Team McLaren Mercedes

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 28 wrz, 2012 11:23

Ferraristka pisze:Schumi
Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny.
Zresztą sam Schumacher dziś przyznał, że nie idzie mu tak, jak by tego chciał. Co zresztą widać.
Piotrek15 pisze:Współczucie dla Rosberga z mojej strony, Lewis pokaże że Nico jakimś super wybitnym kierowcą nie jest
Schumacher tez miał mu pokazać miejsce w szeregu, jakoś nie pokazał. Zobaczymy jak będzie tym razem.
Piotrek15 pisze:Hamilton robi duuuży błąd
Dlaczego, bo nie rozumiem?

Jeszcze co ciekawe, wygląda na to, że McLaren interesował się też kimś z Force India. Jaime A. mówił, że ma pewne miejsce w Sauberze albo Force India. Podejrzewam że układ taki był, że McLaren bierze kogoś z tych 2 teamów, i tam wskakuje Jaime. Czyli sprawa toczyła się już jakiś czas.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » pt 28 wrz, 2012 11:43

del pisze:Jeszcze co ciekawe, wygląda na to, że McLaren interesował się też kimś z Force India. Jaime A. mówił, że ma pewne miejsce w Sauberze albo Force India. Podejrzewam że układ taki był, że McLaren bierze kogoś z tych 2 teamów, i tam wskakuje Jaime. Czyli sprawa toczyła się już jakiś czas.
No toć przecież były plotki w eterze, że di Restą.
del pisze:Dlaczego, bo nie rozumiem?
Rozumiem, że to pytanie retoryczne.

EDIT: Nie no wybaczcie, dalej nie mogę sobie tego wyobrazić. Do mnie to nie dociera - przecież Hamilton i McLaren to związek (może i trochę toksyczny, ale za to bardzo wyrazisty) zawiązany w niebie...

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pt 28 wrz, 2012 12:39

A ja pozwolę sobie zacytować post Gutowskiego z jego FB:
Lewis w Mercedesie… cóż. Mercedesowi gratuluje, bo kupili sobie jednego z absolutnie najlepszych kirowców. Hamiltonowi współczuję, bo odchodzić z McLarena… moim zdaniem absolutny brak rozsądku. Jestem przekonany, że decyzję podjął na fali emocji po jakimś nieudanym wyścigu.

Zwycięzcą w całej sytuacji jest zdecydowanie McLaren. Zamiast wydawać mnóstwo kasy na kapryśnego Lewisa, ściągnęli sobie najzdolniejszego kierowcę z wielkim zapleczem finansowym. Perez to może nie Hamilton, ale facet ma potencjał, jest mądry, szybki i bogaty. Jak dostanie szybką furę to sobie poradzi.
Zgadzam się z gościem w 100%.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » pt 28 wrz, 2012 13:01

Lewis to chyba w ostatnich latach jedyny przypadek dobrowolnego przejścia z topowego zespołu do średniaka. Ironią losu jest to że w takich samych okolicznościach z powodu Lewisa z McLarena odszedł Alonso bo nie hołubiono go tak jak myślał. Lewis nie potrafił zdominować Buttona i porostu się na McLarena obraził. Ciekawe czy będzie taki szczęśliwy jak będzie dominował nad Rosbergiem i przyjeżdżał w końcu 1 dziesiątki. A pieniądze nigdy szczęścia nie dają, szczególnie te duże.
By the grace of God Almighty
And the pressures of the marketplace
The human race has civilized itself
It's a miracle

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » pt 28 wrz, 2012 13:01

doriano pisze:Zgadzam się z gościem w 100%.
Jak myślisz doriano, łatwiej także będzie chyba rozwinąć furę McLarenowi, ponieważ Dżejson i Czeko mają bardziej zbliżony styl jazdy niż poprzedni duet, także tutaj kolejny plus stajni.

EDIT: Osobiście uważam, że ta zmiana wniesie duuużo świeżości w stawce, ale obiektywnie patrząc uważałem duet HAM-BUT za najkompletniejszy, najbardziej się uzupełniający i ogólnie najlepszy i najwartościowczy od wielu, wieeelu lat jaki istniał w F1...

EDIT2: Doliczmy do tego wartości marketingowo-wizerunkowe: dwóch Brytyjczyków w rdzennie od samego początku istnienia brytyjskim zespole...
Ostatnio zmieniony pt 28 wrz, 2012 13:07 przez Kulfon, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pt 28 wrz, 2012 13:02

Ale jaja, jak przeczytałem tą wiadomość to normalnie szczęka mi opadła. Pereza w McLarenie nigdy bym się nie spodziewał. I to wolne miejsce w Sauberze wydaję się bardzo atrakcyjne dla wielu kierowców m.in. Kovalainen, Alguersuari czy dla jakiegoś debiutanta (ten Włoch z GP2?). A może Massa powróci na stare śmieci? ;)
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » pt 28 wrz, 2012 13:09

Najwięcej skorzystali na tym Mercedes i Perez. Nie wróżę nic wielkiego Lewisowi, no chyba, ze w 2014 - bo wówczas wszystko zacznie się od nowe i myślę, że głównie tym się kierował. Sergio to jest w czepku urodzony ;) niech mu się wiedzie.
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » pt 28 wrz, 2012 13:11

Myślę, że potencjalny sukces Sergia (który niewątpliwie w McLarenie jest możliwy, a wręcz pisany) przyspieszy pojawienie się GP Meksyku w kalendarzu z powrotem.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pt 28 wrz, 2012 13:13

Byle tylko Perezowi nie odbije palma jak wcześniej Hamiltonowi, czy Vettelowi w Red Bullu. Bo szkoda by go było, bo lubie Checo ;)
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » pt 28 wrz, 2012 13:20

mago-san pisze:Nie wróżę nic wielkiego Lewisowi, no chyba, ze w 2014 - bo wówczas wszystko zacznie się od nowe i myślę, że głównie tym się kierował. Sergio to jest w czepku urodzony ;) niech mu się wiedzie.
McLaren to typowy zespół wyścigowy, a Mercedes to zespół producentów samochodów tak jak BMW, Honda, Toyota itp. Oni mają kilkuletnią strategię na zwycięstwa tak jak BMW. Jak się nie uda to księgowi zakończą temat.
It's a miracle

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » pt 28 wrz, 2012 13:30

Na to wygląda że Lewisowi zalezy tylko na $$$, których i tak mu nie brakuje... no nic moze mu naobiecywali uber bolid od '14. zobaczym jak na tym wyjdzie
.

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » pt 28 wrz, 2012 13:40

del Rosberg jakoś mnie nigdy nie zachwycił na długo, jak pojechał świetny wyścig to w następnym był nie widoczny. Schumi mu nie pokazał miejsca w szeregu bo 7krotny sam zawodził, wielu spodziewało się po nim więcej.
Hamilton miał w McL pozycję, praktycznie co roku bolid którym dało się wygrywać ale czy dostanie to samo w Mercedesie? Nie wiem, a nóż im się uda, a nóż będzie czekał na to sezon, może dwa. Ciężko tutaj cokolwiek przewidzieć. Chociaż życzę mu jak najlepiej ;)

Awatar użytkownika
ZłyDziad

Post autor: ZłyDziad » pt 28 wrz, 2012 13:41

Czepiacie się Lewisa za to, że poszedł za kasą. Wy byście nie poszli? Jakby Marussia proponowała mu 200 mln na 3 lata też by pewnie poszedł. Niestety takie czasy, że wszystko się kręci wokół kasy (i nie czuję, że rymuję :D)

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » pt 28 wrz, 2012 13:43

Trzeba wziąć też pod uwagę, że jednak nawet w Mercedesie odstającym od czołówki, Hamilton może zrobić jakiś wynik, bo jest to gość który robi różnicę.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » pt 28 wrz, 2012 13:45

Jak bolid bedzie odstawal tak jak w tym roku to cudów nie zrobi, nie oszukujmy się.
.

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » pt 28 wrz, 2012 13:50

No majstra nie zdobędzie, ale z perspektywy Merca posiadanie takiego kierowcę jak Hamilton absolutnie obliguje do stworzenia mocnej maszyny i tu Lewis nie będzie akceptował wymówek (chyba, że faktycznie poleciał typowo na kasę).

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » pt 28 wrz, 2012 13:59

Niki Lauda znany ksenofob został dyrektorem w Mecedesie. Będzie powtórka z Jaguara? :razz:
It's a miracle

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 28 wrz, 2012 14:33

Dyrektorem, ale nie zarządzającym, czyli bardziej będzie "pomocnym głosem", przynajmniej ja tak to widzę.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 28 wrz, 2012 14:40

Jedynym który na tym wyjdzie pozytywnie będzie Perez ;-)
Lauda w jakiejkolwiek funkcji jest porażką. Kierowca dobry, ale w głowie siano.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pt 28 wrz, 2012 15:07

Wydaje mi się że McLaren dobrze na tym wyjdzie. Hamilton wywierał chyba za duże ciśnienie nie do końca pozytywne. Teraz chyba będzie tam więcej luzu. Czy zadecydowała tylko kasa? Mam nadzieję że nie, choć amerykańskie czarnuchy (bez obrazy) w wielu klipach video lubią się wozić Mercami.
Tak czy owak fajnie że Hamilton zdecydował się na Mercedesa. Dobre posunięcie. Będzie można oglądać konfrontacje Pereza z Buttonem a blondynek z czarnym będą tworzyć malowniczą parę.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
Freeman

Post autor: Freeman » pt 28 wrz, 2012 18:04

zu7 pisze: .....choć amerykańskie czarnuchy (bez obrazy) w wielu klipach video lubią się wozić Mercami.
Dobrze napisane. :mrgreen:

Moim zdaniem kasy miał bardzo dużo w Mclarenie, teraz będzie miał jeszcze więcej. Wspomina o jakimś nowym wyzwaniu, co roku ma nowe wyzwanie aby zdobyć mistrza. :razz:
Nie wiem do końca co myśleć, a niech się chłopak udławi kasą, bo morze mu na starość nie wystarczyć. :lol:
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » pt 28 wrz, 2012 18:08

mafico pisze:Na to wygląda że Lewisowi zalezy tylko na $$$, których i tak mu nie brakuje... no nic moze mu naobiecywali uber bolid od '14. zobaczym jak na tym wyjdzie
Problemy się moim zdaniem zaczęły, gdy Hamilton wybrał sobie tą gównianą, gwiazdorską firemkę jako swoje zaplecze menadżerskie. Gdyby go prowadził ktoś ze świata wyścigów, mniej by się liczyła kasa, a bardziej ściganie. Że Hamilton rozgarnięty nigdy nie był, to wiadomo i tym łatwiej można mu było zrobić sieczkę w głowie i nakierunkować na Merca obiecującego pieniądze. Wstyd. Ale niech spieprza. Zależało mi na nim w McLarenie, ale... po dzisiejszej informacji czuję o wiele mniejszy żal niż po Monzy 2006 i niemal pewnej informacji, że odchodzi Kimas.

Awatar użytkownika
the_foe

Post autor: the_foe » pt 28 wrz, 2012 18:13

jestem w szoku...
Hamilton kopiuje Buttona? No moze nie do konca, mistrzem nie bedzie w tym sezonie, ale pewna analogia sie narzuca. Mercedes to de facto jedyny zespol fabryczny w stawce, w korporacyjnym sensie. 2+2 dla Lewisa wydaje sie byc 4: duze zmiany w przepisach na 2014 ktore korporacja udzwignie lepiej; dodatkowo Mercedes planowo wycofuje sie z Mclareana - a to w tym zwiazku byla sila brytyjskiego teamu w ostatnich latach. No i jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kase. Hamilton zapewne dostanie krociowa podwyzke.
Perez wygral los na loterii, ale czy na pewno? Jezeli da ciala to w 2014 juz zapewne bedzie poza normalna F1 (minus paydriving). A Sauber to nie jest dobry team do oceniania kierowcow. Sauber ma specyficzne ambicje i mocno ryzykuje ze strategia. Perez trafil co najmniej 2x idealnie (Koba mial mniej szczescia). W Mcl nie graja w totka tylko oczekuja zmudnej, rzemieslniczej pracy. Nie wiadomo czy Perez sie do takowej nadaje. Ja mam spore watpliwosci czy bedzie w stanie utrzymac stala koncentracje przez sezon.

A teraz Massa to Saubera, Schumi do Ferrari i bedziemy mieli dopelnienie najbardziej abstrakcyjnych transferow w hostorii F1 :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sianokosy
Kontakt:

Post autor: Sianokosy » wt 23 paź, 2012 11:58

Pojawiła się plotka, że McLaren zerwie współpracę z Mercedesem i dogada się z Hondą.
http://f1.wp.pl/kat,101078,title,The-Su ... omosc.html
WP cytuje The Suna, więc info pewne jak moje starty w RedBullu, ale kto wie, kto wie?
Bycie normalnym to najgłupsza rzecz, do której można dążyć

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 23 paź, 2012 11:59

Turbiaka mieli przecież sami od zera robić ?
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » wt 23 paź, 2012 12:41

hideto, Generalnie rzecz biorąc McLaren nigdy silników nie budował a jednostka z MP4-12c szczerze nie powala. Także 3 lata doświadczenia w budowie silników do aut cywilnych to nie jest chyba dużo by móc myśleć o F1 ;)
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » wt 23 paź, 2012 13:30

Chodziły przez pewien czas ploty w eterze, jakoby McLaren miał przejąć zespół silnikowy BMW bo wycofaniu się owego z F1, ale chyba klops z tego wyszedł.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » ndz 03 mar, 2013 19:32

Hmm... pojawiły się kolejne plotki, jakoby McLaren romansował z Hondą.
Jak informuje niemiecki magazyn Auto Motor und Sport, McLaren nie podpisał jeszcze umowy partnerskiej na dostawę silników V6 turbo od 2014 roku.
Pytaniem jest czy Japończycy wejdą w 2014 czy dopiero w 2015. Rozmowy McLarena z Hondą to najbardziej strzeżona tajemnica - dodał Michael Schmidt.
W rzeczywistości, Schmidt przytoczył plotki jakie krążą po padoku, iż inżynierowie Hondy już pracują w siedzibie głównej McLarena w Woking, oczekując na ostateczną decyzję zarządu z Tokio o powrocie po 5 latach do F1.
Nie wiem, ile w tym prawdy, ale osobiście bardzo bym się cieszył, gdyby McLaren ponownie związał się z Hondą. Z resztą to właśnie Honda buduje mój ulubiony silnik (co można spostrzec w moim nicku ;) ).

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » pn 04 mar, 2013 08:34

Ciekawe czy Angulo by się ucieszył :P

Awatar użytkownika
Angulo

Post autor: Angulo » pn 04 mar, 2013 09:26

Kulfon pisze:Ciekawe czy Angulo by się ucieszył :P
Oczywiście, że tak. Za dużo tytułów przepadło przez Mercedesa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”