Toro Rosso

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

rbej

Post autor: rbej » wt 01 lut, 2011 10:05

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 02 lut, 2011 16:29

Tutaj na pierwszy rzut oka nie ma niestety nic szczególnie interesującego... Zdziwiony jestem niemalże tradycyjnie poprowadzonym układem wydechowym. Na pierwszym zdjęciu wrzuconym przez rbej`a widać, że końcówki układu są właściwie tylko trochę przesunięto do tyłu względem standardów `09 i z pewnością nie będą służyć do nadmuchiwania dyfuzora...

EDIT:

STR chyba jednak nie przespało zimy. Mówi się, że zespół zastosował coś w rodzaju "podwójnej podłogi", znanej z Ferrari`92. Czy jest ktoś w stanie dokładniej wytłumaczyć na czym to rozwiązanie polega?

Obrazek

Wydaje mi się, że to zdjęcie może być jakąś podpowiedzią, ale niestety są to tylko moje domysły...

edit2:

Chyba ten pomysł był inspiracją:

Obrazek

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » śr 14 gru, 2011 17:57

Daniel Ricciardo oraz Jean-Eric Vergne będą kierowcami wyścigowymi Toro Rosso w sezonie 2012.
Wiadomość ta oznacza, że we włoskiej stajni nie znajdzie miejsca żaden z kierowców obecnego składu: Jaime Alguersuari i Sebastien Buemi. Toro Rosso potwierdziło, że decyzja ta została podjęta po konsultacjach z Red Bullem.
Mnie nie zachwyca, że tak postąpili, bo zarówno Alguersuari jak i Buemi jeździli solidnie, na ile pozwalał im samochód. Coraz mniej lubię Red Bulla..
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

KRISF1

Post autor: KRISF1 » śr 14 gru, 2011 18:19

Szykuję się spadek za Williamsa w przyszłym sezonie... Durna decyzja, no ale zobaczymy co z tego będzie, ja się na pewno nie cieszę. :/

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 14 gru, 2011 18:30

KRISF1 pisze:Durna decyzja
Nie zgadzam się... A przynajmniej nie do końca się zgadzam. Należy pamiętać, że STR to nic innego jak wylęgarnia talentów dla RBR. Widać uznali, że BUE i ALG są za słabi na wejście do RBR i po prostu się ich pozbyli. To czy oni będą przed czy za Williamsem ma tutaj raczej drugorzędne znaczenie.

Z perspektywy STR IMO najlepiej byłoby zostawić jednego z ubiegłorocznych by stanowił punkt odniesienia dla nowego... no ale widać za dużo Tost do powiedzenia nie ma.

edit:

Byłbym zapomniał: mam nadzieję, że VER skopie tyłek RIC. :grin:

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 14 gru, 2011 18:43

Faktycznie zarówno Alguersuari jak i Buemi nie zaprezentowali nic szczególnego. Choć w moim subiektywnym przekonaniu Buemi był chyba nieco lepszy ale też obdarzony niezłym pechem :/
Decyzja podjęta chyba przede wszystkim dzięki solidnym finansowym argumentom :wink:
Jakoś nie wydaje mi się by nowa para miałabyć lepsza od starej.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pt 16 gru, 2011 12:22

Buemi powiedział że chciałby się ścigać w przyszłości dla Saubera, natomiast Alguersuari jest łączony z posadą w HRT. Cóż... wydaje się to logiczne, Szwajcar w szwajcarskim zespole, a Hiszpan w w hiszpańskim.

Co do opcji ALG i DLR w HRT to różnica wieku jest taka, jakby ścigał się tam ojciec i syn ;)
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pt 16 gru, 2011 12:59

Spoko.... tylko do posady w HRT potrzebne są pieniądze, a wbrew temu co pisze Sokół nie wydaje mi się by Red Bull wyrzucał ALG z STR tylko po to by łożyć na niego w HRT. Sauber ma zaś obsadzone obydwa fotele, a mimo to i tak krąży wokół nich sporo sępów. Coś mi się widzi, że Buemi i Alguersuari zostali najmłodszymi emerytami w historii świata. :P

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pt 16 gru, 2011 13:53

doriano, ja bym ich nie przekreślał. Bo już widzieliśmy "powroty" podobnych kierowców. Np. Glock, Karthikeyan czy choćby de la Rosa.

doa1996

Post autor: doa1996 » pn 21 paź, 2013 21:57

Drugim kierowcą Toro Rosso w sezonie 2014 będzie Daniił Kwiat. эй Россия! :D Żeby jeszcze Pietrow powrócił... ale by jaja były.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości." - Albert Einstein

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pn 21 paź, 2013 22:07

Kolejny pay-driver.... ehh, szkoda słów :/

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 12 gru, 2013 14:04

Toro Rosso jednym z zaledwie 4 zespołów udających się na testy w Bahrajnie. Mamy jak na dłoni to czego każdy od dawna się domyśla. Czyli przewaga Red Bulla wynika między innymi z posiadania etatowego zespołu testowego, dzięki czemu bez żadnej szkody dla wyników mogą sobie testować wszystkie mniej lub bardziej dziwne i nowatorskie rozwiązania. Pokazuje to także finansową skalę zaangażowania Red Bulla w F1. Utrzymanie dwóch zespołów kosztować musi masę kasy. No ale jak do tej pory była to kasa wydawana z dobrym skutkiem.
Mimo wszystko zaskakuje jak łatwo inne zespoły godzą się z taką sytuacją. Ale to nawet fajne. Jeszcze do nie dawna takie Ferrari czy McLaren wykorzystywały swoją potęgę finansową by dominować w F1. A tu przyszli puszkowcy i biją ich ich własną bronią :smile:
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”