Wyjazd na GP Węgier w 2010

Moderator: Moderatorzy

sakic19

Post autor: sakic19 » ndz 25 lip, 2010 22:23

P.S Rok temu jak wyszedłem z trybuny, to zgubilem to karteczke od ochroniarzy, a i tak mnie wpuscili.
Do zobaczenia na hungaro, wyjezdzamy w czwartek z ranica
na SILVER 6

ryan77

Post autor: ryan77 » ndz 25 lip, 2010 22:29

Witam. Koledzy ponawiam pytanie kol. Abdul85 odnośnie dojazdu z centrum Budapesztu na tor. Możecie napisać jak to wygląda? Kursują tam darmowe autobusy? Czytałem także coś o kolejce. Jak ktoś to przerabiał proszę o szerszą wypowiedź co i jak.

gregu

Post autor: gregu » pn 26 lip, 2010 10:19

Obrazek

Witam

czy mógłbym prosić o rady gdzie najlepiej ustawić się na trawie?
Proszę o odniesienie do mapki powyżej.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
RamzesXX

Post autor: RamzesXX » pn 26 lip, 2010 16:20

ryan77 pisze:Witam. Koledzy ponawiam pytanie kol. Abdul85 odnośnie dojazdu z centrum Budapesztu na tor. Możecie napisać jak to wygląda? Kursują tam darmowe autobusy? Czytałem także coś o kolejce. Jak ktoś to przerabiał proszę o szerszą wypowiedź co i jak.

Darmowym Shuttlebus:
Od stacji autobusowej na stronie Pester z mostu Árpád jedzie autobus na tor wyścigowy.

Hungaroring i BKV daje do dyspozycji wszystkim widzom posiadającym ważny bilet na Formułe 1 ten serwis za darmo.

Godziny odjazdu:

(Piątek)

Z Mostu Árpád: od 07.30 do 11.00, co 30 minut
Z Placu Kościelnego w Mogyoród: od 16.00 do 19.00, co 30 minut

(Sobota)

Z Mostu Árpád: od 07.30 do 11.00, co 15 minut
Z Placu Kościelnego w Mogyoród: od 16.00 do 19.00, co 15 minut

(Niedziela)

Z Mostu Árpád: od 07.30 do 11.00, co 15 minut
Z Placu Kościelnego w Mogyoród: od 15.30 do 17.00, co 15 minut

Co do pytania kolegi gregu to myślę, że sam musisz zdecydować po wejściu na tor. Powiem tylko tyle, że gdybym ja jechał na trawkę to prawdopodobnie szukałbym wolnego miejsca na górce po prawej stronie bramy nr 6 tak by widzieć jak najwięcej toru oraz prostej startowej gdzie sporo się dzieje przed wyścigiem.

Wyjeżdżam już dziś w nocy więc wszystkiego dobrego wszystkim i do zobaczyska na torze bez żadnych problemów )

sakic19

Post autor: sakic19 » pn 26 lip, 2010 16:31

Alw w tym miejscu co pisze RamzesXX, so zawsze takie tłumy ze trzeba stac w niedziele od 6rano, w tym upale, ścisnieci jak serdelki

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » pn 26 lip, 2010 17:45

to jest "urok" (czyt. minus) miejsca na trawce....przy trybunie Silver 4 (po prawej i lewej stronie) tez jest troche gorki i widzisz to wszystko co siedziacy na niej (czyli telebim itd.) ale tez sa tlumy wiec najlepiej samemu zdecydowac bedac na miejscu gdzie chcesz przycupnac....lub w ostatniej chwili kupic u konika bilet na jakas trybune za smieszne pieniadze (w porownaniu do cennika oczywiscie)...przed wyscigiem beda chcieli stracic jak najmniej wiec ceny moga byc naprawde zaskakujace... Powodzenia i do zobaczyska na Hungaro....! ;)
wojti

felipo

Pierwszy wyjazd na Hungaroring

Post autor: felipo » pn 26 lip, 2010 18:21

Prosze o odpowiedzi na kilka pytań :-)

Którą trasą z polski dojechać najlepiej na hungaroring? czy moge sugerować się trasą z map google (ta przez Zvoleń)?
Czy jadąc trasą na Zilina i Zvoleń potrzebuje winietki?
Czy kupie w słowacji winiete na autostrady na Węgrzech?

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, juz dużo sie dowiedzialem z tego forum, ale sami wiecie :-) lepiej być pewnym.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » pn 26 lip, 2010 18:30

Winietki danego kraju sprzedawane są tylko w nim, wiec raczej nie kupisz węgierskiej na słowacji

Bolasso

Post autor: Bolasso » pn 26 lip, 2010 20:09

Jestem tu pierwszy raz więc witam wszystkich fanów F1 i Roberta.

Jadę pierwszy raz na GP i wybrałem Hungaro dość spontanicznie bo po Poznaniu.
Nie, że od Poznania jestem kibicem F1, kibicuje od dawna kiedyś Raikonenowi dziś wiadomo komu ;) ale niew tym rzecz. Mam 2 pytania:
1. Jadę z Brzegu opolskiego i jaka drogę polecacie tak zeby się spokojnie bez blądzenia jechało.
2. Od domu do samego toru wywieszam flagę na tylną szybę i oczywiście napisze "KUBICA" podpowiedzcie co jeszcze dobrego dopisac.

Pozdrawiam i do zobaczenia na torze.

zywiec-r

BILETY NA TRAWKE

Post autor: zywiec-r » pn 26 lip, 2010 23:31

Witam
Chce się wybrać pierwszy raz na żywo na wyścigi F1.
Mam pytanie w jakiej cenie są bilet na trawke do kupna na miejscu ?
Pytam się bo nie wiem czy mam się tam wgl po co wybierać $$

matt89bp

Post autor: matt89bp » wt 27 lip, 2010 11:23

bedzie mozna przywiesic na siatce transparent - "Ferraro stop team orders - Hockenheim 2010" ?
Oraz gdzie jest miejsce do wbiegu na prosta startowa zaraz po wyscigu dla kibiców jedna za Silver 3 a druga chyba kolo gold 4 tak? jak mam gold 3 to blizej do kterj bramki bede mial i na ktorym okrazeniu przed koncem juz tam isc

Gacioch

Post autor: Gacioch » wt 27 lip, 2010 15:13

Ile czasu zajmuje dojazd z centrum Budapesztu, wraz z dotarciem na trybunę (w moim przypadku to Danubius)?
Czy samochodem trzeba startować o 6:00 rano żeby dotrzeć na sobotni 3ci trening o 11:00?

felipo

Post autor: felipo » wt 27 lip, 2010 20:06

Dobra dajcie spokój.
Powiedzcie wkońcu czy jechać na zvoleń?
Wyjeżdzam z Katowic w sobote wczesnym rankiem.

kamyk

Post autor: kamyk » wt 27 lip, 2010 20:42

witam wszystkich
ja z gdyni jade na BB potem cieszyn
zylina martin ziar zvolen i sahy
omijasz gory ale vinete musisz kupic bo z ziar do zvolenia jest sznelka
z sahy na budapest potem skret na fot i tam w lewo za torami na mogyrod i nie musisz kupowac winiety na wegry

kamyk

Post autor: kamyk » wt 27 lip, 2010 20:45

dot winietek
z banskiej bystr do zvolenia i z ziar do zvolenia sa sznelki czyli drogi expresowe
pepiki tak zrobili ze zawsze musisz kupic winiete koszt 5e wiec warto kupic zeby nie miec z nimi do czynienia

kamyk

Post autor: kamyk » wt 27 lip, 2010 20:47

dot autostrada wegry
jak jedziemy od sahy to skrecamy na fot i we wsi fot w lewo na mogyrod i nie trzeba winet i szybciej i krocej. autobana z budapesztu w strone hungaroringu jest platna winety sa platne i wklepane w system nr rejestracyjne i pilnuja tego kamery i polizaje

lucky888

Post autor: lucky888 » śr 28 lip, 2010 12:26

Mam pytanie. Też wybieram się na Węgry, przejeżdzam przez przejście graniczne w Cieszynie i teraz mam pytanie. Czy lepiej wybrać trase na Cadca, Zilina, Zvolen i do Budapesztu normalnymi drogami, czy lepiej wybrać opcje z Ziliny na Bratysławe i z Bratysławy na Budapeszt.

kamyk

Post autor: kamyk » śr 28 lip, 2010 15:01

pisalem juz to 4 posty w gore

muddy

Post autor: muddy » śr 28 lip, 2010 16:07

kamyk pisze:dot winietek
z banskiej bystr do zvolenia i z ziar do zvolenia sa sznelki czyli drogi expresowe
pepiki tak zrobili ze zawsze musisz kupic winiete koszt 5e wiec warto kupic zeby nie miec z nimi do czynienia
W Banskiej Bystricy wystarczy zjechać z E77/59 na drogę 69 prowadzącą do lotniska Sliač, po minięciu lotniska i miasta wraca się na E77/66 omijając w ten sposób R1.
Kilka lat temu, jak pierwszy raz jechałem do Budapesztu (nie na GP), nie wiedziałem o tej drodze. Nie wiedziałem też, że R1 jest płatna ;-), ale udało się przejechać bez mandatu. Tak naprawdę płatny odcinek to „aż” 7km i naprawdę żal wydawać kasę na winietę. Oczywiście nie polecam liczyć na szczęście (podejrzewam, że przed weekendem GP słowacka policja raczej się zmobilizuje na tym odcinku) tylko ominąć ten kawałek drogą na lotnisko i przez Sliač.

Corleone1976

Post autor: Corleone1976 » śr 28 lip, 2010 16:43

sakic19 pisze:W kasach przed torem,mozna placic w forintach i euro, ale lepiej zaplac w euro. Ja kupowalem 3lata temu bilet na trawe w forintach to jakos mi drozej wyszlo
Czy w kasach można płacić kartą???

felipo

Post autor: felipo » śr 28 lip, 2010 18:56

"corleone"
na oficjalnej stronie hungaroring, pisze ze mozna placic karta (visa, mastercard itp.)

Corleone1976

Post autor: Corleone1976 » śr 28 lip, 2010 20:35

felipo pisze:"corleone"
na oficjalnej stronie hungaroring, pisze ze mozna placic karta (visa, mastercard itp.)
Ok. Dzięki za info. Nie sprawdzałem tego na oficjalnej stronie.

tequila

Post autor: tequila » śr 28 lip, 2010 22:51

Witam, wybieram się :)

czy wiecie czy można na tor wziąć laptopa?
Chodzi mi o to, zeby kupic jakas karte GSM a'la "POP" i sledzic czasy na lapku.
jesli tak, to czy wiiecie jaki operator i wogole jakies informacje w tym temacie?

pipi

Post autor: pipi » śr 28 lip, 2010 23:22

muddy pisze:
kamyk pisze:dot winietek
W Banskiej Bystricy wystarczy zjechać z E77/59 na drogę 69 prowadzącą do lotniska Sliač, po minięciu lotniska i miasta wraca się na E77/66 omijając w ten sposób R1.
Kilka lat temu, jak pierwszy raz jechałem do Budapesztu (nie na GP), nie wiedziałem o tej drodze. Nie wiedziałem też, że R1 jest płatna ;-), ale udało się przejechać bez mandatu. Tak naprawdę płatny odcinek to „aż” 7km i naprawdę żal wydawać kasę na winietę. Oczywiście nie polecam liczyć na szczęście (podejrzewam, że przed weekendem GP słowacka policja raczej się zmobilizuje na tym odcinku) tylko ominąć ten kawałek drogą na lotnisko i przez Sliač.
Słuchajcie a może, żeby nie jechać przez Bańską Bystrice to może z Ziarów jechać na Martin drogą E65 przez Teplice, Kremnica i gdy dojedziecie do R1 nie wjeżdzać na nią tylko pojechać drogą wzdłuż R1? (wzdłuż Rzeki) Jechał ktoś tak?
Ta droga w końcu dotrze do R1 i będzie trzeba na nią wskoczyć i przejechać jakieś 2km do następnego zjazdu. można ryzykować albo przy wjeżdzie trochę się cofnąć (ok 300m) do zjazdu Hrońska Breznica i dalej wzdłuż R1. Omijamy tym sposobem i R1 płatną i Zvolen. Na E77 wpadamy za Sarinami.

I jeszcze jedno... kamyk pisałeś:"z sahy na budapest potem skret na fot....
Mówisz żeby jechać cały czas drogą nr 2 i w lewo przez Dunakeszi przecinamy M2 bezpośrednio w Fot czy przejechać wcześniej w Szodliget na M2?

i z góry dzięki za odpowiedź, ps.. wyjeżdzam jutro rano..

mainio

Post autor: mainio » czw 29 lip, 2010 22:05

Jedzie ktoś ze Śląska na GP Węgier? Ja się dopiero teraz zdecydowałem i chętnie bym się do kogoś dołączył.

oli222

Post autor: oli222 » czw 29 lip, 2010 23:26

a może ktoś z mazowieckiego, i ma miejscówkę ? na sam wyścig najchętniej

Jacek_

Post autor: Jacek_ » pt 30 lip, 2010 09:27

witam fanow F1!
rok temu mialem okazje dopingowac kubice na zywo na hungaroringu, w tym roku za to moge sluzyc pomoca dla wybierajacych sie pierwszy raz ;-)

dla jadacych z zachodniej Polski raczej najlepzsa drozka to przez bratyslawe/brno/olomuniec, jedynie w samej Polsce i kawalek na polnocy Czech to NIE ekspresowka/autostrada, w czechach uwazajcie na miskow!
na granicy polsko-czeskiej jest dosc gorzyscie, czasem kreta droga

z centrum budapesztu na hungaroring lepiej wyjechac na tor czym wczesniej tym lepiej, ale jedzie sie max godzine takze nie jest zle

sam nie widzialem ludzi z laptopami, choc w tym roku pewnie czesc bedzie miala np netbooki, rok temu za ok 70euro mozna bylo wypozyczyc na caly weekend KangarooTV, troche kosztuje ale jednak warto! nie probowalem z wegierska sim ale mysle, ze to dobry pomysl

bilety na trawke mozna kupic w kazdej chwili jest ich pod dostatkiem, w kasach placilem w euro nie ma z tym problemu, jesli kupiliscie na trawke to idzcie w niedziele rano jak najszybciej zajac dobre miejsce jak najwczesniej! do tego koniecznie krem do opalani i jakis kapelusz najlepiej

jesli chodzi o parkowanie, rok temu bylo gratis, radze parkowac jak najdalej od toru, znalezc miejsce i dojsc pieszo bo przy wyjezdzie sa mega korki a wy w takim wariancie szybciej wyjdziecie;-)

jak cos to na priva

pozdr

pipi

Post autor: pipi » śr 04 sie, 2010 17:40

Jacek święta prawda co piszesz.

Szkoda ze nie napisałeś tego wcześniej, wziąłbym olejek do opalania ;-)

A ja jechałem tak jak pisałem, droga bardziej turystyczna ale bez korków i płatnych autostrad.
Pozdrawiam i do za rok...
Senna for ever

ODPOWIEDZ

Wróć do „GP Węgier”