Borowczyk i ekipa - złote myśli

Hyde Park to forum, na którym możecie poruszać każdy temat, nawet ten niezwiązany z F1 ;-)

Moderator: Moderatorzy

Waldek

Post autor: Waldek » pt 06 maja, 2011 23:15

A co powiecie na to, Heidfeld właśnie został wyprzedzony przez Alonso a tymczasem Borówa: "Heidfeld szykuje się do wyprzedzania Alonso" i po chwili konsternacja i milczenie.... ha ha ha.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 06 maja, 2011 23:35

Powiemy, że standard ;)
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
alma

Post autor: alma » ndz 08 maja, 2011 15:49

Czy tylko mi się wydawało, że wszyscy kibice czekali na wyścig z taka liczba wyprzedzeń dobrych parę lat, a panowie, w szczególności Maurycy, narzekali, że za dużo (a może by tak pozwolić na użycie DRS co dwa okrążenia, a co z tego że wyprzedzi skoro zaraz ten z tyłu będzie mieć taką samą możliwość bla bla bla)? Czyżby się M. przestraszył, że trzeba szybciej komentować i orientować się w sytuacji...
Zgrywam grzeczną panienkę, ale jeszcze dzisiaj będę niegrzeczna...

Awatar użytkownika
pwx99

Post autor: pwx99 » ndz 08 maja, 2011 15:53

Wydaje mi się nawet, że Maurycy w pewnym momencie powiedział, że tego wyprzedzania jest tak dużo, że ciezko jest sie połapac, kto kogo wyprzedził.

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » ndz 08 maja, 2011 15:55

A ja jestem całkiem za tym, lubie wiedzieć co i dlaczego się dzieje na torze a w tym sezonie zupełnie tego nie wiem.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » ndz 08 maja, 2011 15:55

Alma, raczej chodzi o to, że nie do końca na takie wyprzedzanie się czeka. To tak jakby kazać biec dwóm ludziom i jednemu odciąć nogę - z góry wiadomo, kto będzie szybszy. Jak dla mnie niby fajnie, że jest więcej wyprzedzania, ale pozostawia ono pewien niesmak. Przy jednym z wyprzedzań pokazali grafikę z prędkościami - ten z drs miał przewagę około 30 km/h. Trochę to za dużo.
Ostatnio zmieniony pn 09 maja, 2011 21:59 przez del, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 09 maja, 2011 10:23

del, zgadzam się. Samo DRSowe wyprzedzanie jest nudne, ale ten DRS daje też możliwość walki w następnych zakrętach, co już jest cacy. Także ogólnie na +. Szczególnie, że (w przeciwieństwie do tego co mówił Maurycy) kierowcy raczej nie czekają na strefę DRS tylko dalej starają się walczyć gdzie tylko mogą. A teraz mają większe możliwości :)
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
Alvaro

Post autor: Alvaro » pn 09 maja, 2011 10:52

del, chyba 30 km/h, a nie sekund :wink:
Ja też odnoszę wrażenie że ten DRS pozostawia pewien niesmak... jakoś nie jestem do niego przekonany.

Co do komentarza to coraz bardziej mnie irytuje to że coraz częściej nasi "specjalści" we wszystkich TR słyszą "zaszyfrowane komunikaty", zwłaszcza w chwilach kiedy nawet ja wiem o czym było to TR... a jakimś orłem nie jestem.
"Dla Formuły 1 naprawdę ważne są dwie rzeczy... Jedną jest Ferrari, a drugą jest hałas" ~Bernie Ecclestone

Wywi

Post autor: Wywi » pn 09 maja, 2011 15:49

Alvaro pisze:del, chyba 30 km/h, a nie sekund :wink:
Ja też odnoszę wrażenie że ten DRS pozostawia pewien niesmak... jakoś nie jestem do niego przekonany.

Co do komentarza to coraz bardziej mnie irytuje to że coraz częściej nasi "specjalści" we wszystkich TR słyszą "zaszyfrowane komunikaty", zwłaszcza w chwilach kiedy nawet ja wiem o czym było to TR... a jakimś orłem nie jestem.
Ja tak samo nie jestem, ale jak pytali Rosberga czy chce zmienić ustawienia przedniego skrzydła to on odpowiedział: No, ok. No, ok.

Ale Maurycy: zły przekaz.........

Awatar użytkownika
Alvaro

Post autor: Alvaro » pn 09 maja, 2011 19:52

No tak jeszcze "zły przekaz" o tym zapomniałem :lol: I tak na zmianę z "zaszyfrowanymi informacjami"... Można zwariować :roll:
"Dla Formuły 1 naprawdę ważne są dwie rzeczy... Jedną jest Ferrari, a drugą jest hałas" ~Bernie Ecclestone

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pn 09 maja, 2011 21:59

Alvaro pisze:del, chyba 30 km/h, a nie sekund
Tajest, poprawione, dzięki.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » ndz 22 maja, 2011 18:36

Czy ja się przesłyszałem czy też naprawdę Borówa zaczął snuć teorie jak to Alonso po ostatnim pit-stopie ma szansę na walkę o zwycięstwo? Bo akurat robiłem sobie kanapkę w kuchni i nie wiem na pewno. Ciekawe czy przypomniał sobie swoje słowa gdy Alonso był dublowany...
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 22 maja, 2011 21:30

Ej, poważnie był tekst, że Bernd otworzył okno w SC ??
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
pwx99

Post autor: pwx99 » ndz 22 maja, 2011 21:34

W Team Radio któregoś z kierowców padło stwierdzenie, że "okno SC jest otwarte".

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 22 maja, 2011 21:36

Safety Car Window Open u Alonso i słoneczka przetlumaczyły to dosłownie ?
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
pwx99

Post autor: pwx99 » ndz 22 maja, 2011 21:41

Dzisiaj słoneczka były w "formie". Wydaje mi się, że mówili coś o otwartym oknie w SC, ale ręki uciąć nie dam, bo zawsze po Team Radio przez chwile nie słucham komentatorów, żeby nie wysłuchiwać tekstów typu "kolejna zaszyfrowana informacja"

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » ndz 22 maja, 2011 21:45

Ale nic nie przebije dziś tekstu Borowczyka że Vettel po swoim ostatnim pit stopie wyjechał na 9 miejscu :mrgreen: :lol:
hideto pisze:Safety Car Window Open u Alonso i słoneczka przetlumaczyły to dosłownie ?
Przetłumaczyły słowo w słowo. Bodajże Mały-Rycy to przetłumaczył, po czym nastąpiła chwila ciszy... :P
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Wywi

Post autor: Wywi » ndz 22 maja, 2011 21:54

zu7 pisze:Czy ja się przesłyszałem czy też naprawdę Borówa zaczął snuć teorie jak to Alonso po ostatnim pit-stopie ma szansę na walkę o zwycięstwo?
Było tak, bo Fernando dostał przez TR informację, że na twardej mieszance przejedzie 25 okrążeń (czyt. do końca).
Ale lepszy był Maurycy, jak powiedział, że tylko 5 kierowców tak naprawdę z sobą rywalizować i wymienił Alonso, który jak było akurat idealnie widać został zdublowany przez parę VET HAM.......... No tempo utrzymywał nie ma co...
No i Maurycy na samym początku: "W bolidzie Kamui Kobayashiego awarii uległa opona". Nie prościej było została/jest przebita :?:

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » ndz 22 maja, 2011 22:00

hideto pisze:Safety Car Window Open u Alonso i słoneczka przetlumaczyły to dosłownie ?
Teraz trochę wstyd zapytać, ale co tak naprawdę mógł oznaczać ten komunikat? Chodziło może o określenie wpływu hipotetycznego wyjazdu SC na realizowaną strategię? :oops:

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 22 maja, 2011 22:04

Ni mniej ni więcej, jak prostą zależność. Wyjeżdża SC na tor -> od razu pitujemy.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » ndz 22 maja, 2011 22:07

hideto pisze:Ni mniej ni więcej, jak prostą zależność. Wyjeżdża SC na tor -> od razu pitujemy.
Dzięki za potwierdzenie. ;)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 22 maja, 2011 22:15

Ogólnie rzecz ujmując, jak inżynier mówi do kierowcy o jakimkolwiek 'oknie' to należy to rozumieć tak jak np okienko transferowe. Czyli okres czasu do wykonania pewnej czynności. W F1 akurat do postoju. Ale w sumie, skąd Maurycy miałby to wiedzieć ? :lol:

Wywi

Post autor: Wywi » sob 28 maja, 2011 20:47

Oj coś dzisiaj lekko zaiskrzyło na linii Borowczyk-Kochański. Podczas kwalifikacji Maurycy rozmyślał o Vettelu, aż tu nagle przerwał mu Andrzej, bo zobaczył tatę Hamiltona z narzeczoną Lewisa. A potem Maurycy z irytacją spytał się: Mówiłem o Vettelu, jak myślisz? I Andrzeja zatkało... Ale powiedział potem: To jest duży znak zapytania :grin: Ciekawie to brzmiało

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » sob 28 maja, 2011 21:42

Ogólnie Panowie dziś płyneli innymi statkami do tego samego portu. Kiedy ratownicy wyciągali Pereza, m. in. na RTL'u Panowie byli bardzo ostrożni w komentarzach, natomiast Boro zaczął o Sennie, o Karlu.. snując czarne scenariusze. Panowie naprawdę sprawiają wrażenie, jakby jeden drugiego chciał pokonać i powiedzieć :"ja wiem lepiej niż Ty", co było widać dziś ewidentnie.
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » sob 28 maja, 2011 23:53

O pieeeerdołach mówicie, a nikt nie zwrócił uwagi na perełkę weekendu. ;)

Nie wiem jak Was, ale mnie strasznie bawiło niegdysiejsze przedstawianie Maurycego jako wielkiego kierowcy i jego ciągłe przedstawianie jako eksperta do technik jazdy. W związku z tym dobił mnie jeden z dialogów, który miał miejsce zdaje się jeszcze w czwartek.

Andrzej zaczął się rozwodzić nad wyjątkowością toru w Monako i zapytał Maurycego czy miał kiedyś okazję jeździć po takim torze ulicznym i czy może coś na ten temat powiedzieć.

Maurycy zaś odpowiedział jakoś tak, że w Monako i na innych prawdziwych torach ulicznych nie jeździł, ale tor w Kielcach przypominał trochę tory uliczne, bo bariery były blisko... znaczy się nie przy samej trasie, ale trawy to miejscami tak z metr było tylko.

:lol:

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » ndz 29 maja, 2011 13:59

Dzisiaj w studio Boro się rozpływał nad urodą Nicol, a Zientar zaczął gadać, że menadżerka Pietrka ma o wiele lepszy typ urody i że dziwne, że się Andrzejowi te "zachodniości" podobają. :P

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 29 maja, 2011 18:28

Dzisiaj też (chyba) Kochański wypalił że Buttonowi szwankuje wspomaganie kierownicy. :/

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 29 maja, 2011 18:30

Bo szwankowało. Na BBC również o tym mówili.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 29 maja, 2011 18:45

Jakoś dotychczas byłem przekonany że wspomagania kierownicy zabraniają przepisy.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 29 maja, 2011 18:48

To idź poszukaj, co to jest PowerSteering.

Jeszcze ci zacytuję DC (kierowca F1, chyba wie o czym mówi...)

"It's a Power Steering, if it's not then Jenson has a hydraulical issue"

Czy jakoś tak podobnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”