coś ciekawszego do powiedznia :) )
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » czw 29 lip, 2010 11:06

Najlepszego Fernando. Życzę WDC w tym roku ;]

Swoją drogą, dobry wiek, żeby rozpocząć serię mistrzostw ;]

Ps. Tego nie napisałeś!!! :D Musiałem dodać tą ważną informację
.

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » czw 29 lip, 2010 13:53

Schumi przeszedl do Ferrari i zdobyl kolejne 5 tytulow.
Teraz Alonso jezdzi w Ferrari, i czyzby tez 5 tytulow? :)

Tak wiem, czyste spekulacje... Ale pomarzyc czasem warto :)
Jedna drobna różnica, Schumi pomógł Ferrari się odbudować, a Alonso jak na razie niszczy ten team od środka.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » czw 29 lip, 2010 14:30

Może to i dobrze, Stefano wyleci i przyjdą jacyś szefowie z jajami którzy złapią za pysk ten team razem z Fernando i będzie dużo lepiej. ;)
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
phk88
Kontakt:

Post autor: phk88 » czw 29 lip, 2010 18:33

Chipita pisze:Może to i dobrze, Stefano wyleci i przyjdą jacyś szefowie z jajami którzy złapią za pysk ten team razem z Fernando i będzie dużo lepiej. ;)
Jeszcze taka mała uwaga, Schumacher ściągnął do Ferrari Rossa Browna, którego znał z Benettona, a do tego doszedł Jean Todt. Obecnie jakoś nie widzę kogo z Renault mógłby ściągnąć Alonso do Ferrari? ani kto z młodych ludzi mógłby zastąpić Domenicaliego, chyba że kupią Christiana Hornera i Adriana Neweya z Red Bulla.

A poza tym Schumacher miał na początku dobrych partnerów w zespole, dopiero potem ustawił drugiego kierowcę ,,pod siebie", a Alonso zaczyna od tego, zamiast współpracować z Massą, niestety. Razem mają ogromny potencjał, moim zdaniem największy w F1 bo są młodzi, mają już sukcesy i ciągle stać ich na wiele. W innych duetach Buttonowi i Webberowi bliżej do emerytury już niż jeszcze większego rozwoju, choć Webber ma sezon życia.

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » czw 29 lip, 2010 18:44

phk88 pisze:Christiana Hornera
Haha, jasne, Fernando potrzebuje raczej kogoś kto umie resztę ludzi w zespole za pysk trzymać. Prędzej by wyszło z Flavio w Ferrari myslę.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » czw 29 lip, 2010 22:27

pkh88 pisze:A poza tym Schumacher miał na początku dobrych partnerów w zespole, dopiero potem ustawił drugiego kierowcę ,,pod siebie", a Alonso zaczyna od tego, zamiast współpracować z Massą, niestety. Razem mają ogromny potencjał, moim zdaniem największy w F1 bo są młodzi, mają już sukcesy i ciągle stać ich na wiele. W innych duetach Buttonowi i Webberowi bliżej do emerytury już niż jeszcze większego rozwoju, choć Webber ma sezon życia.
Alonso rok urodzenia- 1981.
Massa rok urodzenia- 1981.
Średni wiek kierowców- 29 lat.

Button rok urodzenia- 1980 (najważniejsza informacja, względem wysyłania na emeryturę jego, a duetu Ferrari nie).
Hamilton rok urodzenia- 1985.
Średni wiek kierowców- 27,5 roku

Mark Webber rok urodzenia- 1976.
Sebastian Vettel rok urodzenia- 1987.
Średni wiek kierowców- 28,5 roku.

To tak a propos wieku duetów konkurencyjnych duetowi Ferrari. :]

BTW, liczyłem rocznikowo, a nie czy ktoś miał, czy nie miał w tym roku urodzin. :P

Awatar użytkownika
phk88
Kontakt:

Post autor: phk88 » pt 30 lip, 2010 05:27

McLfan pisze:
pkh88 pisze:A poza tym Schumacher miał na początku dobrych partnerów w zespole, dopiero potem ustawił drugiego kierowcę ,,pod siebie", a Alonso zaczyna od tego, zamiast współpracować z Massą, niestety. Razem mają ogromny potencjał, moim zdaniem największy w F1 bo są młodzi, mają już sukcesy i ciągle stać ich na wiele. W innych duetach Buttonowi i Webberowi bliżej do emerytury już niż jeszcze większego rozwoju, choć Webber ma sezon życia.
Alonso rok urodzenia- 1981.
Massa rok urodzenia- 1981.
Średni wiek kierowców- 29 lat.

Button rok urodzenia- 1980 (najważniejsza informacja, względem wysyłania na emeryturę jego, a duetu Ferrari nie).
Hamilton rok urodzenia- 1985.
Średni wiek kierowców- 27,5 roku

Mark Webber rok urodzenia- 1976.
Sebastian Vettel rok urodzenia- 1987.
Średni wiek kierowców- 28,5 roku.

To tak a propos wieku duetów konkurencyjnych duetowi Ferrari. :]

BTW, liczyłem rocznikowo, a nie czy ktoś miał, czy nie miał w tym roku urodzin. :P
To nie chodzi o sam wiek czy srednia tylko o podejscie kierowcy (mentalne) i jego mozliwosci. Wybacz ale nie sadze zeby Button ktory zdobyl rok temu tytul mial jeszcze realne szanse na zdobycie kolejnego. Podobno dojrzal i dlatego przeszedl do McLarena szukac nowych wyzwan ale przez 2009 rokiem wszyscy juz go spisywali jako zmarnowany talent.
Webber rowniez poza wygrani w tym i zeszlym sezonie raczej nie jest faworytem do zdobycia tytulu (szczegolnie kiedy Red Bull bardziej promuje Vettela).
Natomiast Alonso jak i Massa są dalej głodni sukcesów i to z roznych wzgledow. Alonso chce odzyskac tytul, zas Massa wkoncu go zdobyc, co nie udalo mu sie po odejsciu Schumachera, bo mistrzem zostal Raikkonen.

Dlatego uwazam, ze Buttonowi i Webberowi blizej do konca kariery i emerytury niz Alonso czy Massie, co nie znaczy ze sa duzo starsi. Raikkonen tez odszedl mimo ze nie byl stary ale stracil motywacje. Jenson i Mark moze jeszcze ja maja ale nie sa liderami swoich zespolow, ktore promuja i mlodszych partnerow. Dlatego duet Ferrari przy odpowiedniej wspolpracy ma najwieksza sile przebicia, tylko ze ta wspolpraca nie wychodzi, przed czym przestrzegali eksperci jak tylko Alonso potwierdzil przejscie do Scuderii.
szamanka pisze:
phk88 pisze:Christiana Hornera
Haha, jasne, Fernando potrzebuje raczej kogoś kto umie resztę ludzi w zespole za pysk trzymać. Prędzej by wyszło z Flavio w Ferrari myslę.
Fakt Flavio umial radzic sobie w takich sytuacjach choc technicznie nie znal sie na F1 o czym sam mowil, to w kwestiach ludzkich i zarzadzania byl super. Pozostaje tylko jeden problem, on jest bylym menedżerem Alonso, co nie pomogło by w relacjach z Massą, moim zdaniem.

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » pt 30 lip, 2010 11:05

Wiesz, przy podejściu ' to on jest nr 1 więc stul pysk i rób co ci mówię' ja nie sądzę by mozliwe były jakiekolwiek poprawne relacje nie tylko z Massą ale z kimkolwiek. Bez znaczenia czyim managerem był a czyim nie był. Btw, może w taki mazie zamiana na lini Webber - Massa? :D

Awatar użytkownika
phk88
Kontakt:

Post autor: phk88 » pt 30 lip, 2010 16:56

szamanka pisze:Wiesz, przy podejściu ' to on jest nr 1 więc stul pysk i rób co ci mówię' ja nie sądzę by mozliwe były jakiekolwiek poprawne relacje nie tylko z Massą ale z kimkolwiek. Bez znaczenia czyim managerem był a czyim nie był. Btw, może w taki mazie zamiana na lini Webber - Massa? :D
Pewnie masz racje :grin: natomiast byla taka opcja w tym sezonie, zanim Webber nie przedluzyl kontrkatu, aby przeszedl do Ferrari.

zaś co do kolego McLfan to ja osobiscie staram sie patrzec na F1 szerzej, nie zawsze to sie udaje, ale staram sie, a nie tak jak na np.: pilke nozna ze lubie tylko jeden zespol czy team a reszta jest bee. :grin: moim zdaniem to psuje piekno tego sportu :grin:

Awatar użytkownika
Ataru

Post autor: Ataru » pt 30 lip, 2010 19:49

http://www.youtube.com/watch?v=zqF38t46vyU

Tak gwoli przypomnienia jesli o Hungaroring chodzi. Dla wszystkich fanow Fernando. Ci, ktorzy go nie lubia, powiedza, ze mial szczescie z P15 wskoczyc niebawem na czolo, albo cos rownie glupiego. Prosilbym wiec by ci nie komentowali, z gory dziekuje.
McLfan pisze:Widzę zło w Alonso
Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » sob 31 lip, 2010 09:24

Piekne akcje. Nie, to ewidentne TO, ze udało mu sie tak wystartować.
Lub Santander (bo jakby nie ten bank dalej scigałby się w Kartingu) dał wszystkim kierowcom przed nim w łapę.
.

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » sob 31 lip, 2010 13:09

No nic proszę państwa, dla mnie ten filmik z urodzin mówi wszystko. Fi na pewno chciałby byś daleko od Alo, Stefano mówi mu, że ma klaskać, a mina Roba - powaliła mnie :D
Widać, że Team ma niezły bajzel do posprzątania.

http://www.youtube.com/watch?v=OmlaABRjDTY

PS: widać, że w Ferr zakaz palenia, bo mechanik zamiast papierosa, pali swieczkę :lol:

Awatar użytkownika
Ataru

Post autor: Ataru » sob 31 lip, 2010 13:24

Jak Massie tak zle to albo mogl nie przepuszczac Alonso na torze, albo nie podpisywac po prostu kontraktu, skoro nie umie trzymac tempa Fernando, czy to w kwalifikacjach, czy wyscigu to jasne jest, ze bedzie numerem 2. To tak jakby mowic, ze Renault ma wspierac Pietrowa - nie ma do tego zadnej przeslanki, no ale argument "bo tak" bywa przekonujacy, zwlaszcza ze strony kobiet, co pewnie duza czesc tutejszych panow doskonale wie.
McLfan pisze:Widzę zło w Alonso
Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » ndz 01 sie, 2010 12:00

Ataru, tak czytam i czytam te twoje posty i po prostu tragedia, jesteś tak nieobiektywny i zapatrzony w Alonso że szok. Ja również jestem wielkim fanem Fernando (bo jeździ w Ferrari), ale trzeba spojrzeć obiektywnie nawet jak się kogoś lubi. Ferrka nie powiedziała nic w swoim poście "Kocham Masse Alonso wypad z Ferrari" tylko dała film opisując go i mówiąc że mają niezły bajzel do posprzątania co jest wielką prawdą.

Chill out man, bo prowadzisz krucjatę pt. "każdy kto powie złe słowo na Alonso zostanie zbesztany".
ESPAÑA !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”