Williams

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

RowerKibica

Williams

Post autor: RowerKibica » śr 18 lip, 2007 11:41

Czytałem, że sponsor Williamsa Lenovo zasponsorował mu nowy tunel aerodynamiczny i super komputer. Jak myślicie, czy dzięki temu Williams będzie osiągał lepsze wyniki?

Awatar użytkownika
Nandroid

Re: Williams

Post autor: Nandroid » śr 18 lip, 2007 13:06

RowerKibica pisze:Czytałem, że sponsor Williamsa Lenovo zasponsorował mu nowy tunel aerodynamiczny i super komputer. Jak myślicie, czy dzięki temu Williams będzie osiągał lepsze wyniki?
Ja zawsze byłem za Williamsem :) Mam nadzieję, że to pomoże chociaż w małym stopniu ale pomoże :) "Mikołaj jak myślisz?" :lol:

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » śr 18 lip, 2007 15:26

Oczywiście, że nowy tunel i ten cały super komputer może im pomóc tylko muszą to wykorzystać w pełni, a tu potrzebowaliby bardzo dobrą ekipę. Jeżeli Williams się polepszy to już nie w tym sezonie myślę. Może za rok z nowym tunelem mogą zdziałać dużo. Sir Frank Williams zapowiadał, że jego team kiedyś powróci do dawnej dyspozycji. Wolę ich niż Renaulta :P.
"Komentarz, jest jedną ze sztuk opowiadania"- Murray Walker

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » śr 18 lip, 2007 19:00

Williams to taki średniak w F1. Czasami mają małe wzloty, ale częściej awarie. A to silnik sie rozdupcy albo w kwalifikacjach będą mieli problemy z bolidem.

ps. W gimnazjum które właśnie opuściłem wprowadzono mundurki, jak to mój brat cioteczny określił w barwach Williamsa.

Awatar użytkownika
Kleyboy

Post autor: Kleyboy » śr 18 lip, 2007 19:02

Piotrku domyslam sie ze wypowiadasz sie o wspolczesnym Williamsie ? jako o sredniaku
Our Thoughest opponent is time
http://kleyone.deviantart.com/
KubicoManiak vel Dobro Squad

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » śr 18 lip, 2007 19:04

Kleyboy pisze:Piotrku domyslam sie ze wypowiadasz sie o wspolczesnym Williamsie ? jako o sredniaku
no jasne bo przecież jeszcze kilka lat temu byli świetnym zespołem.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 18 lip, 2007 19:09

Piotrek15 pisze:Williams to taki średniak w F1. Czasami mają małe wzloty, ale częściej awarie. A to silnik sie rozdupcy albo w kwalifikacjach będą mieli problemy z bolidem.
od kilku sezonów... bo jak dotąd...

Williams
9 mistrzostw Konstruktorów
7 mistrzostw indywidualnych
rok powstania 1977

wciąż ci sami właściciele....

taki McLaren
powstał w 1963 roku
i posiada 8 mistrzostw konstruktorów
i 11 indywidualnych...

a z zespołu założonego w 63 została chyba tylko nazwa...

w zasadzie Ferrari działające 27 lat dłużej niż Williams - istniejąca już wcześniej marka i ma 14 mistrzostw zarówno konstruktorów i indywidualnych (nie ulega wątpliwości że po tym roku będzie po 15...) - co nie zmieni faktu że działają w tym sporcie dwa razy dłużej a mają zaledwie 6 tytułów więcej...

tak czy siak Williams to jedna z najważniejszych Stajni w tym światku i u mnie mają wielki szacunek :) chciałbym żeby 'wielka trójca' miedzy sobą walczyła o mistrzostwo a nie jakieś Renault i BMW się pchają tam gdzie ich nikt nie chce.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » śr 18 lip, 2007 19:16

no wiadomo hid że Williams to legenda, ale niestety coś im ostatnio nie wychodzi. Teraz jeszcze wykupili silniki od Toyoty co chyba nie było dobrym posunięciem.

Awatar użytkownika
Kleyboy

Post autor: Kleyboy » śr 18 lip, 2007 19:32

hideto pisze: tak czy siak Williams to jedna z najważniejszych Stajni w tym światku i u mnie mają wielki szacunek :) chciałbym żeby 'wielka trójca' miedzy sobą walczyła o mistrzostwo a nie jakieś Renault i BMW się pchają tam gdzie ich nikt nie chce.
co do BMW to nie do konca nikt ich tam nie chce...
Piotrek15 pisze: no wiadomo hid że Williams to legenda, ale niestety coś im ostatnio nie wychodzi. Teraz jeszcze wykupili silniki od Toyoty co chyba nie było dobrym posunięciem.
a jeszcze gorszym posunięciem było zerwanie umowy z BMW ktory był dostawcą silnikow o ktorych nieraz mowilo sie ze są najmocniejsze w całej stawce. Ostatni sezon z BMW (niezbyt udana konstruckja, awaryjna) i ostatnie 2 sezony to najgorszy okres Williamsa w całej historii ich istnienia

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 18 lip, 2007 20:05

Kleyboy pisze:
Piotrek15 pisze: no wiadomo hid że Williams to legenda, ale niestety coś im ostatnio nie wychodzi. Teraz jeszcze wykupili silniki od Toyoty co chyba nie było dobrym posunięciem.
a jeszcze gorszym posunięciem było zerwanie umowy z BMW ktory był dostawcą silnikow o ktorych nieraz mowilo sie ze są najmocniejsze w całej stawce. Ostatni sezon z BMW (niezbyt udana konstruckja, awaryjna) i ostatnie 2 sezony to najgorszy okres Williamsa w całej historii ich istnienia
zerwali umowę bo BMW postawiło sprawę jasno... "chcemy mieć swój fabryczny team w F1" a Patrick powiedział "no":-)
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » czw 19 lip, 2007 00:29

Williams jeszcze wroci na prosta, zobaczycie.

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » czw 19 lip, 2007 10:32

Sakon Yamamoto pisze:Williams jeszcze wroci na prosta, zobaczycie.
Kiedy? Bo na razie się na to nie zapowiada oczywiście jest realna szansa na to, może ten nowy tunel, ale to za mało żeby Williams walczył w czołówce. Zespół dla mnie neutralny choć stali w tym roku już na podium to uważam, że ich miejsce jest za Renaultem. W tym sezonie może za rok się to zmieni.

RowerKibica

Post autor: RowerKibica » czw 19 lip, 2007 10:48

Williams liczy na swój instynkt co do wyboru silników. Póki co silniki:
-Forda-Cosworth dały im 2 mistrzostwa konstruktorów i kierowców(1980,1981 i Alan Jones[1980], Keke Rosberg[1982])
-Hondy dały im 2 mistrzostwa konstruktorów i 1 kierowców(1986,1987 i Nelson Piquet[1987])
-Renaulta dały im 5 mistrzostw konstruktorów i 4 kierowców(1992,1993,1994,1996,1997 i Nigel Mansell[1992],Alain Prost[1993],Damon Hill[1996], Jacques Villeneuve[1997])
-BMW dały im dwa v-ce mistrzostwa(2002,2003)

Awatar użytkownika
Kleyboy

Post autor: Kleyboy » czw 19 lip, 2007 10:51

ja mysle ze w przeciągu kolejnych dwoch sezonów Williams złapie swoją starą forme, i będzie ponownie rywalizowac z najlepszymi, widac ich ogromny postęp w porownaniu do roku poprzedniego teraz dodatkowo nowy superkomputer i tunel aero... i prace rozwojowe pojdą jeszcze szybciej

Awatar użytkownika
Nandroid

Post autor: Nandroid » czw 19 lip, 2007 11:01

Kleyboy pisze:ja mysle ze w przeciągu kolejnych dwoch sezonów Williams złapie swoją starą forme, i będzie ponownie rywalizowac z najlepszymi, widac ich ogromny postęp w porownaniu do roku poprzedniego teraz dodatkowo nowy superkomputer i tunel aero... i prace rozwojowe pojdą jeszcze szybciej
Żeby to się stało to wymiana silników jest konieczna, a jak zmienią silniki Toyoty na lepsze to powinno być gites ! :)

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » czw 19 lip, 2007 11:09

Kayo pisze:
Sakon Yamamoto pisze:Williams jeszcze wroci na prosta, zobaczycie.
Kiedy?
Nie mam pojecia kiedy, licze ze bardzo szybko. Zobaczysz to bedzie tak, jak z BMW w tym roku, z taka tylko roznica, ze Wurz'a juz nie bedzie, a Nico bedzie spisywal sie na piatke - beda powaznym konkurentem dla czolowki.

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » czw 19 lip, 2007 13:10

A co do Wurza to miałby być dla niego jakiś zastępca, czy za rok nadal będzie jeździł w Williamsie ? W tym roku wiele nie zrobił choć stał na podium, lecz wiemy, że Kanada była wyścigiem innym niż wszystkie niestety. :|

RowerKibica

Re: Williams

Post autor: RowerKibica » czw 19 lip, 2007 16:19

RowerKibica pisze:Czytałem, że sponsor Williamsa Lenovo zasponsorował mu nowy tunel aerodynamiczny i super komputer. Jak myślicie, czy dzięki temu Williams będzie osiągał lepsze wyniki?
Sprostowanie:jestem słaby z angola, Williams dostał tylko super komputer.

robertc

Post autor: robertc » czw 19 lip, 2007 21:58

Sakon Yamamoto pisze: Nie mam pojecia kiedy, licze ze bardzo szybko. Zobaczysz to bedzie tak, jak z BMW w tym roku, z taka tylko roznica, ze Wurz'a juz nie bedzie, a Nico bedzie spisywal sie na piatke - beda powaznym konkurentem dla czolowki.
A do kiedy Rosberg ma kotrakt z Williamsem? Do końca 2008? Ciekawe kto się będzie o niego starał, może BMW, skoro tak się ociągają z przedłużeniem zatrudnienia Heidfedowi.

Awatar użytkownika
greg777

Post autor: greg777 » czw 19 lip, 2007 22:54

"Rowerkibica"....Sprostowanie...Komputer w dzisiejszych F1 to podstawa a nie "ze tylko to dostal"...

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » czw 19 lip, 2007 23:33

robertc pisze:A do kiedy Rosberg ma kotrakt z Williamsem? Do końca 2008? Ciekawe kto się będzie o niego starał, może BMW, skoro tak się ociągają z przedłużeniem zatrudnienia Heidfedowi.
Ta, 2008, ale myslalem raczej, ze Williams wroci do starej formy i Rosberg bedzie zdobywal dla nich punkty, niz o tym, ze Nico przejdzie do BMW.

robertc

Post autor: robertc » czw 19 lip, 2007 23:38

Sakon Yamamoto pisze: Ta, 2008, ale myslalem raczej, ze Williams wroci do starej formy i Rosberg bedzie zdobywal dla nich punkty, niz o tym, ze Nico przejdzie do BMW.
Nie, no jasne! :)
Chodziło mi o to, że Rosberg to świetny kierowca i może być im ciężko go zatrzymać jeśli nie będą się szybko rozwijali. Tym bardziej teraz, przez casus Hamiltona, młodzi mają większe parcie na zwycięstwa.

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » czw 19 lip, 2007 23:44

Z tym sie jak najbardziej zgadzam, ale jezeli stajnia Williams zaskoczy nas np. za rok, tak jak BMW w sezonie 07' to moze sie znalezc bardzo powazny konkurent Ferrari - McLaren - BMW - Renault. Szczegolnie tych 2 pierwszych team'ow.

robertc

Post autor: robertc » czw 19 lip, 2007 23:47

I oby tak było!!

Awatar użytkownika
greg777

Post autor: greg777 » pt 20 lip, 2007 00:01

No w koncu by byla swietnie rywalizacja.. trójka teamów jak kiedys(Ferrari,McL,Wyliams)...Williams jeszcze "nabrudzi" w stawce.Do tego jakby doszly Bm-ki...

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » pt 20 lip, 2007 09:55

greg777 pisze:No w koncu by byla swietnie rywalizacja.. trójka teamów jak kiedys(Ferrari,McL,Wyliams)...Williams jeszcze "nabrudzi" w stawce.Do tego jakby doszly Bm-ki...
Teraz też jest niezła, lecz dojście do tego Williamsa i poprawienie jeszcze bardziej BMW by było dobre. 4 teamy i 8 kierowców, którzy by ze sobą walczyli o najwyższe cele, choć myślę, że 3 by w zupełności wystarczyły. Moje typy za rok to: BMW, Ferrari, McLaren. Choć niektórzy by chcieli powrotu Williamsa myślę, że na razie jest to niemożliwe.

Awatar użytkownika
TobaccoBoy

Post autor: TobaccoBoy » śr 22 sie, 2007 18:40

Odsyłam do artykułu o Sir Franku. Błedów merytorycznych brak, a jest to poczyatać.

Namiętność do F1

Polecam, a potem dopiero serwować kawałki o starym Franku, która się poddaje (jakie kilka osób wysłało mi na priva)

Awatar użytkownika
Syzan

Post autor: Syzan » wt 18 wrz, 2007 23:06

Kleyboy pisze: a jeszcze gorszym posunięciem było zerwanie umowy z BMW ktory był dostawcą silnikow o ktorych nieraz mowilo sie ze są najmocniejsze w całej stawce. Ostatni sezon z BMW (niezbyt udana konstruckja, awaryjna) i ostatnie 2 sezony to najgorszy okres Williamsa w całej historii ich istnienia
hah! Rozbawiles mnie tym tekstem! Byc moze i silniki BMW byly bardzo mocne, ale ich sprawnosc pozostawiala BAARDZO WIELE do zyczenia. Popatrz ile pelnych wyscigów przejechał bolid "BMW Williams FW26"... Awaryjne silniki w sezonach 2002-2005 u Williamsa byly najwiekszym problemem. W 2003 roku Williams moglby miec mistrzostwo, ale zbyt czesto zawodzily silniki.

Mimo wszystko chcialbym jeszcze raz zobaczyc podczas wyscigu napis Williams-BMW a pod nim: Juan Pablo Montoya i Ralf Schumacher...

Awatar użytkownika
broker

Post autor: broker » ndz 09 gru, 2007 13:20

Rosberg podpisał kontrakt z Williamsem do 2010 roku.
Nico Rosberg has signed a new contract to keep racing for Williams until at least the end of 2010, a German newspaper revealed on Sunday.

"Oh yes, thank you," the 22-year-old responded when congratulated on the new two-year deal by Bild am Sonntag.

"That was supposed to be a secret," he laughed.

"I am looking forward to two more years here with Williams."

Rosberg had been linked with a switch to McLaren, but was always firmly under contract to his Oxfordshire based employer for 2008.

The young German admits that his deal for next season, signed before he made his Grand Prix debut last year, is not particularly lucrative.

"I wanted to come into Formula One at any price," Rosberg said. "Now Williams has decided to make me a great offer for 2009, and I have accepted it."

He says the financial terms of his new deal have improved 'considerably'.
http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/n ... 1239.shtml
BMW POWER

MacF1

Post autor: MacF1 » pn 14 sty, 2008 12:39

na f1wm.pl napisali :
Zespół Williams w ramach świętowania 30 lat startów w Formule 1 postanowił przygotować na zimowe testy sześć różnych malowań.

Pierwsze z nich zostało zaprezentowane już dzisiaj na torze Jerez – jeszcze na zeszłorocznym bolidzie FW29B. Na jego bokach widnieje napis '500 Grand Prix' – tyle właśnie zgłoszeń do grand prix stajnia z Grove osiągnie w tym roku w Turcji.

Ponadto zespół w tym roku przekroczy barierę 50.000 okrążeń wyścigowych, być może już podczas Grand Prix Hiszpanii, jeśli do tego momentu nowe FW30 będą mogły pochwalić się stuprocentową niezawodnością. Z kolei Grand Prix Monako będzie sześćsetnym wyścigiem, do jakiego zgłosił swój zespół Frank Williams, wliczając w to wcześniejsze starty z bolidami innego konstruktora.

Frank Williams może się także pochwalić 39-letnim okresem zaangażowania w F1 (zaledwie 23 opuszczone wyścigi w ciągu blisko czterech dekad). Innymi słowy przeskoczył pod tym względem legendarnego Enzo Ferrari. Drugie specjalne malowanie zostanie zaprezentowane w przyszłym tygodniu w Walencji, kiedy to na torze Ricardo Tormo zadebiutuje 22 stycznia nowy bolid FW30.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”