Kaski

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
JunioR520iSE

Post autor: JunioR520iSE » pn 02 lis, 2009 20:59

Moim zdaniem kask byl zrobiony super, grafika extra.
Moim zdaniem kask ma przyciagac uwage i powinno sie go ogladac dokladnie, a te proste kaski mi sie nie podobaja.
I jeszcze tylko jedna uwaga nie jestem za wiejskim tuningiem, i wcale nie uwazam ze ten kask tak wygladal. :cool:
TYLKO W SADZIE TRZEBA WSTAC ZEBY SIE DOWIEDZIEC ILE SIE BEDZIE SIEDZIEC

Awatar użytkownika
Sibul

Post autor: Sibul » ndz 13 gru, 2009 21:17

Vettel, Vettela najfajniejszy :) pasuje do Red Bulla i bolidu
-=========F1-Na-100%-=========-

Awatar użytkownika
formulka 1

Post autor: formulka 1 » wt 05 sty, 2010 18:12

Z sezonu 2008 to najlepszy ma zdecydowanie Piquet. Znakomite wzory no i fajny kolor.
Drugi na mojej liście jest Trulli bo ma znakomity "lakier",że tak ujmę i fajnie wlewa się w odpowiednie kolory.Brawo dla designera :-)
Trzeci będzie Sutil bo jego kask wygląda bardzo oryginalnie.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 25 sty, 2010 17:23

Obrazek

Obrazek
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
Quba

Post autor: Quba » pn 25 sty, 2010 18:07

Musze powiedzieć że spodziewałem się iż kask Schumiego będzie kolorystycznie pasował do nowego bolidu a tu taka staroć z czasów Ferrari.

Yogi

Post autor: Yogi » wt 26 sty, 2010 14:06

dość biedny, i taki zbyt prosty.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » wt 26 sty, 2010 14:21

hehe... przynajmniej kask Schumachera się będzie wyróżniał na tle puszki śledzi jaką będzie jeździł :P
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Inside

Post autor: Inside » wt 26 sty, 2010 20:00

Kask Schumachera czerwony.Spodziewałem się tego.Jego uczucie do Ferrari trwa.Tylko po czemu jeździ Mercedesem?

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » wt 26 sty, 2010 20:02

Inside pisze:Kask Schumachera czerwony.Spodziewałem się tego.Jego uczucie do Ferrari trwa.Tylko po czemu jeździ Mercedesem?
Chęć rywalizacji, jazdy bolidem itd, jest silniejsza. A dlaczego Merc ? Po pierwsze w Ferr nie było miejsca, dwa Ross, trzy Norbert ;)
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

Voycek

Post autor: Voycek » wt 26 sty, 2010 20:47

..
Ostatnio zmieniony pn 08 mar, 2010 22:38 przez Voycek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 26 sty, 2010 20:54

Voycek pisze:ale w końcu to nie kask świadczy o kierowcy, tylko kilka ważniejszych czynników.
dobrze prawisz, Kubicy nawet pstrokaty kask nie pomagał w walce ;-) a schumi w tym swoim 'smutnym kasku' zdobył 5 tytułów :P
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Voycek

Post autor: Voycek » wt 26 sty, 2010 21:00

..
Ostatnio zmieniony pn 08 mar, 2010 22:38 przez Voycek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 26 sty, 2010 21:41

zapewne taki jak zawsze, tylko się sponsorzy zmienią...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 27 sty, 2010 08:34

Te gadanie o czerwonym sercu MSC mnie śmieszy. Prosty chłyt marketingowy, mówi, że w Ferrari się nie da, zostawia czerwony kask, jeździ Mercem. Ma więcej fanów, co jest na rękę nawet Mercedesowi.

I MSC nie zdobył 5 tytułów w kasku a w Ferrari, które by Kubicy w walce na pewno pomogło.

A tak offtopic'owo, to MSC po prostu wie, że czerwone jest szybsze.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » śr 27 sty, 2010 08:50

yarpen.zirgin, mnie również śmieszą tego rodzaju tezy. Ten bezwzględny, bezlitosny dla rywali, dążący po trupach do celu MSC nagle popada w sentymentalizm. Odstępuje swój ósmy tytuł z 2007 (osobiście nie wiem czy to takie pewne że by o zdobył, ale niech tam) partnerowi z zespołu (ciekawe dlaczego Rubensowi żadnego tytułu nie odstąpił...). Następnie pragnie wrócić w Ferrari a wraca w Mercedesie bo Scuderia go odrzuca... Ale sprawia sobie czerwony kask. Absolutnie nie dlatego, że do takiego sie przyzwyczaił, lub że taki jest na fladze Niemiec (tak jak Ralf miał żólty, BTW ten Kubica też musi być Tifosi sądząc po kasku).
A co do braku miejsca w Ferrari: naprawdę uwazacie, że Scuderia kocha Massę i nie wywalili by go dla Michaela. Bo ja też nie wierzę w to, jakoby Massa był dla Ferrari kimś innym niż Irvine czy Barrichello jak już tu nie jeden raz czytałem. IMO liczył się tylko Michael. A Michael nie odwzajemnia uczuć i nie pójdzie w ogień za Ferrari a za panem Brawnem

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 27 sty, 2010 10:26

Po raz kolejny lfi uzywa wielkich slow nie wiedzac do konca o czym mowi. znow nie masz pojecia jak powstal czerwony kask ale wysnoles wlasna teorie.

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » śr 27 sty, 2010 10:32

Ja rozumiem, że przejście Schumachera do Merca boli, ale z myślenia nie zwalnia ;) Pokaż mi zdanie gdzie wysnułęm teorię jak powstał czerwony kask. Bo ja opisałem tylko teorię co do powrotu w czerwieni w sezonie 2009, a nie do zastąpienia pierwszego kasku drugim (Benetton-Ferrari) ani drugiego trzecim (przejście Rubensa do SF). Tak trochę dziwny ten Twój post jak na osobę, która już nie raz na tym forum pisała o używaniu mózgu i czytaniu ze zrozumieniem...

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 27 sty, 2010 13:49

dobrze, skoro tak to porozmawiamy inaczej.

Ogólnie już twojej postawy na zasadzie 'dajcie mi nazwisko Schumacher a ja przybiję coś do tego' komentować nie będę bo z człowiekiem który na białą kartę powie że jest czarna bo on tak chce nie ma co dyskutowac.

Przejdzmy jednak do kasku schumachera, przytoczonej niemieckiej flagi itp.

Otóż, aby zlać ze sobą kolory czerwone na kasku msc z mercedesa i na fladze niemieckiej, należy przyciemnić kolor kasku msc o 10 - 11 jednostek. Aby zlać kolory na obu kaskach ze sobą wystarczy przyciemnienie o 4 - 5 jednostek, co za tym idzie kolory na obu kaskach są bardziej ze sobą zgodne niż miedzy kaskiem i flagą a różnice w odcieniu można zrzucić na oświetlenie.

Kask MSC (mowa o wersji czerwonej) powstał:

a) dla odróżnienia go od kasku Rubensa
b) jako ukłon w kierunku Ferrari, msc na swoim kasku zostawił jedynie 7 gwiazd z oryginalnego projektu.

Śmieszy mnie również argument, że msc próbuje pozyskać fanów Ferrari dla mclarena... wybacz ale jego fani (wszyscy niemcy itp) i tak za nim poszli, a włosi dla których przez 10 lat był bohaterem i tak nie przerzucą się na merola.

Dalej, gdy montezemolo zdał sobie sprawę z faktu, że msc chce faktycznie wrócić do ścigania robił wszystko by przeforsować pomysł 3 bolidów, plan upadł i msc poszedł do swojego przyjaciela ross'a Brawna.

Stąd wnioski wasze są co najmniej błędne.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 27 sty, 2010 13:58

Niemniej jednak gdyż, ponieważ, iż... cały kolor kasku, odcienie i inne rzeczy, których statystyczny samiec nie rozróżnia i nie rozumie nie zmieniają faktu jednego... Skoro fani MSC i tak za nim poszli, a fani Ferrari i tak zostaną przy Ferrari, czemu miało służyć i do czego przyporządkować Twoje stwierdzenie "serce MSC jest dalej czerwone' z innego tematu?
Jeśli jesteś fanem MSC, to czemu Cię interesuje i cieszy to, że jego "serce jest czerwone"?
Jeśli jesteś fanem Ferrari to podobnie.
Twoja teoria o fanach MSC i Ferrari nie trzyma się kupy już w Twoim własnym przypadku. Stąd Twój wniosek jest conajmniej błędny, hide.
CHAM squad

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 27 sty, 2010 14:02

skąd moje zdanie ? bo wbrew temu co twierdzisz ty i szanowny pan indianin, nie wierzę w to, że kierowca spędzając 10 lat z zespołem, który dał mu wszystko nagle wypina się na niego całkowicie i efekt jest taki że się nie wypina, dlaczego ? a dlatego że swoim zachowaniem tuż po ogłoszeniu powrotu i samym kaskiem zdaje się mówić "gdybym mógł, wróciłbym w Ferrari".

Tak tak nie trzyma się to kupy z waszym bezwzględnym, tyranem, który niczym adolf hitler europę podbił F1... ;-)

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » śr 27 sty, 2010 14:02

hideto pisze:Ogólnie już twojej postawy na zasadzie 'dajcie mi nazwisko Schumacher a ja przybiję coś do tego' komentować nie będę
A ja nie będę komentował postawy "dajcie mi nazwisko Schumacher a ja go ze wszystkiego wybielę, rozgrzeszę i wybuduję ołtarzyk"
hideto pisze:z człowiekiem który na białą kartę powie że jest czarna bo on tak chce nie ma co dyskutowac.
Z Twoich ust to naprawdę może boleć ;) No niestety mnie bardziej śmieszy, bo to akurat Twoją specjalnością jest odwracanie kota ogonem.
hideto pisze:Otóż, aby zlać ze sobą kolory czerwone na kasku msc z mercedesa i na fladze niemieckiej, należy przyciemnić kolor kasku msc o 10 - 11 jednostek
I dlatego napisałem, że niekoniecznie flaga, może to być również kwestia przyzwyczajenia.
hideto pisze:Kask MSC (mowa o wersji czerwonej) powstał:
a) dla odróżnienia go od kasku Rubensa
b) jako ukłon w kierunku Ferrari, msc na swoim kasku zostawił jedynie 7 gwiazd z oryginalnego projektu.
a) słyszałem i 4 posty temu stoi jak wół więc nie wiem po co dzielisz się ze mną ta wiedzą.
b) no to jest jedna z tych teorii jak o odejściu dla Massy, kibice Ferrari wierzą, reszta albo o tym nie słyszała (jak ja aż do informacji od Ciebie), albo nie jest tego pewna (choc jest to możliwe, to grosza bym za tę tezę nie dał bo pewności nie mam żadnej)
hideto pisze:Śmieszy mnie również argument, że msc próbuje pozyskać fanów Ferrari dla mclarena... wybacz ale jego fani (wszyscy niemcy itp) i tak za nim poszli, a włosi dla których przez 10 lat był bohaterem i tak nie przerzucą się na merola.
A to już nie moja kwestia.
hideto pisze:Stąd wnioski wasze są co najmniej błędne.
Zapomniałeś dodać "moim zdaniem" ;)

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 27 sty, 2010 14:07

Akurat bezwzględnie Adolfowaty MSC to moje zdanie nie jest. Bardziej bym strzelał w stronę takiego Castro, wojny nie wywołał, ale sk** z niego niezły :P

Dyskusja sprowadzona jest już do poziomu "moja prawda mojsza", chyba nie warto jej kontynuować. Mi się po prostu wydaje, że "serce MSC" jest jednak sterowane przez jego mózg i menadżera, który liczy pieniążki z kibiców Ferrari, których czerwony kask pociągnie za MSC.

Eot z mojej strony.
CHAM squad

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » śr 27 sty, 2010 14:25

LubięForceIndia pisze: A co do braku miejsca w Ferrari: naprawdę uwazacie, że Scuderia kocha Massę i nie wywalili by go dla Michaela. Bo ja też nie wierzę w to, jakoby Massa był dla Ferrari kimś innym niż Irvine czy Barrichello jak już tu nie jeden raz czytałem. IMO liczył się tylko Michael. A Michael nie odwzajemnia uczuć i nie pójdzie w ogień za Ferrari a za panem Brawnem
LFI piszesz, że Massa to dla Ferr tylko zawodnik i tyle. Mylisz się. Massa to nie zawodnik Ferr, ale część tej złożonej rodziny. Od samego początku jego kariery zarówno młody, jak i starszy Todt go popierali i widzieli w Ferr. Początkowo był tylko ścierką, ale nie raz mówiono, że ma potencjał i może być wspaniałym kierowcą. Dalej. Schumi zwolnił miejsce dla niego, bo chciał dać szansę młodszemu w osiągnięciu choć małej części tego, co sam osiągnął. Piszesz, że wywaliliby Massę, aby w zespole jeździł MSC, to dlaczego po podpisaniu kontraktu, Monte nie zerwał go, mimo iż miał taką możliwość ?

Lucy, nie raz pisze na forum, że Massa, Schumi, Fisi, Gene, oddają/oddawali całych siebie Ferr. Są tak jakby jednym ciałem, który robi to co kocha. W zeszłym roku Ferr stawiało na Massę, ale po wypadku na Kimiego. Kimi traktował Ferr tak jak każdy inny zespół, w którym jeździł. Teraz podpisano umowę z Alo, ale wiesz na kogo będzie stawiać Ferr na początku ? Na Massę, bo stwierdzono, że mimo geniuszu Alo, może sobie nie poradzić w początkowej fazie z bolidem. I nie piszę tego wszystkiego tylko dlatego, że kibicuję Massie, lecz po prostu, trzeba wiedzieć jak jest. Więc jeżeli LFI coś piszesz, to najpierw się upewnił czy tak jest ;)
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » śr 27 sty, 2010 14:34

Ferraristka pisze:Massa to nie zawodnik Ferr, ale część tej złożonej rodziny.
Jakbym słuchał wywodu Giertycha na tematy społeczno-religijno-moralne... Wy sobie uważajcie Ferrari za wielką kochającą się rodziną, dla mnie jest to zespół jak każdy inny (pod tym względem, nie piszę o tradycji czy zasługach dla F1). I nie pisz mi że czegoś nie wiem, że się nie upewniłem itd. Rozumiem, ze Twoim zdaniem Ferrari jets fajne, super, a Felipe to ich człowiek od czasów Saubera. To prawda - ich człowiek. Postawili na niego, ułatwili karierę, ale w F1 nie ma sentymentów niestety (to tylko moje zdanie, w przeciwieństwie do Ciebie rozróżniam fakty i opinie)

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » śr 27 sty, 2010 14:45

Ferrari nie jest super i fajne, tak jak piszesz. Ma swoje za uszami także.

A co do kochającej się rodziny, to w każdym zespole panuje coś na kształt jednego "ja". Piszesz, ze nie ma sentymentów... hmmm czyli, jak Robert miał wypadek, czy Massa, to odwiedzano ich, bo tak mieli w kontrakcie... nie rozumiem Twojego toku myślenia... przecież to są normalni ludzie, którzy także mają uczucia. Alo np. wysyła prezenty niektórym mechanikom McLarena, bo ich polubił.... i dobrze wiedzieć, że nie rozróżniam faktów i opinii :]

LubięForceIndia

Post autor: LubięForceIndia » śr 27 sty, 2010 14:46

Tak, i to ja jestem niereformowalny??? The end

puk

Post autor: puk » śr 27 sty, 2010 16:37

Te gadanie o czerwonym sercu MSC mnie śmieszy. Prosty chłyt marketingowy, mówi, że w Ferrari się nie da, zostawia czerwony kask, jeździ Mercem. Ma więcej fanów, co jest na rękę nawet Mercedesowi.
Mnie np. smieszy zarówno teza o czerwonym sercu jak i szukanie na siłe "chłytu". Nie róbcie już z Schumachera takiej kanalii. Sportowiec tej rangi na pewno ma cos do powiedzenia w stosunkach zawodnik-menedzer, a czerwien na kasku zapewne pozostala z tych samych powodow co granat i żółć na kasku Nico. Czy Rubens po zmianie zespołu zmieniał malowanie kasku? Czy Kubek po przejsciu do Renault zmieni malowanie kasku? Nie sądze.

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » śr 27 sty, 2010 18:04

hideto pisze: Śmieszy mnie również argument, że msc próbuje pozyskać fanów Ferrari dla mclarena...
Co?

Wiem, głupota, przejęzyczenie, i tak każdy wie o co chodzi. Ale ty byś pierwszy takie coś wypomniał :P

anode

Post autor: anode » ndz 31 sty, 2010 18:32

kubica i jego nowy kask:
Obrazek

a tu petrov:
Obrazek

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » ndz 31 sty, 2010 18:44

Kubica o fuj! nie ładny...
Zobaczymy jak będzie się komponował z bolidem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”