GP NIEMIEC 2008 Hockenheim

Moderator: Moderatorzy

Uziel23

GP NIEMIEC 2008 Hockenheim

Post autor: Uziel23 » śr 16 sty, 2008 14:15

Czy tałem kilka wątków odnośnie wyjazdów na GP i już mam taki mętlik, że nie wiem :shock:
Razem ze szwagrem, bratem i kolegą (4 osoby) planujemy wyjazd na GP Nemiec, bo niestety tylko ten termin nam pasuje i jest w miarę blisko.

"Po pierwsze PRIMO" PRZEJAZD: Planujemy własnym samochodem osobowym (diesel). Hockenheim to jakieś 1300 km (od nas tzn spod Lublina) w jedną stronę to jakieś 150litrów w obie strony przy (5,5 przy 120 w 1,9tdi) to wiemy :wink:

"Po drugie PRIMO " NOCLEG: Jakieś 80km od Hockenheim mielibyśmy nocleg u Bauera u którego kiedyś robiłem - koszty noclegu żadne oczywiście prowiant ze sobą to też wiemy :wink:

"Po trzenie PRIMO ULTIMO" BILETY: chcemy najatańsze na trawkę tego nie wiemy :cry:

i Tu prośba do was do tych którzy się orientują gdzie można kupić, zamówić bilety, jakie są ich koszty jakie opcje i wszystko z tym związane.

Mile widziane fotki , linki do stron oraz własne doświadczenia

Dzięki oraz proszę również o wyrozumiałosć.

Awatar użytkownika
Skwioton

Post autor: Skwioton » śr 16 sty, 2008 16:49

Hmm oto kilka stron z biletami na F1 :

http://www.f1-gpt.com/

www.easygpt.com

www.grandprix-tickets.com

z tego co wiem to sprawdzone serwisy,
a tu masz linka do oficjalnej sprzedazy :

http://www.hockenheimring.com/Default.aspx?tabid=1208

Ceny na "trawke"
f1-gpt.com - 106 parabolika, 145 Spitzkehre
easygpt.com - 113 za parabolike, 157 za nawrót ;)
oficjalna strona toru - 105 i 149 odpowiednio ceny w Euro oczywiście, do tego trza doliczyc koszt wysylki, koło 15 euro

Czyli najtaniej na oficjalnej stronie, noi wyaje mi sie, że najpewniej
A więc koszt biletów to 105 Euro x 4 = 420 Eurasow
za przesyłke zapłacisz raz więc 15 Euro poza granice Niemiec ale do kraju UE
więc łącznie 435 Euro ( ceny za bilety "adult" - powyżej 16 lat)

[ Dodano: Sro 16 Sty, 08 17:21 ]
Zapomniałem dodac, że to ceny za weekend (piatek-sobota-niedziela)

Tutaj widok z miejsca przy parabolice :

http://www.hockenheimring.com/Default.aspx?tabid=652

A tutaj z nawrotu Spitzkehre :

dojazd - http://www.hockenheimring.com/Default.aspx?tabid=653

wyjazd - http://www.hockenheimring.com/Default.aspx?tabid=654

Osobiscie uważam, że lepszym wyjsciem jest kupno biletów na Spitzkehre - na takim dohamowaniu powinno duzo sie dziac
Przy takiej opcji - koszt lączny biletów to 611 euro
Hmm ... Czym byłoby życie bez F1 ??? ...

PABLO

Post autor: PABLO » ndz 20 sty, 2008 17:16

Polecam stronkę :arrow: www.gpt.at

Zamawiałem u nich dwa lata temu bilet na GP Hiszpanii, opłata za przesyłkę chyba około 15 Euro, bilet przyszedł za pomocą DHL-a dwa tygodnie przed wyścigiem.

Anuskaaaaa

Post autor: Anuskaaaaa » pt 15 lut, 2008 10:35

Czy ktoś kupował bilet na stronie gpservices :grin: ???

Kleszczu

Post autor: Kleszczu » sob 16 lut, 2008 12:44

Skwioton pisze:Hmm oto kilka stron z biletami na F1 :
Ceny na "trawke"
f1-gpt.com - 106 parabolika, 145 Spitzkehre
easygpt.com - 113 za parabolike, 157 za nawrót ;)
oficjalna strona toru - 105 i 149 odpowiednio ceny w Euro oczywiście, do tego trza doliczyc koszt wysylki, koło 15 euro
Spitzkehre , to nie sa czasem miejsca siedzace ?

Awatar użytkownika
Skwioton

Post autor: Skwioton » sob 16 lut, 2008 16:48

Zasugerowałem się tym steh... chyba faktycznie masz rację
Hmm ... Czym byłoby życie bez F1 ??? ...

Awatar użytkownika
mati91

Post autor: mati91 » wt 11 mar, 2008 12:14

Spitzkehre to miejsca stojace, przynajmniej tak bylo 2 lata temu

Awatar użytkownika
broker

Post autor: broker » wt 11 mar, 2008 15:20

Anuskaaaaa pisze:Czy ktoś kupował bilet na stronie gpservices :grin: ???
Polecam. To jest firma Artura Kubicy :)
BMW POWER

Krzysztof

Post autor: Krzysztof » pn 24 mar, 2008 22:05

Witam,

czy ktos kto był na Hockencheim moze polecić najlepszą trybunę? Liczę się z wydatkiem ok300 EUR bo tyle kosztują ale które waszym zdanem sa ciekawe?
Zastanawiałem się nad Süd A, B...

Krzysztof

Insect

Post autor: Insect » wt 25 mar, 2008 15:32

Witam!

Nie chciałem zakładać nowego tematu, dlatego podpinam się pod ten. Mam zamiar pojechać do Niemiec na Hockenheim, ale będzie to mój pierwszy wyjazd, więc mam dużo pytań. Po pierwsze wyliczyłem, że autem będzie znacznie taniej niż busem w 8/10 osób. W przeliczeniu za paliwo zapłace ok 150 euro, a jak wezme kogoś na doczepke to wychodzi połowa z tego. Bilety oczywiście najtańsze, bo jam biedny Polak :p Więc Generalka, ale mam zamiar być tam 3 dni, bo różnica w cenie biletu jest po prostu śmieszna....i teraz pytania:

1. Czy gdzieś koło toru jest jakiś placyk lub pole na którym można rozbić namiot (tak jak pisałem biedny Polak - tniemy koszta)

2. Może koło toru jest jakaś super-tania baza noclegowa ?

3. Na oficjanej stronie toru Hockenheim, wchodze w TICKETS, klikam dwa razy bilet który chce nabyć (105 E), daje NEXT (po niemiecku nie wiem jak to jest :D) i po prawej stronie mam do wypełnienia luki, a po lewej suma 210 E i teraz pytanie, czy jak wypełnie luki danymi osobowymi i klikne NEXT to będę miał jakieś dane do przelewu lub coś po czym będę mógł wnioskować, że zamówiłem te bilety, a druga sprawa, czy one dotrą do Polski ? :P

4. Czy ta General Admission jest tak zła jak powiadają ? Czy jest ktoś kto już był tam na tym torze i może powiedzieć jak było :P

5. Teraz sprawa, która interesuje mnie najbardziej, dużo czytałem o otwartm pitlane, czy wie ktoś może jak i czy w ogóle funkcjonuje to na niemieckim torze, bo nie ukrywam, że byłbym bardzo podekscytowany gdybym mógł zwiedzić pare boxów :P

6. Gdyby nie udało mi się zakupić biletów przez internet, jaka jest szansa, że w czwartek/piątek kupie te bilety (General Admission) w kasach toru ?

7. O której trzeba wejść na tor, aby zająć sobie najlepsze miejsca ? xD

Z góry przepraszam za wszelakie błędy w pisowni i licze, że ktoś przynajmniej w połowie odpowie na moje pytania :razz:
Ostatnio zmieniony wt 25 mar, 2008 15:39 przez Insect, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal_krasnik

Post autor: michal_krasnik » wt 25 mar, 2008 15:53

Insect pisze: 6. Gdyby nie udało mi się zakupić biletów przez internet, jaka jest szansa, że w czwartek/piątek kupie te bilety (General Admission) w kasach toru ?

7. O której trzeba wejść na tor, aby zająć sobie najlepsze miejsca ? xD
Ja również jeszcze nie byłem na GP, ale już się interesowałem wyjazdem i dowiedziałem się, że na GP Węgier bez problemu bilety na trawkę dostanę nawet w sobotę, a żeby zająć dobre miejsce to najlepiej jest być parę minut przed otwarciem bram - na Węgrzech bramy otwierają chyba o 6 rano.
Wydaje mi się, że na GP Niemiec również będzie podobnie. Jak masz zamiar być w czwartek czy w piątek to nie warto kupować biletów przez internet - wydawać na przesyłkę itd.
Zapewne jak będziesz już w czwartek/piątek to rozpatrzysz się gdzie są ładne miejsca i tam możesz w niedziele rano startować. Gorzej jest jak ktoś jedzie dopiero na niedzielę i szuka odpowiedniego miejsca - wtedy zapewne go nie znajdzie.

michalv8

Post autor: michalv8 » pt 28 mar, 2008 17:42

Wiatm!

Chciałbym się spytać tych którzy byli na tym GP gdzie są najlepsze miejsca? Nie patrząc na cene tylko gdzie są najciekawsze widoki i najwięcej się dzieje?

Bilety zamierzam kupić przez GP Services albo oficjalną stronę toru-gdzie lepiej??

Awatar użytkownika
makuj84

Post autor: makuj84 » sob 12 kwie, 2008 16:43

od której godziny można wchodzić na tor??? na hungaroringu mozna od 6:00 a na hocenheim??? chodzi mi o niedziele.

[ Dodano: Sro 16 Kwi, 08 22:47 ]
mati91 pisze:Spitzkehre to miejsca stojace, przynajmniej tak bylo 2 lata temu

Stojące na trawie czy na trybunie???

PABLO

Post autor: PABLO » czw 10 lip, 2008 11:22

Z tego co wiem to na trybunie, bo tam właśnie zamierzam być w tym roku.
Widzę, że w tym roku będzie tam spora grupa Polaków.
Do zobaczenia na torze. :razz:

malin_f1

Post autor: malin_f1 » czw 10 lip, 2008 19:20

Witam
Pierwszy wyjazd na GP i od razu kilka treściwych pytań dla tych którzy już byli na Hockenheim.
1. Potrzebuje kwaterę dla parki możliwie blisko toru najlepiej żeby dojść na piechotę? pole namiotowe i kempingi odpadają znajdę coś w ciemno w pobliżu w piątek? ew jak oddaloną od toru to czy tam nie ma problemów z dojazdem na tor zaparkowaniem i dojściem na trybuny? Orientacyjnie ile euro taka kwatera od osoby?
2. Szukam towarzystwa na podróż w sensie drugiego samochodu wiadomo w większej grupie zawsze raźniej zamierzam ruszać w czwartek w na noc żeby w piątek być na miejscu generalnie to się jeszcze może zmienić i jest do utalenia jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę pisać na PW ew GG
Ostatnio zmieniony pt 11 lip, 2008 13:10 przez malin_f1, łącznie zmieniany 1 raz.

mariusz403

Post autor: mariusz403 » czw 10 lip, 2008 21:18

Skąd jesteś Malin, bo nie wiadomo jak będziesz jechał???

malin_f1

Post autor: malin_f1 » czw 10 lip, 2008 22:20

Jestem z okolic Wawy ale co za problem spotkać się gdzieś na granicy czy gdziekolwiek po drodze poza tym jaką trasę wybrać z wawy?
1. Poznań - Berlin - Leipzig - Frankfurt
2. Wrocław - Dreseden
różnica w KM wg via michelin ok 50km
Ostatnio zmieniony pt 11 lip, 2008 13:10 przez malin_f1, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „GP Niemiec”