GP Europy - dyskusje

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Debeo

Post autor: Debeo » sob 28 lut, 2009 23:55

Wy czytac nie umiecie? W ktorym poscie nie podkreslilem, ze to moja wina? Chyba w kazdym mialo to miejsce. Cala ta polemika tyczy sie stwierdzenia Dudka, ze to przez moja nieuwage. Ja uwazam, ze geneza lezy gdzie indziej.

Przed nosem nikt Ci akurat Dudek nie jechal :wink:

A teraz powtorze po raz enty: chore byloby zakladanie, ze przed zakretem ktos stanie. Wina co do zasady jednak moja i czekam na kare.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 28 lut, 2009 23:58

Debeo pisze:A teraz powtorze po raz enty: chore byloby zakladanie, ze przed zakretem ktos stanie.
Pamiętaj że mamy do czynienia ze startem a nie okrążeniem X, gdzie X>1

Jedzie dużo bolidów obok siebie, ktoś może lekko spanikować, przestraszyć się jakiegoś deliaktnego ruchu innego bolidu, zobaczyć coś w lusterku co go zaniepokoi, krótko mówiąc ma pełne prawo zahamować wcześniej, zahamować za mocno. Lepiej jak zahamuje niż jak wjedzie komuś w tyłek, co właśnie uczyniłeś.

I tak jak dudek napisał. Poćwicz refleks a nie pisanie na forum :)
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Debeo

Post autor: Debeo » ndz 01 mar, 2009 00:02

Jako osoba, ktora za kazdym razem, gdy mam ja w lusterku wjezdza mi bez pardonu w dupsko, daruj sobie takie teksty.

Awatar użytkownika
Rieston

Post autor: Rieston » ndz 01 mar, 2009 10:40

Ja powiem krotko, co wyprawial moj komp wczoraj to tragedia, na starcie zatrzymal mi sie obraz zaraz po wlaczeniu sie zielonego swiatla wiec startowalem praktycznie w ciemno, nim obraz drgnal to juz bylem w trakcie spina :evil: . Pozniej znikaly mi bolidy na trasie aby pojawiac sie w dosc dziwnych miejscach, zwlaszcza przed moim noskiem :razz: . Kogos tam nawet chyba tracilem za co przepraszam (ale dla mnie ciebie tam nie bylo, pojechales sobbie dalej w bande :mrgreen: ). Pozniej hideto pomogl mi w ogladniu krajobrazow za soba :twisted: , i stwierdzilem ze jazda ze znikajacymi bolidami nie ma sensu wiec odposcilem. Graty dla Xcora i Chipity troche pracy wlozyliscie w ten tor wiec wasze podium zaslozone :grin: . Ja niestety nie mam czasu juz na przygotowania wiec nie wiem czy sie jeszcze pojawie na torze. Jeszcze raz gratki dla wszystkich i do zobaczenia.
"FSO GP2 Team"

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » ndz 01 mar, 2009 12:32

Ogólnie chyba wczoraj był jakiś problem. Ja miałem takie same objawy jak Rieston, bez jakiś poważniejszych konsekwencji. Też widziałem bolidy wjeżdzające w ściany i później teleportujące się na środek toru.

A obraz się ciął niemiłosiernie. Myślałem, że obniżenie detali graficznych coś da. Nie dało oniżenie wszystkiego na low i wyłączenie tego co się da. Zazwyczaj jeżdzę przynajmniej na średnich detalach.

A skoro Riest ze swoją hiper - diper - mega - supa - ********* dobrą maszyną też miał problemy to chya jednak źródło tkwi gdzieś indziej.

I ja mam dwa tropy, albo ktoś jeździł na serwerze F1L, albo ktoś korzysta z tego całego tv mode.

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » ndz 01 mar, 2009 12:38

Q: P1
R: Na starcie jak zobaczyłem spinującego Riestona to się mało w gacie nie posrałem ze szczęścia :P. Ale jednak presja tego tytułu działa, już wiem czemu Hamiltonowi tak ciężko było dowieźć P6. Raz walnąłem lekko w bandę taką co się do krawędzi toru zwęża i spin. Ostatnie kółko 1 stintu przejechałem chyba 6 sekund wolniej. Opony jakby tak nagle się zużyły, i na 15 kółku musiałem się bronić w każdym zakręcie - coś w secie trzeba poprawić :P. Szkoda, że Rieston nie ma czasu, liczyłem na jakieś emocje w końcówce sezonu...
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 01 mar, 2009 14:15

Rieston pisze:Pozniej hideto pomogl mi w ogladniu krajobrazow za soba
właśnie dziwna sprawa, bo za mostem specjalnie mocno w prawo odbiłem żeby cię nie uderzyć, zero reakcji rf na ew uderzenie bylo i patrzew lusterku a ty obrócony stoisz...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
dudek2

Post autor: dudek2 » ndz 01 mar, 2009 17:30

W dzisiejszym sprincie niestety nie wystąpie :P
BUKA NIE ŻYJE!

Awatar użytkownika
Zeid

Post autor: Zeid » ndz 01 mar, 2009 20:46

Obrazek

A więc tak start nieco skopałem dałem się wyprzedzić 2 bolidom, ale zamieszanie na T1 i odzyskałem pierwszą pozycję. Niestety 2 zakręty dalej spinuje i uderzam w ścianę uszkadzając lekko zawieszenie i tylni spoiler - wyprzedzają mnie wtedy 2 lub 3 bolidy. Potem chwilę walczę z Viperem i Debeo przegrywając obie walki i tak od ok 5 okrążenia samotnie jadę do mety kontrolując przewagę nad Jarem.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » ndz 01 mar, 2009 20:52

A ja przejechałem linie mety na wstecznym, była szachownica to dałem esc. I mi nie zaliczyło ostatniego okrążenia, ale trudno :P
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » ndz 01 mar, 2009 20:52

Start z P7, zadyma na T1 i tu przytoczę Chipitę:
Cz 20:44:05
ty to masz farta zawsze
Cz 20:44:09
T1 wszyscy masakra
Cz 20:44:13
ale Xcore sobie przejezdza
Cz 20:44:15
;]
Na T3 wyprzedziłem Zeida po zewnętrznej i gonię Korbaczka. Fajną walkę żeśmy mieli na T8 i T9. No i już jestem na P1 i cisnę, cisnę, cisnę, cisnę, pitstop, cisnę, cisnę, cisnę, cisnę, cisnę i meta :P Czyli krótko mówiąc - znowu nudy, chociaż chyba był to jeden z najlepszych moich wyścigów w tym sezonie. Ziew, dawać spa :)
Nie mogę ci pomóc

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » ndz 01 mar, 2009 20:58

A ja powtórze, to co napisałem po wyścigu cytując jeden z moich ulubionych filmów:

"I to jest k... skandal!"

Piękny start, po kilku zakrętach p1, trzymam X'a za sobą, aż tu nagle... ale o tym już w temacie o incydentach i ostrzegam, nikt się nie uchowa, NIKT.

Generalnie mogę powiedzieć tak, wyścig poziomem w moim wykonaniu można ewentualnie na siłę porównać z Francją. Ja jednak się rozwijam, więc popis z Walencji przejdzie do historii. Szczególnie ze względu na pewną ukochaną przeze mnie część toru.

A takie były szanse na zwycięstwo...

( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » ndz 01 mar, 2009 21:11

Ej, doszło do mojego grafiku F1L, pozwolicie, że nie zrobię highlightsa :P ale zrobię na koniec sezonu takie wieeeeeeeelkiu review :) Dlatego potrzebuję wszelakiej maści repów. Mam:

Francja R2
Hocke R2
Silver R2
Hungaro R1, R2
VSC R1, R2

Jakby ktoś miał coś czego ja nie mam to proszę o kontakt, numer mojego PW znacie :P
Nie mogę ci pomóc

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » ndz 01 mar, 2009 21:16

A mi głupio cokolwiek napisac po tym jak zlamiłem na T1. Podjarełem sie ze awansuje z P5 na P1 i huknalem w chlodnice jara co zakonczylo sie chaosem na T1. Dalesza czesc wyscigu to pogon za hidem ktory sam sie wyeliminowal (chyba) a potem nudy. Jazda bez szans na dogonienie Chipity i oddalanie sie od Debeo.

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » ndz 01 mar, 2009 23:34

Troche ochłonąłem, złożyłem prostes to napisze kilka słów więcej.

Wyścig zaczął się kapitalnie, bo po pierwszym zakręcie byłem drugi, po nastepnym pierwszy.

I to uwaga uwaga, wyprzedzając, a nie jedynie wymijając rywali. Jestem dumny. Jak już byłem pierwszy to mi się tak nogi i ręce trzęsły, że kierownica miała większy ff niż ja od niej.

Miłe uczucie widzieć X'a w lusterku i go skutecznie zablokować przez dwa zakręty. Potem już standardowo - spin w moim ulubionym zakręcie, urwane skrzydło, spadek na koniec stawki, pit stop 9s.

Wyjechałem mijając w pit stopie jaro więc miałem nadzieję że chociaż z kimś będę miał kontakt. I tak też było przez półtorej okrążenia. Raz on, raz ja z przodu.

Nadeszło okrążenie nr 3, zakręt nr 17, spin, urwane tym razem tylne skrzydło, pit stop 33s, i już jestem okrążenie za 6 bolidami.

Po kolejnych okrążeniach, kolejnych obrotach uznałem, że jedyne o co mogą powalczyć to FL. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jako, że mój PB to 1:51.5, a FL 1:47.x, potrzebowałem dodatkowego bodźca. I tutaj otrzymałem znak od boga, na odtwarzaczu włączył się 'Highway to the danger zone'. Dla nieznających, bądź niekojarzących:
http://www.youtube.com/watch?v=V8rZWw9HE7o

Poczułem sie jak Maverick, niestety odlatywać, odlatywały jedynie moje skrzydła...

Na koniec jeszcze powiesiłem sie na tarce, spaliłem silnik i to było na tyle mojego race of life ;p

I chciałem zasugerować, że nagroda fair play w tym sezonie nalezy się del'owi. Jako jedyny zatrzymał sie i próbował mnie z owej tarki wypchnąć.
Aż się wzruszyłem.

Jaro również próbował, ale dopiero za drugim podejściem (jedno okrążenie przejechał nawet nie spluwając na mnie męczącego się na tarce ;p)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 02 mar, 2009 00:07

To ja też podsumuje ten weekend...

ch** tor
ch*** przygotowanie
ch*** wyścigi

jedziemy do belgii :]

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » pn 02 mar, 2009 08:03

Korbaczek pisze:Jako, że mój PB to 1:51.5, a FL 1:47.x, potrzebowałem dodatkowego bodźca. I tutaj otrzymałem znak od boga, na odtwarzaczu włączył się 'Highway to the danger zone'. Dla nieznających, bądź niekojarzących:
http://www.youtube.com/watch?v=V8rZWw9HE7o
Słuchasz muzyki podczas wyścigu? :P

Jakbym się kapnął że ty nie spinujesz a na tarce wisisz to też bym cię wypchnął :P
Nie mogę ci pomóc

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 02 mar, 2009 10:29

A ja wrócę do incydentu debeo - dudek. Chyba nie zauważyliście, że to wyścigi a nie jazda po "cywilnej" drodze. Tutaj nie zawsze ten co w dupę wjeżdża jest winny. Jak dla mnie debeo nic zrobić nie mógł, bo po pierwsze nie widział dudka, po drugie, dudek się praktycznie zatrzymał w miejscu, w którym ludzie się raczej nie zatrzymują, po trzecie nie było gdzie uciekać.

Dla mnie to RA.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » pn 02 mar, 2009 12:09

Xcore pisze:
Słuchasz muzyki podczas wyścigu? :P

Jakbym się kapnął że ty nie spinujesz a na tarce wisisz to też bym cię wypchnął :P
Dobra, dobra, już się nie tłumacz. Wszyscy wiedza, kto jest prawdziwy kumpel, a kto nie. Cała zgraja zapatrzonych w siebie - musze wygrać! :wink:

A muzyki zdarza mi się słuchać. Coś w końcu trzeba robić jak pół okrążenia przed tobą i za tobą nikogo nie ma, a ty kręcisz się. No to chociaż pokręćmy się w rytm muzyki. :smile:
Ostatnio zmieniony pn 02 mar, 2009 13:26 przez Korbaczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 02 mar, 2009 16:28

http://www.youtube.com/watch?v=3OoLyp7zEQA

:)

Tyle się działo w wyścigu nie licząc T2. Później został tylko Zeid to wyprzedzenia, ale to już nie było tak efektowne. :P
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
Debeo

Post autor: Debeo » pn 02 mar, 2009 16:39

Pierwsze kolko spoko bylo, tam z tylu jechalem :wink: Powiem szczerze, ze gdyby nie LAP1 i potem jeszcze jazda z Zeidem, to bym chyba usnal. Jedyna atrakcja pod koniec wyscigu to, ze pierwszy raz moglem odczuc zuzycie opon i sie troche poslizgalem :mrgreen:
Na wyjsciu na prosta start-meta, konczac przedostatnie okrazenie, wpadlem tylnymi kolami w tez piaseczek i sie pomielilo troche :twisted:
A tak nudy Panowie, nudy...

Awatar użytkownika
dudek2

Post autor: dudek2 » pn 02 mar, 2009 16:40

BUKA NIE ŻYJE!

Awatar użytkownika
Debeo

Post autor: Debeo » pn 02 mar, 2009 16:51

Powtarzam sie, wiem... ale co ja poradze, ze lubie te filmiki :mrgreen:

Awatar użytkownika
Zeid

Post autor: Zeid » pn 02 mar, 2009 16:55

Bardzo fajne podsumowanie, szkoda tylko, że nie można oglądnąć w lepszej jakości.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 02 mar, 2009 16:58

Zeid pisze:Bardzo fajne podsumowanie, szkoda tylko, że nie można oglądnąć w lepszej jakości.
Pewnie się niedługo załaduje.
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » pn 02 mar, 2009 19:03

No fajny filmik. I znowu jestem w innym kasku. Eh klasyka......

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » pn 02 mar, 2009 19:19

Co do filmiku dudka - super, tylko po raz kolejny mam jedno zastrzeżenie, że kamera mogła by być trochę bliżej, bo osoby nie znające sytuacji, nie widzą co się dzieje na torze, bo mkną jakieś dwie nieokreślone figury i trudno rozpoznać chociażby kolory aut.

Ale ogólnie dobrą robote robisz.

Może jutro też się zmobilizuje i zrobie swój film.

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » pn 02 mar, 2009 19:24

Korbaczek pisze:Co do filmiku dudka - super, tylko po raz kolejny mam jedno zastrzeżenie, że kamera mogła by być trochę bliżej, bo osoby nie znające sytuacji, nie widzą co się dzieje na torze, bo mkną jakieś dwie nieokreślone figury i trudno rozpoznać chociażby kolory aut.
Akurat na tym torze kamera taka latająca po torze za bolidem (page down) jest tak porozstawiania, że nie widać samochodów.
Nie mogę ci pomóc

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » pn 02 mar, 2009 20:41

Czyli kolejny argument, że tor jest po prostu świetny ;]

Zablokowany

Wróć do „Wyścigi”