Tory gokartowe w Polsce

Hyde Park to forum, na którym możecie poruszać każdy temat, nawet ten niezwiązany z F1 ;-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » pn 05 kwie, 2010 16:50

No mogę. Tak więc Piszcie na PW kto jest chętny na wypad 17 kwietnia. Myślę że w godzinach między 11 a 15 spotkalibyśmy się na torze. Jeszcze do ustalenia. Btw. Piszcie skąd jesteście, to może kogoś zgarnę po drodze.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
dudek2

Post autor: dudek2 » pn 05 kwie, 2010 18:11

wiem że Doriano i Kamilo są z mojego kochanego miasta, więc może razem się wybierzemy grupą z DG jak co? Bo MtK z rybnika to nie zbyt po drodze, więc jakoś sami się zorganizujemy na tego 17 kwietnia? :D
BUKA NIE ŻYJE!

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » wt 04 maja, 2010 11:08

Znalazłem wczoraj stronę toru w Częstochowie. Mapka wygląda całkiem ciekawie, ale na stronie zbyt wiele informacji nie ma.

http://goxtreme.pl/#/start/

Gdyby ktoś z Was kiedyś tam był, to dajcie znać co o nim sądzicie.

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » śr 05 maja, 2010 20:33

Ja w niedzielę jeździłem po Pole Position w Warszawie.

Tor zbyt wielki nie jest 31s wykręciłem - pierwsze 10 minut w życiu za sterami karta.

10 minut kosztowało 25 zł. I to z 5zł zniżki z okazji majowego weekendu.

Ale zabaw i tak była świetna ;)

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » sob 29 maja, 2010 11:08

WRT w Krakowie jest moim zdaniem całkiem niezłe. Dość krótki tor w hali, nawierzchnia asfaltowa. Całkiem ciekawy układ toru i rewelacyjna przyczepność. Kilka ciekawych nierówności na torze. Super! Jak dla mnie jedynym minusem jest szerokość toru. Jest na tyle wąsko, że nie ma właściwie żadnych szans na wyprzedzanie. W przeciwieństwie do toru w Tychach, należącego do tego samego właściciela, w Krakowie zawody składają się tylko z czasówek...

GoXtreme w Częstochowie..... Straaaaaaaaaaaszna lipa. ;/ Pojechałem tam przedwczoraj i szczerze mówiąc wracałem zły, że straciłem tyle czasu. Tor istnieje dopiero coś koło miesiąca, a wózki są w takim stanie, jakby już ze dwa lata tam były. Przyczepność chyba jeszcze gorsza niż w Tychach w grudniu... Problem polega jednak na tym, że w Tychach daje ona niezłą frajdę, a w Częstochowie jest po prostu denerwująca i męcząca. Wózki są absolutnie nieprzewidywalne (niekiedy podsterowne, niekiedy nadsterowne...). Wykupiłem od razu dwa przejazdy i już po pierwszych 12 minutach tego żałowałem (30zł za 12 minut jazdy). Jedyne co jako tako mi się w miarę podobało, to układ toru. Jest to jednak zupełnie bez znaczenia, skoro ani wózki ani przyczepność nie pozwalają na dobrą zabawę. Na serio nie polecam...

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » sob 29 maja, 2010 11:50

Invinciblee pisze:Ja w niedzielę jeździłem po Pole Position w Warszawie.

Tor zbyt wielki nie jest 31s wykręciłem - pierwsze 10 minut w życiu za sterami karta.

10 minut kosztowało 25 zł. I to z 5zł zniżki z okazji majowego weekendu.

Ale zabaw i tak była świetna ;)
A byłeś może na Sokołowskiej 157 w Siedlcach? Bo mam zamiar kiedyś się wybrać :)

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » sob 29 maja, 2010 12:11

Nigdy tam nie byłem. Ja jeździłem tylko trochę na Śląsku i w Małopolsce. Zapytaj yarpena jak wróci z Kebablandu. On trochę więcej torów zna. ;)

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » ndz 30 maja, 2010 23:18

Piotrek15 pisze: A byłeś może na Sokołowskiej 157 w Siedlcach? Bo mam zamiar kiedyś się wybrać :)
Nie, ale brat niedawno był. Wiem tylko że tor krótki (coś koło 20s jeśli dobrze pamiętam), kryty. Chyba po 30zł za 10 minut. Sam się wybiorę jak tylko się trochę podgoję ;)

PanEdward

Nowy tor gokartowy!!!

Post autor: PanEdward » ndz 04 lip, 2010 15:18

Witam wszystkich fanów samochodów wyścigowych tych większych i tych mniejszych. Informuje wszystkich zainteresowanych z okolic Rybnika i nie tylko, o planowanym otwarciu w najbliższym czasie nowego toru gokartowego w Rybniku na ulicy Przemysłowej 8. Do wyboru 6 gokartów, profesjonalny tor a dla głodnych nie tylko emocji bufet. Wszystkich chętnych zapraszam i zachęcam do dzielenia się opinią!

Awatar użytkownika
DaFy
Kontakt:

Post autor: DaFy » czw 08 lip, 2010 10:06

Już 10 lipca nastąpi otwarcie nowego, halowego toru gokartowego w Laszkach koło Jarosławia.
Tor gokartowy MONZA jest jedynym torem halowym na Podkarpaciu ! Posiada biezpieczne i nowoczesny gokarty firmy Sodicart o mocy 9 KM. Tor MONZA to wyjątkowe miejsce, które skupia fanów motoryzacji i nie tylko.

Cennik przedstawia się następująco :

6 min - 10 zł
10 min - 15 zł
24 min- 35 zł
30 min- 45 zł

http://www.monza-laszki.inter.auto.pl/index2.html
GO! Kubica GO! Hamilton

KartArena
Kontakt:

Zapraszamy do Kart Areny

Post autor: KartArena » wt 13 lip, 2010 14:02

Tor gokartowy Kart Arena zaprasza wszystkich miłośników sportów motorowych do korzystania do odwiedzania podwarszawskiego Szymanowa (okolice Konstancina). Wśród atrakcji czekających na gości Kart Areny znajdują się m.in.:

- najnowocześniejszy w Polsce tor gokartowy o długości 500 m
- tor do jazdy quadem
- zdalnie sterowane modele samochodów z silnikiem spalinowym
- możliwość przejażdżki monster truckiem
- okazja do spróbowania swoich sił za kierownicą buggy (typ lekkiego samochodu rekreacyjnego)

Odkąd Polak jeździ w formule 1, liczba fanów tego rodzaju rozrywki wzrosła. Jazda gokartem jest zdecydowanie bardziej dostępna dla zwykłego człowieka niż przejażdżka bolidem formuły 1, a gdzie lepiej jeździć niż na najlepiej do tego przygotowanym torze? Dojazd samochodem do Kart Areny zajmuje ok. 30 minut z centrum Warszawy, taka lokalizacja sprawia, że jazda gokartem jest jeszcze przyjemniejsza bo nie przeszkadza w niej miejski zgiełk.

Tor gokartowy Kart Arena
http://www.kartarena.pl
Konstancin-Jeziorna/Szymanów 9M

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pt 13 sie, 2010 23:24

A ja znowu trochę pozwiedzałem...

Jeśli ktoś mieszka w moich okolicach i lubi karting, to dzisiaj przybył mu powód do zadowolenia. No ale po kolei...

W Sosnowcu są aktualnie (minimum, bo może o czymś nie słyszałem) trzy tory kartingowe! Zaczynając od najmniejszego:

1. Tor kartingowy na parkingu koło Makro. ;)

Typowa prowizorka. Malutki tor na parkingu. Wózki niejedno widziały a ich właściciel nie stara się nawet udawać, że było inaczej. ;) Ledwo cztery zakręty, ale jak ktoś ma wielką chcicę to i tak może być. Drogo! Nie pamiętam już ile tam płaciłem, ale wiem, że byłem mocno zdziwiony...

2. Autodrom

Kryty tor kartingowy. Stanowczo odradzam. Szkoda Waszego czasu i pieniędzy. Wózki w kiepskim stanie (a byłem ledwo dwa/trzy tygodnie po otwarciu). Tor po prostu beznadziejny (i układ i nawierzchnia), nie ratuje go niestety główna atrakcja, czyli mostek (podest?). "Atrakcja" ta jest IMO gwoździem do trumny w przypadku tego toru. Pod górę wózek ledwo jedzie, a zjeżdżając w dół jest tak dziurawo, że można sobie dupsko urwać (podest jest DREWNIANY!!!)...

Gdyby mimo to ktoś był zainteresowany, to podaję LINK.

3. Race Club

Tor został otwarty dzisiaj. Jest to na tę chwilę najbardziej profesjonalny obiekt w regionie. Świetne nowe wózki Sodi, całkiem ciekawy układ toru (choć stosunkowo wolny). Halowy tor z betonową nawierzchnią ( śliski beton - minie sporo czasu zanim złapie gumę, więc jak ktoś nienawidzi driftu to odradzam). Raczej mi się podobało. Powiem więcej - chyba drugi najfajniejszy tor na jakim byłem. Tychy mimo wszystko podobają mi się bardziej, gdyż Race Club nie jest na tyle szeroki, by można było mówić o ciekawej walce na torze. Raczej polecam. ;)

klik

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » sob 14 sie, 2010 00:57

Czemu wy macie tyle torów obok siebie podczas gdy my mamy 1 porządny i 1 mniej porządny i to wszystko? :mad:
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » sob 14 sie, 2010 10:13

Jest popyt - jest podaż. ;)

Awatar użytkownika
dudek2

Post autor: dudek2 » ndz 15 sie, 2010 00:56

a tak w ogóle przydałby się jakiś wypad na tor, póki kasy z wypłaty nie wydałem ;)
BUKA NIE ŻYJE!

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » ndz 15 sie, 2010 09:47

Nom. :) Ja bym proponował powtórzenie kwietniowego wypadu. Nawet nie tyle o Tychy mi chodzi co właśnie o pomysł z zebraniem ekipy i rezerwacją.

No i może wreszcie pewna stęskniona czapka wróci do swego właściciela. :)

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pn 23 sie, 2010 10:08

N-Gine Grand Prix

Tor o którym dużo osób słyszało dzięki współpracy z portalem f1.pl Tor reklamowany był wielokrotnie jako najlepszy/najnowocześniejszy w Polsce. Postanowiłem to sprawdzić. ;)

Tor jest naprawdę godny polecenia. Układ toru całkiem ciekawy, naprawdę fajne wózki i dużo dobrej gumy na torze. Wiele więcej nie trzeba. ;) Fajnie, że tor jest w kilku miejscach na tyle szeroki, że można pokusić się o atak, a w kilku na tyle wąski, że trzeba się mocno skupić (zwłaszcza biorąc pod uwagę bariery, o których dalej...). Pochwalić trzeba profesjonalne podejście obsługi, choć ma też ono swoje minusy ( irytowałoby mnie odsłuchiwanie przed każda jazdą odprawy... Niby zdarza się ona tylko wtedy gdy na torze ktoś jedzie po raz pierwszy, ale i tak wszyscy muszą czekać).

Ciekawe są bariery... Zapewne nieźle zbierają energię z dzwonów, ale ich "halfpajpowy" kształt sprawia, że mnie lekko kilka razy podrzuciło jak przesadziłem na wyjściu z zakrętu, a pan jadący przede mną na chwilę znalazł się w powietrzu by po krótkiej jeździe na dwóch kółkach zacząć marzyć o masażu pośladków. ;) Hardcore. :twisted:

Co do minusów, to do głowy przychodzą mi dwie rzeczy: długość toru i cena. Dobre kółko zajmuje tam około 22 sekund. Dla porównania w Tychach i Sosnowcu zajmuje ono odpowiednio około 31 i 28s. Coś za coś - przestrzeń nie jest zbyt duża, a jak już wspomniałem tor jest dość szeroki.

Drugim minusem jest cena. W Tychach za 10 minut jazdy trzeba zapłacić od 20PLN (środy) do 25 PLN. W Sosnowcu płacimy 24 PLN za 8 minut. Opisywana przeze mnie warszawska przyjemność kosztuje 40 PLN za 8 minut! Nie wiem ile taka zabawa zazwyczaj w tamtych okolicach kosztuje, ale jak dla mnie jest to największy minus tego toru... Sytuacja jest akceptowalna w przypadku studentów. Cena maleje wtedy o dyszkę.

xriskow

Post autor: xriskow » pn 23 sie, 2010 21:18

odnośnie n-gine grand prix. orientuje się ktoś może jaka jest długość tego toru?

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pn 23 sie, 2010 21:38

Dokładnie nie wiem... Strzelam, że około 300m.

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » wt 24 sie, 2010 21:53

Tak więc w Rybniku otwarto dwa tory. W niedziele i dziś miałem okazję testować obiekt kryty na terenie dawnej Silesi a teraz Pam-Transu. Sprzęt to aż 9,5KM tylko że lokalizacja tymczasowe więc tor praktycznie owalny. Kiepska sprawa jeśli chcemy sobie tylko pojeździć. Natomiast świetny na zabawę w kilka osób. Dziś opony leciały i przestawialiśmy bandy :D w najbliższym czasie sprawdzę tor na terenie Budozbytu.

Awatar użytkownika
Mati_00

Post autor: Mati_00 » pn 27 wrz, 2010 00:18

Witam,

orientuje się ktoś w temacie jakiś torów w lubuskim? Nawet jeśli jest to stos opon i 2 gokarty ;)

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Mati

KartArena
Kontakt:

Post autor: KartArena » śr 27 paź, 2010 10:59

Upiór w karcie

Halloween na gokartach? Kart Arena daje wszystkim chętnym szansę na wzięcie udziału w imprezach pod hasłem ‘Upiór w karcie’, które już w 30 i 31 października odbędą się na tym najnowocześniejszym w Polsce torze gokartowym. Tylko w te dni każdy, kto pojawi się w Kart Arenie w przebraniu, będzie miał okazję spróbować swoich sił za kierownicą gokarta za jedyne 20 zł.

Halloween na Kart Arenie to również konkursy z gwarantowanymi nagrodami, w których udział będzie mógł każdy z gości tego podwarszawskiego toru, a że będzie ciekawie niech świadczy to, że w jednym z konkursów sprawdzanie będzie to kto najszybciej zje określoną ilość robaków…

UPIÓR W KARCIE
Tor gokartowy Kart Arena
Szymanów 9M
05-532 Baniocha
http://www.kartarena.pl/

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » sob 30 paź, 2010 11:40

Nie jest to co prawda tor gokartowy, ale lepszego tematu chyba nie ma...

http://www.dakardrift.pl/

Buggy w Rudzie Śląskiej! Długi tor i całkiem przystępna cena. Podobno są nawet hopki i rów z wodą! :grin: Szkoda tylko, że filmy na stronce nagrywane były kalkulatorem...

Jak przetestuję to dam znać. :mrgreen:

KartArena
Kontakt:

ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY - Kart Arena

Post autor: KartArena » śr 24 lis, 2010 14:50

Andrzejki są zawsze specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem – z takiego założenia wychodzi również Kart Arena i w tym wyjątkowym dniu zaprasza do odwiedzenia tego podwarszawskiego toru gokartowego. Już w najbliższy wtorek (30 listopada) w godzinach 13.00 – 22.00 obowiązywać będzie specjalna promocja: pojedyncza jazda gokartem kosztować będzie jedyne 20 zł, a każdy Andrzej z okazji imienin w prezencie otrzyma drugi przejazd gratis. Takiej okazji nie można przegapić, zapraszamy do odwiedzania Kart Areny i życzymy udanej jazdy oraz gwarantujemy dużą dawkę adrenaliny.

ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY
Tor gokartowy Kart Arena
Szymanów 9M
05-532 Baniocha
http://www.kartarena.pl/

Potwierdź swój udział na facebook’u: http://www.facebook.com/?ref=home#!/eve ... 6503362695

KartArena
Kontakt:

Post autor: KartArena » wt 30 lis, 2010 16:57

Najnowocześniejszy w Polsce tor kartingowy Kart Arena prezentuje KARTĘ PODARUNKOWĄ, która jest idealnym pomysłem na prezent dla rodziny, przyjaciół oraz partnerów biznesowych.

KARTA PODARUNKOWA Kart Areny to:

- upominek dla osób w każdym wieku
- oryginalny prezent, ponieważ gokarty dostarczają niezapomnianą dawkę adrenaliny
- podarunek dopasowany indywidualnie do obdarowanego - można ustalić kwotę do wykorzystania na Kart Arenie (od 150 do 5000 zł)
- prezent po który nie trzeba stać w kolejce w galerii handlowej, wystarczy wejść na stronę www.kartarena.pl lub odwiedzić ten podwarszawski tor gokartowy
- mając KARTĘ PODARUNKOWĄ Kart Areny nie musisz się spieszyć z wykorzystaniem prezentu, karta jest ważna do momentu wykorzystania całej dostępnej kwoty i... można ją ponowanie doładować.

Pieniądze zakodowane na KARCIE PODARUNKOWEJ Kart Arena można wykorzystać wg. obowiązującego cennika na przejażdżki gokartami w godzinach otwarcia toru.

KARTA PODARUNKOWA to idealny prezent dla najbliższych, ale także wspaniałe narzędzie do motywowania pracowników.
Daj innym możliwość posmakowania namiastki najszybszego sportu świata na torze Kart Arena!

więcej informacji na www.kartarena.pl

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pt 17 gru, 2010 15:58

Gdyby ktoś był zainteresowany, to podobno tak wygląda nowy układ toru w Tychach:

Obrazek

Wydaje mi się, że będzie bardzo fajny! Już nie mogę się doczekać, aż go przetestuję. :twisted:

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pt 17 gru, 2010 20:49

Jedyne czego brakuje to zakrętów "prawo-prawo" albo "lewo-lewo" po nawrotach. Bez tego wystarczy od wewnętrznej do wewnętrznej jechać :( Ale wygląda ciekawie :)

EDIT: I wydaje mi się, że lepszy byłby pod prąd :)
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » wt 11 sty, 2011 21:22

Tychy postarały się o ciekawe materiały promocyjne. TUTAJ możecie zobaczyć krótki film reklamowy toru, a TUTAJ zamieszczona została "lekko" spóźniona wideo-relacja z sierpniowych zawodów.

Taaaaak... strasznym fanboyem jestem. :P

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » wt 01 mar, 2011 20:51

Race Club w Sosnowcu.
Sam konfigurację, sprzęt i obsługę oceniam na tym samym poziomie co WRT w tychach, a nawet lepiej bo tor dłuższy średni czas przejazdu to ok 50sek. Niestety problemem jest nawierzchnia. Nie wiem o co chodzi, tor wygląda jak posmarowany klejem, więc ja kozak przyzwyczajony do przyczepności jak na WRT ruszyłem z boksu i na pierwszym zakręcie coś a'la zakręt po dwóch pierwszych nawrotach w Tychach zapakowałem się w opony :mrgreen: Prędkość max 20k/h a poleciałem jak szmata. ani razu nie złapałem przyczepności, zakręty trzeba pokonywać przerażająco wolno. Kompletnie nie ogarniam, cart zachowuje się jak M5 na letnich gumach, na lodzie. Zakręt na gazie= nadsterowność, bez gazu= podsterowność. Jedyna opcja to jazda poślizgami. Wole Tychy.

ps. Proponuję marcowy wypad forumowy na WRT. Proponuję godzinę więc 120zł Musimy zorganizować 7 osób. Najlepiej któryś weekend ale może być w tygodniu i mam nadzieje że nic mi nie pokrzyżuję planów w dotarciu na tor tak jak ostatnim razem.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 02 mar, 2011 09:26

MtK pisze:Proponuję marcowy wypad forumowy na WRT. Proponuję godzinę więc 120zł Musimy zorganizować 7 osób. Najlepiej któryś weekend ale może być w tygodniu i mam nadzieje że nic mi nie pokrzyżuję planów w dotarciu na tor tak jak ostatnim razem.
Jak dla mnie git, ale myślę, że na godzinę jazdy zbyt wielu chętnych nie będzie (w sumie mnie też się to średnio uśmiecha). 30 minut dobrego ścigania bez przerw z pewnością wystarczy. ;) Założę zaraz temat i się zobaczy czy nam się uda zebrać odpowiednią ilość osób.

Jak masz ochotę na długie sesje, to pod koniec marca (chyba 29) będzie w Tychach wyścig długodystansowy. Trwać będzie trzy godziny a udział brać będzie dziewięć ekip (minimum 3os). Impreza taka odbywać się będzie co miesiąc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”