GP Belgii 2010

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Barahir

GP Belgii 2010

Post autor: Barahir » ndz 07 mar, 2010 16:12

Witam mam zamiar wybrać się na to GP lub na GP Niemiec i chciałbym poprosić o jakieś wskazówki odnośnie jak dotrzeć najtaniej autem pociągiem jak z noclegiem ( czy jest ew. jakieś pole namiotowe) osób które już tam były, a także jeśli ktoś jedzie to zorganizować coś w większej grupie. Pozdro
Ostatnio zmieniony ndz 07 mar, 2010 16:24 przez Barahir, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym z nowym dniem wstać czystym, a nie z coraz większym garbem.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » ndz 07 mar, 2010 16:26

Są pola namiotowe (tylko trochę tam bywa zimno, należy mieć to na uwadze myśląc o namiocie). Są także pola campingowe, oraz miejsca w w domach, także do wyboru do koloru ;)
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

bogdan43210

Post autor: bogdan43210 » czw 25 mar, 2010 11:38

polecam ci przespać sie u jakiejś rodziny dostaniesz zimmer i masz wyj**ane

Polecam zmienić formę postów. y
Ostatnio zmieniony czw 25 mar, 2010 11:39 przez bogdan43210, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roland

Post autor: roland » czw 25 mar, 2010 18:22

Oba tory sa wspaniale. Naleza do moich ulubionych.
Niemcy- tor Hockenheimring zdecydowanie byl lepszy przed przebudowa gdzi byla dluga prosta na ktorej bolidy osiagaly 360km/h i jeszcze byly wyprzedzania. Tuz przed Jim Clark Curve mozna bylo stac 2m od toru. Byla siatka 2m wys. ale mozna bylo na czyms stanac i byles ponad siatka.
Bilety trzeba obecnie kupowac na trybunach bo miejsca stojace sa malo atrakcyjne. Pola namiotowe sa
Mam zdjecie jak ok. 10 lat temu tuz przed Jim Clark francuz przeskoczyl przez plot i wyszedl na tor. Mial narzucone na siebie biale przescieradlo z napisem- protestem ze on ma troje dzieci a Mercedes zwolnil go z pracy. Prowadzil wtedy Mika Hakkinen. Na torze zrobilo sie wielkie zamieszanie. Wyjechal SC. Natychmiast podjechala uzbrojona po zeby ochrona, zdjeli Go. Wyscig wygral Rubens Barrichello Ferrari. Bylo to pierwsze zwyciestwo Rubensa i pozniej plakal na podium jak maly dzieciak, ale ze szczescia.

Belgia: SPA-tor "bajka"w Ardenach, wykuty w skalach. Dookola toru pola namiotowe i campingi. Czesto bywa zimno i pada deszcz. Najlepsze trybuny to przy Eau Rouge, ale i najdrozsze. Po lewej pod dachem po prawej odkryta.
Proponuje bilety BRONZE. W ub. roku kosztowal 160E. Jest to miejsce stojace lecz mozesz poruszac sie po calym torze a jest gdzie chodzic. Do ogladania wyscigu wedlug mnie najlepsza jest prosta miedzy Eau Rouge a Les Combes Jest tak olbrzymi telebim.
Jesli chcialbys widziec blisko kierowcow to trzeba isc dwa zakrety dalej za Les Combes. Usiadziesz sobie na skarpie a 4 m ponizej beda wchodzic w zakret 180stopni Widac jak drza im kaski na glowie- dech zapiera.
Bede na obu torach w tym roku.

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » pt 16 kwie, 2010 12:13

jesli ktos ma jakis namiar na jakis hotel, pensjonat (strona internetowa, mail) w poblizu toru (powiedzmy do 30km) to bylbym wdzieczny za info.

chodzi mi oczywiscie o jakies sprawdzone miejsca. Dzieki.
wojti

perygru

Post autor: perygru » sob 17 kwie, 2010 22:43

Witam, chcę się tam wybrać z dzieciakami, co sądzicie o sektorze steel ?

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » ndz 18 kwie, 2010 07:48

trybuna steel nie ma numerowanych miejsc wiec jak wyjdziesz na chwile (po jedzenie, picie lub ...Tato, Tato kupa...) to mozesz wrocic i miec swoje poprzednie miejsce zajete. No chyba, ze dzieciaki masz na tyle duze, ze spokojnie jedno z nich zostanie i przypilnuje miejsca...
wojti

slipknot1

Post autor: slipknot1 » ndz 18 kwie, 2010 21:04

Witam, ja również chcę się wybrać na GP Belgii. Interesują mnie sektory Bronze, szczególnie że są telebimy, a cena atrakcyjna (150E na oficjalnej stronie toru). Na razie niestety nikt z moich znajomych nie jest chętny na wyjazd, więc chętnie bym się z kimś zorganizował ;). Trasę 1150km, mało palącym dieslem można tanio pokonać. Zależy mi by być na miejscu już w czwartek, by nic nie stracić ;) Pytanie, jak to jest z tymi kwaterami w okolicy? Hotele w tym terminie mają kosmiczne ceny, nawet w miejscowościach odległych o 30km (sprawdzone na booking.com). Jest szansa załapać się na jakaś tanią kwaterę, gdy przyjedzie się w czwartek w miarę wcześnie? Ma ktoś jakieś namiary/doświadczenia z poprzednich GP? Za wszystkie rady, z góry dziękuję :)

wojtek_r95

Post autor: wojtek_r95 » wt 27 kwie, 2010 22:37

Witam,

jak wygląda sprawa zakupu biletów na miejscu. Wybieram się na sam wyścig i na trawkę. Jak to wygląda z Waszego doświadczenia - czy zawsze na trawkę były dostępne bilety w niedzielny poranek przed wyścigiem, czy może lepiej nie ryzykować jazdy w ciemno? Czy cenowo tez jest to samo?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » wt 27 kwie, 2010 23:55

O trawkę nie masz się co bać, mają tam na tyle dużo trawy (i biletów na nią), że spokojnie się kupi w weekend. Cenowo, to przed samym wyścigiem koniki sprzedają nawet taniej, byle sprzedać (bo się kończy weekend), tak przynajmniej było ze 2 lata temu.

pajex21

Post autor: pajex21 » pn 17 maja, 2010 18:39

Witam GP Belgii 2010 to mój pierwszy wyjazd na Formułę ekipę już mamy nawet fajną bilety zakupiliśmy na miejsca stojące 100 euro za jeden i mam pytanie jak to wygląda ze spaniem wiem już że jest pole namiotowe przy torze tylko czy wystarczy tam miejsca bo sądzę że wiele ludzi myśli o namiocie, czy pole namiotowe coś kosztuje, może jakieś inne opcje noclegu są dostępne i proszę o ceny jeśli można??? z góry dzięki i czekam na odp.;)

wojtas

Post autor: wojtas » wt 18 maja, 2010 12:51

mam pytanko ile kosztuje bilet na trybune stell

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 18 maja, 2010 12:55

możesz to sprawdzić na pewnie 20 jak nie więcej stronach, od F1.com począwszy, przez oficjalną stronę toru, a na pośredniach typu Artur Kubica cy F1 tickets skończywszy... minuta roboty zamiast pół dnia czekania i czytanie wrednych komentarzy...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

pajex21

Post autor: pajex21 » wt 18 maja, 2010 16:43

to jak moze kato tam udzieli jakies odp:) byl bym wdzieczny pozdrawiam..;)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 18 maja, 2010 17:03

"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
roland

Post autor: roland » wt 18 maja, 2010 19:07

pajex21 : jestes szczesciarzem, nie slyszalem zeby na belgijski tor SPA mozna bylo wejsc za 100 E.
Gratuluje negocjacji ceny, nigdy nie udalo mi sie za taka cene { w czasach euro }
Nie ma takiej mozliwosci zeby brakowalo miejsc do spania pod namiotem.
Gwarantuje rowniez, co prawda za organizatorow, ale smacznych bialych kielbasek, podawanych z zasmazona cebula, tez nie powinno zabraknac. Gdyby to stalo sie zostana jeszcze parowki z bulka, ketchupem i musztarda.
Zycze smacznego, zycze przyjemnych wrazen i przybywajcie tam licznie.

hideto, nie poznaje Ciebie, co maja oznaczac slowa ... minuta roboty zamiast pol dnia czekania i czytania wrednych komentarzy... . bo moze opacznie zrozumialem cos ?

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 18 maja, 2010 19:11

roland pisze:hideto, nie poznaje Ciebie, co maja oznaczac slowa ... minuta roboty zamiast pol dnia czekania i czytania wrednych komentarzy... . bo moze opacznie zrozumialem cos ?
to że informację o cenie bilety był w stanie znaleźć w czasie zbliżonym do czasu napisania postu z pytaniem o tę cenę. Wystarczyły chęci.

pajex21

Post autor: pajex21 » śr 19 maja, 2010 00:08

Roland Dzeki wielki teraz juz wiemy wszystko tylko czekac do 26 sierpnia i wyjazd mam nadzieje ze Polscy kibice sie tam zjednocza i beda jak zawsze najlepsi pozdrawiam i do zobaczenia na SPA;)

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » pt 21 maja, 2010 10:12

byl ktos z Was na trybunie Gold 3 przy Eau Rogue?? jesli tak to prosze o info, ktore miejsca lepiej wybrac (rzad i sektor). kroi mi sie wyjazd i nie chcialbym, zeby mi siatka ogrodzeniowa przeszkadzala w robieniu fotek...
wojti

Awatar użytkownika
roland

Post autor: roland » ndz 23 maja, 2010 15:09

pajex21 : w jakiej sprawie mieli by polscy kibice zjednoczyc sie ? F1, to nie pilka nozna, tam nie ma szalikowcow.
Jesli chodzi o mnie, to nawet gdy by moj syn jezdzil, dajmy na to w Renault, to ja i tak bede kibicowal Ferrari.
Ferrari, Ferrari i tylko Ferrari.

Na szczescie nie widzialem nigdy zeby kibice roznych teamow bili sie , tak jak na polskich stadionach ligowych.

wojtytychy: czym wyzej , tym lepiej. Sektor, generalnie nie ma wiekszego znaczenia.

Bede na tym torze, mozemy spotkac sie i napic piwa.
Prosze o kontakt.

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » pn 24 maja, 2010 08:03

OK Roland. Dzieki! Obawialem sie, ze z niektorych miejsc moga filary podtrzymujace dach przeszkadzac (to troche starszy model zadaszenia - nie ta jak np. w Hiszpanii gdzie podparcia dachu nie wystepuja w strefie siedzisk a za nimi) - a jak wspominalem troche fotek chce porobic stad moje pytanie.
wojti

pildid

Post autor: pildid » ndz 04 lip, 2010 21:14

Witam wszystkich sympatyków F1!
Odświeżam temat gdyz do GP Belgii juz niecałe 2 miesiące. Mam zamiar tam być. Szukam kogoś do kogo mógłbym się podczepić. Mam nadzieję że któs z forum będzie tam jechał - leciał - trzeba by obgadać sprawę noclegów juz na serio.

dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich gorąco.

slipknot1

Post autor: slipknot1 » ndz 04 lip, 2010 21:50

hej, ja jeszcze nie wiem czy będę jechał ale kilka miesięcy temu zrobiłem rezerwację pokoju 2os. w miejscowości oddalonej o 50km od toru. 150Euro za 3 noce (czw - nd) za pokój 2 os. Jak nie pojadę (za tydzień się dowiem) to chętnie komuś odstąpię tę rezerwację, teraz już ciężko coś w normalnych pieniądzach znaleść :)

goqsane

Post autor: goqsane » czw 22 lip, 2010 18:17

Hej!

Skoro mieszkam w Belgii postanowiłem wybrać się na wyścig. Zaczynam bardzo skromnie bo od trybuny Steel razem z partnerką. Który z Polaków wybiera się na owy sektor? ;) Ja już szykuję flagę polski :p

ERKA

pytanie do kolegow i kolezanek BELGIA

Post autor: ERKA » czw 29 lip, 2010 08:46

CHCIALABYM ZROBIC MEZOWI NIESPODZIANKE I KUPIC BILETY NA GP W BELGII. BEDZIE TO JEGO PIERWSZY RAZ NA WYSCIGU NA ZYWO. NIE WIEM JAKIE KUPIC MIEJSCA ZEBY BYL ZADOWOLONY, ZE BYLO WARTO, I NIE CHCIALABYM PRZY TYM STRACIC FORTUNY. PEWNIE CENA JEST ADEKWATNA DO MIEJSCA ALE ZAPEWNE MACIE JAKIES RADY CO GDZIE I JAK. NIE ODROZNIAM BRONZE OD Q1 CZYTAM O TYM ALE TO CZARNA MAGIA, NIE ZNAM SIE NA TYM. PROSZE O PORADE GDZIE KUPILIBYSCIE TAKIE BILETY I GDZIE WARTO SIEDZIEC, STAC I CZY WARTO SIEDZIE BADZ STAC. MOJ MAZ JEST OGROMNYM KIBICEM WSZYSTKO GO FASCYNUJE NAWET ZMIANA OPON. CHCIALABYM POJECHAC NA WSZYSTKIE DNI ZEBY PRZEZYL CALOSC. PROSZE O PORADE.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH KIBICOW.
ERKA

Następnym razem bez capslocka. y
Ostatnio zmieniony czw 29 lip, 2010 09:05 przez ERKA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » ndz 01 sie, 2010 08:58

W zasadzie wszystko rozbija się o to, ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na bilet. Wejdź na http://www.spagrandprix.com/ masz tu podane ceny biletów. Najtańszym rozsądnym biletem jest Bronze, dający wejście na wszystkie strefy zaznaczone na mapce w tym kolorze. Są to miejsca na trawie, gdzie sobie zajmiesz, tam oglądasz. Jest to bardzo fajna opcja jeżeli masz ochotę trochę się zmęczyć, bo trzeba wstać wcześniej, żeby zająć dobre miejsce, a i najpierw trzeba je sobie znaleźć. Dzięki temu jednak można przez cały weekend być w wielu miejscach, co ma oczywiście swoje zalety. Te bilety najlepiej można kupić na miejscu, ponieważ jest ich bardzo dużo (stref na trawie jest tyle, że praktycznie wszystkiego i tak się nie da zapełnić ludźmi), a szkoda płacić za przesyłkę.

Jeżeli chodzi o bilet na trybunę, wtedy dostajesz bilet z dokładnym wskazaniem co do krzesełka - nie musisz się więc martwić, że ktoś zajmie ci miejsce. Ponownie, kwestią są przede wszystkim pieniądze. W zależności ile ich możesz wydać, takie miejsce możesz sobie kupić. Tutaj można zobaczyć dokładną mapkę trybun: http://www.spagrandprix.com/en/pages/pl ... bunes.aspx Z swojej strony mogę polecić G8, G7, G6, dla wrażeń wzrokowych z jazdy G4 i G3, natomiast nie polecam Silver 3, gdyż moim zdaniem widok z niej jest słaby, lepiej kupić bilet na Bronze i stanąć po drugiej stronie. Dobre miejsca do stania (bo tam trzeba niestety stać) można wyłapać pomiędzy G7, a S1, jesteś wtedy tuż za 1 zakręcie, wszystko widać z dość bliska (jest siatka), a jak się nie jest niskim, to nie przeszkadza nawet stanie w kolejnym rzędzie, nie pod samą siatką i wszystko ładnie widać. Najszybsi zajmują także dobre Brązowe miejsca przy G6, jednak sądząc z ilości śmieci tam pozostawionych, trzeba być tam tuż po otwarciu toru w niedzielę, do tego od wejścia do wszystkich brązowych stref jest dość kawałek, i przeważnie trzeba pokonać kilka dość sporych podejść ( tor jest usytuowany w dość górzystym - ale za to bardzo, ale to bardzo pięknym terenie).

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » śr 04 sie, 2010 19:00

doszukal sie ktos z Was informacji czy przed GP Belgii jest Pit Walk w czwartek tak jak ma to miejsce na innych torach???
szukalem na oficjalnej stronie toru ale nie ma tam slowa o Pit Walku....

...wyslalem wiec zapytanie i napisali mi:
Holders of a week end ticket will be allowed to attend the autograph session on Thursday 26th of august, 3pm
wojti

odwagas

Post autor: odwagas » pn 09 sie, 2010 22:19

Witam
szukam kogoś chętnego ze Śląska na wyjazd, koledzy nie mogą pojechać bilety i kwatera zaklepana.
pytania na emaila opryszes@gmail.com

pozdr
Sebastian

odwagas

Post autor: odwagas » czw 12 sie, 2010 12:27

Jeżeli ktoś ma jeszcze wolne miejsce na SPA to się piszę.

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » czw 12 sie, 2010 16:05

Bielciki wlasnie do mnie dojechaly wiec mozna juz powolutku szykowac sie na wyjazd :D
niestety na stronce http://www.spagrandprix.com/ nie dodaja smyczy i etui na bilety ale to nie problem mam z innch GP ze smyczami GP Tickets i Teamowymi ;) to sie zapakuje (ale za to taniej na oficjalnej stronce jest).
wojti

ODPOWIEDZ

Wróć do „GP Belgii”