BMW Sauber F1 Team

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kajka

Post autor: kajka » wt 28 kwie, 2009 23:11

Właśnie, nikt nie zmusił BMW do skonstruowania takiego... czegoś jakim jest F1.09. Sami "popełnili" ten bolid i teraz na tym cierpią. Nikt im nosa nie utarł, sami sobie go chwilowo trą ... :smile:

Co do Brawna, tak, on jest geniuszem. Ma wyczucie, odwagę i po prostu to coś.

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » śr 29 kwie, 2009 11:44

W sensie 'utarł nosa' miałem na myśli, że zrobiła to F1. Taki skrót myślowy.

Oglądałem właśnie filmik na F1.com z GP Chin. Jest fragment, w którym Kubica robi wiadomo co z tyłu Trullego. Mamy w tym momencie Team Radio Kubicy:
- dlaczego zjeżdzasz do pitstopu?
- bo miałem wypadek

Po raz kolejny - może ja naiwny, ale według mnie w sporcie tak wysoce zaawansowanym technicznie jak F1 chyba stać zespół który chce walczyć o mistrzostwo na zatrudnienie dwóch dodatkowych osób aby te przez cały wyścig miały ślepia wlepione w monitor, gdzie cały czas jest podgląd z kamery na samochodzie ich zawodników.

Skoro kilka lat temu była możliwość wybrania kamery z jakiej chce się oglądać wyścig dla zwykłego oglądacza w domu, to tym bardziej zespoły mają taki wybór. A tutaj mamy sytuacje, że jeden z ich kierowców ma potężny wypadek, a oni nie wiedzą dlaczego zjeżdza do pita.

Oczywiście cała sytuacja miała miejsce właściwie już na zjeździe do pit stopu, ale jednak pytanie : "dlaczego zjeżdzasz" jest dla mnie komiczne i idealnie wpasowuje się w niemiecką filozofie - nie będzie nic niespodziewanego, a jak będzie to nie wiemy co robić.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 29 kwie, 2009 11:49

Korbaczek, nie na każdym bolidzie jest kamera w T-camie... gdyby w bolidzie Kubicy taka była, to z pewnością zobaczylibyśmy powtórkę.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » śr 29 kwie, 2009 12:00

To ja tym bardziej nie rozumiem, ale tym razem już instutucji, które są odpowiedzialne za przekaz telewizyjny. Dlaczego nie ma tych kamer na wszystkich bolidach? Skoro głównie zależy im, nam też, na show, na widowisku, na spektakularnych ujęciach, a - no.. powiedzmy - najważniejszych kamer nie ma.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 29 kwie, 2009 12:08

Chyba logiczne, że chodzi zapewne o przepustowość radiowych łącz prawda ?
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » śr 29 kwie, 2009 12:41

Dla mnie nie za bardzo logiczne ;)

Obecna technologia pozwala na dość szerokopasmowy przesył danych. A jak przepustowość jest niewystarczająca (w co wierzyć mi się nie chce) to przecież istnieją takie wynalazki jak twarde dyski, pamięci flash i inne tego typu wynalazki, które będą nagrywać przebeg całego wyścigu i jeśli zdaży się coś ciekawego, to taka antena jest włączana - realizator łączy się z tym dyskiem wyszukuje odpowiednią sekwencję i ją pokazuje widzom.

Oczywiście taki system wyklucza śledzenie 'na żywo' przez inżyniera o czym pisałem w poprzednich postach.
Chociaż i to według mnie jest niewystarczającym argumentem żeby zespół nie miał podglądu na bolid kierowcy, bo jak dla mnie jest to dość ważny punkt obserwacyjny i można by stosować np. co 1s odświeżać obraz, a w między czasie pobierać dane z innych urządzeń.

No.. to takie moje południowe wynaturzenia i marudzenia. Po prostu ja F1 zawsze traktowałem jako absolutny szczyt technologiczny, a im dłużej sobie ją oglądam tym coraz bardziej na ziemię jestem sprowadzany takimi pierdołkami jak np. ta lub kartki o które pytałem wczoraj ;)

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 29 kwie, 2009 13:19

Hid, a nie jest czasem tak, że kamera jest na wszystkich (dokładnie 2 kamery, nad kierowcą i w innym miejscu), ale przekaz może być tylko z iluśtam na raz nagrywany/oglądany?
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 29 kwie, 2009 13:22

Nie, kamery są montowane tylko w wybranych bolidach.

fredik666

Post autor: fredik666 » śr 29 kwie, 2009 22:48

Troszeczke sie nie zgadzam z tym ze BMW w tym sezonie to wielkie G
Twierdze , ze w dwoch pierwszych wyscigach byl ogromny PECH . W nastepnym ( Chiny ) "troszke" przekombinowali - jesli chodzi o wszystko przed wyscigiem , w samym wysigu bylo ok do czasu proby przefruniecia nad Trullim . Dopiero ostani wyscig - to byla katastrofa
Jeszcze troche wyscigow zostalo do konca sezonu i dlatego bym TAK szybko nie przekreslal BMW
Sadze , ze ten sezon bedzie pelen niespodzianek

Awatar użytkownika
kajka

Post autor: kajka » śr 29 kwie, 2009 23:48

Ten sezon jest jedną wielką niespodzianką :grin: A BMW nie jest jeszcze przekreślone, większość czeka na słynne już GP Hiszpanii. Natomiast to, że do tej pory, powiedzmy, nie wiedzie im się najlepiej... No to chyba jednak troszkę póki co tego dup**a dają :wink:
'I'm from all over.'

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » pt 01 maja, 2009 19:43

W zeszłym roku na niektórych bolidach było chyba nawet po kilka kamer, zresztą obraz z nich jest zawsze słabszej jakości niż z normalnych które stoją na torze.

Zresztą chyba zawsze mozna postawic drugi odbiornik na torze i każdy będzie zbierał dane z innych kamer.
Przy całym technicznym rozmachu F1 to nie powinien być jakiś mega problem.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 01 maja, 2009 19:51

szamanka pisze:Przy całym technicznym rozmachu F1 to nie powinien być jakiś mega problem.
tyle że łączność bezprzewodowa to nie jest to samo co kabelek, dokładasz drugi i jest ok...

Jest bardzo wąski zakres częstotliwości które są dostępne dla cyrku na kółkach.

Awatar użytkownika
radeq

Post autor: radeq » wt 05 maja, 2009 21:08

sorrens, ze przerwe dywagacje na temat lacznosci, ale co od ograniczen budżetu i podzielenia F1 na "dwie ligi" to ponoc szanowny doktorek (a moze ktos inny) powiedzial:
"A two-class Formula One is not attractive to BMW". czyzby kolejny zespol, bez ktorego F1 sobie poradzi??
Ostatnio zmieniony śr 06 maja, 2009 10:45 przez radeq, łącznie zmieniany 1 raz.

Konrad

Post autor: Konrad » śr 06 maja, 2009 15:50

Nikt z Was nie odwiedza oficjalnego kanalu BMW-Sauber na YouTube.com?

Wczoraj dodali "BMW Sauber F1 Team 2009 Showroom Film" podobnie jak w zeszlym roku.

http://www.youtube.com/watch?v=mTiCKI3F ... re=channel

Nie sa najlepsi na torze, ale znaja sie na robieniu filmow - Wg. mnie kolejny bardzo dobry klip.

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » śr 06 maja, 2009 23:06

A widziałeś wirtualną prezentacje RedBulla? Są przed BMW i na torze i w robieniu filmów :razz:

cichy

Post autor: cichy » czw 07 maja, 2009 00:14

Invinciblee pisze:A widziałeś wirtualną prezentacje RedBulla? Są przed BMW i na torze i w robieniu filmów :razz:
5 punktów dla CIEBIE!! :P

btw. co do samego filmiku to nawet fajny.. ale wiecie co? Pomimo, że pałam lekką nienawiść do BMW za to co zrobiło z Sauberem i w ogóle.. a na dodatek kocham tą markę jako markę samą w sobie.. a tam długa historia, nie ważne... to miło się ogląda polaka jako nr #1 w takim czymś :P pod względem hierarchii w teamie :P

Awatar użytkownika
Tommy-F1

Post autor: Tommy-F1 » czw 07 maja, 2009 11:14

cichy pisze:btw. co do samego filmiku to nawet fajny.. ale wiecie co? Pomimo, że pałam lekką nienawiść do BMW za to co zrobiło z Sauberem i w ogóle.. a na dodatek kocham tą markę jako markę samą w sobie.. a tam długa historia, nie ważne... to miło się ogląda polaka jako nr #1 w takim czymś :P pod względem hierarchii w teamie :P
Dlatego kochasz bo pewnie jeździłeś jednym ze starych wynalazków typu E30 :P A co do filmiku, to mi się podoba, tylko mina Theissena mówi sama za siebie, choćby przez tą sekundę :)

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » czw 07 maja, 2009 11:45

A swoją drogą to ciekawe jak FIA patrzy na takie filmy, jeśli obowiązuje kompletny zakaz testów, a tu chłopaki kilka okrążeń na torze zrobili ;)

Awatar użytkownika
swirek258

Post autor: swirek258 » czw 07 maja, 2009 12:11

Ale zauważ że jest to robione na torze w Walencji,tak więc pewnie nakręcili to jakoś podczas pierwszych testów które były właśnie tam.Nie sądze żeby FIA się zgodziła na coś takiego.

Awatar użytkownika
radeq

Post autor: radeq » czw 07 maja, 2009 19:34

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » czw 07 maja, 2009 19:45

Jeśli mam być szczery to liczyłem na większe zmiany, szczególnie jeśli chodzi o nos i przedni spojler... No, ale zobaczymy.
Rzucony w wir zajęć, pochłonięty ambitnym planem tworzenia...

Awatar użytkownika
sbk?

Post autor: sbk? » czw 07 maja, 2009 20:11

Teraz to Robert na takiej desce do prasowania aka przedni spojler będzie mógł sobie kombinezon uprasować!

Liczyłem na coś w stylu McLarena/Brawna jeżeli chodzi o przedni spojler, jednak się przeliczyłem

Oby te zmiany coś dały, bo bez podwójnego dyfuzora to nie jestem optymistycznie nastawiony..

Awatar użytkownika
radeq

Post autor: radeq » czw 07 maja, 2009 21:39

ja sie jeszcze zastanawiam, nad wydechem BMW, wiekszosc, jak nie wszystkie (z wyjatkiem BMW) maja wydech skierowany ku tylowi, i znacznie dalej od tylnej osi, w BMW wydech skierowany jest ku gorze, bardzo blisko tylniego skrzydla. co to moze oznaczac?? moze, ze silnik jest tak bardzo cofniety, wieksza masa z tylu auta, moze tu sa problemy z balansem?? moze ktos madry cos na ten temat powiedziec??

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » wt 12 maja, 2009 12:49

BMW w Turcji ma wyjechać do wyścigu z podwójnym dyfuzorem i KERS. Ciekawe czy w drugiej części sezonu uratują twarz bo o żadnych wiekszych celach nie ma co marzyć.

(za ASinfo )
.

zorro

Post autor: zorro » wt 08 wrz, 2009 19:13

No proszę, jaki optymizm: http://sport.onet.pl/0,1248769,2039266,wiadomosc.html

Czyżby nie za późno??

Pozdro!
zorro

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » wt 08 wrz, 2009 21:24

Ta jasne. Byli z przodu bo RedBulle/Alonso zwalili kwalifikacje, a w drugim Ferrari jeździł Boader :roll:

Awatar użytkownika
Tommy-F1

Post autor: Tommy-F1 » śr 09 wrz, 2009 11:45

Invinciblee pisze:Ta jasne. Byli z przodu bo RedBulle/Alonso zwalili kwalifikacje, a w drugim Ferrari jeździł Boader :roll:
Nietypowe okoliczności to też część wyścigów. Tak samo mogę powiedzieć ze Vettel wygrał rok temu na Monzie bo start był lotny i Kovalainen nie miał szans sie do niego zbliżyć :P

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » śr 09 wrz, 2009 11:50

Zgadza się, ale biorąc to pod uwagę optymizm w BMW przed Monzą wydaje się nie na miejscu...

zorro

Post autor: zorro » pt 11 wrz, 2009 10:40

No i dziś w dodatku Kubica powiedział: http://sport.onet.pl/0,1248769,2041101,wiadomosc.html

zorro
zorro

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » pt 11 wrz, 2009 11:10

zorro, Co to ma wspólnego z BMW?
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”