GP Węgier 2008

Moderator: Moderatorzy

Amadi

GP Węgier 2008

Post autor: Amadi » pt 12 paź, 2007 18:48

otóż w przyszłym roku na 99% jade z kumplami na węgry i to rowerami (chcemy po droze troche zwiedzić). Chciałem zapytać jak to jest z tymi biletami junior priority dokładnie: bo kumple będą juz mieć skonczone 18 lat, ale na stronie pisze, że jak nie mieli 19 urodzin to jeszcze sie łapią na te bilety. Czy tak jest rzeczywiscie i czy wogóle ktos sprawdza wiek na bramkach.
Gdzie zamawiacie bilety, bo znalazłem taką strone (http://www.hungaroinfo.com/formel1/tickets_all_pl.htm) - korzystał ktos z ich usług.
Aha i jak dokonać tego przelewu - tam będzie napisane ile mam zapłacić itd. bo na dole jest mowa o jakichś dodatkowych 5% - o co z tym chodzi. I czy jeśli kupię 4 bilety to za przesyłke zapłace tylko raz (15 EUR).

Oprócz tego mozecie tu wpisywać swoje uwagi lub porady dotyczące wyjazdu na GP i rzeczy z tym związanych.

Awatar użytkownika
Miszczuk

Post autor: Miszczuk » pt 12 paź, 2007 18:50

Co do przelewu to wpisujesz numer z karty a oni obciążają Twoje konto. Pamiętaj że do ceny biletów dolicza się jeszcze VAT jaki obowiązuje w Polsce na tego typu produkty. Za przesyłkę płacisz raz.

Amadi

Post autor: Amadi » pt 12 paź, 2007 18:54

ile bedzie tego VAT 7% - czemu na stronie nic o tym nie pisze, vat jest pobierany automaycznie czy nie ??
I ja nie chce płacic kartą tylko przelewem.

m44

Post autor: m44 » pt 12 paź, 2007 20:40

7% VATu to chyba za archaicznych czasów płaciło, teraz zdaje się 22% od wszystkiego te złodzieje zabierają :P

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 12 paź, 2007 20:47

Amadi pisze:Aha i jak dokonać tego przelewu - tam będzie napisane ile mam zapłacić itd. bo na dole jest mowa o jakichś dodatkowych 5% - o co z tym chodzi. I czy jeśli kupię 4 bilety to za przesyłke zapłace tylko raz (15 EUR).
5% to chodzi chyba o to że za zrobienie biletu, czy coś takiego. Wybierz sobie jaki chcesz bilet, i kliknij tam gdzie sie zamawia, to ci podsumuje wszystko, będzie co za co płacisz. W zeszłym roku za wysyłkę płaciło się od biletu, to pewnie w tym tak samo.

Edit: Dobra, zajrzałem na stronę, żeby nie było że złe info daje :P

Te 5% dolicza się do ceny biletu. To cena za opracowanie biletu, tak się mądrze nazywa. Co do wysyłki, to wynika z tego, że 15 Euro od zamówienia ( na terenie Unii zakładam że mieszkasz :P ) Daj sobie na próbę powiedzmy 3 bilety na jakiej chcesz trybunie i kliknij "zamówić" (wspaniałe tłumaczenie na tej stronie mają btw...). Tam będziesz miał wszystko wyszczególnione, ile płacisz i za co.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Amadi

Post autor: Amadi » pt 12 paź, 2007 21:36

ok zaraz sprawdze, ale troche mi sprawe rozjaśniłeś, a z tym tekstem, że wspaniałe tłumaczenie mają na tej stronie to dosłownie czy tak z podtekstem ??

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 12 paź, 2007 22:01

Tłumaczenie w sensie że jest do... bani powiedzmy. Jakiś translator zaprzęgli czy co do tego :| Daliby to jakiemuś polakowi, to by z angielskiego lepiej przetłumaczył :) Dużo błędów jest, jakaś odmiana dziwna, pourywane słowa itp itd.

Awatar użytkownika
Skwioton

Post autor: Skwioton » ndz 14 paź, 2007 19:23

Czyli jak mam urodziny 7.09 to mogę kupic sobie bilet Juniora ?
Wie ktoś może jak jest sprawdzana data urodzenia ?
Hmm ... Czym byłoby życie bez F1 ??? ...

arthi

Post autor: arthi » śr 24 paź, 2007 17:37

Miszczuk pisze:Co do przelewu to wpisujesz numer z karty a oni obciążają Twoje konto. Pamiętaj że do ceny biletów dolicza się jeszcze VAT jaki obowiązuje w Polsce na tego typu produkty. Za przesyłkę płacisz raz.
:roll: Niby jakim cudem??

Awatar użytkownika
Miszczuk

Post autor: Miszczuk » śr 24 paź, 2007 21:51

no normalnie w każdym kraju obowiązuje jakaś stawka VAT na tego typu produkt. Na stronie jej nie wliczają bo nie wiedzą gdzie żyjesz i już.

arthi

Post autor: arthi » śr 24 paź, 2007 23:50

Miszczuk pisze:no normalnie w każdym kraju obowiązuje jakaś stawka VAT na tego typu produkt. Na stronie jej nie wliczają bo nie wiedzą gdzie żyjesz i już.
No wlasnie problem w tym, ze nie normalnie albo czegos nie wiem. Gdzie niby mialbys ten VAT doplacic jesli go nie wliczaja przy zakupie? Kupujesz te bilety na firme? Podajesz im NIP-EU czy jak?

Awatar użytkownika
Miszczuk

Post autor: Miszczuk » czw 25 paź, 2007 15:18

Zapłaciłeś już za bilety? Normalnie po zidentyfikowaniu osoby (podajesz numer z karty jakiś taki specjalny nie pamiętam nazwy - jest na karcie płatniczej) oni (sprzedawca) kontaktuje się z bankiem, sprawdza Twoje dane po czym bank przelewa sprzedawcy sumę za bilety i przy okazji automatycznie pobierany jest VAT.

arthi

Post autor: arthi » czw 25 paź, 2007 16:38

Koncowke tzw. numer CVC2/CVV2. W dalszym ciągu jednak nie rozumiem czemu niby mieliby doliczac polski VAT do biletu kupionego na Wegrzech skoro jestem osobą fizyczną i kupuje w Unii Europejskiej. No i co do tego wszystkiego ma bank, oni tylko posrednicza w transakcji..

Kupowales juz ten sposob bilet?

Awatar użytkownika
Miszczuk

Post autor: Miszczuk » czw 25 paź, 2007 18:02

Tak kupowałem dwa bilety na Spa. Mówię jak było, przecież nie wymyśliłem sobie tego...

Awatar użytkownika
Kris006

Post autor: Kris006 » sob 27 paź, 2007 17:39

Tak więc byłem w tym roku na hungoro' bilet lepiej kup w kasach przed obiektem np w czwtartek czy piatek. na 100% będą chyba ze na gold trybune sie wybierasz;) to juz nie zdazysz, lepiej na kasach kupic bo cena biletu ta sama i bez kosztow wysyłki. jak macie skonczone 18 lat nie sprawdzaja kto ile ma na wejsciach na tor. A jeszcze jak nie wygladacie dorosle to na bank Was o dowód tożsamości nie poproszą. W roku '08 w lutym będę miał 18'kę. ja znowu sie wybieram na hung. lub do niemiec na hocken. i kupuje junior na bank
Ostatnio zmieniony ndz 28 paź, 2007 18:53 przez Kris006, łącznie zmieniany 1 raz.

olivetti

pit lane visit

Post autor: olivetti » ndz 28 paź, 2007 18:59

Witam wszystkich

Byłem w tym roku na Węgrzech, i za rok znowu jadę. Jedna rzecz mnie tylko gnębi. Czy jeśli kupię na miejscu w czwartek bilet na miejsca stojące weekendowy, to czy wejdę w czwartek po południu na pit lane????

W tym roku dotarłem na tor dopiero w sobotę rano i nie orientuję się za bardzo w temacie czwartku.

Z góry dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » ndz 28 paź, 2007 21:01

Mam pytanie - ile kosztuje pełny wyjazd na wyścig na Węgry? Chodzi mi razem z podróżą w obie strony, wstępem na wszystkie dni i dostępem do PitLane (o ile można). Mieszkam w Szczecinie. Jakby ktoś nie wiedział, a takich spotykałem Szczecin to polecam tą mapkę:
Obrazek
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 29 paź, 2007 09:07

Chipita pisze:Mam pytanie - ile kosztuje pełny wyjazd na wyścig na Węgry? Chodzi mi razem z podróżą w obie strony, wstępem na wszystkie dni i dostępem do PitLane (o ile można). Mieszkam w Szczecinie. Jakby ktoś nie wiedział, a takich spotykałem Szczecin to polecam tą mapkę:
Obrazek
Jakbyś nie wiedział, jak się dodaje (a takich spotykam bardzo często) to polecam wpisać w uruchom calc.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 29 paź, 2007 15:33

Ale nie wiem jakie są ceny poszczególnych wstępów na poszczególne dni, itd. A czasu nie mam, żeby to poszukać, dlatego sądziłem, że znajdę tutaj kogoś kto mi pomoże. Ale skoro yarpen.zirgin, myśli, że nie wiem jak się dodaje i robi ze mnie idiotę to wielkie dzięki. Prostactwo... :neutral:
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pn 29 paź, 2007 17:13

Ceny masz na stronie, przykładowo oficjalnej organizatora tu: http://www.hungaroinfo.com/formel1/tickets_all_pl.htm. Wszystko zależy od ceny biletu jaki sobie wybierzesz, czym planujesz jechać i gdzie spać.

Robbie

Post autor: Robbie » wt 06 lis, 2007 11:38

Wychodzi na to że najtańszy bilet kosztuje 99 euro. To jest cena za miejsce stojące ale na cały weekend.

Do tego trzeba doliczyć koszt przesyłki 15 euro.

Ogólnie cenowo wychodzi nie najgorzej.
Jestem tylko ciekaw czy jakbym dotarł na miejsce w sobotę rano to czy byłyby jeszcze bilety.
Ostatnio zmieniony wt 06 lis, 2007 15:58 przez Robbie, łącznie zmieniany 1 raz.

olivetti

Post autor: olivetti » wt 06 lis, 2007 12:47

Robbie pisze: Jestem tylko ciekaw czy jakbym dotarł na miejsce w sobotę rano to czy byłyby jeszcze bilety.
Na miejsca stojące to na pewno. Sam tak kupowałem. Sektory siedzące na w tym roku wykupione były znacznie wcześniej.
Chociaż spotkałem w niedzielę o 5 rano osoby chcące kupić bilet na sektor RedBull:) Z tego co się orientuje to na wyścig w 2008 roku już od ponad miesiąca są wyprzedane.
Ostatnio zmieniony wt 06 lis, 2007 15:59 przez olivetti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 06 lis, 2007 14:04

Chipita pisze:Ale nie wiem jakie są ceny poszczególnych wstępów na poszczególne dni, itd. A czasu nie mam, żeby to poszukać, dlatego sądziłem, że znajdę tutaj kogoś kto mi pomoże. Ale skoro yarpen.zirgin, myśli, że nie wiem jak się dodaje i robi ze mnie idiotę to wielkie dzięki. Prostactwo... :neutral:
Sorry, ale najpierw piszesz post w rodzaju "czy ktoś może mi pododawać koszty podróży do cen biletów" i dodajesz jeszcze "jakbyście nie wiedzieli gdzie mieszkam, to tutaj jest mapka". I mnie prostakiem nazywasz? Rozumiem, że ludzie to ogólnie debile, ale raczej nie przypuszczasz, że ktoś kto nie wie gdzie jest Szczecin, będzie w stanie dodać dla Ciebie te kilka liczb, wejść na 2-3 strony i ogólnie zrobić kosztorys.

Koleś, albo się wysławiaj LOGICZNIE i ZROZUMIALE, albo nie marudź, że się z Ciebie śmieję. Skoro piszesz, że nie wiesz jakie są ceny poszczególnych biletów, to może Twój post powinien brzmieć raczej jak "Nie wiem jakie są ceny za bilety, ktoś może mi podać stronę?", mam rację? Zresztą, skoro nie masz czasu na wpisanie w przeglądarce "www.google.com" a potem w takim fajnym okieneczku "f1 hungarian gp tickets", to jak znajdziesz czas, żeby chociaż wypełnić formularz zakupu, nie mówiąc już o wybraniu się na taką imprezę?

Pozdrawiam prostactwo, tych co nie "umią" dodawać, nie wiedzą gdzie jest Szczecin i całą resztę.
Ostatnio zmieniony wt 06 lis, 2007 16:00 przez yarpen.zirgin, łącznie zmieniany 1 raz.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
Skwioton

Post autor: Skwioton » czw 15 lis, 2007 16:19

Teraz na stronie www.hungaroinfo.com jest napisane, że bilet Juniora obowiązuje tylko DO 18-tych urodzin
Rozmawiałem z gościem z tego serwisu, stwierdził, że to błąd w tłumaczeniu był, tak więc jeżeli jesteś już po 18-tce musisz kupic bilet Adult ( normalny)

Marcin GTI

Post autor: Marcin GTI » ndz 16 gru, 2007 22:07

Witam
Na stronie hungaroinfo przy zamówieniu biletów można skorzystać z opcji "BON" Czy może ktoś mi o tym więcej napisać? Niby jest to bon imienny, jeżeli chcemy komuś prezent zrobić. Ja właśnie chce mojej żonie pod choinkę zrobić taki prezent, jednak chyba ten bon nie jest wysyłany od razu po zamówieniu, tylko wraz z biletem?
Miał ktoś z tym do czynienia?
Jeżeli tydzień temu zamówiłem bilety, otrzymałem potwierdzenie, to kiedy mogę się spodziewać biletów?

Pozdrawiam

p.s pierwszy mój wyjazd na GP.

Awatar użytkownika
Skwioton

Post autor: Skwioton » pn 17 gru, 2007 15:11

Bon wysyłaja po zapłaceniu za bilety ( po potwierdzeniu wpłaty) wiem, bo sam juz taki dostałem

Marcin GTI

Post autor: Marcin GTI » pn 17 gru, 2007 15:34

Skwioton pisze:Bon wysyłaja po zapłaceniu za bilety ( po potwierdzeniu wpłaty) wiem, bo sam juz taki dostałem
Czyli jak otrzymałem fakturę to znaczy że bony zostały wysłane?

Awatar użytkownika
Skwioton

Post autor: Skwioton » pn 17 gru, 2007 17:25

Ja dostałem potwierdzenie otrzymania przez nich należnej kwoty na mejla, i po chyba trzech, czterech dniach bon był u mnie w skrzynce pocztowej :)

Awatar użytkownika
Kris006

Post autor: Kris006 » pn 31 gru, 2007 13:06

Skwioton pisze:tak więc jeżeli jesteś już po 18-tce musisz kupic bilet Adult ( normalny)
chyba że ktoś wygląda młodo:D a jak będą się czepiać to pokaleczymy język angielski mówiąc "i'am 17 years old. my pasport far far away in our car" czy nawet jeszcze gorzej :P

Awatar użytkownika
Skwioton

Post autor: Skwioton » wt 01 sty, 2008 21:31

to musisz w moim poście powinno byc w " "
Wiadomo, że to teoria tylko

Zablokowany

Wróć do „GP Węgier”