GP Włoch 2008

Moderator: Moderatorzy

mateo

GP Włoch 2008

Post autor: mateo » sob 29 mar, 2008 03:59

Witam,

Za 5 dni dopiero jest kwiecień a tutaj jakiś gościu wyskakuje z pytaniami na temat GP Włoch we wrześniu, ale jak to się mówi kto pyta nie błądzi :) Z kumplem doszliśmy do wniosku, że najwyższy czas, żeby się wybrać na nasze pierwsze Grand Prix i wybór padł na Monza'e. Oszacowaliśmy, że będziemy dysponować środkami finansowymi na pułapie +/- 3000zł plus ewentualnie mógłbym sprzedać telefon za +/- 1350zł, więc trochę miedzi będzie. Nie będę smęcił jakimiś pustymi słowami, bo na pewno nie chcecie tego czytać, więc prosto do sedna.

1. Gdzie najlepiej kupić bilet ? Na głównej stronie stronie GP ? <www.italiangp.it> czy na głównej stronie F1 ? (www.formula1.com> a może na <www.grandprix-tickets.com>.
BTW totalna masakra wpisujesz na google <Formula 1 tickets> i się wyświetla kilkadziesiąt stron, idzie się pogubić :/

2. Kiedy najlepiej zamówić bilet ? Już teraz, czy można jeszcze poczekać np do czerwca ? Jaki jest czas oczekiwania na bilet ? Prawda, że bilety są dopiero rozsyłane 2tyg przed wyścigiem ?

3. Chyba jedna z najważniejszych rzeczy, kupić bilet na sektor, czy "general" i wewalić się z kocykiem na zieloną trawkę? Jak na razie pod uwagę bierzemy sektor "6A - Alta Velocita" jest dosyć dostępna cena około 240 euro.

4. Transport własny odpada. Myśleliśmy, żeby wykupić wycieczkę na GP, ale odstraszyła nas cena 950zł od osoby :( Wpadliśmy na pomysł, żeby skorzystać z usług, jednej z tanich linii lotniczych <Warszawa - Mediolan> Teraz kwestia jak się dostać z lotniska w Mediolanie na Monza'e ? Kursują jakieś autobusy, czy coś w tym stylu ? Może na stopa :idea: Taxi odpada, nikt nie ma zamiaru płacić za taki luksus :lol:

5. Nocleg. Pewnie najtaniej będzie rozbić namiot w okolicach toru. Znajdą się tam w ogóle jakieś pola kempingowe w rozsądnych cenach ?

Dzięki za pomoc i wszystkie odpowiedzi, mam nadzieję, że ktoś się wypowie co był w poprzednich latach na GP Włoch. Wszystkie informacje miło widziane :D

PS; wybiera się ktoś na GP Włoch ?

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » sob 29 mar, 2008 09:24

1. Polecam grandprix-tickets.com. Zresztą jak przejrzysz forum to zobaczysz, że dużo ludzi właśnie tam zamawiało bilety. Jeśli masz jakieś pytania i znasz angielski to pisz do nich maila, sam napisałem kilkanaście, na każdego dostałem szczegółową odpowiedź.

2. Najlepiej zamówić bilet jak najwcześniej. To oczywiste. Bilety otrzymasz jak one dojdą od organizatora do tego serwisu gdzie kupujesz. Kiedy dojdą?
"The tickets will be delivered 10-14 days prior to the race.
You can change your delivery address untill 3 weeks before the race.
We can send your tickets to your home address or hotel/camping in Germany."

3. Jeśli lubisz tłum i wstawanie o 6 rano, żeby zająć dobre miejsca to idź na General. Jednak jeśli dysponujesz budżetem i znajdziesz dobre, numerowane miejsca siedzące to polecam właśnie to.

4. Tutaj niestety ci nie odpowiem.

5. Parkingi wokół toru są niesamowicie drogie. Może kilkaset metrów dalej będą jakieś prywatne pola kempingowe za rozsądną cenę. Spytaj ich przez maila, ale również możesz sprawdzić na Google Earth czy coś jest :D :P.
ESPA&#209;A !!!

Awatar użytkownika
monzaf1

Post autor: monzaf1 » sob 29 mar, 2008 11:29

mateo pisze:Witam,

Za 5 dni dopiero jest kwiecień a tutaj jakiś gościu wyskakuje z pytaniami na temat GP Włoch we wrześniu, ale jak to się mówi kto pyta nie błądzi :) Z kumplem doszliśmy do wniosku, że najwyższy czas, żeby się wybrać na nasze pierwsze Grand Prix i wybór padł na Monza'e. Oszacowaliśmy, że będziemy dysponować środkami finansowymi na pułapie +/- 3000zł plus ewentualnie mógłbym sprzedać telefon za +/- 1350zł, więc trochę miedzi będzie. Nie będę smęcił jakimiś pustymi słowami, bo na pewno nie chcecie tego czytać, więc prosto do sedna.

1. Gdzie najlepiej kupić bilet ? Na głównej stronie stronie GP ? <www.italiangp.it> czy na głównej stronie F1 ? (www.formula1.com> a może na <www.grandprix-tickets.com>.
BTW totalna masakra wpisujesz na google <Formula 1 tickets> i się wyświetla kilkadziesiąt stron, idzie się pogubić :/

2. Kiedy najlepiej zamówić bilet ? Już teraz, czy można jeszcze poczekać np do czerwca ? Jaki jest czas oczekiwania na bilet ? Prawda, że bilety są dopiero rozsyłane 2tyg przed wyścigiem ?

3. Chyba jedna z najważniejszych rzeczy, kupić bilet na sektor, czy "general" i wewalić się z kocykiem na zieloną trawkę? Jak na razie pod uwagę bierzemy sektor "6A - Alta Velocita" jest dosyć dostępna cena około 240 euro.

4. Transport własny odpada. Myśleliśmy, żeby wykupić wycieczkę na GP, ale odstraszyła nas cena 950zł od osoby :( Wpadliśmy na pomysł, żeby skorzystać z usług, jednej z tanich linii lotniczych <Warszawa - Mediolan> Teraz kwestia jak się dostać z lotniska w Mediolanie na Monza'e ? Kursują jakieś autobusy, czy coś w tym stylu ? Może na stopa :idea: Taxi odpada, nikt nie ma zamiaru płacić za taki luksus :lol:

5. Nocleg. Pewnie najtaniej będzie rozbić namiot w okolicach toru. Znajdą się tam w ogóle jakieś pola kempingowe w rozsądnych cenach ?

Dzięki za pomoc i wszystkie odpowiedzi, mam nadzieję, że ktoś się wypowie co był w poprzednich latach na GP Włoch. Wszystkie informacje miło widziane :D

PS; wybiera się ktoś na GP Włoch ?
1. Osobiście polecam stronkę http://www.monzanet.it/ jest to orginalna strona toru. Z tego co pamietam,to bilety są tam tańsze niż na innych stronach. Jesli boisz się,że bilety nie dojdą przed wyjazdem możesz skorzystać z możliwości odbioru na torze. Możesz równiez zakupić bilet tuż przed wyścigiem w kasie biletowej. W tamtym roku mieli jeszcze dużo miejscówek.

2. Zalezy jaki chcesz kupić bilet i czy zależy ci na dobrej miejscówce.

3. "general" to w wypadku Monzy nie zupełnie trawka. Na tym torze masz pewłno małych trybun na których możesz siedzieć podczas wyścigu. Oczywiście możesz również siedzieć na trawce tuż pod siatką za linią start meta i oglądać jak bolidy ładniutko pędzą ponad 300km/h,ale wtedy nawet dobrze ich nie widzisz.
Osobiście kupowałam wejściówki na trybunę 9 - Seconda Variante. Nawet fajna trybunka z dużym telebimem na wprost i ładną szykanką. Bardzo dobrze widać było bolidy,które zwalniały z duzych prędkości. Obok tej trybuny stała właśnie trybunka general,której widok na tor był taki sam. Też mieli telebim,tylko miejsca nie były numerowane. Różnice mogli widzieć tylko ludzie którzy stali najwyżej na trybunie 9 gdyż nie widzieli przed sobą siatki zabezpieczającej. No i general różniło się też tym,że tam wszyscy śpiewali i dobrze się bawili,a na naszej trybunie wiekszość tylko siedziała i nawet nie robiło na nich wrażenia to że przejechał ich ulubiony kierowca. Osobiście teraz wybrałabym general. I tak w piatek możesz wchodzić na którą trybunkę chcesz.
Jesli macie czas,to polecam przyjechać w czwartek,bo posiadacze 3dniowych wejściówek mogą chodzić po Pit'ach patrząc jak rozpakowują się ekipy oraz uczestnyczyć w innych imprezach.
W piątek polecam zaglądnąć na trybune centralną. Można tam zobaczyć jak przygotowywują się ekipy w boksach.

4. Jeśli wybieracie tanie linie,to radze rezerwować bilety już teraz. W tamtym roku też zastanawiałam się nad tym. Bilet zamówiony ok 3 miesięcy wcześniej kosztował 250zł z opłatami w dwie strony,więc bardzo tanio. Tanie linie najczęściej lądują w Bergamo,czyli z innej strony Mediolanu niż Monza. Z lotniska kursuje busik do centrum Milano. Stamtąd już nie bedzie problemu z dostaniem się na Monze. Możecie się zabrać z kimś z miasta,gdyż bardzo dużo osób jezdzi na te wyścigi lub wykupić całodzienny bilet na całą komunikacje w Milano i okolicach. Nie kosztuje on dużo. Z tego co pamietam to 4euro za cały dzień. Nie zdziwcie się również jeśli bedziecie tam jechać ponad godzinę,gdyż są duże korki spowodowane wyścigami.
Jeśli lubicie piłkę nożną to upewnijcie się czy przypadkiem nie ma na San Siro jakiegoś meczu. W tamtym roku trafił nam się mecz kwalifikacyjny do euro 2008 Włochy-Francja. Bardzo miła atmosfera i tanie bilety. Bilet na sektor tuż nad ławkami rezerwowych to koszt 60euro,a najtańszego 15euro.

5. Jeśli przyjeżdzacie z własnymi namiotami i bez autka to możecie rozbić się na torze. Jest to bezpłatne. Tor mieści się w parku,więc można się rozbić gdzie się chce. Jest również dużo trawki wyznaczonej specjalnie pod namiot. Camping obok toru również oferuje nocleg,ale kosztuje on 20euro za noc,a sa tam prawie same campery.
Jesli wybierzesz general,to również nie musisz się martwić o miejsce. Wieczorkim w sobotę rozkładasz sobie namiocik na trybunie na górze i już masz zarezerwowane miejsce na niedziele. Nawet nie musisz tam spać. Widziałam,że kilka osób tak robiło w tamtym roku.

To chyba tyle. Gdybyś chciał wiedzieć coś więcej lub potrzebne ci są jakieś zdjęcia,żeby podjąc decyzje,to służę pomocą :)

P.S: W tym roku wybieram się na GP Francji,gdyż termin najbardziej mi odpowieda,ale nie wykluczone,że ze względów sentymentalnych przylecę również na Monze :)

Awatar użytkownika
TTU

Post autor: TTU » sob 29 mar, 2008 21:33

Jest tak jak napisała MonzaF1 z wyjątkiem punku nr 5 - rozbijanie się na terenie toru jest oficjalnie zabronione. Tu i ówdzie były tablice informacyjne, słyszalem też komunikaty na torze. Nie oznacza to jednak, że ludzie nie nocują na torze - robią to, szczególnie w nocy z soboty na niedzielę, ale na własną odpowiedzialność i własne ryzyko ! Jeżeli ktoś rozłoży się z dala od trybuny głównej, nie będzie się rzucał w oczy i uszy, to może się udać. Z drugiej strony gdy będzie miał pecha, to ochrona w najlepszym razie go wywali z toru (nie miałem kontaktu z ochroniarzami, więc nie wiem jak to wygląda w praktyce).

Na kwalifikacjach siedzieliśmy obok miejscowego fana F1, który opowiedział nam co nieco. Otóż on i jego kumple co roku wchodzą na tor bez biletu - w nocy z soboty na niedziele około 1-2 w nocy przeskakują mur w sobie znanym miejscu, przebiegają tor lokują się na z góry upatrzonych miejscach, rozkładają śpiwory, śpią a potem trzymają miejsca aż do wyścigu. Ochrony się nie boją, bo nawet gdyby to i tak to miejscowi i zawsze jest jakiś znajomy. Nawet nas zapraszał, a my przez chwilę się zastanawialismy, ale koniec w końcu daliśmy sobie spokój - spaliśmy na campingu przy torze, a w perspektywie mieliśmy nocną jazdę powrotną do Polski, więc wybraliśmy spokojny sen we własnym namiocie a nie nocne podchody.
Camping bezpośrednio przy torze miał następujący cennik : osoba 10Euro, namiot 10Euro, samochód 10 Euro, Camper 50 Euro - nie jest prawdą, że były tam same campery - był pełen przekrój : od małych namiocików po Campery-mini obozy. Faktem jest, że przyjeżdżając samochodem trzeba się na nim zalogować w czwartek i to najpóźniej popołudniem.
Polecam moją fotorelację z Monzy kilkanaście wątków niżej.

Awatar użytkownika
monzaf1

Post autor: monzaf1 » sob 29 mar, 2008 22:23

TTU jesli chodzi o camping,to może byłeś na innym,bo wiem że jak zaglądnełam na jeden z nich to tam były same campery, więc przepraszam za błąd.
Co do spania na torze,to może i są zakazy,ale ochrony nie widziałam. Poznałam kilku sympatycznych włochów z którymi właśnie imprezowaliśmy w nocy na torze i nikt nas nawet nie upomniał. Mówili,że tak jest co roku i nigdy nie mażadnych problemów. W końcu o to chodzi, żeby się pobawić :)

mateo

Post autor: mateo » ndz 30 mar, 2008 00:48

Ludzie kochani jesteście :* wielkie dzięki za super szybkie odpowiedzi i co najważniejsze rzeczowe ;)
TTU pisze:Camping bezpośrednio przy torze miał następujący cennik : osoba 10Euro, namiot 10Euro, samochód 10 Euro, Camper 50 Euro
no to ładnie sobie liczą :) namiot + 2 osoby = 30 euro razy 3-4dni 90-120 euro :/

wczoraj i dzisiaj z wujkiem google szukałem tanich linii lotniczych no i trafiłem na przystępna ofertę linii Volareweb; Kraków - Mediolan(Malpensa) 10-15 września 2 bilety za 156 euro, czyli jakieś 555zł

Awatar użytkownika
TTU

Post autor: TTU » ndz 30 mar, 2008 01:24

Byliśmy na campingu, który przylegał do prostej startowej - był od niej tylko oddzielony siatką. Drugi camping, który widziałem był w pobliżu miejscowości Lesmo.
mateo pisze:no to ładnie sobie liczą
Żeby jeszcze był odpowiedni standard - a była "bryndza" - na cały camp 2 prysznice z zimną wodą dla mężczyzn i jeden dla kobiet - i permanentne kolejki.

Oficjalny zakaz biwakowania na terenie toru to fakt ! To, że włosi sobie biwakują to inna historia - w ich towarzystwie na pewno łatwiej uniknąć ewentualnych problemów. Ochrona toru być może się nie przepracowuje, ale pewnie od czasu do czasu musi się wykazać.

mateo

Post autor: mateo » wt 22 kwie, 2008 20:24

Właśnie kupiłem bilety na samolot :) za 2 bilety z Krakowa do Mediolanu zapłaciłem 186 Euro :roll: Teraz będzie trzeba zacząć się rozglądać i kupić bilet na tor, ale zupełnie nie wiem na jaki sektor. Jakieś propozycje? od razu mówię, że sektor 6 odpada :P

Awatar użytkownika
gomez

Post autor: gomez » wt 22 kwie, 2008 22:04

TTU pisze:Żeby jeszcze był odpowiedni standard - a była "bryndza" - na cały camp 2 prysznice z zimną wodą dla mężczyzn i jeden dla kobiet - i permanentne kolejki.
Eeeee ta, Tomuś, nie śmierdzielismy a pogoda była piękna, to i w zimnej wodzie prysznic był "orzeźwiający" ;)
mateo pisze:Jakieś propozycje? od razu mówię, że sektor 6 odpada
Jak nie żałujesz kasy to Seconda Variante i Roggia zdecydowanie. Strefa w zeszłym roku została wyasfaltowana, tym samym czyniąc tą szykanę aktrakcyjną do wyprzedzania i ataku. TTU potwierdzi ;)
Szumi dokoła las....

aLLy

Post autor: aLLy » sob 24 maja, 2008 14:47

A co wg was lepsze , prima czy seconda variante?

Tom-77

Post autor: Tom-77 » ndz 13 lip, 2008 21:24

Witam wybieram się samochodem ma GP Włoch liczę że przenocuję gdzieś w okolicy toru pod namiotem z soboty na niedziele.
Czy jest ktoś kto ma podobne plany, w grupie będzie łatwiej bo z moim jęz włoskim na bakier. Chętnie przyłącze się do jakieś grupy z Polski
Tomek

new-port

Post autor: new-port » śr 06 sie, 2008 22:18

Jedziemy na Monze. 5 osób. GP traktujemy jako dodatek, No.1 to dobra zabawa.

[ Dodano: Czw 07 Sie, 08 14:45 ]
Hej. Kto jedzie na Monze? Jakieś dziewczyny się wybierają? Pisać! Może większy team się stworzy.
KUB No.1

Awatar użytkownika
woyciech

Post autor: woyciech » ndz 17 sie, 2008 18:28

Mam takie pytanko do tych co byli , w jakich godzinach sa otwarte pit lane w czwartki , planuje sobie wyjazd i chciałbym sie załapać na pit walk , za odpowiedzi z góry dzieki

nitka

Post autor: nitka » pn 18 sie, 2008 11:18

woyciech pisze:w jakich godzinach sa otwarte pit lane w czwartki
Tez jade na to GP i z tego co wiem pit walk jest w godzinach 14-16 lub 15-17.Wiem ze na pewno 2 godziny w tym przedziale. Na które trybuny masz bilety? :wink:
Ostatnio zmieniony pn 25 sie, 2008 18:06 przez nitka, łącznie zmieniany 1 raz.
Kibic F1 i żużel

Awatar użytkownika
woyciech

Post autor: woyciech » pn 18 sie, 2008 14:43

Tribuna Vedano [/quote]

[ Dodano: Pon 18 Sie, 08 14:43 ]
Tribuna Vedano

zamulek

Post autor: zamulek » wt 26 sie, 2008 13:14

witajcie,

tak czytam czytam do forum i postanowiłem się zarejestrować...
mieszkałem dwa lata w mediolanie i miałem to szczęście w 2005 i 2006 roku być na GP Italy (2006 Robert Kubica był 3)
kilka moich spostrzeżeń:

1.) bilety na GP kupicie w kasach dosłownie przed samym GP - chyba że zainteresowanie będzie mega mega - ale odkąd nie ma Schumachera to jest spokojnie;
2.) Opcja 2 jedziecie na Monzę w piatek, na miejscu jesteście w sobote, kończą się kwalifikacje, idziecie na pizze i na piwko, około 24:00 grupki włoskich kibiców pokonują płot (3 metrowy z cegły - pestka :)) normalnie przechodząc przez niego, wystarczy się do nich podłączyć (obowiązkowo flaga Ferrari lub na czerwono sie ubrać żeby nie narazic się na lincz) - wchodzicie siadacie na trybunie której chcecie (wybór spośród trybun za 80E). Ja miałem ze sobą śpiwór położyłem się i przekimałem na deskach, a od rana zaczynają się wyścigi i imprezka

Słowem byłem dwa razy i zapłaciłem tylko 2 X pizza + 2 X piwo - bez biletu.
Nie pochwalam tego mówie tylko że tak jest :)

Awatar użytkownika
gomez

Post autor: gomez » śr 03 wrz, 2008 10:11

Jeeest :) Hehehehe, ale denerwujące jest to fakt. Dlaczego ja płacę a Oni zajmują mi miejsce nie płacąc za to? Generalnie na Moznę nie polecam Generala, lepiej dac więcej za porządną trybunę.
Szumi dokoła las....

new-port

Bylismy, widzieliśmy - piszemy :)

Post autor: new-port » pn 22 wrz, 2008 10:53

Hejka!
Byliśmy, widzieliśmy i pojedziemy za rok znowu! Jeżeli nie na Monze to na pewno na inne GP.
Od początku. GP Włoch było imprezą kończącą naszą 10 dniową wycieczkę po Włoszech. Przejechaliśmy ponad 1000 km Włoskimi drogami starając się z największą uwagą omijać autostrady malutkim Dodge Ramem 1500 5.7 HEMI :wink: co w praktyce okazało się zadaniem dość łatwym aczkolwiek uciążliwym i oczywiście nie obyło się bez wpadek. UWAGA na bilety na autostradach: zawsze brać, nawet jak automat nie wyda dowiadywać się, wzywać pomoc a na pewno dokałdnie zapisać co to była za miejscowść. Mieliśmy przypadek, że bramka otworzyła się samoczynnie i zapliło się zielone światło - więc w drogę &#61514; i ... i niespodzianka na bramkach z opłatami - 44 euro kary za brak TICKETA. Nie pomogły awantury, wzywane Carabiniery itd. Nie znaliśmy miejscowości w której bramka się otworzyła i nie moglismy nic zrobić.
Auto gaz (GPL) w Włoszech jest na wielu stacjach, na północy gorzej na południu lepiej. Ogólnie bez problemu. Pytać, pytać, pytać i już. Problemu z biletami na GP Włoch nie ma chociaż my kupiliśmy przez internet po 102 euro na trawkę, cena w kasie 85 euro. Spaliśmy na kampingu obok toru (nie na samym torze bo taki kamping też jest) atmosfera super tylko uwaga na młodych pijanych Niemców (zera i mendy) mieliśmy dużą polską flagę z napisem PABIANICE KUBICA No.1 - wywlekli nam w nocy na drogę podczas naszej chwilowej drzemki, dobrze, że inni Polacy widzieli sytuacje i odebrali flage helmutom i oddali nam. Oni cały czas żyją Schumacherem. Pole namiotowe obok toru to koszt 11 euro od osoby/3 doby. Campery inne ceny. Ogólnie Toy-Toye zasrane w pierwszy dzień. Wybierać tylko te które nie maja drzwi bo tam najczyściej &#61514; . Pytać. Pozdrawiamy. KUBICA FANS PABIANICE.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: Pon 22 Wrz, 08 11:57 ]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KUB No.1

Zablokowany

Wróć do „GP Włoch”