Poszerzanie zakrętu...

Zaczynasz swoją przygodę z F1? Zacznij od tego działu - w nim możesz zapytać o dowolną kwestię.

Moderator: Moderatorzy

jipaga

Poszerzanie zakrętu...

Post autor: jipaga » czw 18 mar, 2010 22:50

Witam... jak przepisy odnoszą się do sytuacji, w której mamy wyasfaltowaną zewnętrzną stronę wyjścia zakrętu, ale oddzieloną białą linią i kierowca pokonuje zakręt ze znacznie większą prędkością "wypadając" na zewnątrz zakrętu (czyli wszystkimi 4 kołami za białą linię)
czy traktuje się to tak samo jak ścięcie zakrętu ?
To troszkę odnosi się do sytuacji podobnej jak jazda raikonena w gp belgii w 2009 roku.
Pytam, bo wybuchły na ten temat kontrowersje w lidze rfactor, w której jeżdżę i przyznam, że mimo 13 lat , od których interesuję się F1 nie do końca czułem się zorientowany.
przewidzieć układ stawki w 2014 to dla mnie ruletka

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » czw 18 mar, 2010 22:52

Na T1 powinno być to dopuszczone, nawet jeśli jest to ewidentne i specjalne, w dalszej części wyścigu już absolutnie nie.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Venceremos

Post autor: Venceremos » wt 23 mar, 2010 22:42

hideto pisze:Na T1 powinno być to dopuszczone, nawet jeśli jest to ewidentne i specjalne, w dalszej części wyścigu już absolutnie nie.
W lidze rFactor być może. W przypadku realnej F1 nie spotkałem się z sytuacją aby takie zachowanie zostało ukarane. Fakt, ze swego czasu jeden z kierowców Ferrari dostał w Hockenheim ostrzeżenie żeby nie wyjeżdżał tak mocno na T1 bo przyglądają mu się bacznym okiem sędziowie.
"Formula 1 is not a sport" - Jedyna rozsądna wypowiedź Alonso :D

simon874

Post autor: simon874 » wt 27 lip, 2010 00:52

Jeśli zawodnik wyjechał poza tor wszystkimi 4 kołami podczas wyprzedzania bądź "szybkiego kółka" to taka sytuacja jest rozpatrywana przez sędziów.Jeśli wyprzedzał innego kierowce i mu się to udało to nakazane jest przepuścić wyprzedzonego zawodnika.Jeśli sytuacja powtarza się, ale nie przy manewrach wyprzedzania to kierowca jest upominany przez radio.A jeśli chodzi o Rfactor to jeśli nie było wyprzedzenia to ja bym się nad tym nie zastanawiał.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » wt 27 lip, 2010 10:55

Skoro już jesteśmy przy poszerzaniu T1 to na Hocke w wyścigach GP2 i GP3 było baardzo dużo flag czarno białych czyli ostrzeżenie za wyjazdy poza tor. Ktoś dostał nawet w końcu za to DT, także takie kary za poszerzanie mogą się zdarzać.
ESPAÑA !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC Formuły 1”