Gp Wegier 2013 autobus dojazdowy na tor

Moderator: Moderatorzy

siwy8981

Gp Wegier 2013 autobus dojazdowy na tor

Post autor: siwy8981 » czw 18 lip, 2013 15:43

Witam chcialbym się zapytac czy ktos byl wczesniej na Gp Wegier pociagiem?
ja w tym roku jadę pociagiem i wysiąde na stacji kaleti w budapeszcie jakies 20 km od toru,wiem ze kursuje jakis darmowy bus ktory zabiera ludzi na tor.Zna ktoś moze jakies przystanki tego busa?
i jesli tak to czy co roku zatrzymuje sie w tych samych miejscach?
Pozdrawiam:)

Mela

Post autor: Mela » pt 19 lip, 2013 12:00

Dołączam się do pytania wyżej :wink:
Ja będę musiała dostać się na tor z ulicy Ferenc krt.

Z tego, co zdążyłam wyczytać we wcześniejszych wątkach, jest darmowy autobus jadący z mostu Arpad, ode mnie kawałek, ale nie tak daleko.
Pytanie, czy zatrzymuje się on tylko tam, czy też jeszcze w innych miejscach? No i podejrzewam, że będzie on niesamowicie zapchany, więc nawet jeśli nie stoi w korkach i w gwarantuje w miarę szybki transport na tor, to raczej ciężko będzie się do niego dopchać ;)

Czy ktoś orientuje się ile mogłaby kosztować taksówka na tor? Z Budapesztu od strony toru? I czy opłaca się takową w ogóle zamawiać, czy też wykorzystując niewiedzę "turystów" strasznie zawyżają cenę?

Będę wdzięczna za jakąkolwiek przybliżającą odpowiedź ;)

siwy8981

Post autor: siwy8981 » pt 19 lip, 2013 12:49

witam jesli chodzi o taksówke to słyszałem ze w przeliczeniu na polskie pieniądze to 150 zł ze stacji na tor.ale trzeba płacic piniedzmi wegierskimi tzn pokazac mu pieniądze te 150 zł a na wegierskie nie wiem ile tego wyjdzie i pokazac bilet wtedy kierowca zawiezie na tor:)
podobno jak widzą ze obcy to zdzierają wiecej;p

rno2

Post autor: rno2 » pt 19 lip, 2013 22:14

Hej, będę ze znajomym w Budapeszcie kilka dni, też mamy zamiar dojeżdżać na tor darmowymi autobusami. Ale tak myślę, że jeśli byłoby faktycznie ciężko się załapać na taki autobus, to można połączyć siły i razem jechać taksówką. Dzieląc te 150zł na 3-4 osoby nie wychodzi straszna kwota. Mimo wszystko liczę jednak na te darmowe autobusy. W piątek i sobotę mają jeździć co 15 minut, a w niedzielę co 8 minut. Szkoda, że w czwartek nie ma tych autobusów żeby wozić kibiców na pit-walk. Trzeba jechać pociągiem i potem z 3km na pieszo na tor :)

mlubacz

Post autor: mlubacz » pt 19 lip, 2013 22:27

z tego co się orientowałem to jest również opcja dojazdu pociągiem ze stacji Ors Vez Tere (pisownia z pamięci, ale łatwo znaleźć ten dworzec), kosztuje około 7zł więc to nie wiele, a wg. zagranicznych forów opisujących wrażenia z GP Węgier o wiele lepszy komfort jazdy niż tym darmowym autobusem, który lubi stać w korkach a patrząc na prognozy pogody stanie w przepełnionym autobusie przez godzinę to nie będzie przyjemna wycieczka. :) Plus ani autobus ani pociąg nie zatrzymują się pod samym torem, trzeba iść około 20 minut piechotą, więc jazda autobusem poza tym że jest darmowa nie ma więcej zalet.

rno2

Post autor: rno2 » pt 19 lip, 2013 22:50

Tak, z tej stacji odjeżdża pociąg w stronę Mogyoródu, właśnie nim w czwartek jedziemy na tor. Czeka nas niezły maraton. Pit walk zaczyna się o 16:00. O 14:10 lądujemy w Budapeszcie. Czeka nas jazda autobusem z lotniska do pierwszej linii metra, potem metrem do centrum miasta, przesiadka na drugą linię, jazda do końcowej stacji, stamtąd właśnie na pociąg i na sam koniec 3km pieszo na tor. jak dobrze pójdzie to o 1 będziemy na torze :)

Mela

Post autor: Mela » sob 20 lip, 2013 00:48

Dziękuję wam za te podpowiedzi;)
Pociąg będzie chyba najlepszą opcją w tej sytuacji...

Jeszcze jedno pytanie.
Podobno wydostanie się z toru po wyścigu zajmuje ok 2h.
Czy ktoś zna najszybszy sposób opuszczenia Hungaroringu, bez konieczności przegapienia ostatnich kilku okrążeń na torze? Taksówki, autobusy, albo cokolwiek, co nie będzie stało w korkach? :)
Musimy być w miarę szybko z powrotem w hotelu w Budapeszcie, by stamtąd dostać się na lotnisko przed zakończeniem odprawy ok. godz 19:00 :/

@rno2 - Ok. Jak będzie trzeba, to możemy połączyć siły na 4 osoby z tą taksówką ;) Też będziemy tam cztery dni.

mlubacz

Post autor: mlubacz » sob 20 lip, 2013 10:17

rno2 pisze:Tak, z tej stacji odjeżdża pociąg w stronę Mogyoródu, właśnie nim w czwartek jedziemy na tor. Czeka nas niezły maraton. Pit walk zaczyna się o 16:00. O 14:10 lądujemy w Budapeszcie. Czeka nas jazda autobusem z lotniska do pierwszej linii metra, potem metrem do centrum miasta, przesiadka na drugą linię, jazda do końcowej stacji, stamtąd właśnie na pociąg i na sam koniec 3km pieszo na tor. jak dobrze pójdzie to o 1 będziemy na torze :)
Widzę, że lecimy chyba tym samym lotem (waw-bud ryanairem?) :) ale pit walk sobie odpuszczam, za dużo kombinowania jednak :) Mimo wszystko życzę powodzenia z realizacją takiego planu, ambitnie, ale jak to mówią do odważnych świat należy! :)

rno2

Post autor: rno2 » sob 20 lip, 2013 21:10

Mela, jak coś to mój nr tel - 880 004 764. Co do waszego powrotu w niedzielę miałbym pewne obawy. Drogi wyjazdowe są faktycznie zakorkowane i jest ryzyko, że nie dacie rady dojechać na czas na lotnisko, chyba że zwiniecie się parę kółek przed końcem, ale też 100% pewności nie ma...

Mlubacz - tak, lecimy tym samym samolotem :) Wracamy we wtorek pod wieczór, a Ty?
Co do pit walk - lądujemy o 14:10, a o 15:38 odjeżdża pociąg z Budapesztu w stronę toru. Myślę, że przez półtorej godziny uda nam się dostać na tą stację, która jest przy końcowej linii metra i tak jak pisałem wyżej liczę, że o 17 będziemy już na torze (pitwalk jest do 19).

mlubacz

Post autor: mlubacz » ndz 21 lip, 2013 10:38

Hmm, kusząca opcja z tym pitwalk, ale chyba odpuszczę :) Wracam w poniedziałek po 12 już. Sprawdzałem dziś prognozy pogody i zapowiadają +40st w cieniu :) Chyba tylko kierowcy będą z tego powodu zadowoleni :)

Mela

Post autor: Mela » śr 24 lip, 2013 19:33

rno2 pisze:Mela, jak coś to mój nr tel - 880 004 764. Co do waszego powrotu w niedzielę miałbym pewne obawy. Drogi wyjazdowe są faktycznie zakorkowane i jest ryzyko, że nie dacie rady dojechać na czas na lotnisko, chyba że zwiniecie się parę kółek przed końcem, ale też 100% pewności nie ma...
Coś się wymyśli. Numer zapisałam. W czwartek to już pewnie będziemy na torze, gdy Ty będziesz leciał, ale odnośnie piątku, soboty, czy nawet niedzieli to ewentualnie będziemy się kontaktować;)

Pozdrawiam ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „GP Węgier”