Adrian Sutil

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek15

Adrian Sutil

Post autor: Piotrek15 » pt 27 lip, 2007 20:08

Adrian Sutil (ur. 11 stycznia 1983 r. w Gräfelfing) - niemiecki kierowca wyścigowy startujący w Formule 1.

Kierowca testowy zespołu MF1 Racing w 2006 roku, a od sezonu 2007 główny kierowca zespołu Spyker.

Jego ojciec jest emigrantem z Urugwaju.

Sutil dopiero w wieku 14 lat rozpoczął karierę wyścigową. Po sześciu latach startów w gokartach, w pierwszym sezonie zdobył tytuł mistrza szwajcarskiej Formuły Ford. W 2003 roku przeniósł się do Formuły ADAC BMW, gdzie zajął szóste miejsce. Rok później znowu zmienił otoczenie, jednak w debiutanckim sezonie F3 EuroSeries mógł pochwalić się tylko zdobyciem dwóch pole position. W 2005 roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej, jednak wyraźnie przegrał walkę o tytuł z partnerem z zespołu, Lewisem Hamiltonem. W 2006 roku został mistrzem japońskiej Formuły 3, odnosząc pięć zwycięstw. Na koniec sezonu zajął trzecie miejsce w Grand Prix Makau.

W 2006 roku, oprócz startów w Formule 3, Sutil był trzecim kierowcą zespołu MF1 Racing podczas Grand Prix Europy, Francji oraz Japonii. Jego szanse na pełnoprawny angaż jako uczestnika Grand Prix wydawały się dość znikome, mimo iż tajemnicą poliszynela była rezygnacja z usług Tiago Monteiro w sezonie 2007.

źródło wikipedia.pl

Moim zdaniem to dobry kierowca, tylko nie ma szans wykazać się Spykerem, którym jak każdy z was wie jeździ się źle. Jak zatrudni go lepszy team to może pokazać się z dobrej strony.
Ostatnio zmieniony pt 27 lip, 2007 20:32 przez Piotrek15, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » pt 27 lip, 2007 20:27

Ja tez uwazam, ze jest dobry. Mam taka opinie, ze niedlugo powinien trafic do lepszego teamu. Poza tym ma urodziny w tym samym dniu co ja. :D

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » pt 27 lip, 2007 20:41

może będzie zastępcą R.SCH w Toyocie, bo dalej nie wiadomo czy Ralf będzie jeździł w następnym sezonie w Toyocie... lecz wątpię tak też sądzę że jest dobry :wink:

Awatar użytkownika
pablomak
Kontakt:

Post autor: pablomak » pt 27 lip, 2007 21:07

McLfan pisze:Ja tez uwazam, ze jest dobry.
To w takim razie Schummcher był wyczesanie zarąbisty, Alosno extra wyczesany, Hamilton wyjarany w kosmos, a Massa i Raikkonen extra super wyczesani :P
Hala Madrid!
Hala Ferrari!
Hala Kubica!

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pt 27 lip, 2007 21:09

pablomak pisze:
McLfan pisze:Ja tez uwazam, ze jest dobry.
To w takim razie Schummcher był wyczesanie zarąbisty, Alosno extra wyczesany, Hamilton wyjarany w kosmos, a Massa i Raikkonen extra super wyczesani :P
a MSC wyczesany trzem grzebieniami w kosmos

Awatar użytkownika
Czapla

Post autor: Czapla » pt 27 lip, 2007 21:54

Oj chłopaki wyluzujcie. Nie jest najlepszy, ale jest dobry. Moim zdaniem zasługuje na miejsce w zespołach takich jak RBR czy Toyota.
Force India Fan

Awatar użytkownika
gomez

Post autor: gomez » pt 27 lip, 2007 22:03

Czapla pisze:Oj chłopaki wyluzujcie. Nie jest najlepszy, ale jest dobry. Moim zdaniem zasługuje na miejsce w zespołach takich jak RBR czy Toyota.
No to koleżanko dowaliłas biednemu Adrianowi posadkę :D

Taaak, zgadzam sie, Sutil powiniem móc sie wykazac w lepszym teamie. Nie sądzę tymsamym że jeżdząc w toyocie nie był by lepszy od Trullego czy Ralpha !!! Identycznie sprawa ma się tyczyc podobnych teamów. Pokazywał w nizszych seriach że potrafi, i Ja chciałbym go zobaczyc na ile rade daje sobie w lepszym bolidzie.
Szumi dokoła las....

Awatar użytkownika
pablomak
Kontakt:

Post autor: pablomak » pt 27 lip, 2007 22:23

Sutil do Ferrari, albo do Mc' Larena przecież taki kierowca nie może się marnować. Niech sam wybierze sobie team bo wszyscy go chcą :P

Nie ukrywajmy zawodnik dla którego dojechanie do mety jest sukcesem nie zrobi wielkiej kariery, więc niech się cieszy z zarobków bo ma oooogrooomne, a za swoją jazde nie zasługuje na zbyt wygurowaną sumkę.
Hala Madrid!
Hala Ferrari!
Hala Kubica!

Awatar użytkownika
Venceremos

Post autor: Venceremos » pt 27 lip, 2007 23:51

pablomak pisze:Nie ukrywajmy zawodnik dla którego dojechanie do mety jest sukcesem nie zrobi wielkiej kariery, więc niech się cieszy z zarobków bo ma oooogrooomne, a za swoją jazde nie zasługuje na zbyt wygurowaną sumkę.
To ciekawe... Wiesz dlaczego ja nie przepadam za Sutilem? Głównie dlatego, że przed sezonem w wywiadzie dla niemieckiej telewizji butnie oświadczył, że wchodzi do formuły 1 z zamiarem wygrania mistrzostwa i nic innego go nie usatysfakcjonuje. Pomyślałem sobie wtedy "hola, hola... stawiasz śmieszny człowieczku wyżej poprzeczkę niż sięgasz" i był on u mnie skreślony. Dziwię się, że zarzucasz mu to, że upatruje sukcesów w dojeżdżaniu do mety. Może jakimś cytatem to poprzesz?

Przy całej swojej niechęci do Adriana uważam, że odwala kawał dobrej roboty w Spykerze. Zmiótł z powierzchni Albersa i moim zdaniem zasłużył sobie na to, żeby w przyszłym sezonie dostać prawdziwą szansę. Jestem nawet dość pewien, że sobie doskonale by poradził u boku niejednego kierowcy.
"Formula 1 is not a sport" - Jedyna rozsądna wypowiedź Alonso :D

robertc

Post autor: robertc » pt 27 lip, 2007 23:59

Venceremos pisze:Głównie dlatego, że przed sezonem w wywiadzie dla niemieckiej telewizji butnie oświadczył, że wchodzi do formuły 1 z zamiarem wygrania mistrzostwa i nic innego go nie usatysfakcjonuje.
I bardzo dobrze, że ma jasne cele. Przynajmniej nie kręci i jest pewny siebie.

Awatar użytkownika
pablomak
Kontakt:

Post autor: pablomak » sob 28 lip, 2007 09:55

Venceremos pisze:
pablomak pisze:Nie ukrywajmy zawodnik dla którego dojechanie do mety jest sukcesem nie zrobi wielkiej kariery, więc niech się cieszy z zarobków bo ma oooogrooomne, a za swoją jazde nie zasługuje na zbyt wygurowaną sumkę.
To ciekawe... Wiesz dlaczego ja nie przepadam za Sutilem? Głównie dlatego, że przed sezonem w wywiadzie dla niemieckiej telewizji butnie oświadczył, że wchodzi do formuły 1 z zamiarem wygrania mistrzostwa i nic innego go nie usatysfakcjonuje. Pomyślałem sobie wtedy "hola, hola... stawiasz śmieszny człowieczku wyżej poprzeczkę niż sięgasz" i był on u mnie skreślony. Dziwię się, że zarzucasz mu to, że upatruje sukcesów w dojeżdżaniu do mety. Może jakimś cytatem to poprzesz?

Przy całej swojej niechęci do Adriana uważam, że odwala kawał dobrej roboty w Spykerze. Zmiótł z powierzchni Albersa i moim zdaniem zasłużył sobie na to, żeby w przyszłym sezonie dostać prawdziwą szansę. Jestem nawet dość pewien, że sobie doskonale by poradził u boku niejednego kierowcy.
Chodziło mi o to, że Sutil często ląduje poza torem i jeśli dojedzie do mety do dla niego może jest już coś. To tylko moje słowa, także nikt takich stwierdzeń nie wypowiadał.
Hala Madrid!
Hala Ferrari!
Hala Kubica!

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » sob 28 lip, 2007 10:54

pablomak pisze:Chodziło mi o to, że Sutil często ląduje poza torem i jeśli dojedzie do mety do dla niego może jest już coś. To tylko moje słowa, także nikt takich stwierdzeń nie wypowiadał.
SUtil jak na debiutanta nie jest złym kierowcą i myślę, że gdyby go bolid nie zawodził i miałby większe szanse procentowe na dojechanie do mety mógłby coś zdziałać, ale niestety nie tym bolidem.
"Komentarz, jest jedną ze sztuk opowiadania"- Murray Walker

Awatar użytkownika
Czapla

Post autor: Czapla » sob 28 lip, 2007 11:48

gomez pisze:
Czapla pisze:Oj chłopaki wyluzujcie. Nie jest najlepszy, ale jest dobry. Moim zdaniem zasługuje na miejsce w zespołach takich jak RBR czy Toyota.
No to koleżanko dowaliłas biednemu Adrianowi posadkę :D

Taaak, zgadzam sie, Sutil powiniem móc sie wykazac w lepszym teamie. Nie sądzę tymsamym że jeżdząc w toyocie nie był by lepszy od Trullego czy Ralpha !!! Identycznie sprawa ma się tyczyc podobnych teamów. Pokazywał w nizszych seriach że potrafi, i Ja chciałbym go zobaczyc na ile rade daje sobie w lepszym bolidzie.
Ja jestem chłopcem :oops:
Force India Fan

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » sob 28 lip, 2007 11:52

to sobie zmień nick na np czapl

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » sob 28 lip, 2007 15:42

Gomez pomylił się chyba dlatego, że Czapla napisał "Oj chłopaki". W moim otoczeniu tylko dziewczyny tak mówią, więc też mógłby popełnić taki błąd.

toldi

Post autor: toldi » pn 03 wrz, 2007 11:03

Osobiście żałuję że Sutil nie dostał szansy na sprawdzenie się w mocniejszym bolidzie. Gdyby jeździł w BMW to niemiecka stajnia miałaby z niego dużo więcej pozytku niż z Heidfelda...a może i byłby lepszy niż Kubica :wink: Oby Sutil dalej jeździł w F1 bo to bardzo dobry kierowca :smile: Chociaż nie wiadomo jak będzie ze Spykerem( Hinduski przedsiębiorca zapewne postawi na swoich zawodników :sad: )

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » pn 03 wrz, 2007 11:53

toldi pisze:Osobiście żałuję że Sutil nie dostał szansy na sprawdzenie się w mocniejszym bolidzie. Gdyby jeździł w BMW to niemiecka stajnia miałaby z niego dużo więcej pozytku niż z Heidfelda...a może i byłby lepszy niż Kubica :wink: Oby Sutil dalej jeździł w F1 bo to bardzo dobry kierowca :smile: Chociaż nie wiadomo jak będzie ze Spykerem( Hinduski przedsiębiorca zapewne postawi na swoich zawodników :sad: )
Uważasz, że Robert jest lepszy od Nicka ! Buahaha. Sutil się sprawdza w Spykerze tak jak potrafi wylatuje z toru, ale to przez beznadziejne prowadzenie bolidu, myślę, że w lepszym teamie roił by to samo.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 03 wrz, 2007 11:58

Kayo... nie bardzo rozumiem o co ci chodzi... ale Sutil to bardzo dobry kierowca co pokazał w niższych seriach.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » pn 03 wrz, 2007 12:42

I pokazuje caly czas. Np Hungaro, gdzie byl lepszy od Rubensa, w teoretycznie duzo lepszej Hondzie (bo Spyker odstaje od reszty stawki) i notorycznie zaczal niszczyc Albersa po tym jak sie jakos przyzwyczail do jazdy w F1. Teraz to samo robi z Sakonem. Mysle, ze przed nim jest przyszlosc. Wiele lat w F1.

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » pn 03 wrz, 2007 13:51

Coś czuje, że Sutil może mieć problem z utrzymaniem się w Spykerze przez nowego właściciela...

toldi

Post autor: toldi » pn 03 wrz, 2007 14:05

Ismola pisze:Coś czuje, że Sutil może mieć problem z utrzymaniem się w Spykerze przez nowego właściciela...
No i to jest właśnie problem...hindusi chcą swoich zawodników w F1 a taki zawodnik jak Sutil pójdzie w odstawkę :sad:

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » pn 03 wrz, 2007 14:09

Znajdzie miejsce w innym zespole. Przeciez kazdy wlasciciel widzi, ze jest dobry. Chociazby za Vettela w nastepnym sezonie, bo mam wrazenie, ze nie dotrwa do konca 2008 roku w STR. :razz:

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » pn 03 wrz, 2007 15:11

No, ale wtedy nie będzie jeździł na początku... Jasne, że znajdzie miejsce za 2-3 lata...

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » pn 03 wrz, 2007 15:41

Wątpię żeby wywalili z teamu lepszego kierowcę. Narain Karthikeyan bo chyba o nim mowa mógłby wskoczyć do Spykera, ale nie za Sutila, to byłby ogromny błąd ze strony szefostwa jeżeli zostawiliby słabego Yamamoto a odsunęli na bok dobrze rozwijającą sie gwiazdę F1.
Ostatnio zmieniony pn 03 wrz, 2007 15:50 przez Kayo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pn 03 wrz, 2007 21:11

jeżeli to byłby dalej spyker, w sensu sticte jaki jest teraz, to by jeździł ten kto więcej zabuli, ale teraz będą mieli je*****nie bogatego sponsora, i skłąd będzie Sutil, Narain K.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » pn 03 wrz, 2007 21:16

Jeszcze nazwy nie ma, a Ty juz jestes pewny skladu. :roll:

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pn 03 wrz, 2007 21:18

co ma nazwa do kasy sponsora, a przede wszystkim do składu, liczy się to kto płaci, facet ma kilka firm, i nazwa będzie taka, jaka firma potrzebuje największej reklamy
Ostatnio zmieniony pn 03 wrz, 2007 22:00 przez jaro738, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » pn 03 wrz, 2007 21:26

Chodzi o to, ze jest bardzo wiele niewiadomych. A Ty napisales ze stuprocentowa pewnoscia w "glosie" jacy kierowcy beda w zespole. Mozna gdybac, a nie byc pewnym.

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pn 03 wrz, 2007 21:34

to ja cytacik McLfan, dobrze??
toldi pisze:hindusi chcą swoich zawodników w F1 a taki zawodnik jak Sutil pójdzie w odstawkę
nie tylko ja tajk piszę, nie uważasz, i jak dla mnie to jest 100% pewne że skład będzie wyglądał tak jak napisałem

[ Dodano: 3 Wrzesień 2007, 21:35 ]
co prawdatoldi, wyraził przeciwną opinię do mojej, ale w jego "głosie" też "słychać" pewność

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » wt 04 wrz, 2007 06:28

jaro738 pisze:jeżeli to byłby dalej spyker, w sensu sticte jaki jest teraz, to by jeździł ten kto więcej zabuli, ale teraz będą mieli je*****nie bogatego sponsora, i skłąd będzie Sutil, Narain K.
http://www.forbes.com/lists/2007/10/07b ... _LXGK.html

Aż tak bardzo bogaty to on nie jest - tylko 1,5 mld $.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”