GP Belgii Spa 2012

Moderator: Moderatorzy

quattro

GP Belgii Spa 2012

Post autor: quattro » wt 06 mar, 2012 11:53

Witam,
proszę użytkowników forum po dodanie wskazówek co do wyjazdu na ten wyścig. Chcielibyśmy pojechać w 4 osoby z przyczepą kempingową. Który kemping wybrać aby swobodnie poruszać się piechotą w okolicach toru? Planujemy przyjechać w czwartek wieczorem na miejsce. Które bilety kupić (planujemy General Admission). Czy pomiędzy poszczególnymi miejscami general admission są połączenia? prosimy o jak najwięcej wskazówek bowiem na tym torze będziemy po raz pierwszy.
thnx
quattro

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » wt 13 mar, 2012 23:18

Przeczytaj poprzednie tematy w tym dziale, powinno trochę pomóc. Jakby coś się nie wyjaśniło, pytaj :)
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

quattro

Post autor: quattro » pt 16 mar, 2012 20:51

Witaj,
chyba już wiele sie dowiedziałem z poprzednich postów. Powiedz mi tylko czy pomiedzy poszczególnymi miejscami biletów na trawke sa połączenia (czy można się np. przemieścić z rejonu POUHON na MALMEDY ? a może muszę wybrać konkretny sektor GA i wejśc odpowiednią brama bowiem nie ma mozliwości przemieszczania?
mapka którą studiuje jest pod tym linkiem
http://www.spagrandprix.com/en/pages/pl ... bunes.aspx

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 16 mar, 2012 21:46

Możesz się przemieszczać. Tylko przygotuj się na NAPRAWDĘ długi spacerek, po chyba najpiękniejszym obiekcie F1. Weź dobre buty, bo podejścia są 10 razy stromsze, niż ci się w tym momencie wydaje i można zasuwać. Dolicz sobie jednak dużo czasu, ale naprawdę warto przejść się po całym obiekcie. Przy bilecie GA proponuję w piątek co sesję zmieniać miejsce - znajdziesz sobie najlepsze miejsce na niedzielę.

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » pt 16 mar, 2012 21:55

Byłem w tamtym roku na SPA, chcesz coś wiedzieć, pisz...
Ostatnio zmieniony pt 16 mar, 2012 22:01 przez Hiub, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 16 mar, 2012 21:59

Po co PW? Od tego jest forum - napisze pytanie tu, dostanie odpowiedź, może więcej ludzi skorzysta...

goqsane

Post autor: goqsane » wt 27 mar, 2012 09:42

Cześć wszystkim.

Ja w tym roku również wybieram się na GP Belgii - GA.

Które miejsce polecacie? :)

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » wt 27 mar, 2012 11:31

Jak się dopchasz, to z pewnością płot i mini skarpa przy ścieżce przy ostatniej szykanie, to miejsce cieszy się nadmiernym powodzeniem, tak że trzeba o nie powalczyć :twisted: Ciekawe miejsce jest też tuż za pierwszym zakrętem. Niby to tylko przejście, a nie typowe trawkowate miejsce, ale ludzie tam stoją i trzeba przyznać, jak jesteś wysoki lub stoisz pod samym płotem widok jest zacny - trochę 1 zakrętu i Eau Rouge :)

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » wt 27 mar, 2012 19:43

Miałem bilety na trybunę przy prostej startowej, ale na treningach chodziłem wokół toru.

-Na pewno warto zatrzymać się pod Eau Rouge, jego stromizna robi wrażenie.

-Dojazd do zakrętu nr 5, kawał prostej z dużym hamowaniem, a jak dobrze usiądziesz to masz telebim na przeciwko

-Ścieżka przebiega bardzo blisko toru przy zakręcie 13 FAGNES
http://www.youtube.com/watch?v=NXm4p7VMdQY

-I tak jak wyżej, ostatnia szykana, tylko że tam ludzie nie tylko stoją a nawet siedzą na ścieżce, przynoszą sobie krzesełka, parasole itp.

Awatar użytkownika
Alvaro

Post autor: Alvaro » wt 27 mar, 2012 20:32

Nie wykluczone że i ja się w tym roku wybiorę do Belgii. Chciałem zapytać, czy wiecie może jak wygląda sprawa czwartkowego zwiedzania toru? Z tego co wiem to można obejść sobie całą pętlę, zwiedzić pitlane, itd, ale natrafiłem na informację, że taką możliwość mają tylko ci, którzy mają bilety na cały weekend i do tego na trybuny. Inaczej mówiąc: GA (nawet na cały weekend) nie upoważnia do zwiedzania w czwartek... Chciałem zapytać czy to prawda?

Na chwilę obecną nie jestem przekonany co do żadnej z trybun, ale może ktoś doświadczony coś poleci...

Z góry dzięki :wink:
"Dla Formuły 1 naprawdę ważne są dwie rzeczy... Jedną jest Ferrari, a drugą jest hałas" ~Bernie Ecclestone

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » wt 27 mar, 2012 20:42

Eee raczej nie, chyba że coś zmienili, ale wątpię. Przyjętym standardem jest że jak masz na 3 dni, to wejście na pit lane możliwe. W Belgii też tak było, sprawdzone empirycznie.

Awatar użytkownika
Alvaro

Post autor: Alvaro » wt 27 mar, 2012 22:27

OK dzięki :wink:
Rozumiem, że pewnie miałeś GA. Właśnie się też ku temu skłaniam bo tam jest masa miejsc gdzie na bank będzie ciekawie, a jak już mam więcej płacić za miejsce na trybunie to pewnie nie po to, żeby łazić wokół toru :razz:
Jeśli był tam ktoś na jakiejś trybunie to może się podzieli wrażeniami.
"Dla Formuły 1 naprawdę ważne są dwie rzeczy... Jedną jest Ferrari, a drugą jest hałas" ~Bernie Ecclestone

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » śr 28 mar, 2012 18:48

Tak. Uważam że to bardzo dobry tor do GA. Tak jak powiedziałeś, jest masa miejsc, gdzie jest ciekawie, są miejsca przy telebimach (oczywiście nie tak komfortowo, jak na trybunach). Przyjemną sprawą jest to, że możesz zmieniać miejsce wg upodobań, nie jesteś przywiązany cały weekend do 1 miejsca. Ukształtowanie terenu powoduje, że w zależności od miejsca generalnie widać znaczą część toru, w przeciwieństwie do np Włoch, gdzie miejsca GA są raczej nieciekawe, a i masa ludzi. Tu wszyscy się pomieszczą. W piątek przeszedłem cały tor, upatrzyłem sobie miejsce na niedzielę, bez stresu w niedzielę wstałem rano i ruszyłem na tor zajmując "swoje" miejsce, a nie tak jak np na Węgrzech gdzie ludzie czekają od nocy pod bramą... Możesz zabrać sobie krzesełko czy co tam chcesz i siedzieć równie wygodnie jak nie wygodniej niż na trybunach. Generalnie jeżeli chodzi o Belgię to całkowicie GA polecam.

Awatar użytkownika
Alvaro

Post autor: Alvaro » pt 30 mar, 2012 13:41

Dzięki wielkie :wink: Jeśli nie będzie jakichś niespodzianek to się wybiorę pewnie na GA.

lukaszsss

Post autor: lukaszsss » ndz 19 sie, 2012 12:41

Czy kupując bilet BRONZE polecacie wzięcie roweru? Przyznam że bardzo pomogło mi to na Monzy kiedy w piątek były otwarte wszystkie trybuny, a ja zamiast tracić czas na dochodzenie do nich szybciutko przemieszczałem się na rowerze. A z BRONZE też jest sporo do przejścia jeżeli chcesz zobaczyć cały tor, więc tu też rower się sprawdzi?

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » ndz 19 sie, 2012 15:11

Raczej nie - a to dlatego że na Monzy jest raczej płasko, a na SPA - przeciwnie. Ale to prawda, spacerowania trochę jest. Jednak da się spokojnie obejść cały tor np. w piątek, ogladając kolejne sesje z danego miejsca i poruszając się w czasie przerw.

Oliwer77pn

Post autor: Oliwer77pn » czw 23 sie, 2012 19:56

Witam,

Mam do odstąpienia pobyt ( 2 pokoje dwuosobowe ze śniadaniami na dwie noce 31.08 do 02.09.2012 ) w hotelu Stadshotel de Paris w Heerlen - Holandia. Jest to około 40 km od toru. Nie mogę jechac a hotel rezerwowałem dawno w związku z tym cena jest atrakcyjna 1198 PLN płatne na miejscu. Rezerwacja założona przez Booking.com.
Zainteresowanych proszę o kontakt michal@atpp.com.pl
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „GP Belgii”