GP Belgii 2011

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mago-san

GP Belgii 2011

Post autor: mago-san » pt 07 sty, 2011 15:19

OK. Planuję w tym roku wybrać się na GP Belgii, lecz mam pytanie do kogoś uświadomionego, kiedy i gdzie najlepiej zamawiać bilety aby cena była jak najniższa...w rachubę wchodzą tylko miejsca stojące bo reszta to trochę drożyzna.
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 07 sty, 2011 19:54

Na miejscu kupisz najtaniej, bo nie będzie kosztów przesyłki. Ewentualnie zobacz teraz czy są zniżki z okazji tego, że jeszcze kilka miesięcy do wyścigu. Jak nie, to GA spokojnie kupisz w kasach.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » pt 07 sty, 2011 22:40

tutaj jest do konca miesiaca 10% znizki (bylo 20% wczesniej) http://www.spagrandprix.com/
wez sobie jakies krzeselko turystyczne lub wedkarskie i znajdziesz mnostwo fajnych miejsc do ogladania...no i koniecznie cos przeciwdeszczowego (jesli pojade znow na Spa to wezme peleryne ;) ) Swietny tor!!!
wojti

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » ndz 23 sty, 2011 14:33

Witam
W sierpniu mam pierwszy w życiu wyjazd na GP.
Kupiłem bilet weekendowy.
Ktoś może mi powiedzieć jak wygląda sprawa z chodzeniem wokół toru np. w piątek?
Można wejść sobie na każdą trybunę? Jest to w jakiś sposób kontrolowane?
Mam wykupione weekendowe pole namiotowe (żółte) przy torze. Może ktoś może podzielić się wrażeniami z campingu, jakieś porady itp?

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » ndz 23 sty, 2011 16:11

w piątek masz dostęp do "trawki" + ew. tam, gdzie masz wykupiony bilet. Jak masz jakąś trybunę, to (legalnie) raczej na trybunę się nie dostaniesz.
Co do pola namiotowego - przygotuj się na zimne noce.

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » ndz 23 sty, 2011 18:05

Rozumiem, że pole namiotowe jest otwarte od czwartku. Mogę zostać na nim zostać do poniedziałku? Nie chcę wracać do Polski od razu po wyścigu.
A co do noclegu to jakoś damy radę. Jak nie w namiocie to może w samochodzie.

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » pn 24 sty, 2011 09:02

mozesz zostac na polu do poniedzialku bez problemu ale tak jak pisal Del...zimno jest w nocy - w zeszlym roku bylo 5-8 stopni i dosc mokro wiec dobry namiot i naprawde dobry spiwor jest niezbedny. Warto tez zastanowic sie nad jakims hotelem, motelem, kwaterze w Niemczech (w Belgii w tym czasie wysokie ceny) - musisz wtedy niestety dojechac dziennie te 35-50 km na tor ale nie jestes zmarzniety i jestes po sniadaniu podanym pod nos :) a na dzien na torze polecam zabranie peleryny przeciwdeszczowej (takie wojskowe - obszerne do kostek dobrze sie sprawdzaja) - ja podczas deszczu martwilem sie troche o sprzet foto w plecaku wiec nastepnym razem napewno zabiore ze soba cos takiego.
Na okolo toru mozesz chodzic do woli z biletami Bronze, Silver, Gold ale na trybuny nie wpuszczaja raczej - chociaz w 2010 w piatek ktos przestawil slupek z siatka przy trybunie G3 Eau Rogue i mozna bylo wejsc i usiasc na wolnych krzeselkach ;) - nastepnego dnia juz stala tam ochrona. Natomiast jesli chodzi o Spa to jest tam tyle swietnych miejsc na trawce, ze znajdziesz cos dla siebie na 100% jesli nie masz wykupionego biletu na trybune.
Na mnie Spa zrobilo duze wrazenie i mysle tez o wyjezdzie w tym roku - a jesli to Twoje pierwsze GP to bedziesz zachwycony! Powodzenia!
wojti

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » pn 24 sty, 2011 15:35

Bilet mam na trybunę przy prostej startowej, zawsze chciałem zobaczyć start, pracę w boksach no i podium. Oprócz tego chciałbym zobaczyć tor ze wszystkich możliwych miejsc. Dlatego w piątek będzie niezły spacer ;]
Ja zostanę jednak przy namiocie. Młody jestem do tam radę :P
Dzięki za wszystkie wskazówki!
Jeszcze 215 dni..

Awatar użytkownika
Rallytrac

WYJAZD DO BELGII NA GP 2011

Post autor: Rallytrac » pt 28 sty, 2011 13:03

Niedługo bedzie oferta na wyjazd do Belgii organizuje je jedno z biur podróży i Fan Klub Roberta Kubicy z facebooka. Cena ma być ok 1600 zł z biletem na trawę. (hotel transport) albo taniej jeśli noclegi na polu namiotowym to samo ma być na Włochy Monaco i Hiszpanie
Pozdrawiam :mrgreen:

kokos40

Re: GP Belgii 2011

Post autor: kokos40 » pt 04 lut, 2011 00:42

Ja również planuję wyjazd do Belgii i szukam informacji na , której trybunie (przy , którym zakręcie) najlepiej usiąść ? Mam na myśli wyprzedzanie itp . Z góry dzięki za info .
kokos

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » pt 04 lut, 2011 10:43

jesli chcesz ogladac wyprzedzanie to zdecydowanie Gold 6 (na tej szykanie sie zawsze cos dzieje) lub G8 ,G7 1 zakret po starcie wiec tez bywa wesolo ;) natomiast Spa jest tak fajnym torem, ze miejsca na trawce daja Ci te same mozliwosci tyle, ze bez miejsca siedzacego np. mozesz stac za trybuna G6 z biletem Bronze (jest tam ciasno ale mozna :) )

Wg mnie najfajniejszymi trybunami pod wzgledem widokow (na wyprzedzanie nie patrze bo to i tak loteria) jest G3 i G4 ( tu nawet lepiej widac niz z G3) , G1 z racji calego przedstawienia przed startem i po wyscigu no i strefy Bronze (bez miejsc siedzacych tzw. trawka ale sa tam skarpy wiec mozna spokojnie sobie siedziec i nikt nie zaslania sobie nawzajem) - czyli prosta Kemmel, zakret Rivage, i miejsca od Pouhon (zakret 10) do Fagnes (zakret 13) i oczywiscie wczesniej wspomniane miejsce przy Chicane za trybuna Gold 6. Co bys nie wybral bedziesz mega zadowolony :D
wojti

kokos40

Post autor: kokos40 » sob 05 lut, 2011 17:52

Dzięki za wszystkie informacje o SPA, nigdy tam nie byłem.Natomiast chętnie podpowiem gdzie usiąść w Turcji czy w Niemczech. Pozdrawiam wszystkich fanów F!
kokos

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » pt 04 mar, 2011 13:53

Mam pytanie odnośnie pola namiotowego. W jaki sposób ochrona kontroluje wchodzących? Dostałem dzisiaj bilety i nie ma jakieś specjalnej informacji o polu namiotowym. Bilety są weekendowe. Tylko na odwrocie jest napisane "TRAVEL TO FALLOW" i dla każdego sektora podany jest kolor pola namiotowego.
Ostatnio zmieniony pt 04 mar, 2011 13:58 przez Hiub, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 04 mar, 2011 13:57

Tzn zakupione bilety są już z zapłaconym miejscem namiotowym? W "zwykłych" polach namiotowych (a zarazem kempingowych) po prostu przyjeżdżasz, płacisz za miejsce na ileś dni i tyle.

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » pt 04 mar, 2011 19:41

dostales mailem ten bilet na pole namiotowe?? jak drukniesz to tam bedzie kod kreskowy (a jesli poczta to tam jest kod kreskowy) i przy wjazdach i wyjazdach skanuja go skanerami... Na Spa sa 2 strefy campingowe Green i Yellow na ten camping na ktory kupiles bilet to na ten jedziesz

Chyba, ze mowisz o biletach na tor (ten raczej nie upowaznia do miejsca na polu namiotowym - te kupuje sie dodatkowo) - i te bilety sa rowniez skanowanie przez ochrone przy wejsciu na trybune i wyjsciu z trybuny...
wojti

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » pt 04 mar, 2011 20:17

Na stronie toru Spa kupiłem bilety na trybunę i pole namiotowe. Przed chwilą dostałem maila z informacją, że bilet będę musiał wydrukować, dostanę go w załączniku (nie wiem kiedy) i przy wjeździe na pole muszę go mieć za przednią szybą.
Mam nadzieję że wszystko będzie OK. Mój pierwszy wyjazd na GP i trochę się denerwuję.

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » pt 04 mar, 2011 20:28

no walsnie - bilet na tor dostaniesz kurierem (Fedex - najpozniej 2 tyg. przed GP - wczesniej dostaniesz maila z linkiem do sledzenia przesylki wiec bedziesz wiedzial kiedy dotrze)
a na pole pewnie wkrotce dostaniesz mail z zalacznikiem (lub z linkiem skad sciagniesz zalacznik) - wydrukujesz, wsadzisz za szybe i gotowe. Nie ma sie co denerwowac - profesjonalisci, robia to co rok wiec mozesz spac spokojnie. Powodzenia!
wojti

parman

Post autor: parman » ndz 13 mar, 2011 21:52

Czy na to pole można wjechać kamperem? A jak jest z dojazdami samochodem, czy parkingi pomieszczą wszystkie samochody i czy przed wyścigiem są duże korki. Może lepiej zaparkować autko dalej i dojechać "F1-busem" ? To też mój pierwszy wyjazd na GP :-).

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » pn 14 mar, 2011 10:15

Spokojnie wjedziesz camperem (nie wiem jak jest z wezlem - tzn. prad i woda - doczytaj na oficjalnej stronie). Jak wszedzie male korki sa ale spokojnie dojedziesz - ja mialem jakies 12 km na tor i dziennie dojezdzalem autem (10 do 40 min. - najdluzej w niedziele ale to oczywiste - wystarczy wczesniej wyjechac i luz).
Parkingi to wielkie laki (tam ich nie brakuje) wiec miejsca jest duzo - jesli popada (to tam czeste) to w niedziele na parkingu warto ESP wylaczyc bo na rozjezdzonej mokrej trawie i blotku systemy non stop sie aktywuja ;) a po co sie wkurzac :P
Pamietaj o wygodnych butach - za parking placisz 10-16Euro ale nie mysl, ze dojedziesz pod samo wejscie (trzeba troche podreptac) - poza tym obowiazkowe przejscie calego toru (przynajmniej w moim przypadku to obowiazkowy punkt wyjazdu :D ) wiec wygodne buty sie przydadza. Niezapomniane wrazenia gwarantowane!
wojti

parman

Post autor: parman » pn 14 mar, 2011 19:54

Dzięki za info. Strasznie jestem podniecony tym wyjazdem, choć każdy mówi że w TV więcej zobaczę. Ale i tak zobaczyć, usłyszeć i powąchać to na żywo będzie dużym przeżyciem. Chcę zameldować się na piątkowe treningi i właśnie pochodzić po torze, wybrać miejsce. W okolicy namierzyłem domek i prawdopodobnie będę go rezerwował, tak że będę dojeżdżał. Mam jeszcze pytanie co do przepisów na torach. Czy mogę wnosić picie i jedzenie i czy można dowolnie fotografować i kręcić filmy na terenie toru? Nie mówię o zdjęciach z komórki tylko lustrzanka i teleobiektyw.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pn 14 mar, 2011 20:04

parman pisze:Czy mogę wnosić picie i jedzenie i czy można dowolnie fotografować i kręcić filmy na terenie toru? Nie mówię o zdjęciach z komórki tylko lustrzanka i teleobiektyw.
Tak :)

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » pn 14 mar, 2011 21:37

parman pisze:Dzięki za info. Strasznie jestem podniecony tym wyjazdem, choć każdy mówi że w TV więcej zobaczę. Ale i tak zobaczyć, usłyszeć i powąchać to na żywo będzie dużym przeżyciem. Chcę zameldować się na piątkowe treningi i właśnie pochodzić po torze, wybrać miejsce. W okolicy namierzyłem domek i prawdopodobnie będę go rezerwował, tak że będę dojeżdżał. Mam jeszcze pytanie co do przepisów na torach. Czy mogę wnosić picie i jedzenie i czy można dowolnie fotografować i kręcić filmy na terenie toru? Nie mówię o zdjęciach z komórki tylko lustrzanka i teleobiektyw.
Mozesz nawet statyw sobie wniesc lub monopoda :) jak bylem ostatnio na Wegrzech to jeden starszy Pan (60+) postawil sobie statyw i caly wyscig nagrywal kamera :P
Co do jedzenia i picia - jedzenie tak z piciem bywa roznie (jedni ochroniarze puszczaja a inni nie pozwalaja wnosic) - mnie na Pit Walku kazali wyrzucic wode wiec na treningi kupilem sobie mniejsze butelki (0,5l) i pochowalem w malych kieszonkach w plecaku i zawinalem w kurtke... plecak kazali otworzyc, otworzylem powiedzialem, ze sprzet foto i kurtka no i wnioslem spokojnie. Polak potrafi :P Mozna kupic na torze wszelakiej masci napoje ale kroja za to ostro (jak to na takich eventach).
jak wypozyczysz sobie KangarooTV (o ile bedzie w tym roku) to bedziesz mogl ogladac i sluchac tego co jest w TV (BBC) +onboardy, livetiming itp. bedac na torze - polecam.
wojti

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pn 14 mar, 2011 21:39

Iii, na pit walk to zapewne pilnowali co by ludzie na torze nie śmiecili, ale piątek - sobota - niedziela to ludzie wszystko wnosili, włącznie z beczką Heinekena wnoszoną przez Holendrów :P

Awatar użytkownika
Alvaro

Post autor: Alvaro » wt 15 mar, 2011 08:47

Co do zdjęć itp. Trzeba pamiętać że wszystkie zdjęcia i filmy jakie zrobisz w trakcie GP nie są do końca twoją własnością :razz: I ponoć nie powinno się ich gdzieś tam publikować bez zgody bodajże FIA... Chyba nawet na bilecie jest takie info.
"Dla Formuły 1 naprawdę ważne są dwie rzeczy... Jedną jest Ferrari, a drugą jest hałas" ~Bernie Ecclestone

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » wt 15 mar, 2011 09:54

Alvaro pisze:Co do zdjęć itp. Trzeba pamiętać że wszystkie zdjęcia i filmy jakie zrobisz w trakcie GP nie są do końca twoją własnością :razz: I ponoć nie powinno się ich gdzieś tam publikować bez zgody bodajże FIA... Chyba nawet na bilecie jest takie info.
Alvaro pisze:
Zdaje sie, ze trzeba miec zgode FOM...zapewne chodzi o poublikacje i sprzedaz zdjec (wtedy trzeba odpalic cos FOM ;) ) Dobrze byloby zapoznac sie z paragrafami o prawach autorskich itp. ale jakos nigdy na to nie mam czasu.
Wypadaloby to zrobic bo mam kilka tysiecy fotek z roznych wyjazdow na GP i wtedy wiedzialbym czy moge gdzies je umiescic (bez ryzyka kar finansowych) dla szerszej rzeszy obserwatorow :D - moze kiedys sie zmobilizuje.. :P
wojti

Awatar użytkownika
Alvaro

Post autor: Alvaro » wt 15 mar, 2011 09:58

Może i FOM... nie pamiętam :razz: Wiem że jest coś takiego bo jak bylem kiedyś na Hungaro, to byłem z takim niby przewodnikiem i on nas uprzedzał. Z tego co pamiętam to na biletach jest chyba napisane coś na ten temat.
"Dla Formuły 1 naprawdę ważne są dwie rzeczy... Jedną jest Ferrari, a drugą jest hałas" ~Bernie Ecclestone

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » wt 15 mar, 2011 11:31

tak, fom. I nie tylko o zyski finansowe chodzi, bo na youtube też nie wolno wrzucać, a z tego przecież nie ma żadnych zysków dla wrzucającęgo

asia9k

Re: WYJAZD DO BELGII NA GP 2011

Post autor: asia9k » sob 26 mar, 2011 11:14

Rallytrac pisze:Niedługo bedzie oferta na wyjazd do Belgii organizuje je jedno z biur podróży i Fan Klub Roberta Kubicy z facebooka. Cena ma być ok 1600 zł z biletem na trawę. (hotel transport) albo taniej jeśli noclegi na polu namiotowym to samo ma być na Włochy Monaco i Hiszpanie
Pozdrawiam :mrgreen:
Hej - jak Was dokładnie znaleźć na fejsie ??? pozdrawiam :wink:
asia9k

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » wt 03 maja, 2011 21:28

Ktoś może podzielić się informacjami na temat imprez w trakcie weekendu wyścigowego? Nie chodzi mi o puszczanie muzyki na campingu ale np. jakieś koncerty, dyskoteki zrobione przez organizatorów? Istnieją w ogóle takie atrakcje?

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » wt 03 maja, 2011 23:40

Jeżeli miałaby być jakaś oficjalna, to na pewno podadzą na stronie toru. Ale nie liczył bym na to, z racji na dość rozciągnięte pola kempingowe. Natomiast muzyka z wszelkiego rodzaju sprzętów grających zapewniona. Nawet niektórzy z namiotami 1-2 osobowymi przywożą metrowe głośniki :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „GP Belgii”